Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Welsiot

Po dvouletém odstupu a druhé projekci můžu s klidným srdcem říct, že jsem konečně doopravdy docenil tenhle film. Nejde tam o rasovou problematiku, film je o problematice lidských vztahů, svérázném samorostovi a nádherným kusu zelenýho plechu. ()

Declen

Nevím co napsat. Tohle se musí vidět, jakoby Clint shromažďoval režijní a herecké zkušenosti a vyplilv je náráz v podobě tohoto skvostu. ()

cyberic

Nečakal so veľa od tohoto filmu, ale o to väčšie bolo prekvapenie na jeho konci. Naozaj vynikajúce dielo, vrelo doporučujem pozrieť... ()

babuška

Ty za.ranej italeskej holiči jak já se sakra nasmál a částečně i naplakal. Tohle má štávu, hloubku, a styl jakej dokáže předvést jedině C.E. ()

Pointed

Neskutečně emotivní snímek o vysloužilém veteránovi, kterého bez sebemenší chyby ztvárnil Clint Eastwood. Nevím co dodat, snad jen, že je to neuvěřitelný příběh o lidské cti, díky kterému jsem při závěrečných titulkách stále seděl na židli a zaslepeně koukal na obraz. ()

GIANNIS

Clint Eastwood zraje jak víno,čím je starší,tím točí lepší filmy.Starý,protivný,dědek Waltr,který má rasistické kecy a na ostatní hlavně vrčí,nakonec dokáže,že mu na někom záleží.U tady toho filmu jsem se nenudil ani na vteřinu,protože se pořád něco dělo.Doufám,že Eastwood natočí ještě pár tak propracovaných filmů. ()

anillvap

I přes pomalu se rozehrávající děj, ve kterém je dostatek prostoru pro Clinta Eastwooda i pro mladé neznámé herecké tváře, dokázal film víceméně udržet mou pozornost. Jednoduchost a jistou předvídatelnost děje vyvažuje vedle hereckých výkonů také dobrá kamera. Samozřejmě bez vtipných glos zahořklého starce by Gran Torino nebylo Gran Torinem. Čtyři hvězdičky dávám pro to, že pokud bych film nedokoukala do konce, nevadilo by mi to. Což ale nic nemění na faktu, že jsem si v závěrečných minutách prožila pěkný emocionální zážitek a celé závěrečné titulky stále zírala do obrazovky. ()

Crael

U mňa osobne najlepší film po Shawshank Redemption. Vynikajúci film, skvelá hudba, ešte lepší herci, prijemná Ahney Her a neopísateľný Clint. Mám pocit že herci zahrajú tie najlepšie role vždy až na sklonku svojho života. Clint Eastwood vyhodil svojim výkonom či už hereckým alebo režisérskym kladku tak vysoko že sa obávam ale zároveň aj teším že ju nikto v budúcnosti už neprekoná. Film ktorý si zaslúži uznanie, film plný citov a pritom skvele vyobrazujúci realitu v ktorej city chýbajú. 5* a s prepáčením ale ser*e ma že nemôžem dať ešte viac! ()

mimuzik

Clint Eastwood stárne a zraje jako víno. Svým komentářem bych nepřinesl nic nového, jen bych se opakoval. To se musí vidět ! Kdo neviděl, je absolutní filmový barbar. Těším se na další Eastwoodovo dílo Hoover. ()

victim42

Válka s vlastními předsudky po sto prvé. Tentokrát kupodivu napínavě, nepředvídatelně, a hlavně BEZ ŠPETKY SLADKOBOLU. Vážně. Clint je zamračenější parchant než kdy jindy a je u toho přímo neodolatelný. ()

smike

Tak nevim. Kdyby byl na krabici tlustým písmem nápis Pomník mojí westernové kariéře, asi bych ten film pochopil, tak jak bych měl. Jenže to se nestalo a může za to vysoké očekávání. Nevím, co jsem čekal, ale dostal jsem pistolníka Eastwooda, tak jak to uměl nejlíp. Bylo to fajn, ale nesedlo to. ()

tchuck

Představte si, že by se tohoto filmu chopil někdo jiný a obsadil do hlavní role někoho jiného. Takové dva filmy by si byly podobné asi jako Hledá se Nemo a Hadi v letadle. Vážně si troufám tvrdit, že síla a kouzlo tohoto mistrovského díla nevzešla z nikoho jiného, jak Clinta Eastwooda. Co říct? Film se rozbíhá pomalu a v prvních desítkách minut - poněvadž jsem tenkrát neměl vůbec páru, co sleduji a rozptylovalo mne okolí - mi přišel neskutečně o ničem. Pak ale začal nabírat na obrátkách, konečně si získal moji zaslouženou pozornost a já se nestačil divit. Byl jsem jím unešen, to však ještě nepřišlo finále. Vážení, chcete slyšet, který film na mne zapůsobil nejvíce? ()

Luciaaas2

Mistrovský kousek, kterým Eastwood dokázal, že je pán režisér. Nádherně umí vykreslit charaktery a hloubku postav. Gran Torino vás vtáhne okamžitě do silného příběhu a už vás nepustí. Clint v roli je famozní a to i zároveň na druhé straně kamery. ()

Thomasons

Nemůžu z toho, jak Kowalsky (Clint Eastwood) kluka jménem Tao (Bee Vang) oslovuje "Tů-tu" :D ... Ale teď vážně. Je to solidní film, kde jsem ke konci měl co dělat, abych nebrečel. Pár minut na to se musím smát, jak jeho očekávající rodina... kdo viděl chápe, kdo ne ať určitě koukne na tento film, je super! ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011