Hovoria mu Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a pracuje v autoservise, po nociach si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov, ktoré unikajú z miesta činu. Nezaujíma ho, aký zločin spáchali, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Majiteľ autoservisu Shannon (Bryan Cranston) je jeho menotorm i manažérom. Dohadzuje Vodiča filmovým režisérom i zlodejom, ktorí sú ochotní dobre zaplatiť za jeho služby. Shannon chce kúpiť vozidlo, s ktorým by Vodič jazdil na profesionálnych automobilových pretekoch a presviedča Bernieho Rosea (Albert Brooks), miestneho boháča s pochybnými zdrojmi príjmov, aby do neho investoval. Aj napriek protestom svojho spoločníka Nina (Ron Perlman) nakoniec Bernie peniaze požičia. Dvojitý a rozpoltený život samotárskeho Vodiča osvieži náhodné stretnutie s krehkou susedkou Irene (Carey Mulliganová), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa zmení, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda (Oscar Isaac). Vodič mu chce pomôcť splatiť dlh za ochranu vo väzení, pre ktorý ho vydierajú gangstri, a dohodne sa s ním na poslednej lúpeži. Ukáže sa, že išlo o nastraženú pascu a všetko sa začína komplikovať. Standard pri prestrelke umiera a Vodič, aby ochránil seba i Irene so synom Beniciom (Kaden Leos), musí urobiť to, čo vie najlepšie - poriadne šliapnuť na plyn, jazdiť na doraz a postaviť sa podsvetiu celkom sám. (TV JOJ)

tormento

Očakával som dosť, ale to čo som videl mi úplne rozbúchalo srdce...a keď sa objavili tie ružové(štýlové) záverečné titulky napadlo ma : ešte nie!... alebo pusťte to znova. Gosling hrá životnú úlohu, a Renf ukázal že sa aj Holywodu ako urobiť kvalitný film(Škandinávia a Južná kórea). Bez zbytočných komentárov, kde sa hrá s každým záberom akoby to mal byť jeho posledný, (svetlo, kompozícia atď.) a soundtrack toľko vychvaľovaný?...zabudnite na rádiovky z typu don omar (fast five) tu dostanete takú dávku, že ešte v ten večer si napálite Kavinskeho, real hero a pojdete sa prejsť nočným mestom-nezáleží natom aké máte auto, alebo či ste dobrý vodič...ste proste Driver. Film asi nezarobí toľko čo jemu "podobné", u mňa víťaz tohto roka...aj bez oscara (keď by si ich zaslúžil možno niekoľko) ()

Andre3000

Nestává se mi to často, ale konec filmu mi přišel dost odfláknutý a skazil dojem z celého filmu. Celkově byl trochu retro laděn a neušlo mi ani to, že se tenhle snímek snažil vypadnout z řady. Alespoň to se mu povedlo. ()

Pajky3

Jistojistě originální a zajímavej film. První jízda je naprosto perfektní. Hudební doprovod, symbolizující něco zlověstného mě upoutal, takže i na poslech je to zajímavý. Velice dobře působící napínačka s nemluvným a o to víc poutavým hrdinou. Atmosféra prostě nutila koukat dál a dál. Trocha násilí a krve byla třeba. Ryan mě bavil, stejně tak jako jeho blondýnka Carey a potěšil i Hellboy Perlman. Špatně to neskončilo, ale happyend se taky nekonal, což mrzelo především Nikču. ()

Wormboy

Noo, neviem, ci som videl oldschoolovy (az westernovy) akcnak s tak pomalym tempom, ktore je vsak brutalne efektne a dava filmu perfektny smrnc. Pomale, stylove, drsne, akcne, hypnoticko melancholicke a emotivne divadlo, tak vidim Drive ja. ()

Flynn

Tak Vám nevím. Možná po dalším shlédnutí s hodnocením hnu (určitě si to další shlédnutí zaslouží). Nějak jsem od toho čekal více. Gosling to zahrál skvěle. Začátek vtáhne do děje, člověk se tak nějak těší, že to bude hezky šlapat, ale ono to docela dost zvolní, záběry se protáhnou. Věřím, že je to prostě cool a super, ale mě to místy krapet uspávalo. Poté se to trochu zvrtne v drsnější gangsterku, ale výsledně když ci to člověk v hlavě podtrhne a sečte, tak je ten příběh poměrně plytký a klasický. Sympatické postavy, to se musí nechat (Carey a Ryan). Jak jsem již psal, po dalším shlédnutí s tím hodnocením možná hnu. Je to u mě takových cca 70%. ()

