Vypadá to, že devítiletou Esther pronásledují samé tragédie. Ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru, kterému Esther jen tak tak unikla. Teď ji ale adoptovala rodina Colemanových a zdá se, že život je bez chyby. Dokud se její spolužák nezraní při pádu z klouzačky. Dokud není sestra ze sirotčince ubita k smrti. A dokud Estheřinu novou matku nenapadne, zda onem tragický požár nebyl něco víc, než jen pouhá náhoda. Orphan vnáší do psychologického thrilleru úžasné nové prvky a stahuje kolem diváka smyčku tajemství, podezření a hrůzy. Na Esther nikdy nezapomenete. Je tak sladká. Tak inteligentní. Tak tvůrčí. A tak duševně chorá... (oficiálny text distribútora)

matmanX

V dnešní době remaků, spin-offů, sequelů a prequelů slavných sérií, jeden člověk, který kdysi taky natočil béčkový remake, řekl DOST. Po opravdu dlouhé době se konečně objevil inteligentní a napínavý thriller, který sice není úžasně originální, ale to co dělá, dělá na jedničku. Psychologická hra a intriky ne až tak nevinné holky, která perfektně hraje Čajkovského, vás nepustí ani na chvíli od obrazovky (nebo šťastlivce od plátna). Asi jediná, ovšem zásadní věc, která mi vadila, bylo posledních 20-30 minut, kde režisér hodil skvěle vygradovanou atmosféru za hlavu a vrátil se do rutinních kolejí hororového klišé. ()

Kejf.

Moc dobre nechapu, jak se tento film nemohl dostat do ceskych kin z duvodu neuspechu v USA, fakt nechapu...Po x mesicich (mozna letech) jsem narazila na horor, kterej za to fakt stoji. A Orphan za to stoji ve vsech smerech. Stoji za podivanou! ()

fredisek

Putin asi věděl, proč zakázal adopce ruských dětí do Ameriky, hahaha. Nejzajímavější na tomhle filmu je animace u závěrečných titulků. Námět rozhodně dobrý, ale neskutečně utahaně zpracovaný. Chtělo by to míň krve, požárů, viktoriánských holčiček a naopak víc psychologického mučení, duchaplnějších dialogů a absenci přebytečné stylizace. ()

Nethar

Horor bych tomu určitě neříkal, tohle je klasický thriller. Dobře zahraný, i když se tam neděje nic tak speciálního, člověka to nenudí. Moje hodnocení znatelně poklesá vzhledem k závěru, protože ten mě dost naštval, něco takového už jsme viděli asi milionkrát a fakt to bylo trapný. A bod za Rodena :-) ()

janeke

aj keď som mala po záverečnej infarktovej štvrťhodinke chuť tomuto kúsku vlepiť aspoň štyri hviezdičky, po krátkom vychladnutí musím uznať, že nelogickosť scenára, na ktorú sa mnoho prítomných užívateľov sťažuje, je dôležitý lapsus (spoiler: prepánajána, prečo s tým deckom uteká ku rybníčku a nie ku policajtom, keď jej musí byť jasné, že pri zamrznutom rybníčku o polnoci sa ešte nikdy nikomu nič dobrého nestalo...), nehovoriac o podivnej postave "otca" a ešte podivnejšej adopcii dieťaťa, ktoré ani vo svojom "roztomilom mode" nevyzerá v poriadku. napokon medicínska zápletka bola pekne hrôzostrašná, keďže nemusíme utekať ďaleko po príklad z reality, všakáno...; úžasná Vera Farmiga a prekrásne interiéry. ()

mosnak

Těžko uvěřitelný příběh s nesympatickou hlavní představitelkou. Která je vlastně třicátnice uvězněná v dívčím těle. Informuje nás o tom Karlík Rodenů, který si ve filmu zahrál asi minutu. Zas taková pecka film to není - 35% ()

Martin_W

Klišé, které sice zpočátku vypadalo nadějně, ale žádná sláva se nekonala. Překombinovaný příběh, který mi v pár scénách hodně připomínal horor z devadesátek - The Good Son s Culkinem. 52% ()

aLPaC

Skvělý psychologický teror, od toho adoptivního děvčátka. Skutečně jsem tu holku nenáviděl, jaká to byla neskutečná mrcha. Pointa mě docela dostala. Samozřejmě něco z toho se dalo odtušit, ale tu hlavní věc, co k nám Roden pronesl nečekal asi nikdo. Jen mi vadilo chování dvou členů rodiny. Té malé holčičky, která jí kryla i přes všechny ty strašné věci. Ale budiž, u té by se to ještě dalo pochopit a odpustit, vzhledem k věku, ale ten naivní otec mě vyloženě iritoval. ()

bobstock

Surová žánrovka jak má být a Isabelle Fuhrman ve 12letech?! Skvělý přerod postavy, kterou nechce adoptovat nikdo, kdo by to býval věděl! 80% ()

Emo-haunter

Viděno již dříve, hodnoceno až nyní při druhé projekci to dávali večer v TV. Osobně tento film beru jako nadprůměrnější hororovou tvorbu současnosti, nikterak jsem se nebál, jen sledoval, jak to celé dopadne. I finální pointa mě při prvním zhlédnutí nijak nedostala, takže více jak na tři to nevidím. ()

Wancohoff

(24.9.2009 CAM) priznam sa ze vzhladom na vysoke hodnotenie som cakal viac...kazdy obhajuje dlhu stopaz,ano nenudi to, ale kratsie to aj tak mohlo byt :-) fajn herci, roztomila hlucha Max.co sa pointy tyka, ktora mala byt hlavnym tromfom filmu, ma to vobec neprekvapilo,cakal som nieco podobne(a mystery ehm...vid zaner).a akonahle mi to bolo behom dvoch minut polopate vysvetlene mudrym doktorom, film ma prestal bavit uplne,a bolo mi uplne lahostajne,ako to dopadne..viacmenej fajn thriller na jedno pozretie. 60% ()

bolan

Výborné překvápko. Čekal jsem zpackání nějakým satanovo dítětem, ale vybruslili z toho na jedničku. Trochu mě zaskočila role Karla Rodena, ale je dobře, že to nebyla ta největší lekačka. Vypadá to na horror roku. ()

Illy

Opravdu mrazivý thriller s kvalitním hereckým obsazením. Ze začátku to vapadalo na novější verzi Dobrého synka, vyůstění je však trochu jiné. Roden potěšil :-) ()

poet

Spočiatku príjemný rodinný film o adoptovanom dievčatku s biblickým menom sa nám druhej polke prehupne do peknej šlamastiky. Už dlho som tak niekomu neprial smrť ako tej Ester. Jedná sa síce o predvídateľnú drámu, ale v závere vie celkom pritlačiť na pílu. ()

lili6

Nejsem si zcela jista, jaký pocit tento horor ve mě zanechal. Vzhledem k hodnocení (78%) a mnoho doporučením jsem od tohoto filmu nejspíš čekala mnohem víc. ()

arcticsky

Klišovité a neuvěřitelně zdlouhavé - o 30 minut kratší stopáž by neuškodila ani náhodou. Nebýt několika fotogenických vražd, hodnotil bych jako podprůměr. Absolutně nechápu vysoké hodnocení na csfd.... Bezvadný komentář: Mr.Gagarin ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (viac)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (viac)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

Nejslavnější příběhy mají tu smůlu (nebo štěstí?), že se tvůrci pořád snaží o jejich nová, originální zpracování. Někdy to vyjde, někdy vznikají bizarní projekty. Stokerův Dracula není výjimkou – z… (viac)