Spriaznené duše Eric Draven a Shelly Webster sú brutálne zavraždení, keď ich dostihne temná minulosť. Eric však vďaka silnej láske dostane poslednú a jedinú šancu zachrániť svoju milovanú obetovaním samého seba. Prechádza svetmi živých a mŕtvych, aby sa nemilosrdne pomstil ich vrahom, priviedol späť svoju milovanú z objatia smrti a napravil nesprávne veci. (Forum Film SK)

rollman1

Nová verze nemá šanci uspět v moderní době, pokud bude natočena líně a nenápaditě. Příběh o lásce i pomstě jsme viděli 100x a Vrána tyto filmy mixuje dohromady tím nejhorším způsobem. Nepřináší v žánru nic nového, chybí tomu atmosféra i výraznější režie. Bohužel ani výborný Bill Skarsgård nemůže dělat zázraky a film nezachrání. Chemie mezi hlavními protagonisty nefunguje a to celý film posílá do průměrných vod. Na druhou stranu se nejedná o úplně nejhorší film. Herecky je to ok, akce, ačkoliv je lajdácky natočená nabídne pár skvělých, krvavých mordů a to především v poslední třetině, která je peekem celého snímku. Vizuálně to taky nevypadá nejhůře. Tento projekt byl odsouzený k zániku mnohem dříve, než byl dokončený. Dlouhá výroba a tisíce změn zapříčinily, že Vrána neudělá díru do světa ani do srdcí fanoušků. Mohlo to však dopadnout mnohem hůře. ()

MrHlad

Eric a Shelly se milovali, pak je ale zavraždili. Eric však dostává šanci vrátit se ze světa mrtvých, aby se pomstil těm, kdo mu vzali všechno. A taky trochu divákům. Nová Vrána je vizuálně neurážející, i když trošku kýčovitá podívaná s obstojnou krvavou akcí na konci. Bohužel ale i s extrémně nesympatickými hrdiny, nefungující romantickou linkou a atmosférou balancující na hraně směšnosti. Šlápnutí vedle a Rupert Sanders očividně vůbec nepochopil, v čem tkví síla komiksové předlohy a Proyasova třicet let starého filmu. ()

ricci.s

Mám rád pôvodnú verziu, rovnako sa mi páči podhodnotené "Mesto anjelov" a rovnako budem mať rád aj tento remake. Dokonca si myslím, že Vrane sa celkom hodil. Po prečítaní niektorých tunajších recenzií som čakal zhovadilosť roka, takže ďakujem dotyčným recenzentom, že som vďaka nim nič nečakal a mohol som byť príjemne prekvapený. Temná atmosféra pôvodného snímku chýba, scenár taktiež žiadne nové prvky neobsahuje. Bill Skarsgård je perfektný a svojej úlohy sa zhostil so cťou, hlavný záporák naopak extrémne nezaujímavý. Ale aj tak som si našiel presne to, čo mi vyhovuje. Hlavný hrdina sa totiž s nepriateľmi nemazná, takže mi tvorcovia naservírovali na podnose množstvo šťavnatého gore, pri ktorom lietajú končatiny a krv strieka na všetky strany. A ja si takúto "večeru" vždy s obľubou vychutnám. ()

George Stobbart

Ja som pôvodnú Vranu videl naposledy tak pred 15 rokmi, keď vyšla na DVD a nie je to žiadna moja srdcovka, „iba“ fakt dobrý temný film, ktorý si tento rok zopakujem okolo halloweenu, keďže som si všimol, že sa mu ušiel pekný, výročný 4K remaster. Žiadne z jeho pokračovaní ma nijak neurazilo, no ani nemalo šancu urobiť dieru do sveta, avšak toto čudo ťažko hodnotiť a vlastne aj ťažko pozerať. Projekt od začiatku vyzeral odsúdený k záhube, každý druhý rok menil režiséra, hlavného predstaviteľa apod., no a keď už konečne akosi vznikol, tak dopadol tak, ako sa dalo čakať – že radšej vzniknúť nemal. Najhoršia Crow vôbec, pomaly až bizarná urážka pôvodného filmu. ()