destroy83

Naprosto dokonalý snímek o podivném chlápkovi, kterému říkají řidič. S auty to umí, takže maká v dílně, zaskakuje za filmové hvězdy jako kaskadér při demolicích aut a v noci si sem tam střihne fušku se zlodějským gangem na postu nikoho jiného než řidiče. Zažitý stereotyp mu naruší setkání s atraktivní sousedkou Irene a jejím synem, se kterými začíná trávit čím dál více času. Irene však čeká na návrat manžela z výkonu trestu odnětí svobody. Kromě toho zde máme majitele dílny, který je přímo napíchlý na mafiánskou rodinu, se kterou není radno se zaplétat. S návratem Irenina manžela z lochu však není zbytí. Ne příliš objevný děj posouvá do filmového nebe absolutně bezchybná filmařina. Režisér nevalí do diváka zbytečné tuny dialogů a nabízí naprosto bravurní podívanou od začátku do samotného geniálního finále – bombastická kamera si hraje se světlem i stíny, zpomalovačky diváka krásně kolíbají a každé efektní přitlačení na pilu v drsnějších scénách na diváka působí jako rána kladivem do ksichtu. Herci jsou naprosto přirození a divák jim věří s přehledem každé gesto. Kloubení romantické poetiky s brutálním násilím a hudebním doprovodem, který mi zpočátku příliš nesedl, ale poté bych si k filmu nedovedl představit jiný, tvoří pro mě jednoznačně nejlepší snímek roku 2011. Nemá smysl nadále plýtvat superlativy, DRIVE prostě musíte vidět. Mému nadšení samozřejmě odpovídá i hodnocení – jasný plný počet. ()

zette

Zajimavy a minimalisticky natoceny film s dobrou atmosferou. Zaujal me i chladny herecky vykon Ryana Goslinga, ktereho jsem doted neznal. Soundtrack taky hodne povedeny. Behem sledovani filmu pozornemu divaku neunikne, ze ve filmu maji prsty evropane... Jedinou vadu na krase vidim v malo uveritelnem pribehu, film je to ale originalni. ()

necisty

Ne všechny filmy končí jako tenhle a to se cenní. Mohlo to být ještě lepší, ale své si to odsypalo a Ryan je po právu oslavován jako jeden z nejlepších herců. Film, který vám způsobí nepříjemný pocit v břiše nebo mráz po zádech pod 5 nejde. ()

Martrix

Na první pohled vlastně nejde o bůhvíjak nápaditý příběh, ale je dost dobře možné, že je mnohem rafinovanější, než se zdá. Všechny postavy jsou natolik charismatické a působí tak nějak normálně, že si do poslední chvíle neuvědomíte, co jsou ve skutečnosti zač. Když pak dojde na lámání chleba...nebo jak jedna postava poznamená...když jsou zahnaní do kouta, je to pro diváka mnohem intenzivnější. Ale to je jedna část. Ta druhá je vynikající zpracování, kde se snoubí to co mám na hollywoodských filmech rád s evropskou uvěřitelností. Takže trochu hloupé jednání postav, společně s nehloupými dialogy a skvělým herectvím. To vše snímáno výbornou kamerou a při fajn hudbě. Goslinga jsem začal oceňovat až v posledních letech, ale vidím, že ten Pan herec v něm byl už před deseti lety. I díky němu má Drive skvělou atmosféru, která udělala z průměrné kriminálky, zajímavé drama. PS: zpětně si uvědomuji, že úplně každá postava udělala ne vysloveně špatné, ale v konečném důsledku nesprávné rozhodnutí. To je ale život, někdy se To prostě podělá. ()

Juto

Ultra-násilný a ultra-štýlový film. Od začiatku je zrejmé, že nejde o akčný film štandardnej objednávky. Berie svoje postavy rovnako vážne ako prenasledovanie, prestrelky a boje. 8/10 ()

PavelVanekArt

Poprvé, co jsem se zamiloval do Goslinga. Jeho stoická póza a minimalistické hraní z něj sálá na sto honů, charismatem může plýtvat celej život a ještě mu zbude a klidně nemusí ani promluvit. Je to takovej vážnější avychytralejší Baby driver. 5* a.k.a 95% ()

FrankSusta

Ledově klidný a ledově natočený film s až hořící atmosférou. Je to prostě žánrovka. Moc pěkná. A Ryan Gosling je sigma - minimálně do sigma editů dostačující. Drsný, skvěle natočený se skvělým nasvícením, notnou (až překvapivou) dávkou krve a spádem. Jen nechápu ten povyk okolo Alberta Brookse.  A ještě příběh by mohl být trochu složitější do pěti hvězd. Prostě fajn žánrovka. ()

