Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

Solverino odpad!

Tak přeplácané, až totálně nekoukatelné! Vydrželi jsme půl hodiny. Neustále rádobyvtipné kecy o prdu. Nekoukatelné! Nezábavné! Škoda Jude Law, býval to pan herec :( Megatrapné! ()

Ances

Na Sherlocka jsem se věru velmi těšila, leč od Ritchieho mi vůbec nesedl a dost mě to zklamalo. Vždycky jsem měla utkvělou představu Holmese jako gentlemana s chladnou hlavou a odstupem, kdežto zde mi byl předložen jako nějaký akční hrdina skákající po střechách, bojující v ringu a kdo ví co jestě… Musím sice uznat, že se mi prostředí, efekty a vůbec celé podání filmu líbilo – kéž by to však nebylo ve spojení s Holmesem :(. ()

hackstolle

Chvilemi pekny zmatek. Hudba? Takova nevim zda uplne zajimava smesice. Alespon pro me. Zkratka je to Sherlock od podlahy tak trochu jinak, nez jsme byli vsichni zvykli. Osobne nevim, jestli se mi to uplne zamlouva. 60%. ()

helrohir

Ďalšia adaptácia legendárnej postavy z románov A. C. Doylea, ktorá je vykreslená pomerne svojsky. Ťahúňom celého filmu je jednoznačne charizmatický Rober Downey Jr., ktorému však viac než zdatne sekunduje Jude Law. Film je plný nápaditého humoru aj akcie a okrem toho je výborný aj samotný príbeh, okorenený dávkou mystiky, kde však napokon všetko vypláva pekne na povrch a je to racionálne vysvetlené. Nesmiem opomenúť vynikajúci Zimmerov soundtrack, ktorý dodáva príbehu špecifickú atmosféru. ()

radys.v

Guy Ritchieho řadím mezi mé Top 10 řežiséry. U obou dílů Sherocka Holmese oceňuji skvělý scénář a výběr hlavního herce - Robert Downey byla super volba. Dokáže zahrát všechno s absolutní lehkostí. Pomyslnou třešničku na dortu tvoří klasická hudba Hanse Zimmera. ()

anyonecek

Netradičně pojatý Sherlock Holmes v hlavní roli s Robertem Downeym a jeho přítelem Judem Lawem. Hudba od Hanse Zimmera jako vždy vynikající a Guy Ritchie si vše krásně naplánoval. Určitě musím pochválit ty propracované momenty, kdy Sherlock přemýšlí jak koho zmlátí a vše si to přehrává dopředu v mysli. ()

Wooke

Filmový Sherlock je coolový, ale seriálovému nesiaha ani po päty. Čo ma potom, že ho hrá Robert Downey Jr. Film je však skvelý, zábavný svojim spôsobom a hlavne drsný. Škoda len, že Sherlock je svalnáč, ktorý sa bije za peniaze. Ale tak to v Londýne chodilo. ()

B_Dup

Povedené moderní zpracování příběhu detektiva a jeho kumpána, pana doktora Watsona, z potemnělého hlavního města Anglie 19. století. Hodně akčních scén dává filmu trochu jiný ráz, než tomu bylo kdysi, a není to vůbec na škodu. Slušné dialogy i herecké výkony udržují kvalitu snímku nad zdejším průměrem. Mě snad zklamal pouze závěr v parlamentu a pod ním, i přesto, že samotná bitva na rozestavěném Tower Bridge byla celkem napínavá. Čtvrtou hvězdu jsem dal za zpětné vysvětlování stěžejních momentů. Jinak lepší průměr. ()

nula87

Což o to, je to místy zábavné (ale určitě ne tolik, kolik by být mohlo), Sherlock je sympaťák každým coulem. Ale rozhodně to není taková pecka, jakou se z toho studio snaží udělat, a mám pocit, že i Ritchie to bere jako jakousi chuťovku mezi hlavními chody. 60% ()

applestar

Skvěle propracovaný film a kvalitně složitý děj. Krásné pojatá straší doba. A Robert? Ten tomu jen přidal. S ním jsou filmy ještě o něco lepší než by jinak byly. Myslím, že díky němu se charisma filmu o dost zvedlo. Prostě ikona filmu. Jude Law taky super výkon. ()

AgnesDee

Jedna z nejlepších adaptací Sherlocka Holmese, úžasnej Robert Downey Jr. a vynikající režie. Kamera je krásně akční, ani na moment se nenudíte, hlavní postava s parťákem si skvěle sednou. A hlavní padouch? Mark Strong je úžasný herec a lord Blacwood v jeho podání je naprosto excelentní. Za mě všechny hvězdičky a obrovské doporučení. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 69%, Audience Score - 77% | FDb.cz - 81,4% | . Originální stylovka, která výrazně trčí mezi ostatními zpracováními legendárního detektiva z pera A.C. Doyla jako "vidle z hnoje" ;) Bob je charismatický tak akorát, skvěle ho doplňuje Jude Law/Dr. Watson a když k tomu přičteme výbornou výpravu i kameru, a odsýpající děj plný mystiky, opravdu vyjde krásných 75% ()

subic

To by asi Arthur Conan Doyle koukal. Ale co se musí nechat je velmi slušná vizuální stránka. Tohle je film, který i po letech chcete vidět znovu. ()

Plastík

Jude Law byl z počátku nezvyklý doktor, ale docela to zahrál skvěle. A Rachel byla zase hustá. A o Robíkovi nemluvim, neb je to ta jistota. ()

ostravak30

A takhle to dopadá, když si klasické literární dílo převezme Hollywood. Od Guye Ritchieho jsem nic jiného neviděl, takže těžko soudit, za to jsem ale viděl mnoho jiných představitelů slavného detektiva. Filmaři udělali z Sherlocka Holmese akčního hrdinu, děvkaře a pijana. Pokud se producenti Dr. House inspirovali touto postavou, pak by to byl přesně tento charakter Holmese, který by byl jako House převedený do ordinace dvacátého prvého století. Představa tohoto naprosto jiného charakteru, než který nám byl dosud znám, mi je naprosto cizí. Vůbec se mi nelíbí, to přiznávám. Pamatuji si přesně, že když jsem viděl trailer v kině, řekl jsem si, že bych si na tento film i zašel. Naštěstí jsem to neudělal, neboť by se čistě z mého pohledu jednalo o vyhozené peníze. V ukázkách totiž bylo vybráno samozřejmě to nejlepší z více než dvou hodin, ale zpětně řečeno je toho opravdu dobrého ve filmu dost málo. Pokud se tedy nebavíme čistě o akčních scénách. Právě na technickou stránku a efekty se tvůrci zaměřili nejvíce. A mě osobně chyběla větší piplavost detektivní práce, kterou tvůrci nahradili moderními vynálezy a hračičkami. Tedy, z Sherlocka Holmese se ztratilo kouzlo a tajemno tehdejšího Londýna a doby obecně, i postavy samotné, a to vše bylo nahrazeno čistě akcí a dramatem v podobě efektů, výbuchů a soubojů. Sherlock Holmes ovládá bojová umění a topí se v depresích. Klasická Hollywoodština, která sází na zcela jiné filmové parametry než evropské filmařství a zrovna u tak klasické postavy jakou S. H. bezesporu je, to je bohužel špatná cesta. ()

mrclTV

Robert Downey vlastne hrá Ironmana 19.storočia. Doteraz som si neuvedomil ako sú si tieto dve rozdielne postavy v skutočnosti podobné. Génius vo svojom odbore, ktorý je ale hrozne problémový spoločník (to je ešte celkom eufemizmus) a iba málokto ho vie zniesť, pričom má veľa nepriateľov a úspešne si vytvára aj nových. A rovnako ako aj v Ironmanovi, aj tu sa vsádza na pohľadnú akciu a podarené podpichovanie sa ústrednej dvojice (vtip, ten v knihách Arthura Conana Doyla absentoval). Ale dej mi prišiel podružný a nezaujal ma (jednoducho ďalšia tajná organizácai, ktorá chce ovládnuť svet, och, aké originálne). Nakoniec je to aj tak celkom pohodové sledovanie. ()

liquuid

Robert s Judem se zde našli, hrají perfektní dvojku. Guy Ritchie je můj oblíbený režisér, filmy od něj jsou stále více zajímavější pro oko diváka. Parádní použité efekty, poutavý příběh a klasicky - Hans Zimmer. Řešení případů nebylo nikdy zábavnější. Že je to tak pane Watsone? ()

yatan

ide zatial o najamerickejsi a najneoriginalnejsi Ritchieho film. Kamera je strasne tmava a cely snimok ma velmi tmave a depresivne farby..chybal mi tam jas..vzduch..svetlo..bez tych par zaberov na Londyn by som tomu dal 2 hviezdicky..Skutocny problem bol ked som po hodine a pol uz nevedel vydrzat kedy sa to skonci a ked som sa za dve hodiny zasmial realne iba na tom psovi..Downey dobry ale zahral uz aj lepsie..Ritchie sklamal..6.5/10 ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)