Uhlazený profesor se úspěšně vydává za nájemného zabijáka. Jednou se ale zamiluje do klientky a spustí tak celou lavinu problémů. (Netflix)

verbal

Je opravdu osvěžující se sem tam dozvědět, že stále existují scénáristé, kteří při psaní, byť absurdních masturbačních fantazií pro zoufale nemrdané mastodontní čtenářky Rytmu života, urputné rasofily, bolševické snílky, senzitivní bukanýry a jiné pohlupavé pohlavní dezorientáty, nemají tu hlavu v prdeli zaraženou až po tenké střevo, tudíž jsou schopni kreativně vyplodit nadstandardně sysluplný až chytrý scénář, který tu a priori marmeládu z hoven povýší na zcela jinou úroveň. Rýša Linklátr by z fleku měl vyučovat, jak například mohla vypadat nedávná hlavněproudá trapná e-mentálovina Kaskadér, kdyby ji napsal někdo bez retardované kopírky pásových průjmů a průvanu mezi ušima. Na světě je tak poměrně příjemná, intelekt neurážející, dialogově nedegenerativní a veskrze nápaditá kokotinka se dvěma hezkými, sympatickými a dobře hrajícími lidmi, již nikterak nezkurvilo ani jejich progresivní kvótové vyvažování slizkým a děsivě prkenným Uzenoameričanem či neméně krásnou, talentovanou a plnoštíhle úchvatnou chalupářskou strýčka Toma. ()

J*A*S*M

Místní žánrové zařazení budí očekávání trochu jiného zážitku - výsledný film není ani moc akční, ani moc komedie, takže pozor. Mne ale příjemně překvapil. Originální nápad, hezky vymyšlený scénář, mega charismatické postavy (Glen Powell má opravdu pěkně rozjetou kariéru). Divácky velmi přístupný snímek, a přesto jsou z něj z každého políčka cítit Linklaterovy indie kořeny. PS: Shodou okolností jsem Hit Mana viděl ve stejný den jako české Manžele Stodolovi, a byl z toho tedy neplánovaně dramaturgicky velmi smysluplný dvojprogram :D ()

Malarkey

Lákal mě zde režisér Richard Linklater. U něj jsem doufal, že to bude fajn, protože už námět je docela fajn. Jenže problém je asi přímo s herci. Staví se tady k tomu prdelí čelem a tak je Vám vlastně úplně jedno, co se ve filmu děje. A když je to komedie, je to o to těžší, Protože u ní je minimálně předpoklad, že by Vás měla bavit. A to se ve výsledku taky neděje. Takže tu zůstáváme u jediného faktu, že nápad dobrý, ale zbytek o ničem. ()

Renton

Tom Cruise z Wishe a latinská kráska v pozvolném, minimalisticky komediálním filmu, který je plný poctivě scenáristické práce. ()

EvilPhoEniX

Linklater je pro mne docela neobjevený režisér, jeho tvorba mě zkrátka vždy slušně míjela, takže jsem velká očekávání neměl a taky mě to příliš neoslovilo. Akce vyloženě žádná, humor minimální spíše žádný a celé to stojí na sympatické dvojici Powell a krásná Arjona, ale ani dějově mi to nepřišlo strhující, nápadité či příliš zajímavé. Na mě až moc jednoduché  bez žádných zajímavých dějových zákrutů. Obyč průměr. Zítra zapomenu. 5/10. ()

3DD!3

Chytrý, promyšlený scénář s poselstvím o strachu ze změny života. Skvělé tempo, špičkové herecké výkony - ty dialogy! - Glen Powell mizí v roli. Příběh krásně graduje a akce v něm není vůbec žádná. Škoda toho debilně přeloženého názvu. Jinak milý romantický film, kterým Linklater splnil sen spoustě zakřiklých brýlatých študáků o tom, že tu svou Adriu Arjonu mají šanci dostat do postele. A bude je to jenom stát ztrátu vlastní osobnosti. Hodně štěstí u závěrečné zkoušky. ()

Spiker01

Jeden z mých nejvyhlíženějších filmů roku konečně Netflix uvedl a i přes nadšené ohlasy jsem byl velmi mile překvapen Linklaterovou lehkou režií a znovu šokován zdejším hodnocením (dnes po konstantním poklesu 65% - naproti tomu Imdb 7,1). Paradoxně si myslím, že filmu více sedí český název, protože z toho anglického mnoho lidí může být zklamáno z absence akční stránky, kdy se čeká něco na způsob loňského Fincherova kousku Killer, taktéž výborném filmu z úplně jiného důvodu. Ba ne, snímek stojí na výtečném výkonu čím dál lepšího Glena Powella, jemuž skvěle sekunduje sexy Adria Arjona a po prvotním zmatení vše dosedne na správné koleje a rád jsem se nechával vést všemožnými kličkami nijak extra originálního příběhu, ale o to více vyprávěného a zrealizovaného. Navíc v době, kdy se z (hollywoodské) kinematografie postupně vytrácí erotické scény, tu najdeme jednu z nejlepších tohoto roku. Silných 8/10 a doufám, že půjde výše, tohle je ostuda. ()

