Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

skrblik007

Nejlepší space survival od Apolla 13, která ovšem může směle konkurovat všem ostatním survival thrillerům. Alfonso Cuarón nám předkládá drsnou, (až na pár mírných nejasností) na dřeň realistickou a pekelně napínavou jízdu. Režisér neplýtvá epickými záběry (kterých je poskrovnu), nýbrž vytváří epičnost příběhu svým minimalistickým přístupem a hlavně atmosférou. Právě ta je hlavním tahákem tohohle filmu spolu s efekty, hereckým výkonem Sandry Bullock, hudbou a již zmíněnou realističností. Gravity je prostě sci-fi, jejíž zhlédnutí je povinností nejen pro všechny geeky (pro nadšence do kosmonautiky je to ryzí genialita). Díky, Alfonso! ()

Haretix

Alfonso Cuarón je génius. Myslíte si, že s filmem jehož děj se odehrává ve vesmíru, se můžete nudit? S Cuarónem a jeho Gravity ani náhodou. Výborně napsaný příběh, precizní kamera a několika minutové scény bez jediného střihu naprosto úchvatné. Akce dechberoucí, k tomu typický George Clooney a famózní Sandra Bullock, která předvádí svůj nejlepší herecký výkon. Jedná se o okouzlující filmařský počin. ()

rodo

Tak tohle byla naprostá paráda. Konečně film, na který stojí za to jít do kina ve 3D. Některé scény jsou opravdu intenzivní a natolik silné, že jsem byl uchvácen více smysly, než jsem zvyklý u filmu využívat. Poprvé se mi u 3D stalo, že jsem uhýbal před předměty vymrštěnými směrem ke mně, sem tam jsem se lekl a při ničení vesmírné stanice jsem mrkal jako mrkací panna. Příběh je sice jednoduchý, ale o to tu opravdu nejde. Jedná se totiž o strhující podívanou, která složitý scénář opravdu nepotřebuje. ()

hallelluja

Príbehu odpúšťam dávky sentimentu a nachvíľu ignorujem všetko, čo viem o zákone zachovania hybnosti. Lebo keď vyčerpaná Sandra zašepká: "I hate space!", nenávidím ho s ňou... 4,5* a miesto v srdci forever. (pozn. snáď najúžasnejšie spojenie zvuku a obrazu, aké som v kine zažila, technicky dokonalé, trúfam si povedať, že nadčasové) ()

pytlák

Emocionálně a fyzicky vyčerpávající zážitek. Začátek mě ohromil a závěr dohnal k slzám. Blíž ke hvězdám jsem ještě nebyl. Úžasný film. 10/10. ()

Blacks

rozhodně stojí za návštěvu kina! Parádní 3D podívaná. Clooney hraje jako obvykle dobře (a zábavně) a ani Sandra Bullock neni marná. Dokonce i těch fyzikálních a jiných nesmyslů zde není tolik. K tomu spousta napětí a zase napětí, trochu až hororových okamžiků a kopa dokonalých záběrú vesmíru. P.S. Alfonso by se měl neučit že země je dole a vesmír nahoře - ne naopak ;-) ()

ivan_drago

Jako odpůrce 3D si tento film ve 3D nemůžu vynachválit... Film útočící na ty nejzákladnější lidské pudy pomocí jednoduché premisy strachu z neznámého a samoty v luxusním audio-vizuálním balení... oba tři herci jsou strhující a atmosféru "Sauron" tvrdí střídáním nesnesitelného ticha s nesnesitelným hlukem a klaustrofobických záběrů, které zbytečně neruší zběsilým střihem, ale vychutnává si je, co to jde...Napětí je tak hutné, že byste ho nenakrájeli ani dvakrát nabroušenou motorovkou a neruší ho ani nastíněná tragédie hlavní hrdinky, která by mohla být pokusem o prvoplánovaný soucit a vynucené sympatie k hlavní hrdince... Ta takové nepotřebuje, zaslouží si je sama o sobě... V IMAXu prakticky dokonalý filmový zážitek... ()

