Keď búrková sezóna naberá na intenzite, stretnú sa cesty bývalej lovkyne búrok Kate Cooperovej, ktorá sa vracia do terénu po zničujúcom zážitku, a ľahkovážnej hviezdy sociálnych sietí Tylera Owensa. V Údolí tornád sa rozpútajú strašidelné javy, aké dovtedy nikto nevidel. Dvojica a ich konkurenčné tímy sa ocitnú priamo v ceste viacerých búrkových systémov zbiehajúcich sa nad centrálnou Oklahomou, kde budú musieť riskovať vlastné životy vo vťahujúcich víroch tornád a medzi poletujúcimi troskami. (Continental Film)

Soweek

3,5* V rámci "katastrofických" filmů, které jsou většinou silně brakoidní jsou Twisters pomyslní králové žánru. Zaujmou hlavně parádně zpracované záběry na tornáda a zápletka ani herecké výkony Vás minimálně neurazí, spíše bych řekl, že v rámci možností filmu i lehce potěší. ()

borec999

Podobné ako v 90kach. Solídne triky, postavy vcelku sympatické (hlavne Daisy, z Powella som neni tak na vetvy ako väčšina Hollywoodu a príde mi mierne preceňovaný), dianie z hľadiska logiky a fyzikálnych zákonov mimo realitu, ale nie až tak hlúpe aby vyslovene kazilo zážitok. Typický letný výplachový blockbuster, pri ktorom mozog vypne a pri ktorom si kľudne môžete ujedať z najväčšieho kýblu popcornu bez obáv, že by vám medzičasom na plátne niečo dôležité uniklo. PS: jednotka za mňa o chlp lepšia, aj keď neviem či zo mňa nehovorí skôr spomienkový optimizmus. 60% ()

sedm.1

Na Twisters jsem se opravdu hodně těšil, a věřil jsem, že se bude jednat o zážitek minimálně srovnatelný s Twisterem z šestadevadesátého, bohužel nic takového se ovšem neudálo a já nemohu konstatovat nic jiného, než že jsem z této podívané vyloženě zklamaný. V žádném ohledu mě totiž Twisters neoslovil, nebavil a nezaujal, vše je průměrné, nezajímavé a nezáživné. Ústřední zápletka je naprosto miniaturní, nudná a aby byla alespoň něčím vyplněna, tak tam tvůrci naplácali hromadu zbytečných, nicneříkajících a přeplácaných informací o vzniku a působení tornád, které navíc postavy předávají tak důvěryhodným stylem, že o tom nemohli přesvědčit ani sami sebe. Když už jsem jinak zmínil postavy, tak to je ,,úžasná” zbírka tuctovosti, nenápaditosti a otravnosti, a co se pak týče castingu, tak okatá Edgar-Jones a sympatický Powell jsou fajn, zbytek je ovšem jen přehlídka karikaturních ksichtů, které nechcete potkat ani na ulici, natož je vidět ve filmu. S ingrediencemi, jako emoce, napětí, či atmosféra, se pak tvůrci rozhodli nezatěžovat diváky pro jistotu vůbec, no a když přejdu k tomu nejdůležitějšímu, čím měl Twisters zaujmout, tedy akci, respektive efektům, tak jejich úroveň je sice na vysoké úrovni,  ale zároveň je musím označit jako rutinní a nezábavné, nikterak nápadité, tudíž ani v tomto, či lépe řečeno, především ani v tomto ohledu mě film nenadchnul, což je asi ten nejzásadnější problém. Ve výsledku se tak jedná o skutečně jen průměrný katastrofický snímek, který za shlédnutí stojí, žádný výrazný filmový zážitek se k mé lítosti ale rozhodně nekoná. ()

kenkaku

Vůbec nevím jak se k tomu postavit. Sice to názvem a odkazy pracuje se skoro 30 let starým předchůdcem, ale jasně se do role pokračování nepasuje. Klidně si může hrát na remake pro moderní publikum. Samozřejmě že tu musí být herečka co si není jistá jestli je holka, pak je tu holčička (fakt vypadá tak na 15) co je tak emancipovaná, že jí role nedovoluje projevit jakékoliv byť logické city (nebo jiskření) s hlavním samcem. Kdyby si scénář odpustil trapnosti (př. křečovitě se vyhýbat bělochům s prostatou) a začal scénou na rodeu, byl by několikanásobně lepší než #1. Bohužel ale není a proto film obsahuje více než jednu humornou scénu (jinak než si scénář myslel), spoustu zbytečných a hloupých (proč vlastně musel vystřelit ohňostroj do tornáda?) a hlavně celkem mi bylo jedno (ze začátku jsem dokonce jako jediný v kině tleskal) když to někdo odnese. ()

DavidS.

Jelikož nikdo neřeší svoji sexuální orientaci ani pohlaví, dostáváme čistokrevnou zábavnou devadesátkovou jízdu, která nedělá svému předchůdci žádnou ostudu...Perfektní casting... ()

666Carnage

Hezky natočené katastrofické dobrodružství s tornády, co nedělá ostudu prvnímu dílu. Film má tempo a člověk se nenudí. Na jedno shlédnutí, velice příjemné. 60% ()

bobstock

Překvapivě dobré po všech stránkách. Chung chtěl vzdát hold starému Twisteru z 90.let nejen příjemnými lokacemi Oklahomy plné polí, drátů, silnic vedoucích ke klasickým stodolám, koňákům s kovbojskými klobouky, stejně i hlavní dvojici nápadně se podobající starým známým Hunt a Paxton a jejich jiskření. Naháněče tornád jsem čekal, zakomponování bláznivých scén pro prime na youtube kanálu asi taky, ale že to bude film slušně dávkovat s duševní přeměnou postav bez výrazněji hluchým míst jsem nečekal. Osvěžující bouřkový film, možná nejlepší za posledních 15let, když vynechám doku-filmy..Spielberg s Kosinskim v tom zanechali stopu. 70% ()

filipvrbik

Návrat do devadesátek se tentkrát povedl... Katastrofický thriller se zlepšenými efekty, a na začátku to vypadalo, podobně jako jednička, strašně předvídatelně, ale nakonec je vše úplně jinak.. Netuším, jestli by uvedený postup proti tornádům fungoval, ale film, i přes lehkou nekonzistentnost, funguje docela dobře.. Kate a Tyler jsou super tým lovců bouřek. Škada jen, že to nejzajímavější se odehraje už hned na žačátku. PAk to má lehce sestupnou tendenci, ale ok... A konec super...70% ()

Mimomisu

Zábavné rozhodně, všechno skoro v pořádku. Ale scénář a motivace postav mě v jeden moment tak otrávila (nevyužité napoprvé ani napodruhé trauma), že mi to trochu zkazilo zbytek filmu a na čtyři jít nemůžu. Nevyužitý potenciál. ()

Brejlil

Před lety byl Twister solidní zábava s mírným přesahem a rozumnou kombinací CGI a praktických efektů. Jeho sequel je ve všech směrech trochu slabší. Hlavní hrdinka je sympatická a má trauma, chemie s hlavním hrdinou funguje, ale chybí něco hlubšího. Motivace hlavního záporáka je nejasná, a ani bohužel neskončí v tornádu. Vlastně nezahyne vůbec nikdo důležitý, jen několik postav z komparzu a to hlavně vlastní pitomostí. Scény s tornády jsou pěkné, destrukce rafinérie vypadá velmi dobře a takhle by asi měl vypadat letní film, který když zapomenu, nic tak hrozného se nestane. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 4/10    Art: 4/10    Akce: 6/10    Vtip: 3/10    Napětí: 5/10    Láska: 4/10    Soundtrack: 4/10        08/2024 ()

Flopik

Názov filmu je presne to, čo vo filme dostaneme. Kopec tornád, šialených lovcov, ktorí sa ich snažia skrotiť a do toho vynikajúcu hudbu. Pozerá sa nato skvelo, triky sa podarili tak isto ako aj samotné tornáda. Je to správne napínavé a ústredná dvojka je perfektná. Dve hodiny ubehli hrozne rýchlo a ja chápem prečo to v Amerike tak zabodovalo, kurňa veď aj u mňa.  Nejaké to pokračovanie by som kludne bral, u mňa za plný. ()

Erumocio

Příjemné překvapení a skvělá popcornovka. Není to nic náročného, ale není to ani tupé. Sympatiční hrdinové a děj svižně ubíhá. Za mě spokojenost. ()