Ruuzha

Už při odchodu z ČSFD premiéry, při poslechu rozhovorů, jsem se těšil kolik tu za chvíli bude zas odborných komentářů od všech těch pseudokritiků. Každopádně já se za ně nepovažuji a tak píšu jen jak na mě film zapůsobil. Tajemně, temně, smutně romanticky. Úvodní titulky v retro stylu za doprovodu skvělé písně dávali tušit, že se možná mám na co těšit. Hlavní hrdina, o kterém se nedozvíme vůbec nic pluje filmem od tichého řidiče-zločince, přes zamilovaného introverta až po bezcitného zabijáka. Jak již někteří lidé psali, film působil tak trochu dlouze, ale myslím, že to byl úmysl, který doplňoval podivnou atmosféru celého filmu. Jedna věc, která mě ale nejvíc dostala byla hudba. Kdybych si pustil soundtrack a byl by styl podobný Drive asi poslední, který by mě napadl jako vhodný kandidát, ale tady to sedělo jako prdel na hrnec. Jakože jsem váhal mezi 4 a 5, tak při poslechu A Real Hero od College feat. Electric Youth dávám plnou a 90%. ()

c.tucker

Tak tento film mě srdečně dostal, pomalí s akurátní hudbou (i když to asi někdo nemusí, mě to uhranulo). Akce nebylo taky nejméně a zpomalovačky, tam kde měli být. Už jem úvodní scéna je mind-blowing. Postupné odhalovaní mlčenlivého chlapce, který si v životě asi moc neužil. Čekám na další zhlédnutí. ()

tojowoeZNK

No nevím, nemohl jsem si to plně užít protože mě málem mrdlo z šílenýho vedra v sále. Tak asi nejlepší scéna co si vzpomenu je když to vodsrala hirnlego :D ()

BoXBe

Drive má atmosféru, kterou jsem cítil až v břiše. Nečetl jsem jedinou recenzi, ale titulkům v nadpisech jsem se bohužel nevyhnul. Očekávání bylo zesílené nekritičností. Některé za kult označovali film, který nezrál v kinech ani tak dlouho jako první hroznové bobule. Při prvním rytmičtějším hudebním přechodu se však ve mně rozhostil klid. Hudba navodila tempo, které umocňuje silné momenty s dlouhými záběry, čehož si mnozí filmaři a diváci, kteří stříhají a hltají scény po mikrosekundách pomalu přestávají vážit. Řidič je tajemný a některé horké chvíle v druhé půlce filmu zastavovaly tikot vteřinových ručiček. Vychutnával jsem si to. A půjdu si to vychutnat znovu, klubovým kinům totiž tento téměř vyhynulý druh chybí jako sůl. A sůl, jak známo, je nad zlato :-) P.S.: Cliff Martinez tu hodně vykradl sám sebe, na Solaris jsem si při promítání vzpomněl, aniž bych si v prvním momentu uvědomil, že jde o stejného skladatele... ()

Angelopul

Tento rok byl ve znamení zajímavých stylových crossoverů. Jedním z nich byl film HANNA, který kombinoval béčkový příběh s výborně stylizovaným vizuálem a jedinečnou atmosférou. Tento film má s HANNOU několik společných rysů. Také je to film druhé kategorie s úplně primitivní zápletkou, také má zajimavé zpracování a atmosféru o kterou se zde stejně jako v HANNĚ velkou mírou zasloužil perfektní soundtrack. A stejně jako u HANNY velkou slabinou filmu je dle mého názoru právě ta béčkovost, ač záměrná. I když tady to nebije tolik do očí, jako v zmiňované HANNĚ. Pod maskou z melancholické a pulsující atmosféry která mi něčím vzdáleně připoměla ZBĚSILOST V SRDCI Davida Lynche se schovává bohužel jen tuctovej béčkovej americkej krvák. ()

Carrie_3

Pokud bych měla v tomto případě hodnotit vizuální stránku filmu, neváhala bych a hodnotila nejvyšším počtem hvězd. Film se v tomto ohledu skutečně blížil dokonalosti, každičký i ten sebemenší moment byl promyšlen do takových detailů, že jsem tomu nemohla téměř ani uvěřit. Snímek nabízí krásnou hru se světly, stíny a barvami, které spolu nevídaným způsobem souznějí, tvoří kompatibilní a pro mnohé neočekávaný celek. Musím konstatovat, že moje oči opravdu plesaly blahem. Další skutečnost, kterou bych ráda vyzdvihla, je hudební doprovod. Ve většině filmů oceňuji, když hudba dokresluje celkový děj - ničím nevyčnívá a přesto je tam taková, jaká má být. V tomto případě hudba velmi vyčnívala, výběr skladeb byl opravdu zvolen s vkusem a velmi jsem oceňovala jeho propojení především se zpomalenými záběry, kde skvěle vynikly. Po dlouhé době si opravdu s chutí poslechnu soundtrack k filmu. Dále mě potěšilo herecké obsazení, dlouhodobě považuji Ryana Goslinga a Carey Mulligan za velké herecké talenty mladé herecké generace a myslím, že v tomto snímku můj názor rozhodně podepřely. Abych se dostala k tomu, proč jsem filmu neudělila nejvyšší hodnocení - dlouho jsem nad filmem přemýšlela, celý děj se mi zdál do detailů promyšlen, přesto se mi mnohdy zdálo, že forma převyšovala obsah. Nepochybně se jedná o pouze můj subjektivní názor, ale přesto si nemůžu pomoci. Film i přesto ale rozhodně stojí za doporučení. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky