Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

figliar

Brilantne napísaný scenár a majstrovsky zvládnutá rola vojnového veterána Walta Kowalského robí z tohto diela film roku 2008. Pre ešte lepší pocit z originality tohto snímku odporúčam film pozerať v pôvodnom znení. ()

boul

Clint Eastwood jeden z mých nej herců tentokrát jak sám zrežíroval tak i odehrál hlavní rolí skvělý film a dokázal jak u Million Dollar Baby, že na věku nezáleží a čím starší tím lepší ! Tentokrát zahrál starého veterána na první pohled nepříjemného a rasistického dědka, ale děj se tak skvěle vyvine, že je napínavý až do poslední chvilky která je dost silná na city. Gran Torino je přímo krasavec a Film je přímo luxusní a jen ho doporučuji! 5* !! ()

Čuřil

Už jsem se podezíral ze zaujatosti k novým filmům, z počínajícího staromilství mě vysvobodil Clint tímto geniálním kouskem. S úlevou jsem nezaznamenal obvyklé komerční spekulace, ale poctivý příběh, ve kterém vše dokonalo zapadalo - jednoduché exteriéry, děj postupně nabírající obrátky s úžasně vypointovaným závěrem, výborné herecké výkony včetně vedlejších rolí a hudba prolínající se jemně filmem gradující závěrečnou písní. ()

Hapretor

Eastwood je výborný herec a režisér. Tento jeho další počin mě v tom opět utvrdil. Jeho role je přímo dokonalá. Děj super. Toto Vás chytne za srdce. ()

Illioplius

Po chvíli sledovania Gran Torino som sa „modlil“, aby sa film nepokazil a aby som mu ja mohol dať päť hviezd. Som rád, že sa mi to splnilo. Postava Walta Kowalského mi bola veľmi sympatická a blízka – pri jednom z jeho pohľadov na novú susedku som dostal menší záchvat smiechu. Pre mňa to teda bola do značnej miery aj komédia, a to dokonca bez toho, aby sa tam postavy mlátili hlava-nehlava či predvádzali akože vtipné scénky na tému rodových či iných stereotypov. Oceňujem aj psychologický rozmer, ktorého hlavným prvkom bola otázka mravov a stretu kultúr. Tento film ma skrátka chytil za srdce a jeho hlavná postava obzvlášť. A obdivujem Walta, že dokázal neposlať takú rodinu, akú mal, kade ľahšie ešte zaživa. ()

Iwiiik

Jedním slovem, úžasné. Jako whisky v dubovém sudu, vyzrál Clint Eastwood režisérsky do omamného moku, který člověk usrkává s nohama nataženýma k praskajícímu krbu, při poslechu Bachovy G suite č.1 pro violoncello. Typicky Eastwoodovská syrovost a smysl pro tradice i hodnoty, se mísí se zahořklostí, výčitkami a nenásilným lámáním rasistického pohledu na okolní svět, což vede k velmi libě plynoucímu příběhu o drsném, nevrlém, samotářském, starém, svérázném a tvrdohlavém chlapíkovi s dobrým srdcem. Všechno navíc moc hezky dokreslují Kyleovy/Jamieho hudební kompozice. Tedy sečteno a podtrženo, Gran Torino je citlivým vrcholem Eastwoodovy filmové kariéry! ()

Fawkes

Po dějové stránce super film a hlavně skvělý herecký výkon Clinta Eastwooda. Líbilo se mi spousta scén, hlavně jak zasahoval do případů kdy měl někoho bránit, ale nebudu tady spoilerovat. Na to ať se každý podívá sám. Ze smutného konce jsem byl vedle celý večer. Gran Torino by si rozhodně zasloužil delší komentář, ale popravdě se přiznám, že nevím co napsat. Podtrhnu to jen jedním slovem PARÁDA. (94%) ()

animario

Možná je to chvalozpěvy,o kterých jsem se dočetl tady v komentářích, jenž ovlivnili moje (nad)očekávání,ale ve výsledku nemám pocit,že by se jednalo o nějak zvlášť vyjímečný či dechberoucí drama s výraznějším momentem. Je to taková story z nejbrhůdu. Nevyčítám mu přímočarost ani předvídatelnost,mám rád skromný a nekomplikovaný snímky podobnýho ražení,který dokážou zasáhnout po emocionální stránce bez záměru aniž by to člověk postřehl a z mála vytěžit hodně,ale z Gran Torina jsem si tenhle dojem bohužel neodnesl. Ani závěr mi nepřišel nikterak rafinovanej,byť jsem ho nečekal,spíš trochu naivní /možná bych byl ale radši kdyby je tam roztřískal jako Travis Bickle v Taxikářovi/. GT rozhodně není špatnej film,ale podle mě nijak nevyčnívá z průměru. Na Clintovi si ale cením,že je k sobě i divákovi upřímnej a na nic si nehraje,éru drsnýho ostrostřelce Harryho má za sebou a režíruje si role zatrpklých vlasteneckých dědků (ve vší úctě). ()

matkoulko

Spolu s Clintom Eastwoodom alias Waltom Kowalskim som sa zamyslel na životom. Niekedy tie najhodnotnejšie veci nájdeme tam kde ich vôbec nečakáme a prídu keď sami chcú. Veľmi netradičné priateľstvo starého a sympatického "zlého" muža a chlapca od susedov. Užasne natočené a spracované. Stále myslím na veci, ktoré sa vo filme udiali a ako sa udiali a ani sa neviem sústrediť. Nemám slov. Fakt silný film. Mňa vážne oslovil... ()

