Spriaznené duše Eric Draven a Shelly Webster sú brutálne zavraždení, keď ich dostihne temná minulosť. Eric však vďaka silnej láske dostane poslednú a jedinú šancu zachrániť svoju milovanú obetovaním samého seba. Prechádza svetmi živých a mŕtvych, aby sa nemilosrdne pomstil ich vrahom, priviedol späť svoju milovanú z objatia smrti a napravil nesprávne veci. (Forum Film SK)

rasttea

Bill si zaslouží klidně všechny tři hvězdy, ale ok, vezmu to racionálně. Jedna hvězda za obsazení Billa, hvězda za české lokace, hvězda za české herce v epizodkách. Mladý klučina režisér viditelně zaměřený na videoklipy bohužel s pouhou vizuální stránkou nepochodí. Romantická linka velmi špatná, casting hlavní herečky totálně mimo. Jeden - dva záblesky v soundtracku = asi jediná Enya se lehce přiblížila kultovní scéně, která byla osudná Brandonovi. Závěrečná "bloodbath" až příliš kopírovala Tarantinova Kill Billa. Já se teda ze zištných důvodů dodívala, ale osobně se už těším, že si spravím chuť Billovým hrabětem Orlockem ;o) ()

Ondatra

Ačkoliv se nejedná o remake, tak se jedná spíše o smutnou ukázku absolutního nepochopení předlohy. A je jedno, jestli mluvím o vydání z roku 1994 nebo o původní komiks. Zápletka a příběh je vesměs jednoduchý. Jeden umře a ten druhý ho chce pomstít. Takže celý film sledujeme jenom Ericovo vraždění s hrstkou flashbacků, které jsou ale špatně sestříhané a mlhavé, že se z toho vůbec nic nedozvíme. A navíc k tomu všemu je film hrozně moc nudný. První polovina je věnovaná románku mezi Ericem a Shelly, ale bohužel FKA twigs není moc dobrá herečka, takže jejich románek není moc uvěřitelný. Druhá polovina filmu je už samotné vraždění Erica, kdy mě vlastně zaujalo až posledních patnáct minut. Zároveň pokud čekáte, že tento film nabídne aspoň temnou atmosféru jako měla Vrána z roku 1994, tak jste na omylu. Tady tomu nepomáhá ani soundtrack od Volkera Bertelmanna. Jediné, co mě potěšilo bylo české podílení se na filmu. Ve filmu můžeme vidět několik českých lokací jako je Rudolfinum, Florenc nebo Nová scéna Národního divadla. Také se zde objevilo několik českých herců, kdy nejvýraznějším je zde Karel Dobrý v roli padoucha. 4/10 ()

oveckaoa

Pamatujete takové ty thrillery z 90 let o pomstě? Tak Vrána je v podstatě to samé jen s nadpřirozenými prvky  (hlavní hrdina nemůže zemřít ze začátku zranění cítí pak už je nesmrtelný úplně) vím  , že předloha byla to samé ,ale ta si svůj vznik dokáže obhájit tohle ne. Tak, že Eric je v léčebně  (proč nevíme zjistíme jen, že našel koně co se pořezal o železný plot a pořezal se taky) a tam narazí na ženskou co utíkala před chlápkem co si jen tak pro zábavu vraždí  lidi  ta je v léčebně jen kvůli tomu, že u ní našla policie malý sáček drog (proč není ve vězení film nevysvětlí). Spolu utečou a mezitím ti co ji hledali ji najdou  a oba je zabijou Eric ožije a mstí a to je zhruba celý film. Bohužel herecky je to průměrné navíc Bill se k nějaké Fka Twigs vůbec nehodí nemají žádnou romantickou vazbu  (z cca 15 minutové montáže,  že spolu spí a někde plavou a jdou na diskotéku vztah nevytvoříte) a film je klasika kdy jdete z místa A nějaký byt chlápka z Antigui  do místa B sídlo záporáka a po cestě zabíjíte lidi film si nedá ani tu práci  s tím jak jich našel v podstatě střih a už je zabíjí . Jediné co tam lze pochválit je gore a to, že se to natáčelo v České republice. Jinak je zajímavé, že udušená ženská sáčkem nevadí ženská co se zabije skokem z baráku nevadí, ale ženská co jí useknou hlavu tam to vadí. 40 procent není to takový průser jak se můžete dočíst, ale terno taky ne. ()

