Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Noviik

Musím souhlasit s názorem Stilicha, že Clint Eastwood je jako víno. Nikdy jsem ho nepil, ale čím starší jsem, tím si víc uvědomuju, že je to velmi dobrá věc, ale musí být opravdu kvalitní. Clint Eastwood dokázal, že i v této době jde natočit film, který není založený na baf efektech (moderní americký horor) či bum efektech (moderní americké akční filmy). Film založil na porozumění dvou odlišných kultur, spojení jejich životů a řeší problémy, které se lépe řeší s cizími než s vlastní rodinou. Lituje zde "jen" pár věcí, kterých se ve svém životě dopustil, ale zároveň si uvědomuje, že díky chybám se člověk učí. Clint Eastwood zde exceloval, byl naprosto vynikající a nedal šanci nikomu jinému. Odzbrojující film jak suchým humorem, tak dějem. Krásné dílo pane Eastwood! ()

wendelin9

Co na to říct... Clint Eastwood je jistota a už když jsem sahala do poličky pro DVD s filmem Gran Torino, věděla jsem že to bude zážitek... Ale i tak film předčil moje očekávání, které nebylo zrovna malé!!... Tenhle geniální snímek o veteránovi, kterého by si sotva kdo přál mít za dědečka (natož za souseda), nám ukazuje, že rasistické problémy zdaleka nejsou problémem minulsoti. Stejně jako gangy, přdsudky, nesnášenlivost lidí, žijícich v blízkosti a o nic méně neschopnost vystát vlastní rodinu. Nevím jak to Clint dělá, ale i přes všechny jeho hrubé (ikdyž vtipné) urážky, nekompromisní názory a věčně zamračený výraz, ho začnete mít během filmu rádi a na konci vás bude mrtzet, že tohle neuvěřitelné představení, které pro sebe celé ukradla hlavní postava a režisér v jedné osobě, končí..... Kdyby to šlo, dám těch hvězdiček víc.. * * * * * ()

MJMilan

Ukázkový film, který mě nutí dávat plný počet bodů. Především naprosto originální příběh dělá z tohoto filmu film číslo jedna posledních let, i když chápu lidi, kteří nemají tak silný žaludek, aby třeba film nedodívali do konce ... a že ten konec za to stojí! Snímek je plný rasistických urážek, avšak zakomponovaných tak, že pokud člověk jen trochu přemýšlí, nemůže se nad nimi pohoršovat, protože samotná mluva, způsob vyjadřování přibližuje divákovi našeho netradičního hrdinu v podobě skvělého, jako vždy zapšklého Clinta Eastwooda. ()

E=mc2

Patetická naprogramovaná obohratá platňa vypočítana hollywodskymi vzorcami ktorá ma zafungovať. Ktorá však funguje. Ale.. Funguje a padá na Clintovi. Inak film o ničom. Nižší rozpočet je vidno aj v digi kamere..hm a Príbeh? Gran torino ha príbeh to má veľmi smiešny a jednoduchý, a posolstvo ktorému dodáva rozmer len Clint :) hm No a ak ide o tému myslím že túto tému drsnejšie a reálnejšie vyobrazil Kult hákového kríža. To je paralela, ktorá mi tu napadla.. Nebyť Clinta ako herca a režiséra o tomto filme nikto nevie. 16 miesto v top filmoch, zlý sen a veľký omyl. Inak má film plno pekných momentov a fungujúcich scén, je to však niečo čo všetci dobre poznáme a už sme to niekedy videli alebo cítili, len inak no. A to bude tým že je to v podaní stále skvelého senil good guy Eastwooda :) Film však má moje sympatie..Gran Torino nie je zlý film..Ale CSFD stratila zdravý rozum už veľmi dávno :) Kaka v niečom sa zhodneme. Tento film nepatrí ani do prvej 200. No, možno áno.. ()

bartias

Eastwood se i ve svých šedesáti předvádí jako Drsný Clint. Tentokrát ovšem v civilnějším příběhu s poselstvím. Jeho nabručený veterán z války ve Vietnamu je neodolatelný, zvláště když zavrčí hrdelním hlasem suchým jako šmirgl na poušti. O co má tenhle film předvídatelnější zvraty, o to více překvapuje nečekanou pointou. ()

Pája=)

Neuvěřitelná stylovka které by v podání kohokoliv jiného působila směšně a pateticky. Jen božský Clint z toho vytřískal maximum. A všudypřítomné "grrr" nezvládne nikdo lépe než on. Těsně mezi 4 až 5. Uvidíme při dalším shlédnutí. ()

Radiq

Nebýt toho kluka mongskýho, kterej hrál jak Gran Poleno, tak to bylo dobrý. Klient Eastwood bych řekl, že točí čím dál líp a postavy umí pěkně vymyslet i natočit i představit divákovi a nakonec i zahrát, dědek jeden věčněnasranej. ()

Splasher

Když už Ford, tak radši Mustang. No američani a jejich vkus. Nicméně Clint si zachoval velmi vysoký standart jak před, tak i za kamerou. ()

tomeek

Clint servíruje příběh o překonávání vlastních předsudků takovým stylem, že konec vám vyrazí dech. Skvělá práce. ()

sator

Koukám že opravdu nemám většinový vkus, přijde mi to celé jak nadsázka nebo ironie na druhou, pokud ne tak je to děs... 50 %----Například -pro film- klíčová změna rasismu Kowalského- není vůbec vysvětlená... ()

sir-dave

Tohle se nedá popsat, to se musí vidět. Zaslouženě na pozici mezi nejlepšími filmy. Clint Eastwood jako starý hláškující veteránský deděk, všude okolo plno bambusáků a jeden farář. Jako svou poslední roli si Clint nemohl vybrat lépe. BRAVO! (viděno 2x) ()

danliofer

Pro mě nejlepší film z dílny Clinta Eastwooda. Klasicky se tu (rasistický) škarohlíd promění v (nerasistického) lidumila - podobně jako ve filmu Million Dollar Baby. Avšak v tomto filmu je mi sympatičtější celá zápletka, gradace i vyústění, a to včetně různých hlášek. Clint Eastwood si často vybírá pro mě přímočará až předvídatelná témata - v mnohém si podobná. Ke cti mu ale slouží, že je dokáže zpracovat s naprostou přesností a následným silným účinem. ()

smrt.ka

Mně se ten film vlastně líbil hodně. A Clint hrál prostě úžasně. Jenomže to bylo příliš předvídatelné a celý příběh byl vlastně založený na velkým patosu. A když ze mě chtějí ždímat emoce příliš okatě, moc jim to většinou nevyjde. Třeba při příštím zhlédnutí. ()

Bouzy

Pod podmínkou, že z něj neuřízne střechu jako nějaký mexický uzenáči a nenamaluje na něj žádný debilní plameny jako to dělají bílí drbani a dozadu nedá takový to buzerantský křídlo jako to dělají ostatní bambusáci.... ()

zombkiler

Na tenhle výborný film mam vzpomínku, že jsem na něm byl v kině Ořechovka (dnes myslím,že je již zrušené) a tehdy bylo v sále 8 návštěvníku - já, jeden postarší pán a 6 asiatů, to vám byl zážitek, sledovat jejich vykulený palice při Clintových rasistických narážkách. ()

StanislachKo

Tak... Bez debaty je to 5hviezdové dielo a superlatívy už vypovedané boli, tak ja prispejem úvahou: Nezdá sa Vám, že je tu podstatne využitá schéma z Clintovho predchádzajúceho Million Dollar Baby? Myslím starý nenávistný bručoun, sociálne úplne strádajúci sa zoznámi s človekom (v tomto prípade malý rákosník, v minulom chudobná ambiciózna boxerka, ich vzťah je z jednej strany nenávistný, slimáčím tempom sa medzi nimi vytvorí vzťah a k starý bručoun k záveru pochopí, že práve toto priateľstvo preňho znamená najviac na svete a tragédia sa uzavrie? Nezdá sa Vám? ()

vesper001

Dva veteráni pod jednou střechou a běda, když jim někdo sáhne na kapotu nebo do svědomí. Znala jsem jednoho takového, co byl přesně jako Walt Kowalski: starý a zlý a měl zlaté srdce. Měla jsem ho moc ráda. Walt nesnáší bambusáky, uzenáče, drbany, rákosníky, rejžáky a všechny ostatní, kdo by mohli narušit křehkou hradbu, kterou kolem svého já v sebeobraně vystavěl. Ochraňuje své Gran Torino 1972 i každého, kdo ochranu potřebují, a tváří se u toho jako lední medvěd, kterého jste probudili ze zimního spánku, abyste mu řekli, že ještě není jaro. ()

panMartin

Co k tomu říct, to mě opravdu dostalo a odrovnalo. Ze začátku jsem nevěděl kam se film bude ubírat, ale po chvíli už jsem snímek sledoval jak zařezanej. Morous, který si v sobě nese tragické vzpomínky na válku v Koreji, a který po smrti své ženy najde přátele tam, kde by to vážně nečekal. Musím vyzdvihnout skvělý výkon Eastwooda, jehož suchý humor je brilantní. Clint to prostě umí, jak za kamerou, tak před ní, ta citlivá dramata prostě umí, umí dojmout, rozplakat i pobavit a hlavně nadchnout. Fakt by mě zajímalo, kam na to chodí. Ten podnět toho rasismu je opravdu výborný. Po zhlédnutí konce Vás tenhle film určitě dostane. ()

Aquarius

Okrem začiatku a konca je Gran Torino väčšinu času drsnou komédiou v štýle Dr. Hausea alebo Lepšie to už nebude. Vďaka Bohu za to. Takýto film, ktorý hovorí že netreba všetko brať tak strašne vážne, je v súčasnom, na rasizmus precitlivenom svete, veľmi potrebný. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011