Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvorcovia:

Robert Rodat

Noah Wyle, Moon Bloodgood, Drew Roy, Maxim Knight, Sarah Carter, Will Patton, Connor Jessup, Colin Cunningham, Mpho Koaho, Seychelle Gabriel, Doug Jones (viac)

Dej 10-dielnej minisérie sa odohráva 6 mesiacov po nečakanom a brutálnom útoku neznámej mimozemskej rasy na našu planétu a vyhladení takmer celej populácie. Hlavným hrdinom je profesor histórie z Bostonu Tom Mason (Noah Wyle), ktorý pri útoku prišiel o svoju ženu a jeho syn bol uväznený. Momentálne patrí k lídrom ľudí, ktorí prežili inváziu a zbierajú informácie o mimozemšťanoch, aby jedného dňa ľudstvo mohlo vykonať svoju pomstu a poraziť nepriateľov. V tom mu pomáhajú aj jeho ďalší dvaja synovia, detská doktorka Anne Glass (Moon Bloodgood) alebo hlavný líder hnutia 2nd Mass, Weaver (Will Patton).
Seriál je produkovaný americkou televíznou stanicou TNT, výkonným producentom je Steven Spielberg. Pilotný diel napísal Robert Rodat (nominácia na Oscara za scenár k filmu Zachráňte vojaka Ryana). (Pugo)

SniperG1

Tak za jedno velký lejno stojí herci, animace, akce, mimozemská civilizace, střihy a naprosto debilní scénář!! Hlavní hrdinové jak by smet - Učitel dějepisu, vietcong, všemohoucí pediatrička, dědeček inženýrek, nábožná panna kapitán alá chuck norris a parta malých spratků! Dokázal jsem dokoukat první sérii, dál už mě ani nehne...20% za potenciál ()

Kothy

Zajímavý sci-fi seriál o invazi mimozemšťanů na Zemi. Produkuje ho Steven Spielberg. Na Zemi se objevují převážně čtyři jednotky. Mechové, Sktiteři, Sršni a Vládcové. Pak ještě vysocí hubení šéfové. Skoro celá Země je zničena, ale lidé se nevzdávají. Bostonští přeživší se s nimi vydávají do boje. Ve vedení mají Toma Masona, učitele dějepisu. Jeho znalosti historie se jim občas hodí při vymýšlení taktik. Mimozemšťani dětem dávají na páteř okovy, pomocí kterých je mohou ovládat a používají je jako pracovní sílu. Tom takhle přijde o jednoho syna. Ten se k němu později vrátí, ale už není jako předtím. Postupně se vydávají dál na západ a nabírají nové lidi. Cestou se musí vypořádávat s mimozemšťany. Na konci 1. série Toma unesou. Ve 2. sérii zjistí, že to není tak jednoduché. Dozvíme se, že Skitteři jsou taky podrobeni a nuceni pracovat pro mimozemšťany. Proto se spojí s jejich rebelským hnutím. 3. série přinesla volmské mimozemšťany, kteří se spojili s lidmi proti Espheni. Úrověn seriálu se touto sérií opět o něco zvedla. Končí to celkem otevřeně. 4. série už je taková kolísavá. Hybridní dcera Toma Anne jim nakonec pomůže v boji proti Espheni. I když se jim jejich plán podaří dokončit, neobejde se to bez obětí. 5. a poslední série děj definitivně uzavírá. I když teda lidi svůj boj podle očekávání vyhráli, přece jen jsem asi čekal něco jiného. Finále bylo docela zvláštní... "Jaké je to mít vlasy jako holka? Budeš muset zapracovat na svých urážkách, mladej." :D ()

Javad

Prvá a druhá časť (***) : Ja tomu hovorím šetriaci seriál - malí rozpočet sa musí voľajak rozdeliť medzi 10 častí a tak non - stop akciu a super premakané triky nečakajte. Sympatická je ale snaha navodiť akú takú post-UFO-invasion atmosféru. FALLING SKIES je rodinný seriál, takže deti sa nezabíjajú ale unášajú ich emzáci, žiadny hladomor, beznádej a smrť (myslím extra veľké vyhladzovanie populácie), vlastne všetci sú tak povediac celkom happy, akurát musia počkať pokiaľ im odboj (polícia a armáda už neexistuje) zabezpečí – vybojuje zásoby jedla. Po dvoch častiach nie som moc natešený na tie zvyšné ale hlboké sklamanie to tiež nie je. Tretia časť (****) : Celkovo sa to zlepšuje (boje s mimozemšťanmi) a to je len dobré + 1* oproti prvým dvom častiam. (stále je to však priemer vo všetkých ohľadoch) Štvrtá časť (****) : Dobré, nech sa to už len zlepšuje takto naďalej. Piata časť (***) : Záchrana úspešná... ktorým smerom sa bude seriál uberať ďalej? Som zvedavý. Priemerná časť. Šiesta a siedma časť (***) : Nová postava, nová zápletka ktorá ma moc nebavila, ale našťastie sa aj siedmou časťou skončila. Ôsma časť (**) : Príprava na finálnu dvoj časť - tentoraz budú útočiť ľudia... Deviata časť (**) : A nič z toho, stále sa len pripravujeme na útok. Desiata časť (**) : Žiadna sláva, nudný koniec série. // Seriál ma chvíľami bavil ale iba keď išlo o strety s mimozemšťanmi (boje s nimi alebo zajatie jedného z nich) - čoho je tam naozaj málo, a finále rozhodne sklamalo. Možno sa to v druhej sérii zlepší, ale dosť o tom pochybujem. Chýbajú proste peniaze a tak je o poriadnu akciu núdza a preto sa väčšinou kecá. Pod 3* ale nejdem, pretože niektoré časti boli vcelku dobré. Hodnotenie po prvej sérii : (***) ()

