Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental Film)

lardko

Pro fandy Barbie možná, ale pro mě to byl dost jiný šálek kávy.. dost nudné ale vizuálně to nebylo špatné. Lepší podprůměr. *** ()

Kacitr

Úmorná délka. Greta ví moc dobře, co chce divákům sdělit, ale jakoby nevěděla odkud začít a jak přesně to zaonačit. Výprava a vizuál pastva pro oči. Margot a Ryan se pro své role narodili. ()

Klara

Docela mě překvapuje zdejší poměrně nízké hodnocení - musím říct, že se mi u filmu vystřídaly všechny emoce, zasmála jsem se, ale také mi tekly slzy po tvářích, hlavně po finálním monologu. Margot i Ryan (hlavně Ryan!!) byli fenomenální, potěšilo spoustu dalších herců ve vedlejších rolích a jestli I'm Just Ken nebude nominované na Oscara, tak už nevěřím v nic! V některých momentech možná trochu přehnané, možná trochu klišé, ale už jen ten fakt, že do kina tak nějak automaticky všichni chodili v růžovém dresscodu, velmi oceňuji. ()

Eterninox

Prvoplánově o genderových rolích a společenských stereotypech, ale v jádru mnohem víc o boji se ztrátou dětských snů a o nalézání vlastní hodnoty tváří v tvář smrtelnosti. Už ale vidím, jak na to sociálně-síťoví válečníci budou dštít síru jako na "mAn-hAtiNg w0ke pRoPag4Ndu". *** Tak jak tak, obsazení má Barbie vynikající, stylizaci fabulózní, a scénář by sice mohl být trochu méně explicitní a moralizující, ale zároveň je velmi důmyslný a nabízí něco zábavného i myšlenkově podnětného pro všechny čtyři demografické kvadranty. 80% ()

Greg25

Bizarní. Těžko říct, co tím kdo vlastně chtěl přesně říct. Pár slušných nápadů, hodně patosu a absence humoru. Super vizuál k tématu a skvělí herci, kteří si to evidentně užívají. Ovšem prokousat se filmem je vlastně dost náročná záležitost. Ale rozhodně jeden z těch snímků, kde civíte na plátno a nemůžete uvěřit, co že se to tam vlastně pod tou hromadou pastelových barev děje. Proč se tak děje a jaký to má vůbec smysl, je věc jiná. 50% ()

Swannie

Barbie film nielen potvrdil, ale možno o máličko i prekonal moje očakávania. Bol vizuálne perfektným, dejovo jednoduchým, vtipným, politicky korektným i nekorektným, v niečom prekvapivým a v inom úplne predpokladateľným alebo nedotiahnutým. Presne taký som si ho predstavovala, preto mi na ňom vlastne vôbec nič nevadí. Dobre to vyzeralo, malo to super odkazy na významnú kinematografiu aj súčasnú popkultúru, bolo to skvele zahrané, náramne som sa zabavila a milo ma prekvapili muzikálové čísla a niektoré dejové linky. Jasné, že to má chyby, ale ide o to, že ten film presne vie, čím je a nehrá sa na viac. Toto je Mamma Mia mladšej generácie. Akurát rozumiem, ak to nezožne až taký úspech u československého publika, pretože predsa len človek musí dosť poznať súčasnú americkú popkultúru a dianie v Hollywoode na to, aby pochopil všetky odkazy a vtipy. ()

Harpy

Ešte sa mi nestalo, že som chcela 3x odísť z kina. Bolo mi trápne za hercov a fakt som čakala len na koniec. Choďte už s tými feministickymi srackami do riti. Veľké sklamanie ! Jednu hviezdu dávam Ryanovi za pesničku. ()

Klajnik

Jedna hvězda za zvláštně vypadající plastovej Barbieland a Kena, který v reálném světě objeví patriarchát, nadchne se pro něj a následně ho za den nastolí v Barbielandu, kde dosud vládly Barbíny. To je opravdu zábavná linka. Film se však jmenuje Barbie, a tak je většina pozornosti směřována k něčemu, co mě vůbec nebavilo ani nezajímalo. Barbie přestává být schopna žít her best day everyday, protože si do ní nějaká žena vyprojektovala problémy skutečné ženy, načež se ona vydala do reality, aby situaci zvrátila. To by mě vlastně zajímalo. Zní to jako taková odysea do reality ženských útrap. Film však má extrémně malý záběr (ostatně je to film, který nemá ani 2h) a to, co říká, říká formou, kterou považuji za trapnou: Žena stojí v místnosti a explictně podává výčet tlaků, které ženy pociťují. Já ten výčet nezpochybňuji, jenom bych ho rád pocítil spíše než aby mi byl naplno řečen - tedy, způsob, kterým ten film říká to, co říká, se mi nelíbí. Nejsem jeden z těch mužů, který by se urážel nad tím, že ten film nenávidí muže (Ban Shapiro). Víme, že ženy toho snáší od mužů hodně (hodně ovšem snáší i muži od žen nebo ženy od jiných žen či muži od jiných mužů), ale pokud si tvůrci vybrali nějaký výsek reality, který nadsadili a tematizovali zábavnou formou, tak budiž. Pak ale nelze mluviti o umělecké hodnotě/přesahu, páč to není vůbec všeobjímající ani poučné. Mně osobně to však nepřišlo ani zábavné (vyjma Goslingova Kena). Přemýšlím, čím to je... Ten film je opěvován hlavně jako zdařilá komedie, ale mně většina vtípků přišla příliš vyumělkovaná, což je mimochodem problém celého scénáře. Postavy nejsou psychologizované - chybí jim hloubka, takže často působí jako věšáky na humory. Já mám radši, když humor vyplývá jaksi organicky z postav, což se zde daří jen částečně. Někteří muži berou tenhle film berou jako útok na své pohlaví, ale pro právem frustrované ženy musí být mega uspokojivej. ()

majec4

Nemozem tomu upriet napaditost, lebo niektore malickosti boli super podane. Ci uz ploche nohy, pohyb babik z domu do auta, pitie napojov a pod. Taktiez ma pobavili muzikalove cisla, celkom sa mi to k tomuto filmu hodilo. Mimo tychto tem sa mi to az tak nepacilo, lebo postavy bili jednu klise frazu za druhou. Prislo mi to kus ako vymyvacka, no je pravda ze az tak vela som od toho necakal, takze nie som extra sklamany.  Na druhu stranu, kasting bol skvely, Gosling hral Kena myslim si aj lepsie ako Robbie Barbie. Robbie je vsak podla mna aktualne najkrajsou zenou Hollywoodu a pozeralo sa na nu uchvatne. ()

fixaman

Vizuálně naprosto fantastické, vtipné a prostě feel good guilty pleasure. Margot Robbie se pro roli Barbie prostě narodila. Plný počet ale dát nemůžu hlavně za to, jak zbytečně vážně se to v druhé půlce bere a taky za obsazení Goslinga. Vypadá jako padesátník, který se snaží vypadat na dvacet a rušilo mě to celou dobu. V dalším dílu by ho mohli nahradit a pak bych pět hvězd klidně dal. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 8/10    Art: 8/10    Akce: 7/10    Vtip: 8/10    Napětí: 6/10    Láska: 8/10    Soundtrack: 9/10         08/2023 ()

Katie88

Velká touha z mé strany jít na "toto" do kina tam rozhodně nebyla, ale slib je slib a tak jsem si řekla, že je na čase navštívit ono místo, kde jsem naposledy byla asi někdy v pravěku. Multiplex se po době covidové v mnohém změnil a mě šokovalo, že oba kinosály a dva časy, které hráli Barbie byly skoro úplně plné! Nezbylo než si vybrat druhou řadu a hledět tak na celý film "zespodu" - zdá se mi to nebo po rekonstrukci Cinema City je toto nová vlastnost malých kinosálů?? Barbie mě téměř celou dobu bavila, často se člověk smál jen pro tu absurdnost. Moje odhady, že toto bude další z politicky korektních a pro mladež velice poučných snímků se tak nenaplnily a já byla za to ráda. I když feminismus z toho přímo jiskřil! Z herců Margot Robbie byla samozřejmě perfektní a Ryan Gosling byl tak děsivej, až byl skvělej! Rozhodně mě potěšily známé tváře v ostatních rolích a Will Ferrell... tam to asi nepotřebuje ani komentář :-D ()