Spooner

Jak to vypadá, když tvůrci absolutně nepochopí svou (komiksovou i filmovou) předlohu? Přesně takhle. Nová Vrána bere všechny silné komiksové motivy, vyhazuje je do koše a místo atmosférické podívané o vyrovnávání se se smrtí servíruje prázdné rutinní béčko o pomstě, které pobaví jen tuzemskými tvářemi a lokalitami. Rupert Sanders fakt dokáže dodat jen jakž takž hezké obrázky bez špetky duše. ()

Botič

Čistě objektivně Vrána není dobrý film, ale obsahuje skici a esenci něčeho, z čeho mohl Sanders složit sakra pecku a poctu nejenom komiksu a filmu z roku 1994, ale i osobnímu příběhu Jamese O’Barra. A nebo i ten blockbuster alá Constantine z toho mohl být. To hraní si s peklem, předpeklím a démony si o to přímo říkalo. Tohle všechno tam je, jen se to těžkopádně dere na povrch. Tak nerozumím téhle kapitulaci. ()

castor

Darija Pavlovičová hraje Dannymu Hustonovi na klavír a dělá u toho smyslné pohledy, Karel Dobrý vykopává Billa Skarsgårda z auta, Honza Budař si už mezizubní prostor nevyčistí, britská zpěvačka s tou divnou přezdívkou chce po Billovi sex, i když podle ní hrozně smrdí, a Brandon Lee se obrací v hrobě. Další zbytečný sequel, ale úplně zlý nakonec nebudu. Protože to zase tak zlé prostě není. Vrána má duši mrtvého přenést na druhý břeh. Jenže když si s sebou nese děsivý zármutek a nedostává se jí klidu, může vrána přivést duši zpět, aby vše špatné napravila. Láska mezi Ericem a Shelly (kteří nejsou žádnými svatoušky) vnikne tak nějak nahodile, Hustonovu démonickou roli jsem jaksi nepobral, Eric chráněný tajemnou vyšší silou se mezi živé vrátí prakticky okamžitě, jakousi komiksovou nadstavbu a tajemství nahrazují nadpřirozené bláboly a prostě jen chuť se krvavě pomstít. Jenže právě krvavá jatka prostě nefungují, za mě má mnohými zmiňovaná choreografie soubojů z Rudolfina zoufale málo nápadů. Několik známých pražských lokací nicméně představuje fajn bonus. Rupert Sanders dostal třetí „velký“ projekt (Sněhurka a lovec, Ghost in the Shell), další pokus bych mu nesvěřoval. Chybí interní logika, schází motivace postav, nová Vrána si vlastně svou existenci tak nějak nedokáže obhájit. Ale uteklo mi to. Má to povedené dekorace, má to solidního Skarsgårda, ucházející hudbu, sem tam slušnou atmosféru… Dietní tři hvězdy. ()

sochoking

Hoci herci v hlavných úlohách mi absolútne nepasovali do svojich rolí, a medzi nimi a mnou som necítil žiadnu chémiu, filmy o pomste milujem a tak som si i novú Vranu celkom užil. ()

Joker Punx

Zpátky z kina a musím říct že nová verze Vrány se fakt povedla a zdejší hodnocení se může jít vysrat, už jenom kvůli tomuhle slabýmu hodnocení musím dát pět - Nečekal jsem to ale nakonec mě tenhle film moc mile překvapil a Bill Skarsgård jako Eric Draven/Vrána je opět ve svý roli vynikající a zpěvačka FKA twigs jako Shelly je taky fajn a moc sexy. Noční temná Praha vypadala ve filmu fakt dobře - Taky je tam natočena jedna scéna u metra C v Praze - Nejsem si teď jistej ale možná to byla Florenc 😀 Český herec Karel Dobrý byl docela dobrej záporák - No a herec Jan Budař jak tam chcípne, to jsem fakt nečekal, to bylo vtipný 😀 A musím taky pochválit soundtrack, ten byl dobrej - Jak filmovej tak písničky od interpretů - Hlavně jsem tam rád slyšel Joy Divison a jejich song Disorder - Zazní tam i moje oblíbenkyně Enya a její skladba Boadicea 😎 Supr! A krve je tady taky dost - Gore fakt slušný - Krvavý masakr na závěr v divadle je fakt pecka a do toho se střídají scény s operou která hraje do toho krvavýho akčního masakru, to bylo povedený 😜 Nechci to ani nějak srovnávat s původní Vránou z roku 1994 - Protože ta je úplně jiná a z jiný doby, mám jí ale určitě radši než tuhle novou moderní verzi a v týhle verzi jsou samozřejmě odkazy na tu první a mejkap Skarsgårda vypadá tady taky skvěle. Nejhorší verze je z roku 2005 - Vrána 4: Pekelný kněz - To byla fakt mrdka a jedinej díl kterýmu sem dal odpad. No já jsem s novou Vránou spokojenej - Bylo to dobrý. ()

Arsenal83

Nie je vrana ako vrana a táto po tridsiatich rokoch nezostarla, ale úplne sa zmenila, priživujúc sa na kulte. Dvaja Trubani, teda narkomani v hlavnej úlohe filmu vôbec nepomáhajú, naopak, dávajú skôr posolstvo iným fetkám, že na odvykačku sa neoplatí chodiť. Nakoniec najvýraznejším pozitívom filmu je, že pri jeho natáčaní tentokrát našťastie nikto nezomrel. ()

Lacike

Aký zmysel má sledovať blázna z ktorého sa po tragickej udalosti stane psychopatický vrah a celý čas sa mstí? Neviem. Mňa nikdy nebavil ani originál a tento remake okrem občasných fragmentov v akčných scénach nestojí za nič. Je síce pekné, že sa snažili trochu pozmeniť celú tú mytológiu, ale evidentne tým len nasrali fanúšikov komixov a originálneho filmu. 2/10. ()

Skrk

S geniální O'Barrovo komiksovou předlohou to má společného maximálně jména hlavních postav, jinak je to mimo úplně ve všem. Nemrzí mne, že jsem za to nevyhodil prachy v kině. Neskutečný přešlap. Sanders to buď nepochopil nebo ani nečetl, ale vysrat by se na to měl určitě. Po tomhle si škrtne možná tak v reklamách. A dobře mu tak! ()

maddy

Nuda a šeď. Nie som žiaden fanúšik komixovej predlohy a vlastne ani pôvodného filmu, no aj tak dokážem povedať, že nová Vrána je dokonalou ukážkou nepochopenia predlohy vykuchaná o čokoľvek zaujímavé. Rupert Sanders ju zbavil všetkej temnoty, akejkoľvek myšlienky a servíruje iba bezduchý produkt ako z výrobnej linky, kde by sme v prvej polhodine mali z nejakého dôvodu fandiť dvom nesypmatickým feťákom (a to mám inak Billa Skarsgårda veľmi rád), ktorí osudovú lásku spoznali z neznámeho dôvodu na odvykačke, lebo sa jeden na druhého letmo pozreli. V druhej polhodine mali sledovať zbytočné snové sekvencie hlavného hrdinu, aby v závere na scénu nastúpila síce krvavá, ale priemerná akcia. V tom filme fakt nie je nič viac. Technicky síce obstojne natočené, ale aj tu Rupert Sanders ide oproti jeho predošlým filmom iba na pol plynu. Inak to je celé prázdne až beda. CELKOVO: 4/10 ()

Lenka.Vilka

Řekla bych, že Vrána pro rok 2024 dopadla vlastně v pohodě a nemá se za co stydět. Jenom je třeba se na to koukat jako na další adaptaci ne na remake, prostě si neplést termíny a termity, a potom je snazší si film užít. Svým způsobem je tenhle film výpověď dnešní doby, stejně jako byla verze z roku 1994 (ostatní díly ignoruju a dělám, že neexistují, protože to jsou prostě špatné filmy, nic víc v tom není). Jenže to neznamená, že je film bez chyb. Rozhodně je velkou chybou lineární vyprávění, díky kterému si divák uvědomuje, že ta velká láska je ve filmu prostě instantní a pro potřebu. Kdyby to nebylo lineární, lehce by se to v tom ztratilo. Za takovou krátkou dobu je malá šance na takovou velkou lásku, jak to snímek předkládá. Na to navazuje i lehce nevyvážené tempo, ale to není zase takový průšvih. Protože to za celou dobu nestihne nudit. Celkový vizuál je za mě hodně příjemně koukátelný a to, čeho jsem se bála nejvíc, tj hudby, je vlastně taky v pohodě. Bill byl v pohodě a užila jsem si ho tam. FKA twigs, jméno, které jsem díky tomuhle filmu slyšela poprvé v životě, byla meh, ale ne tak moc, aby mě to ovlivňilo a štvalo. Ale byla to trochu škoda. Takže jo, celkově je tahle Vrána vlastně fajn film a nemám v plánu se za tohle tvrzení stydět. 85%. ()

Trevor

Napokon som pridal aj tretiu *, táto úloha predsa len Billovi vyšla o niečo lepšie, taký relatívne zbytočný remake ktorý mal zrejme osloviť mladšiu zdegeneráciu ktorá by sa na pôvodnú Vranu zrejme nikdy nepozrela. ()

M.i.k.e

Jelikož sem nečetl komiks a nejsem ani velký fanda Proyasovi adaptace, byl bych celkem v pohodě s tím že na to Sanders chtěl jít trošku jinak a nejdříve se věnuje hlavnímu páru a až poté cestě za pomstou. Na papíře to nejspíš vypadalo dobře a teoreticky to mohlo mít větší dopad na diváka.Teoreticky. Praxe je ale taková, že ústřední pár je nesympatická a nezajímavá dvojice feťáků, jejichž osud mi byl od začátku naprosto ukradený a následná cesta za pomstou na tom byla úplně stejně. Technicky sice nové Vráně není moc co vytknout a finále v opeře je solidně krvavé, ale to nic nemění na tom že jde o naprosto zbytečný a v první polovině extrémně nudný film…30% ()

Lischai

Na staré Vráně jsem vyrostl a pouštěl jsem si "it's more surfing than skating" a "the devil stood and felt how awful goodness is" ve smyčce. A i přesto mně ta nová Vrána přišla vlastně fajn. Je to sice jenom brutální akčňák bez většího přesahu, ale jestli jste nezapomněli, tak i ta stará je způlky hláškování policajta a WTF vyjetí gangsteři na piku. V nové Vráně není moc melancholie, je to story o tom, jak pokérovaný zamilovaný feťák jde rozšmelcovat nějaký jiný lidi. The end. Má to pěkný sound design a písničky, nějaké hezké nápady (medik záchranky!). Nejhorší na filmu jsou podle mě lidi v sále, kteří nezvládají momenty, kdy se Eric ptá: "Co je tohle za hrozné místo?" A všichni hahaha, protože je to Nákladové nádraží Žižkov. ()

rasttea

Bill si zaslouží klidně všechny tři hvězdy, ale ok, vezmu to racionálně. Jedna hvězda za obsazení Billa, hvězda za české lokace, hvězda za české herce v epizodkách. Mladý klučina režisér viditelně zaměřený na videoklipy bohužel s pouhou vizuální stránkou nepochodí. Romantická linka velmi špatná, casting hlavní herečky totálně mimo. Jeden - dva záblesky v soundtracku = asi jediná Enya se lehce přiblížila kultovní scéně, která byla osudná Brandonovi. Závěrečná "bloodbath" až příliš kopírovala Tarantinova Kill Billa. Já se teda ze zištných důvodů dodívala, ale osobně se už těším, že si spravím chuť Billovým hrabětem Orlockem ;o) ()

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Po několika nezdařených pokusech oživit novou verzi Vrány, včetně jednoho s Jasonem Momoou (Aquaman, Hra o trůny) v hlavní roli, se sdružení nezávislých producentů Hassell Free Productions, The… (viac)

Reboot Vrány opět žije

Reboot Vrány opět žije

31.01.2020

Filmová Vrána patří k nejprokletějším projektům vůbec. Zaprvé bude značka už navždy svázána se smrtí herce Brandona Leeho, jakoby to ale nestačilo, Hollywood se už dobrou dekádu snaží o reboot, který… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)