MartinezZ

No tedy, 1. a 2. dvojdíl který by měl nalákat a donutit těšit se na další pokračování, spíš odradil. Efekty levné, hudba nesedne na nic a ta ochránkyně civilistů mi hodně připomíná asiatku ze Stargate Universe - vlastně mi to celé připomíná SGU, čehož se velice děsím. Zbytek postav, až na "padoucha", nijací. Prozatím bych to tedy popsal jako klon SGU, Battle: Los Angeles a částečně Skyline. ~~~ 3. díl jen potvrzuje bídu. Stále to vypadá jako nějaký projekt studentů filmové školy. Zatím mi tu nefunguje lautr nic. Prostředí mi nijak nenavozuje stav po nájezdu ufounů, spíš navštívili nějakou starou továrnu, kde se natáčí na několika jejich různých místech, osudy postav jsou mi ukradené, je mi i jedno, jestli někdo umře nebo ne a úplně i to, jestli se Noahovi podaří syna zachránit. Epizoda se šéfkuchařem mě donutila dávat oči v sloup a "probuzení", při němž jsem otráveně máchnul rukou, snad ani nebudu hlouběji rozebírat. Ještě, že z toho udělali jen 10. dílnou minisérii, mínit tohle za seriál, který by mohl mít i více sérií, nahlas bych se zlomyslně smíchy trhal. ~~~ 4. díl Z prstu vycucaná nuda bez jakéhokoliv, byť sebemenšího, překvapení. Jedna předvídatelná pitomost vedle druhé. Takhle tedy ne. Snižuji hodnocení a na další díly plýtvat pozorností nehodlám. Tečka. ~~~ Hodnoceno po čtvrté, pro mě finální epizodě. ()

VanTom

---SEZÓNA 1--- Zajímavá premisa, ale nepodařilo se ji adekvátně využít. Zobrazovanému světu jsem prostě nevěřil, neustále se mluví o zoufalé situaci vyhlazovaného lidstva, zatímco si tři stovky vojáků i civilistů v pohodě vegetují v opuštěném školním areálu pár kilometrů od mimozemšťany ovládaného Bostonu. Občas se vydají na výpravu pro jídlo či zbraně, jinak si děti hrají, teenageři po sobě pokukují a dospělí utužují rodinného ducha, pospolitost a hodnoty. Poměr činí tak 10 minut akce na půl hodiny vztahových a motivačních mouder, trablů a traumat. ---SEZÓNA 2--- Svižný úvod, na místě přešlapující prostředek a poměrně slušné závěrečné díly, celkově však žádný posun. Časté logické lapsy bijí do očí a nutí k úsměvu (ukrývající se pronásledovaná jednotka okamžitě nahazuje generátor a rozsvěcí celou budovu (v noci ve zpustošeném městě - hlavně, že si po dlouhé době užijí trochu komfortu :-))). ---SEZÓNA 3--- Pořád stejné, jen celkově trochu horší a ještě méně akční. ---SEZÓNA 4--- Rozdělení na čtyři separátní, tajemstvím zahalené a postupně spojované linky v mých očích pomohlo, ovšem znovu jsem se podivoval nad neskutečně složitými a neefektivními plány dobyvatelů (gestapácký převýchovný tábor pro zajaté děti). A protože je konflikt protentokrát osobnější, zdá se být ještě mnohem lokálnější (i když se v raketě vydáme až k Měsíci). ---SEZÓNA 5--- Samozřejmě se na rozhodující bitvu dostane až v poslední epizodě, protože před ní přece musí 2. Mass rozlousknout teen-trojúhelník, vypořádat se s pomstychtivým šílencem nebo podstoupit zinscenovaný vojenský soud. Vítězný konec tak nastane hodně, hodně rychle (pomocí ultimativní zbraně vyčistivší planetu za pár sekund) a zdaleka neuspokojí. ()

Galéria (1 519)

• Herečka Moon Bloodgood v seriálu ztvárnila doktorku Anne Glass, která ve druhé sezoně otěhotní s Tomem Masonem (Noah Wyle) a porodí mu holčičku. Moon byla těhotná během natáčení i ve skutečnosti, 15. prosince 2012 se ji narodila dcera Pepper. (lioncel)
  • Tom Mason (Noah Wyle) používá jako hlavní zbraň výhradně útočné pušky Kalašnikov, a to různé modely. Od původního AK-47, přes AKM, AKMS, polskou licenční kopii Zastava M70 až po moderní AK-74M2 (v 5. sérii). (Lord_Denvil)
  • Pilotní díl měl nejvyšší sledovanost mezi všemi kabelovými stanicemi pro rok 2011. Jeho premiéru si nenechalo ujít 5,9 miliónů diváků. (Amroth666)