kinghome

Tohohle filmu jsem se strašně bál. Vypadala jako další film, který je tady na CSFD strašně přeceňovanej a ve skutečnosti bude stát za hovno. Byli dvě věci kterých jsem se bál, a to Sandra Bullock a nuda ve filmu, a proto jsem se koukal i na odpadový hodnocení. Chtěl jsem se připravit na nejhorší a naštěstí tohle všechno bylo zbytečný, páč Sandra to celý totálně potahala a byl to její nejlepší výkon. Skvěle jí ta role sedla, nemůžu si na ní stěžovat ani kdybych chtěl. No a pak druhá hrozba byla nuda. Lidi co tu psali že to je nudný buď film neviděli nebo koukali na něco jinýho, protože tady se nudit ani nemůžete. Nejsou to jen obrázky z vesmíru, ale je tu hromada akčních scén a dozvíte se i hodně věcí z minulosti postav. Konec je napínavej jako kšandy a už jsem si myslel, že se stane zázrak a nenastane Americkej konec, až tak napínavý to bylo. Pro mě strašné překvapení, ale pořád mi tam něco chybí. Na první pohled je tam všechno: Akce, skvělý herci, úžasný prostředí a napětí až do konce, ale je to pořád moc americký, některé typické Americké scény mohli vynechat, ale to bych chtěl asi moc. 85% ()

JimmyII

Gravitace je nepochybně přelomový kousek ve filmových dějinách. A to především, jak se všichni shodneme, z filmařského (řemeslného) hlediska. Takhle precizně vybroušený filmový diamant se jen tak nevidí, klape tu vše od režie, výpravy a kamery po hudbu, zvuk, střih. Jednoduše to nemá chybu a divák si všímá detailů, drobností, řemesel, která jindy přehlíží. O něco horší je to s příběhem, respektive scénářem. Ten je sotva průměrný a kdybych ho měl hodnotit samotný, nebo kdyby se vyskytnul v průměrně zpracovaném filmu, pak bych šel tak maximálně na tři hvězdičky. Ale protože v Gravitaci je tenhle scénář podpořen dokonalou filmařinou, klidně mu to prominete. Díky maximálnímu nasazení všech zúčastněných (a taky krátké stopáži) vás Gravitace od začátku vtáhne (ostatně, má to tak ve zvyku) a do konce nepustí. Už dlouho jsem takhle žádnému hrdinovi či hrdince nefandil, už dlouho jsem nezažil narvané kino, které ani nedutá a nežvýká popcorn. Gravitace je prostě filmový must see a až fyzický zážitek, který je třeba vidět, a to v kině. P.S. Navíc to nutí k zamyšlení, protože vesmír... to je něco! ()

Honzíno

Po IMAX projekci (napoprvé jsem viděl v normal 3D) nabývám dojmu, že si z nás Cuarón pěkně střílí. Ale já mu to žeru, protože kombinace scén hutných jak UHPC a dynamicky dokonale se odvíjející zvukové linky přebije i evidentní mírné nedostatky (příběh, scénář a sem tam porušování fyzikálních zákonů, i když je to prý jako opravdu). Za mě oscar: efekty, zvuky, hudba, výprava, kamera, mužská vedlejší role, režie.:)) My ale akademii známe. ()

Qitek

Nic než čirá zábava a místy bravurně servírován adrenalin v čiré podobě. Technicky naprosto dokonalé. Jednoduchá pastva pro oči. ()

Jizni Tlapa

Neuvěřitelně neobyčejný trojkaD zážitek ne-jen letošního cinema roku,ale vůbec od "pradávné" existence 3D technologie. V úžasu jsem hltal každou minutu téhle filmařiny a um dokázat s jedinou dvojkou herců na první pohled nemožné!!! Palec nahoru jako blázen a jedno veliké doporučení! Rozhodně navštivte ve 3déčku!! ()

dvopet

Gravitace jako pupeční šňůra aneb evoluční cyklus uzavřen. Technicky brilantní, narativně na můj vkus však přece jenom lehce tendenční film. Každopádně Emmanuel Lubezki po spolupráci s Malickem nyní opětovně potvrzuje, že je kameramanský bůh! Jděte na to do kina. ()

viperDavid

Ano, ano, ano, říkám jestli jste si nevšimli ano. Po dlouhé době přišel do kin snímek, který snad za to stojí a i když přestárlá Sandra Buldok se zakousne do orbitální stanice, kterou křižuje vesmírnej odpad, stojí to za to. Škoda těch pár neuvěřitelnejch píčovin co se sem a tam vyskytnou, jinak bych napáli pětku jak vyšitou a ještě bych se porval v baru, takhle si zaslouží kapitánské hvězdy, ale s obrovským úsměvem na tváři po vzoru Belmonda v akci. ()

Sokkk_y

V prvé řadě je třeba si uvědomit jednu důležitou věc, která už tu byla zmíněna mnohokrát. Gravity není o scénáři. Gravity je především o emocích a o hodině a půl trvajícím napětí. Když si tahle fakta uvědomíme, zjistíme, že vlastně tenhle film, kromě výše zmíněného, je absolutně o ničem. Někomu to může stačit, mně ne. Těšil jsem se na George Clooneyho, který ovšem zkrátil svou pracovní dobu na nějakou slabou půlhodinku. Na jeho místo nastoupila Sandra Bullock, která ovšem stále jen hýkala jak oslíci kamaráda Marka z Bludova a upřímně, na konci jsem ve skrytu duše čekal (možná i doufal), že se utopí (to už by ale asi bylo moc wtf momentů). Naopak potěšila mě vizuální stránka (až na to věčné točení kamery, z kterého se mi opravdu dělalo zle, ale chápu, jsme bez gravitace), kvalitní hudba a taky ty emoce, aby se neřeklo. Takže další film do šuplíku "jednou a dost". ()

DJ Rocco iNc

Hoci v tomto príbehu vystupujú len 3 postavy, dokáže vás to zaujať natoľko, že sa neodlepíte od sedadiel a musíte to sledovať až do konca. Naozaj skvelé spracovanie filmu, skvelá hudba, dej. Videl som to v 3D a mám z toho neskutočný zážitok. A Sandra Bullock je tam hrozne sexi. V podstate je ona hlavnou hrdinkou celého príbehu, pretože zatiaľ, čo si George Clooney lieta po vesmíre, ona zachraňuje zadky ostatným (no vlastne iba sebe). Dávam plný počet. ()

psajko

Filmem jsem byl přitahován, jako jsem přitahován zemskou tíží. Je to unikátní film, který je jediným svého druhu. S doktorkou jsem prožíval - strast, zda dokážete překonat všechny nástrahy, které vám nekonečný vesmír postaví do cesty, osamocenost kdy si vůči vesmíru připadáte jako zrnko prachu, beznaděj kdy už chcete všechno vzdát ale i radost, kdy se můžete nadechnout čerstvého vzduchu. Sice dílo postrádá děj a moc se toho o hlavních postavách nedozvíme, ale i přesto je to výborné dílo. ()

Dado

Audiovizuálna pastva pre dva z ľudských zmyslov, aká dodnes nemá v rámci filmu obdobu. A ďalej? Ďalej už nič. Príbeh je len skôr potrebnou výplňou, aby sa z filmu nestal predražený dokument, minimum informácií o hlavných postavách taktiež zamrzí a keď sa k tomu navyše dozviete, že toľko ospevovaný a dokonca na Oscara nominovaný výkon Sandry Bullock je postavený na jej neustálom vzdychaní v skafandri. Gravitácii sa nedá uprieť spomínané veľkolepé technické spracovanie a Cuarónovo umenie vo vytváraní atmosféry a napätia v správnych momentoch, ale postaviť výlučne na týchto aspektoch film, ktorý má konkurovať najlepším titulom roka, je trochu prehnané. (70%) ()

Honzek

Velmi zážitkový film, pokud se na něj hodláte koukat s tím, že víte, co vás čeká. Sandra defakto táhne celý snímek na svých bedrech a dokazuje, že ještě není z hereckého obliga. Střihla si zde velmi slušnou roli po boku krále plátna George Clooneyho a velmi jim to fungovalo. Co máte tedy čekat? Především ticho, potom krásy temného vesmíru, skvělou technickou stránku a velmi povedený soundtrack. Na Blu-rayi to vypadá sice skvostně ale 3D verzi v kině se to nemůže rovnat a pokud jste projekci minuly, možná toho ještě zalitujete. Každopádně pokud čekáte akci a podobné eskapády jako v každém druhém filmu, zřejmě v polovině koukání usnete, ale bude to jen vaše škoda. Pokud mi dáte za pravdu a po shlédnutí budete plní dojmů, rozhodně si pak pusťte snímek All is Lost s Robertem Redfordem v hlavní roli, je to velmi podobná pecka, jen se odehrává na moři. ()

PeterNet

Mistrovsky vizuálně zpracovaný film. Pokud chcete být svědky prvotřídní filmařiny, pokud se chcete vrátit do dětských let, kdy vám ve snu nešlo utíkat, protože tam nefungovala gravitace, pokud chcete vidět film, který získá Oscary minimálně za kameru, ozvučení a speciální efekty a pokud chcete vidět, jak bez gravitace (ve vesmíru) fungují živly - voda a oheň, pusťte si Gravitaci. Co si budeme říkat, z letošní Oscarové nominace - na tomto filmu je vidět největší kus práce a dle mého nezůstane "jen" u tří sošek. Cuarónův nejlepší film a jeden z nejlepších filmů roku. Mimochodem, Sandra Bullock v životní roli a druhá soška na spadnutí (po čtyřech letech). Že já to vynechal v kině! V Imaxu to muselo být velkolepé. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)