Lovci gangstrov

• Česko Gangster Squad – Lovci mafie (viac)
USA, 2013, 113 min

Scenár:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (viac)

Los Angeles, píše sa rok 1949... Bezcharakterný mafiánsky boss Mickey Cohen (Sean Penn) vládne v Brooklyne pevnou rukou a zarába nekresťanské peniaze na ilegálnych obchodoch rôzneho druhu – prsty má v drogách, predaji zbraní, prostitúcii... A ak by bolo po jeho, dostával by svoj podiel i z každej dostihovej stávky západne od Chicaga! Mickeyho impérium však rozkvitá nielen vďaka bande brutálnych násilníkov, ktorí sú mu oddaní, pretože ich kráľovsky platí, ale i polícii a lokálnym politikom, ktorý z rovnakých dôvodov tancujú, ako on píska! A to úplne stačí na dokonalé zastrašenie aj tých najnebojácnejších a najprefíkanejších čistých polišov... Teda až na pár výnimiek, konkrétnejšie partiu totálnych outsiderov z losangelskej polície pod vedením poručíka Johna O'Maru (Josh Brolin) a Jerryho Wootersa (Ryan Gosling), ktorí chcú spoločnými silami zvrhnúť Cohena z trónu. Raz a navždy! (TV Markíza)

Mugs

Tak zase plavu proti proudu. Honibrci si 10x denně sjeli trailer a 12x se u něj vystříkali. Pak šli do kina s tím, že je čeká podívaná typu L.A.- přísně tajné, bohužel se tak nestalo. Po 10 minutách bylo asi jasný že se film ubírá trošku jiným a hlavně odlehčeným směrem. Jasný, postavy špatně vykreslené, ale je jich tam mraky tak se to dá pochopit. Že je scénář vyloženě slabej bych taky neřekl. Mickey Cohen mohl být napsán trochu líp, nejde z něj strach, ani si nezískal můj respekt, zároveň je trošičku přepatlanej, ale i tak to hraje dobře. Možná spíš než gangster působí jako vidlák co si hraje na štramáka. Zbytek herců super, především Brolin a Gosling, kterej podle mě měl přesně takový "troubu" hrát. Rozhodně bych neřekl, že byl rozpačitý. K dalším nářkům zdejších uživatelů se už radši vyjadřovat nebudu. Zasmál jsem se mnohem víc než u posledních Prciček, akce mě uspokojila víc než u stupidních Expendables 2, takže spokojenost. Normálně bych dal 4, ale protože to tak shazujete dávám 5! ()

jafuska

akční film plný stříleček, zabíjení lidí, film o pomstě mezi policií a gangem který ovládá město, aby získalo co nejvíce peněz a jdou vlastně přes mrtvoly, navíc docela dobře vybraní herci, zkrátka, mě se tento film docela líbil ()

WolfIssen

Nejsem velkým fanouškem gangsterek, ale tato je skvělá a dobře obsazená stejně jako Neúplatní. Tímto způsobem by se měla zametat každá špína. ()

J*A*M*B*O

Film Gangster Squad nie je vôbec taký zlý, ako všetci hovoria. Nie je to len ,,manekýnský hollywoodský film´´ je to proste pekná mafiánka. Perfektne spracované prestrelky, dá sa povedať, že edny z nalepších aké som kedy videl (nepôsobili ani sci-fi, ako to vôčšinou býva). V tomto snímku sú však miestami strašne nudné vykecávačky, asi tak 50% z nich stojí fakt za prdel. I tak bol príbeh zaujímavý, plný napätia, malo to akciu a hlavne celé dejstvo nebolo nudné. Dávam 6/10 bodov. ()

Idris

Film absolutně bez emocí. Ani nevím o čem to vlastně bylo. Možná o drsných mafiánech, o kterých víte, že jsou opravdu drsní, ale za celý film vám nepředvedou nic o tom, proč by jste se jich měli bát. Oni, asi nebudou ten zakladní kámen filmu. Proto to budou ti poldové. A co nám ti předvedli? Zase nic. Po tomto filmu, bych stěží řekl, o někom, že je herec. Absolutně nevýrazné postavy, kde nejvíce prostoru dostal člověk, s opravdu "velkým" charismatem. Inteligence policejních důstojníků je také velmi zajímavá. Tak, že by to byla parodie na gangsterky? Áaa, už to chápu.... (Gosling, byl jediný, který předvedl něco, co bych i nazval herectvím). ()

miki68cz

Napomádovaná, nedotažená, rádoby podívaná, nabitá hvězdama a s krátkou stopáží. Zapomenutelný film v němž se Brolin nehodil na hlavní roli a ani Penn neodvedl životní výkon. Dalo se vidět, ale brzy se vypaří z pamětí jako pára nad hrncem. Doporučuji, ale vězte, že jde o termínovaný zážitek bez ponechaných následků v podobě pocitu, že jde o dobře odvedenou práci. ()

kiros179

Pokud nebudete hledat u Gangster Squad další Untouchables ale jdete pouze na klasický gangsterský akčňák, nevidím důvod proč by jste si film neužili. Ano, scénář je slaboučký, od první minuty co se seznamujete s týmem lovců mafie, je vám jasné kdo asi umře, Sean Penn přehrává jak Nicolas Cage v nejlepší formě a Emma Stone se mě tam sakramentsky nehodí (jinak proti ní nic nemám) ani o nějaké povedeně rozvedené psychologii postav už nemůže být řeč vůbec (kromě Brolina vlastně vůbec nechápete proč se ostatní členové této mise vůbec účastní). Ale na druhou stranu film má solidní tempo, Josh Brolin do své role sedí jak prdel na tác a LA roku 1949 je zachyceno opravdu povedeně. 70% ()

Solverino

Výrazně slabé. I výrazní herci hrají velmi nevýrazně! Subjektivně zbytečně dlouhé, pár slabších akcí prokládáno výrazně nudnými a zbytečně užvaněnými scénami. Občas značně nelogické a hloupé. Oproti starším klasickým gangsterkám je tohle slabý odvar pro amíky. Zřejmě film s ratingem 13, sice roztrhnou člověka zaživa napůl a sežerou ho vlci (v Hollywoodu !!!) ale nahou kozu neuvidíte! jednoznačně zklamání. ()

Budisovie

Here comes Santa Claus! Viac menej zapamätateľná scéna čo mi určite utkvie v pamäti, potom asi Sean Penn a herci čo tam hrali pomenej. Slabé využitie zápornej postavy. Keby sa to ubralo týmto smerom tak by z toho vzišlo viac. Ako oddychovka s pozerateľnými hercami dobré. Najlepšia gangsterka určite nie. ()

RobbieM@N

Hlava nebere jak se do takového filmu mohlo dostat tolik hvězd, aspoň od Seana Penna by divák očekával, že si scénář přečte před tím než svolí hrát v takové blbosti. Emoce Fleischer cpe do míst kde vůbec nefungují, přestřelky se "snaží" být efektivní, všichni herci jsou předabovaní a Gosling má skoro až "plyšový" hlas s prominutím. Penn se do své role pořádně položil, to určitě ano, ale jeho digitální obličej vypadá opravdu hrozně. Celý film je prostě sterilní až to bolí. ()

ratpile

Ó ano.De Palmu to vykrádá na každém kroku, není to ani další L.A. Confidential. Skvělí herci pronášejí pitomé repliky. Scénář stojí opravdu na těch nejomšelejších proprietách žánru, snad v té nejjalovější podobě. Přesto, já se bavil rozhodně nadprůměrně. Téměř až primitivní jednorozměrnost scénáře a charakterů mě prostě v kombinaci s intenzivní akcí a oku lahodícím dobovým vizuálem nijak nevadila. Do špiček žánru sakra daleko, v rámci AA produkce příjemné gangsterské potěšení. V rukou špičkového scénáristy z toho ale mohlo být mnohem víc. / K hercům: Sean Penn si to užívá podobně jako Nicholson v Departed, Gosling a Brolin mi přišli naprosto super, byť hloubka jejich charakterů dosahovala maximálně cut scén Mafie. Nesedla mi Emma Stone.. Role tradiční femme fatale v rudých šatech zkrátka nenáleží šikanovaným intelektuálkám! ()

carbono

Moc sladké. Těšil sem se na to dlouho, ale výsledek je hodně špatný. A navíc scénu, na kterou sem se těšil nejvíce, vystřihli úplně. Peña, který zde z nějakého důvodu má reprezentovat 16ti-letého infanta či co hold v 37 letech už moc dětsky nevypadá, byť se snažil. Ačkoliv Goslinga mam rád, ani ten zde příliš neexceloval. Celé to působí dost odfláknutě, nedotaženě a komicky. Rozhodně to neni ani drama ani thriller. Chybí příliš mnoho informací, než aby to utvořilo kompletní, smysluplný příběh. A kritiky by bylo vážně daleko více. Těžké zklamání a doporučuji porovnat s L. A. - Přísně tajné. 1,5 zaokrouhleno na 2. ()

gicous

Pokud hodnotím Gangster Squad jako fanoušek akčního filmu, potom musím dát nadprůměrné čtyři hvězdičky. Dostatek akčních scén musí uspokojit každého fandu slaboduchých příběhů, které jsou tady od toho, aby člověk vypnul a nechal se blaženě unášet na vlnách plných munice, mrtvol a ohlušující střelby. Všechno korunuje nášup na závěr, korunovaný starým dobrým soubojem na pěsti, při kterém teče z obou protagonistů krev proudem. Opusťme ovšem bezpečné přístavy akce a vrhněme se do nejistých vod kvalitních příběhů, dobrých herců a jejich nablýskaných výkonů a také řemeslně zručných režisérů. Příběh je snůžkou hloupých dialogů a ještě hloupějších dějových zvratů. Herci snad kromě příjemně přehrávajícího Penna působí v neakčních momentech trapně, ztraceně a zmateně. Zvláště Gosling, Stone a Brolin stojí za starou belu. Režisér má cit pro akci, ať už se jedná o přestřelky, honičky a nebo pěstní souboje, ale jeho apatické ztvárnění všeho ostatního je do očí bijící. Nezbývá než truchlit pro promarněný potenciál (po kolikáte už). Kvůli jisté rozpolcenosti panující v mých mozkových závitech jsem se proto rozhodnul jít zlatou střední cestou a vybrat hvězdičky tři. P.S. Pro akcechtivé diváky je Gangster Squad slušný rozehřívací materiál před nadějnou letní sezonou. ()

Jason69

Je to efektní, akční přímočará gangsterka, na kterou se podíváte a řeknete si, že to není špatný, ale druhý den si z toho filmu nepamatujete téměř nic. Celé to vypadá moc dobře a efektně, ale bez nějaké zápletky a Ryan Gosling je dost suchý a jak kdyby předabovaný děckem co se učí anglicky. Přes to všechno 75% ()

Borecz

Ale jo, mně se to líbilo. Asi existují lepší gangsterské filmy, ale tenhle mě po celou dobu poměrně dobře bavil a docela mi to stačilo, abych byl poměrně spokojený. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (viac)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (viac)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (viac)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

27.09.2012

Ten totiž zřejmě vyrazí na lov démonů. Ale popořadě. Studio Warner Bros. se už několikrát pokoušelo rozjet filmovou adaptaci stařičké videohry Spy Hunter. O režii se zajímali třeba John Woo či Paul W… (viac)