Dexihno

Eastwoodův nejlepší kousek. Tenhle film má poselství, které je skryto za dědulou vysedávajícím na verandě, který se už ničeho nebojí a "pomáhá slabým". Film, který mě dojal k slzám. Skvělá hudba! ()

Toka

Tady je opět vidět, jaká věková skupina se zde pohybuje. Tenhle film je dle mého názoru silně nadhodnocen a to kvůli režii a obsazení Clinta Eastwooda, který je starší generací právem oblíben. A teď ke kritice. Celou dobu jsem čekal na aspoň něco. V podstatě se zde nic neděje. Jednotlivé scény jsou sice provázány takřka dokonale, ale kruci, dyť já bych u toho taky usnul, kdybych neměl trochu jiný očekávání. Ale co, na asijský holky se kouká skutečně krásně, psychologická a ta hlubší úroveň filmu je zpracovaná precizně, a konec mě malinko dostal, takže já jsem spokojen. ()

jirkis

Už dlouho jsem si nevychutnal závěrečné titulky tak jako teď. Do poslední minuty BRILANTNÍ. Neuvěřitelný filmový zážitek, na který jen tak nezapomenu. Clint Eastwood je borec! Jednou si na jeho památku film opět pustím, protože to je pravděpodobně jeho nejlepší odkaz. TOP 10 ()

JirkaLexa

Famózní. Mistrovské. Megalomanské dílo Clinta Eastwooda v hlavní roli a v roli režiséra filmu. Vrchol tvůrčích schopností tohoto nadaného muže. Velmi silný film, který v mnoha okamžicích vyvolá nečekaně hluboké emoce, které mne nejednou nenechali chladným a roztál jsem při nich jako led. Syn svému otci k tomuto filmu přispěl výraznou a vhodnou hudbou, čímž tuto kvalitní rodinnou spolupráci chválím. Příběh opravdu skvělý, tudíž musím ocenit i scénář. Závěrem znovu vychválím režii a zejména herecký výkon v hlavní roli, také však roli méně známého herce Bee Vanga, který si s ní počal skvěle. Příběh vojáka, který přežil válku v Korei a boje s asiaty a na stará kolena zůstává opuštěn svou družkou v obklíčení asijského národa, s jehož některými členy se však poznává a jeho život a ideály se otočí vzhůru nohama... 100% ()

Octane

Jedičnej film v rukou jedinečnýho režiséra. Silnej příběh filmu vás vtáhne po pár minutách ihned do děje. Jsem strašně rád, že jsem tenhle kvalitní film mohl vidět. Je málo filmů, kterým nic nechybí a tohle je rozhodně jeden z nich! ()

Marykus

Po tomhle filmu, jsem se nezmohl na slovo...... byl jsem na sra*ky! Tohle je jeden z nejsilnějších filmů! Má opravdu kvalitní zpracování co se týče děje, tak herců! Ale konec bych opravdu nečekal 90% ()

BeranSon

,,Nemůžeš jen tak přijít do obchodu a nasrat majitele, to nejde!" Eastwood věděl, že jeho poslední film musí být pecka, a proto se toho zhostil nanejvýš originálně. Celá atmosféra Gran Torina neskutečně sedne na Eastwoodovi herecké schopnosti, nikdy jsem neviděl hlavní postavu, která by tak nehorázně táhla film, s naprostým minimem mimiky. Film nám opět nabízí jednu z mnoha pestrých možností, jak změnit člověka. Dobře, že se Clint stáhl do ústraní a ve filmu nezabil žádného člověka, jinak by film postrádal smysl. Kamera, střih a vlastně všechno je ve filmu hodně podmanivé a vše má svůj řád a logiku, místy cítíte silné nadšení a místy se nemůžete dočkat na reakci hlavního hrdiny. Vše se totiž zásadně točí jen kolem postavy Walta Kowalského, který předvádí -ONE MAN SHOW-. !!!Mistrovský kousek z dílen Clinta Eastwooda!!! -9/10- Pocta pro jednoho z největších herců všech dob! ()

jenjan

"Pod podmínkou, že z něj neuřízneš střechu jako mexický uzenáči. A nenamaluješ na něj žádný debilní plameny, jako to dělají bílí drbani. A dozadu nedáš takový to buzerantský křídlo, co si tam dávají ostatní bambusáci. Na to zapomeň." Škoda, že je to tak šablonovitý, v tomto smyslu je Harry Brown úplně někde jinde.. Ale možná je to tím bližším kulturním prostředím, mě ty stupidní gangy a ten jejich rap nějak nejdou pod nos.. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011