Triple H

Slabé dve. Jedna solídnejšia, hoci možno kus zbytočne umenie predstierajúca (v kontraste so zvyškom filmu), akcia to celé nevytrhne. Sanders sa stáva odborníkom na nudné, neveľmi záživné, ale pomerne drahé remaky a reimaginácie klasík, ktoré už raz niekto natočil poriadne. Spätne si hovorím či aj Snow White and The Huntsman nebola skôr šťastná náhoda, kedy film podržal veľký rozpočet a fakt, že divákova myseľ si film podvedome porovnávala s Disneyho animovanou klasikou, čo mu dodávalo niečo unikátne, iné. Ghost in the Shell dadaistický a detsky nevinný a hravý originál nemala, a inovovať Sanders nechcel/nevedel, a tak sme dostali len pomerne nudnú, strojovú kópiu pôvodného anime. A Vrana sa o nejakú inováciu snaží, ale je pomerne nudná a nezáživná, s postavami, ktoré 2x nezaujali ani som im veľmi neveril tú osudovú lásku, a k tým inováciám - rozšírenie tohto univerza prvkami ako z Constantinea mi príde pomerne zbytočné. Čo sa týka štýlu, výpravy, filmu chýba niečo čo človek nevidel v X iných filmoch ako John Wick, Dogman, etc. Čiže suma sumárum mi vychádza, že Sanders: 1) vie ako-tak obstojné obrázky, 2) atmosféru veľmi nevie, ak ju nemá v sebe film sám už z podstaty veci, 3) dynamickú akciu veľmi nevie tiež, 4) inovovať veľmi nevie a ak inovuje, tak s kadejakými výsledkami, 5) nie je práve najlepší rozprávač. Skarsgard by s lepším režisérom (a partnerkou, keďže FKA Twigs nič moc a majú spolu skoro nijakú chémiu) čo by ho k niečomu dokopal možno vedel byť zaujímavý, takto je tento jeho trailer park meth lab junkie akási podivnosť, ktorá nie je ani dosť sympatická, aby jej človek ľudsky fandil a súcitil s ňou, a ani taká kreatúra, aby so zatajeným dychom sledoval čo spraví ďalej (možno len v jednej-dvoch scénach). Škoda a zbytočné oživovať Proyasovu stále aspoň výtvarne nápaditú klasiku po 30-tich rokoch takýmto spôsobom. ()

DJ Rocco iNc

Príšerná zlátanina Jokera, Fifty Shades, Kill Bill a Johna Wicka s prímesou trápnej teenage drámy s nesympatickou ne/herečkou, s trápnym scenárom, príšerným strihom a chaotickým prevedením bez štipky logiky. Kombinácia FKA a Billa Skarsgårda by si zaslúžila skromne aj Zlatú malinu za najhorší filmový pár. Jediným pozitívom bolo temné prostredie, v ktorom sa dej odohrával. Málo to nádych batmanovského Gothamu. Avšak, aj toto jediné pozitívum kazila hudba piesní ako Enya ~ Boadicea, či romantické uletené songy typu Twilight, ktoré zabili aj ten kúsok nejakej tej dobrej atmosféry. Novodobá Vrana mala potenciál, ktorý spláchli do záchoda, no od "študentskej" réžie nemôžem ani nič viac očakávať. Adept na najhoršiu réžiu a na najhorší film roka. Jednoznačne Vrana od Alexa Proyasa. ()

Sany33

Príbeh: Na svete existuje zlo, ktoré sa snaží skryť svoju existenciu. Do cesty sa mu pripletie mladý zamilovaný pár, ktorý je brutálne zavraždený. Erik sa ale vracia do sveta živých ako Vrana aby vyrovnal misky váh a zachránil svoju lásku. Herecké obsadenie: Bill Skarsgård bola jednoznačná rana do čierneho čo sa už ale nedá povedať o FKA twigs, ktorá mi bola od začiatku nesympatická a akoby zámerne prehrávala spoju postavu. Prevedenie: Film je remaqom filmu z roku 94, ktorý sa stal kultom. Predloha je komiksová a tomu nasvedčuje aj množstvo rádoby klišé, ktoré v ňom môžeme vidieť. Dej je opozeraný ale zasadený do modernej doby. Záporák je dostatočne kvalitný aby to utiahol a R-scény dostatočne krvavé aby som žmúril očami. (škoda ale že tam bola max1-2). Pocity: Film sa mi vo svojej podstate páčil. Nie som skalný fanúšik pôvodného tak nebudem porovnávať. Ale ak by som si mal vybrať ako sa majú točiť romantické filmy, toto by mala byť cesta. Možno je moje hodnotenie umocnené IMAX zážitkom ale aj napriek tomu hodnotím prekvapivo kladne oproti tomu aké hodnotenia tento film na tejto platforme dostáva. Pridaná hodnota: Vrana pomsty je späť na scéne. 82% ()