FeriusParfax

Tuctová klišoidní akční blbina. Nechápu hodnocení 3 a výš. Děj je tak strašně čitelný. Točí se pořád dokola jako tornádo. Jen s sebou nenese nic navíc. Co mi ale vadilo naprosto nejvíc byly postavy a jejich úžasný americký charaktery. Dialogy dvou hrdliček byly brutálně zbytečný, nudný a hloupý. Fakt nesnáším small talk. Když nemám co říct, tak radši držím hubu. Asi proto mě tak provokovaly ty prázdný a zbytečný kecy, kterých tu bylo na můj vkus opravdu moc. Jestli si ale někdo lebedí v podobných proslovech, tak si pošmákne. Nicméně provedení tornád bylo luxusní. Ty byly fakt skvěle udělaný a krásně, den co den ničily jedno město po druhým. Na Daisy se dívalo dost příjemně. To stejný se bohužel nedá říct o rádoby sexy Glenovi… Na tenhle film z ČSFD víkendu jsem se netěšila a bohužel nepředčil má očekávání. Silnější 1* ()

gulista

Nie je veľa pokračovaní, ktoré by si udržali laťku aspoň tak vysoko ako ich predchodcovia. Katastrofickému Twisters sa to podarilo a divákom podsúva síce predvídateľnú sériu atrakcií, no naproti tomu svižne ubieha a teší sympatickými postavami s podnecujúcim meta záverom. 60% ()

Saur.us

Čtyřhvězdičkových 100 minut nahánění tornád kazí posledních 20 minut zachraňování Ameriky v naprosto nezvládnutém finále. V každém případě mu nemusí starý dobrý Twister nic moc vyčítat. ()

warrenur

Uvodna scena, ktora po blbnuti priniesla napatie a ukazku sily prirody sa po par minutach preklopi. A nastupia klasicke hlupe/odvazne pozy sympatakov z plagatu a kvantum blbosti, co sa o fyziku neobtreli. Kratucky gitarovy song v cca 39tej minute. Potom uz len nudne vztahove drama, kedy zranene kacatko "opaluje" alfa-cowboy/vedec Glen a to postupne pookrieva. A ako inak, kto "saves the day"? ...meh. Slusny zvuk a kamera. ()

Rathalos

Pamatam si,ze ked som videl Twister z roku 1996,tak bolo moje nadsenie velike,na tu dobu fakt pecka,no tento novodoby ma uz tak velmi nenadchol,skor sklamal,na rok vyroby 2024 som cakal ovela vacsie katastroficke peklo,lepsiu atmosferu a viac scen s tornadom,no a nesedelo mi ani herecke obsadenie,chcelo to kvalitnejsich hercov,aspon tie zaverecne minuty stali za to...:⁠-⁠) ()

BOURQUE

Twisters i nepriamo celkom slušne uctieva svojho predchodcu a v konečnom dôsledku nejde len o nejaký tuctový upgrade alebo napodobneniu z minulosti. Je však potrebné uznať, že medzi dvomi filmami nájdete niekoľko spoločných bodov. Po „prvom filmu“ však už uplynulo cirka 30 rokov a tvorcovia do aktuálneho filmu šikovne zakomponovali moderné veci (nemyslím len na techniky, ktoré moderná kinematografia poskytuje), aktuálne výzvy (napr. globálne otepľovanie), ktorým čelia ľudia a obete tornáda ((nekalý) biznis sa robí z každej veci). Ústredná dvojica Daisy Edgar-Jones a Glen Powell (ten má celkom vydarený rok) nájde k sebe cestu len pomaly, ale keď už sú na spoločnej ceste, tak na to sa pozerá dobre. Film, ktorý medzi blockbustermi spíš bude pôsobiť solídne, a napriek svojim chybám sa nemá za čo hanbiť.  Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

kondor77

Šablonovité a předvídatelné až běda. Rozpočet je znát, ale nic z čeho by jste si sedli na zadek neuvidíte a navíc se šetřilo na úkor tvůrčího týmu (režisér evidentně nezvládá akci a scénárista dle filmografie umí psát jen podle předlohy nebo skutečných událostí). Ústřední dvojice se snaží, ale zůstává jen u té snahy. ()

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

12.08.2024

Bylo to jen otázkou času. Tržby letošního marvelovského hitu Deadpool & Wolverine režiséra Shawna Levyho (Free Guy: Hra na hrdinu, Projekt Adam) se nabalují jako sněhová koule a už třetí víkend… (viac)

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

22.07.2024

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (viac)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty