Wolf Creek

• Slovensko Vraždy vo Wolf Creek (viac)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiálny text distribútora)

TV spot

Hrabka

Solidní australský road hororůrek. Tyto thrillery na kolech mám docela rád a protinožcům se podařilo vytvořit průměrný napínák. Takový klasický film s klady a zápory. Chvílemi je tam skvělá atmosféra, chvílemi jsou tam zase divné momenty a je to celkem nuda. Ale celkově hodnotím jako průměr. Tomu, že je to podle skutečné události, se směju, ale chápu, že vůči svátečním hororistům je to dobrý tah. Člověk to pak s hlavními hrdiny o to více prožívá. 55% ()

Gilmour93

Střílí jako Zajcev, s nožem to umí líp než krajan Dundee a je majitelem nakažlivého smíchu vycházejícího zpoza epésních kotlet. Příběh jedné tisíciny těch, co každoročně zmizí u protinožců beze stopy, má být na základě skutečných událostí. Druhá polovina filmu (kdy mladík a svérázný lovec klokanů nemají jedinou společnou scénu) tak může svádět k myšlence, že se všechno vlastně mohlo odehrát docela jinak.. Nemůžu si pomoci, ale těch prvních 45 seznamovacích minut mi přišlo víc napínavějších, než ten nesčetněkrát viděný do ruda zbarvený zbytek. Marně čekám na hixploitation, kdy profesor filosofie z velkoměsta postupně vyvraždí na univerzitní půdě ošklivé klienty domova důchodců na exkurzi.. ()

Frajer42

Hodně prapodivný kus amatérštiny z jižní polokoule. Kupříkladu jsem vůbec nepochopil, proč byl do filmu zakomponován tak nudný a zbytečný úvod, který byl z hlediska děje opravdu maximálně bezvýznamný. Na film se začalo dát dívat od návštěvy údajně největšího kráteru po dopadu meteoritu, čemuž se mi jen hodně těžko chce věřit. Stejně tak mám důvodné pochybnosti o inspiraci skutečnou událostí, kterou v tomto případě považuji pouze za marketingový tahák. Při výletu vygumovaného australského puberťáka a dvou vygumovaných zvědavých anglických dívek do australského bushe. V takovéto sestavě je celkem zřejmé, že vrahem byl australský hoch, protože výlet se dvěma angličankami musel být enormní nápor na nervy a pokud slečny současně začaly menstruovat, tak toho nesympatického retarda snad ani nikdo nemůže za tento čin odsuzovat. Příběh o místním vidlákovi a detailním popisem vražd, které nikdy nikdo neviděl, byl poté pouhou pohádkou na dobrou noc pro australské děti, aby v noci nechodily prozkoumávat australskou divočinu. Jednotlivé vraždičky byly v rámci béčkovosti únosné. Záporák postrádal děsivost. Postavy si byly vědomé toho, že hrají v hororu a svoji inteligenci a chování tomu dokonale přizpůsobily. V rámci žánru spíše podprůměrný horor. Slabší 2 kousky! ()

Anthony

Nakonec dost nuda. Ke zvrtau ve filmu dochází až v padesáté minutě - celá první část je nezajímavé sledování, jak se trojice mladých lidí vydává na výlet a dostanou se do potíží, když jim přestane fungovat auto. Následující krvavá druhá půle mě ovšem zklamala také. I onen masakr, kvůli kterému si tento film lidé pustí, je natočen mdle a nezajímavě. Jednání vraha je chvílema dost nepochopitelné. Jinak ta brutalita, která se "slibuje" nijak přehnaná není, takže ani diváci lační nějakých úchylných výjevů si na své nepřijdou :)) ()

Hitman_47

Není nad to si vyjet do přírody a pokochat se pohledem na velký kráter způsobený pádem meteoritu....idylku může pokazit jen auto, které nechce nastartovat...a víc na hovno je, že civilizace je na míle vzdálená. Ale pak se objeví jeden slušný "strejda" a nabídne pomoc....ale bacha na to, ne každý, kdo vás vytáhne ze sraček musí být nutně váš přítel :) ()

• Skladatel Frank Tetaz založil část hudby ve filmu na pohřebních písních. (Cheeker)
  • Většina dialogů Micka Taylora byla improvizovaná jeho představitelem Johnem Jarrattem. (ČSFD)
  • Austrálsky MMA bojovník Mark Hunt sa vo svojej autobiografii vyjadril, že pri pozeraní tohto hororu mu vrah Mick Taylor (John Jarratt) pripomínal jeho otca, ktorý ho v detstve týral. (Marceloo)