blackJag

"CRY NOW, CRY LATER." V Praze se odehrávající feťácká romance, a co jako? Akorát že tohleto má být nová verze komiksové Vrány! Tak to už je jiná, z tohoto pohledu je to vlastně celkem průser :( Překlopení hlavních hrdinů do sféry, která jen těžko váže sympatie jaksi od podstaty, bych ještě snesl, ale absenci jakékoliv chemie obou mladých osob je prostě hrozně špatně. Mladé herečce bych ještě uvěřil tu fetku, všechno ostatní je absolutně mimo. A Bill na tom není o moc lépe. Vůbec tomu strašně chybí atmosféra, je to vyloženě mdlé, nijaké, asi to není úplný kanál, určitě ne, ale enormní zklamání je to jednoznačně. 40% ()

Almásy

Ani z polovice také hrôzostrašné ako som po recenziach z USA čakal. Je pravda že moje očakávania boli -100 ale ono to je v niečom trúfam si povedať tak devadesátkovo campy sympatické. FKA Twigs je strašná, scenár je hrozný ale že by sa jednalo o najhorší film dekády rozhodne nie. ()

kenkaku odpad!

Tak je to definitivní. Natočit ”moderní verzi” filmu znamená (v současné terminologii) ho totálně zprasit. A to nejen idiotským castingem (který je vyloženě hnus), ale i provedením. V původním filmu byl hlavní protagonista mrtvola během pár minut a když byla 1/3 filmu pryč už dávno “napravoval křivdy”. Tady je 1/3 filmu pryč (filmy mají stejnou stopáž mimochodem) a nic se neděje. Tedy pokud za “něco se děje” nepovažujete jak se dvě smažky jen tak někde poflakují. Polovina filmu pryč a potetovanej klaun s náušnicí se jen tak dál fláká po městě. Co jsem doposavad viděl byl odpad. Debilní artové výjevy zpestřuje občané probliknutí CZ lokací a herců, jinak čistá nuda… film se probere až v poslední třetině NA DESET MINUT …a i jedinou akci ten idiot prokládá záběry opery (!?). Takže stále čistý paskvil a vyloženě urážka odkazu Brandona Lee. ()

figgo jr.

Nudné akční béčko s absolutně nesympatickým hlavním hrdinou, na které studio hodilo nálepku legendární Vrány. S geniální předlohou to má společné jen jména ústřední dvojice. Naprostá zbytečnost a jeden z nejhorších kino filmů roku. ()

BoredKid

Dajte natočiť ikonickú záležitosť ako The Crow človeku, ktorý má za sebou snehulienku a jedno priemerné scifi a takto to dopadne. Nie v zlom, ale hneď ako som zistil, že to dostal do rúk Sanders, tušil som že to nebude dobré a ani temné ako by malo byť..  Projektu od samého začiatku štastie neprialo, menili sa režiséri, herci, no a nakoniec vzniklo toto. Jediným plusom filmu je úžasný Bill Skarsgård ktorý to celé drží a ťahá film k dopozeraniu. A ešte krásne lokácie nočnej Prahy. Naopak FKA twigs mi tam nepasovala ani kebyže sa na hlavu postavím.  George Stobbart a MrHlad to presne vystihli. ()

666Carnage

Takže nejdřív prodělali Borderlands a teď i remake vrány. Výborný komiks, který mi leží v polici a je fakt cool a pak tu máme původní film z roku 1994, který je dodnes kultovka. Nové pojetí má občas pěkný akční scény (hlavně v opeře) a pak efekty nejsou špatný. Dokonce nemám problém ani s Ericem jako takovým, ale prostě mi nějak tohle feťácky melodrama nesedělo. Nevím co měla znamenat záporná postava nebo spíš její pojetí. Pěkně natočená Praha, která tomu sedla. Muzika nebyla špatná, ale já prostě sem se furt v hlavě vracel k původnímu dílu. Některé věci nepotřebují přetáčet a ani pokračování. Tohle je zrovna krásný případ. 35% ()

DavidS.

Bill Skarsgård stále v akčním módu z Boy Kills World v nesmyslném, zkratkovitém, polopatickém (aby vše pochopila i dnešní křehoučká generace) a úplně zbytečném remaku... ()

Litvicek

Film jako z éry Stevena Seagala, kdy za padesát korun u stánků dostaneš akční céčko, od kterého nečekáš ale absolutně nic. Bill si našel šukačku, utekl s ní a prožil neopakovatelnou romanci, takže když jim osud hodil pytlík na hlavu a oba je udusil, pro Billa to byla zároveň motivace se vrátit a pomstít svou prdýlku. Je to sračka, nemá to absolutně žádnou logiku ale s tím na to taky musíš jít - pak dostaneš Billa s jeho havraním muletem a pár slušných akčních scén a světě div se, průměr je na světě. Jako za starých dobrých časů. ()

Frantisek.Fu

Když se na novou Vránu podívám z pohledu filmařiny, tak se jedná o pohodové béčko na jedno kouknutí, které pobaví a nijak neurazí. Má zajímavý vizuál, hezky si hraje s barvami a úhly kamery, fajn akci a pěkný, někdy trochu přehnaný gore. Když se ale na snímek podívám z pohledu adaptace stejnojmeného komiksu za kterou se vidává, tak to je už něco jiného. S komiksem to kromě názvu, hlavního páru (Eric a Shelly) a momentu s koněm v ostnatém drátu (u kterého tvůrci vůbec netušily co má symbolizovat a ve výsledku ukazuje jen brutalitu ve které se snímek ponese) nic společného. Vrána je osobní spověď a příběh o lásce, ztrátě, vině a konečném odpuštěním. Snímek je pouze jednoduchý příběh o zamilovaném páru, který je zavražděn a následné pomstě bez většího zamyšlení. 4/10 ()

Adramelech

Typický příklad toho, co se odbornou terminologií označuje jako WTF film, což je zkratka slov, která anglicky mluvící divák pronese po shlédnutí takového filmu. Česky: „Co to bylo za blbost?“ Jednu hvězdičku dávám za představitelku hlavní role, která se jmenuje FKA twigs. Působí to jak jméno androidky osazené umělou inteligencí. Ale co když tomu tak vskutku je? Holka má kukuč a postavu, jako kdyby ji navrhl špičkový designér. Drobná je proto, že syntetický biologický materiál je zatím ještě velmi drahý. Přičmoudlá je kvůli politické korektnosti. Už před nějakým časem jsem v reálu viděl jiný prototyp androidky. Bylo to takhle: Jednou jsem si usmyslel, že si koupím nové kalhoty na doma, protože ty staré už dosloužily. Měl jsem zcela konkrétní požadavek: černé, bavlněné, spíše z tenčí látky a klasického střihu. Nejprve obešel secondhandy a pak vietnamské prodejny, ale nenašel jsem nic, co by se mé představě byť jen vzdáleně blížilo.      „Copak v tomhle státě nesežene člověk kus černého bavlněného hadru v podobě kalhot?“ vztekal jsem se a vyrazil jsem do značkových prodejen. V jedné prodejně módy pro mládež jsem sice jakési kalhoty objevil, ale ty byly bokové. Necítil jsem se v nich pohodlně a při pohledu do zrcadla jsem usoudil, že v nich vypadám jak debil. Nicméně jsem se nevzdal a zkusil jsem obejít prodejny oděvů na Václavském náměstí. V jednom obchodním domě s textilem upoutala moji pozornost překrásná prodavačka nápadně drobné postavy. Stála v koutě a nepřítomně zírala před sebe.      „Máte nějaké pánské černé bavlněné kalhoty?“ otázal jsem se jí.      „Já nevím,“ písklo děvče, aniž hnulo brvou nebo změnilo polohu. Melancholicky jsem pokýval hlavou a beze slova jsem odešel. Představoval jsem si, jak skupina špičkových světových módních návrhářů dostala za úkol navrhnout ženu. Vložili do toho skutečně maximum své invence a dovednosti a výsledek tomu odpovídal. Když už byl návrh prakticky hotový, tak se některý z nich, možná Galliano, zamyšleně podíval na navržený model a prohlásil: „Je moc dokonalá.“ Potom si nasypal na dlaň trochu pih a fouknul je děvčeti do obličeje.      „To je ono! Tohle to chtělo!“ zajásali ostatní. Podle navrženého modelu byl pak vyroben prototyp ženy. Protože příslušná technologie je dosud v počátcích a syntetický biologický materiál je hodně drahý, udělali jenom drobnou dívku vysokou sotva 160 centimetrů a poslali ji na vyzkoušení do Čech. Pravda, prototyp má ještě některé mouchy, ale vcelku se osvědčil. Zatím si aspoň nikdo nestěžoval. – Takže to existuje, a ne, že ne. ()

Klajnik odpad!

Za touhle adaptací Vrány není dost dobrá vize, protože ten film míří na dvě odlišné skupiny diváků: Na jednu stranu tvůrci jdou naproti fanouškům Johna Wicka a jemu podobným akčním filmům a sem tam naservírujou krvavý mayhem, jenže na druhou stranu to působí, jakoby to bylo esteticky ušito na míru mladym emo holkám nebo obecně fanouškům Lil Peepa (kterého protagonista připomíná), kterej ale umřel v roce 2017 a mam pocit že se autorsky vyčerpal dřív než se mu povedlo se předávkovat a jeho young-emo-tattooed-high-depressed-outcast styl zas poměrně rychle přestal být trendy. V původní Vráně nedostal vztah protagonisty s jeho milou moc prostoru a příběh začíná jeho zmrtvýchvstáním a na společné chvíle s milou se odkazuje jen útržkovitě - přesto však působí vyváženěji a funkčněji. Tato Vrána dává jejich vztahu více prostoru a protagonistovo zmrtvýchvstání se odehraje až ve 40 minutě. Pokud by tvůrci dokázali dobře prodat etos lásky a jejich vzájemnou chemii, tak by divák měl pocítit nelibost nad tím, že o to přišly postavy i on a zrovna tak jako protagonista by si přál zúčtování mstou. Prakticky bylo třeba jen pochytit klíčové rysy tohoto klasického revenge story narativu, aby to vyprávění náležitě psychologicky fungovalo. Mně to ale bylo celé dost volné. Postavy ve mně nic nevyvolaly, žádnou zvláštní chemie jsem mezi nimi jsem nezpozoroval a jejich vzájemné scény jsem si nijak neužíval. Dalo by se tedy říct, že jsem se těšil na to, až jeho milá umře, protože jsem věděl, že bude následovat něco, co mě bude bavit více. A ano, linie pomsty nabízí pár krvavých momentů a nějaké dobré killy, ale vzhledem k tomu, že jsem na protagonistu nebyl citově napojen, protože mi tvůrci v prvních 30 minutách nedokázali prodat onen vztah, tak pro mě scény výkony msty byly jen akční atrakcí bez jakékoliv citové náplně. A tahle atrakce už je taky docela okoukaná po všech těch letech wick-a-like akčňáků. Rupertovi Sandersovi se to prostě vždycky povede nějak posrat. Navzdory nějakým technickým kvalitám nikdy nenaplní očekávání. ()

krusty2

Katastrofa za katastrofou sa valia v tomto kvazi akčnom filme.Toto je akože nová Vrana.Mali to zostrihat na 20 minut a nechat akcnu scenu s divadla bol by to slušný kratas.Takto vôbec netuším komu to bolo určené a ta Shelly to kdo vybral tuto speváčku za herečku.Veď ja som bol dokonca rád že umrela.Hrozný strih,casting, scenár a často krat pomalé a nudné.Ešte že ten Čech čo ich tam vraždil bol slušný herec.Skoda značky na takuto blbosť ()

Rathalos

Urcite tento remake nedosahuje kvalit originalu z roku 1994,ale nema k nemu zase az tak daleko,kedze Bill Skarsgard bol skvelou volbou tvorcov filmu,podal super herecky vykon,to sa musi uznat,no a scena z divadla bola fakt poriadny masaker,ta sa mi fest lubila,ale celkovy moj dojem je spokojnost...:⁠-⁠) ()

warrenur

Skarsgard ani twigs-ka mi v roli vobec nesedeli. Matne si spominam este na Vranu s Brandonom a hoci slo taktiez o B-cko, aspon tam fungovala atmosfera a dalo sa hovorit o pribehu. Tu je uveritelnost minimalna a vykony taktiez . Pozitivne som vnimal azda efekt "hodenia do vody na pomedzi", znamy song od Enyi a par brutalnych close-combat scen. Slabunke. Neodporucam. 30% ()

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Po několika nezdařených pokusech oživit novou verzi Vrány, včetně jednoho s Jasonem Momoou (Aquaman, Hra o trůny) v hlavní roli, se sdružení nezávislých producentů Hassell Free Productions, The… (viac)

Reboot Vrány opět žije

Reboot Vrány opět žije

31.01.2020

Filmová Vrána patří k nejprokletějším projektům vůbec. Zaprvé bude značka už navždy svázána se smrtí herce Brandona Leeho, jakoby to ale nestačilo, Hollywood se už dobrou dekádu snaží o reboot, který… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)