Evan (Lou Taylor Pucci) se nachází v životní krizi. Během krátké doby přišel o oba rodiče, se kterými si byl velmi blízký. V den pohřbu své matky se zaplete do rvačky v baru, kde pracuje, což ho připraví o práci a navíc ho čekají oplétačky se zákonem. Evan se rozhodne před svými problémy utéct a tak odletí do Itálie, kde si po pár dnech začne románek s atraktivní Louise (Nadia Hilker), která ovšem skrývá své temné starodávné tajemství. (oficiálny text distribútora)

maddy

Zvláštny film, zvláštny horor. No horor ... ono to je skôr taká nezávislá romanca mixnutá s hororom. Akurát na romantiku tu je veľmi málo sladkých rečí a na horor veľmi málo gore alebo hororovej atmosféry. Má to síce pár šokových momentov (veľmi efektne spracované scény transformácie hlavnej hrdinky), ale Spring má skôr šancu potešiť festivalových divákov, než čistokrvných hororových fandov. Po, pre mňa nudnom, Resolution si dvojca režisérov opäť natočila svojský, ťažko zaraditeľný film a tentokrát im to vyšlo o poznanie lepšie. Spring má tak sympatické postavy, slušne napísané dialógy a veľmi príjemnú atmosféru talianskeho prímorského mestečka, zároveň sa príbehom neustále nesie pocit neistoty a osud titulnej dvojice ma bavilo sledovať. Vyslovene sklamáva až záverečná tretina (po objavení hrdinky na zemi jej apartmánu transformovanej do akejsi morskej príšery), kde som už vyslovene čakal, že situácia sa nejako vyhrotí, ale následne sa záverečná pol hodinka akoby stratí sama v sebe a neponúka žiadnu gradáciu. Keď už divák čaká akékoľvek zintenzívnenia deja, tak postavy namiesto toho začnú bezcieľne chodiť po okolí, od múzea po kostol a nikám sa neposunú. Nepomáha tomu ani ten príliš happy-end záver, ktorý nijako nevrcholí, chýba mu zamýšľaná osudovosť napriek celkom sympatického vzťahu titulnej dvojice a pri ktorom som mal pocit, že potenciál tu bol rozhodne väčší ako to čo nakoniec tvorcovia ponúkli. Nabudúce by sa to s tým námetom chcelo pohrať ešte viac. CELKOVO: 3* (6/10) ()

JohnCZ

Hodně stylová a originální romance, která si chytře pohrává s žánry a přináší i něco svého. I přes minimální rozpočet osobité a svěží. A navíc zasazené do prostředí romantického italského venkova. Velmi mě baví, jak si bratři i přes omezený rozpočet umí zachovat vizi a styl a přináší do filmového světa nové, neokoukané nápady. ()

VanTom

Zdánlivě obyčejné - přirozené a nenucené - seznámení a chození dvou sympatických (v případě té holky také nádherných) lidiček jen pozvolna vykládá karty, protože něco podivného (nelidského?) tu nesedí. Důsledně civilní, pěkně natočená, vymykající se "žánrovka" ztratila body až v dlouze vysvětlující a přespříliš plakátově romantické závěrečné čtvrtině. Lepší 3*. ()

SOLOM.

Byl jsem předem varován, že nejde o klasický hororový kousek, ale spíše hodně zvláštní směsku filmových žánrů. Právě to mě lákalo asi nejvíc, přestože jsem byl varován, že velkou roli tu hraje „romantická“ zápletka, kterou já opravdu nemám moc rád. Musím však dát za pravdu všem, že ačkoliv je zde cítit mysteriózní nádech, tak jsem se na to taky dodíval hlavně kvůli Nadii Hilker a velkému očekávání grandiózního vyvrcholení. Bohužel to se však v tomto případě nekonalo a tak ve mně převažuje mírné zklamání. Přece jenom cítím, že potenciál tvůrčí myšlenky měl rozhodně navíc. První polovina filmu (pokud nepočítám bitku v hospodě) mělo dost vlažné až uspávající tempo a především nepříliš záživný děj. Přece jenom pohled na malebné italské městečko byl sice fajn, ale pokud neholdujete romantickým či opileckým žvástům, tak se budete hold nudit jako já. Teprve ve chvíli kdy Nadia Hilker ukáže své ženské přednosti a hlavně začne scénárista poodkrývat tajemství točící se okolo její postavy, se v mých očích dostavilo výrazné zlepšení. Dočkáme se několika bizarních metamorfóz (mutací), které jsou každopádně příjemným zpestřením, především však velmi slušně zpracovány. Právě díky nim si na své konečně přijde i milovník hororového žánru. 50% ()

• Část filmu se natáčela v americkém Los Angeles v Kalifornii. Dalšímí lokace našli filmaři v Itálii, konkrétně ve městech Bari, Polignano a Mare a Conversano. (hansel97)