castor

Nezávislý filmař Richard Linklater byl roky originální jistotou, ostatně jeho dokonalá setkávací trilogie Před... je konverzační romantickou vlnou tsunami par excellence. Je ale pravda, že jsem jeho práci poslední dekádu od oceňovaného Chlapectví vlastně vůbec nezaznamenal. Jeho novinka ale za pozornost stojí. Někdo coby vedlejšák doplňuje zboží v obchodě, jiný cvaká lístky v kině, profesor psychologie Glen Powell si ovšem přivydělává tím, že pomáhá policii lapit potenciální zločince, no, spíš prostě ty, kteří vyhledávají nějakého nájemného vraha, který by je zbavil partnera nebo klidně vlastní mámy. A tím údajným killerem je právě on. Jinak ale samotář, plachý, lehce neohrabaný. S úspěchy v utajení ale roste sebevědomí, setkává se s okatou brunetkou a poruší kvůli ní všechna pravidla. Upřímně mě první desítky minut prakticky nebraly. Napětí přichází až právě se smyslnou Adriou Arjonou, mnohé se začne komplikovat a konečně je to slušně šťavnaté. Dialogy jsou uvolněné, situace a zvraty zajímavé. Chtělo to nicméně (výrazně) víc humoru a i kvůli dějově průměrnému startu mi víc sedí tři hvězdy. ()

Hild

Úplně jiný Linklater, než by možná kdokoliv čekal, ale zároveň ten jeho rukopis je zde stále značně čitelný. Už od prvního dialogu jsem měla tušení, že tenhle film mi sedne a tak se i stalo. V poslední době to vypadá, že jsme možná v éře renesance romantických komedií a tohle je přesně takový svěží a netradiční pohled na tento žánr. Bavilo mě to, Linklater je navíc výborný scénárista, takže všechny dialogy mají spád a jsou dobře vypointované. Herci taky super. Ideální film na odpočinkový večer. ()

Davies182

Akční komedie? Spíš romantické softporno s několika vtipnými scénami, ve kterém každá scéna trvá o dvě minuty déle, než by ideálně měla. Přišlo mi, že Netflix své natahování tahá už i do stopáže filmů. Linklatera mám rád, ale tady značně přecenil charisma herců a utahané dojení zajímavého nápadu až na drhnoucí dřeň. [Netflix] ()

pepo

Vrah naoko je veľmi príjemnym kúskom. Dokáže pobaviť, dodať pozitívnu náladu a v správnych momentoch chytiť pod krkom. Má chytľavú zápletku, vynikajúci scenár, charizmatických hercov. Akurát to nie ten ultimátny crowd pleasure, ktorý sa dal po predchádzajúcich reakciách očakávať. A nakročené k nemu bolo. ()

dr.horrible

Sexi film, aký tu chýbal. 20 rokov dozadu by to hral Clooney a s ním Salma, alebo Jennifer, alebo nejaká iná latina, ktorá by nebola ani z polovice tak sympatická femme fatale ako Adria Arjona. Pohodové, amorálne, dobre napísané a tá chémia by sa dala krájať. ()

Anderton

Už od prvých momentov na univerzite je jasné, že Linklater sa nezmenil. To, čo nasleduje, je ale o niečo menej filozofické ako obvykle (ale stále sa "melie a melie", takže žiaden strach), hlavne však ide o oveľa divácky prístupnejší film, než väčšina autorových diel. Keďže som očakával predsa len niečo iné a na film som sa naladil až v jeho druhej polovici, bude nevyhnutné druhé pozretie. Z ústrednej dvojky som hotový nebol, Glen Powell mi príliš nesadol a osobne mám dojem, že by som si Hit Mana viac užil v rotoskopickej podobe. ()

DwayneJohnson

Už dlouho se mi nestalo, abych měl po skončení filmu takhle příjemný pocit. Ne, že bych snad viděl nějakou top věc, nebo úžasnou akční bombu, spíš jen na první pohled nenápadný, ve finále však hrozně fajn a chytrý film, který čistě za sebe můžu s klidným svědomím doporučit všemi deseti. A neoukoukaný Glen a ♥ Adria, to už byla jen taková malá bonusovka navíc. ()

Arsenal83

Páči sa mi, ak niekto uchopí dobrú látku z reality a keďže mu nie je dostatočne dobrá, okorenení ju situáciami, ktoré sa síce nestali, ale vznikne z toho lepší príbeh a dobrý film. A to je presne tento prípad, pretože skutočný Gary Johnson toto všetko celkom nerobil a nezažil, teda hlavne to, čo je ústredným motívom celého deja. Lenže bez toho by film nemal silu. Lovec objednávateľov nájomných vrahov by na poriadny príbeh možno nestačil, ale dodaním šarmantného latino prvku rovno z postele Jasona Momou vzniká celkom pôvabný komediálny thriller, ktorého koniec ale mohol byť razantnejší. ()

eLeR

Glen mi vôbec nevadí, ale jeho herecké umenie mi vždy prišlo trošku afektované. Tu sa krotil, tak jedno malé plus odo mňa. Príbeh Garyho Johnsona bol zaujímavý, Linklaterove rozprávanie malo švih a tempo, dialógy šťavu .. môže byť. 3,5* ()

Chrustyn

Místo napínavého thrilleru, dobře napsaná romantická komedie se sympatickým obsazením. Bohužel poutavá zápletka dost nevyužitá a romantická linka, nijak objevná. Příjemný, malý, zapomenutelný film. ()