Cartmof

SPOILERY, POZOR! Je to tu. Barbenheimer přišel do kin a já kvůli dovolené dávám svůj názor až o měsíc později. První jsem měl tu čest jít na Barbie, která měla velký potenciál na to být jen víc, než růžová blbost pro malé holčičky. A ono se to vyplnilo tak nějak napůl. Začal bych tu pozitivy. Vizuál celého Barbielandu je nádherný a způsob, kterým věci v tomto světě fungují je super a u většiny jsem se i párkrát zasmál. Dále jsou skvělé herecký výkony. Nejvíce mi přišel skvělý pravděpodobně Ryan Gosling, který tu jako Ken opravdu válí a jeho scény mne bavily asi nejvíce. Teď se půjdeme podívat na negativa. Respektive jedno negativum, který mi kazilo celý zážitek z filmu. Tím byla "hlavní zápletka". Barbie ignoruje svého Kena. Ken je z toho velmi neštastný tak, jak by byla asi většina mužů a proto, když se vrací do Barbielandu, přináší sebou i patriarchát, který nepopíratelně vládne dnešnímu světu (tomu našemu reálnému). V Barbielandu se tedy všichni pomátnou a všechno je najednou podle chlapů, což je pro Barbie absolutně nepřijatelné a za každou cenu to musí změnit. Takže cca celou 2. polovinu filmu (prostě od momentu, kdy se Barbie vrátí do Barbielandu) je film jen o tom, jak posloucháte, jak jsou muži špatný, jak jsou ženy chudinky, jak to mají matky těžké a že Barbieland dopadne katastrofálně, pokud mu budou vládnout Kenové. A pardon, ale tohle opravdu není něco, na co bych chtěl zajít do kina. Feministickou propagandu máme v dnešní době prakticky všude. Svět hvězdných válek ovládly silné samostatné ženy, druhá Captain Marvel se žene do kin a poslouchat v každém americkém filmu, jak jsou muži ti zlý a jak jsou ženy soběstačné mě zkrátka nebaví. Čekal jsem mnohem víc. Škoda, že něco s takovým potencionálem muselo skončit takhle jen, kvůli moderní propagandě... ()

M.E.K.Y

Po úvodní třicetiminutovce sem si klepal na čelo, co jsem si to vlastně pustil za "legrační" animák. Pak, po konfrontaci s reálným světem pozemšťanů to bylo celkem ok, ale mohla to být daleko větší zábava. Vytřískat šlo mnohem, mnohem více. Závěrečná část se vrací do původních šlépějí a stala se opět nezajímavou a nudnou. Margot a Ryan fajn. ()

nonick1

Hollywoodských filmů s tématy boření stereotypů přibývá geometrickou řadou a se svou feministickou troškou do  liberálního mlýna přišla i režisérka Greta Gerwig. S filmem Barbie a (pseudo)kritikou patriarchátu. Ovšem, jak se říká: pozdě bycha honiti. V dobách Šílenců z Manhattanu a jejich manželek coby ušlápnutých hospodyněk by toto téma jistě bylo na místě, ale dnes připomíná pouze vlamování se do otevřených dveří. Ženy zastávají ty nejvyšší pozice na politických i ekonomických postech a mimochodem, nejlépe placeným manažerem ve firmách spadajících do akciového indexu S&P 500 je také žena, generální ředitelka společnosti Advanced Micro Devices. Takže s kritikou patriarchátu, která se jako červená nit táhne celým filmem je Greta G. vedle jak ta jedle – navíc se nechtěně střelila do vlastní feministické nohy, když z filmu vyplyne, že duchovním otcem (spíše však matkou) oné ženami kritizované a vysmívané „sexistické“ a „stereotypní“ Bárbí je - Ruth Handler. Žena, aby nedošlo k mýlce. Zametat by se tedy mělo před jiným, než Kenovým, prahem. Což o to, film je dostatečně rozjuchaný, Barbieland dostatečně růžový, kalifornská pláž dostatečně zbavena bezdomovců, management firmy Mattel dostatečně odsouzeníhodný,  na Kena i Margot je radost pohledět – jen to poselství nějak drhne. ()

Aldanar

O cem cely ten hype je? Dyt to je hrozna blbost... Jako,je to genialni napad Matellu - udelat dvouhodinovou reklamu, kterou zaplati sami divaci, a navic to ozivi prodeje umirajici znacky. Ale jako film, nekonzistrntni srajda. ()

Flopik

Kto by si bol povedal, že Barbie niekedy uvidí svetlo reflektorov a že to nebude výplachová rozprávka pre malé dievčatká. Na moje prekvapenie, sa mi to, aj  po nechutnej prvotnej 20 minútovke normálne páčilo. Margot vybratá na jednotku, sekundujúci Gosling bavil a zvyšok v pohode. Príbeh je v podstate dosť dospelá satira, kde sa rieši množstvo súčasných konfliktov. Ak na toto išli do kina deti, museli kukať ako vyorané, čo sa to vlastne deje ( miximálne sa tak zasmiali na vydarených frkoch). Áno, Barbie funguje vo veľa ohľadoch skvelo ako komédia. Na druhú stranu sa nebojí ponúknuť aj vážnejšie veci a občas pritlačiť na dramatickejšiu notu. Romantický film to nie je rozhodne ani zďaleka. Klobúk dole pred Gretov, veľmi odvážne spracovanie, originálne a ja tlieskam. Nie je to film, ktorý si pustím znova, ktorý mi ostane v hlave ale je to niečo nové a mňa to bavilo. PS: Iam just Ken, celkom chytľavé pesničky. ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (viac)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování