Rogue One: A Star Wars Story

• Česko Rogue One: Star Wars Story (viac)

Rouge One: A Star Wars Story je prvým zo série nových výpravných samostatných príbehov Star Wars. Výpravné dobrodružstvo netypických hrdinov, ktorí sa spoja v drsných časoch, aby sa vydali na nemožnú misiu, ktorej cieľom je ukradnúť plány najničivejšej zbrane Impéria – Hviezdy smrti. (Saturn)

Foxhound#1

Upravil bych název filmu. Star Wars: Episode 3,75 - Rogue One. Z SW univerza to po Epizodě VII byl mnohem lepší zážitek. Ve srovnání s odmaskovaným Kilo Renem má i digitální Tarkin víc charismatu. Film jede sólo dráhu ale krásně navazuje na vše staré a krásné. Pro mě to není nepovedený spin off ale příjemné překvapení. ()

Hanes88

Původně jsem chtěl dát jen 3*, ale nakonec jsem se rozhodl pro 4. Důvod? Strašně pomalý start děje. Opravdu mě až nudil. Navíc některé výkony herců byly celkem slabé. Druhá polovina zase byla tak skvěle nabitá akcí, až z toho přecházel zrak. A nakonec pozitivní hodnocení za drsný závěr a napojení na epizodu IV. Efekty a hudba klasicky skvělé. 75%. ()

angloumene

Rogue One nabízí naprosto standardní až typizovaný dobrodružný příběh ze světa Star Wars. Herci podávají dobrý výkon, vizuální efekty jsou na vysoké úrovni, závěrečná bitva je dostatečně velkolepá, jenže vše je do sebe poskládáno tak mechanicky, že divák o film v podstatě ztrácí zájem. ()

Marius_ss

Prvýkrát nemáme v SW filme klasické úvodné intro, no to vôbec nevadí, pretože to, čo nasleduje je presne to, čo SW potrebovali - svieži nový vietor. Po Novej nádeji, Impériu a Pomste Sithov najlepšie Star Wars ! A koniec filmu je už teraz kultová záležitosť. Jediné, čo sa mi na tom filme nepozdáva, je Felicity Jones. ()

Jaro_slav

Nebejt „Star Wars postiženej“, byl by to jenom další PG-13 „letní blockbuster“, akorát omylem vysílanej v zimě. Ale takhle jako vysvětlení událostí před Epizodou IV jsem tomu tu prázdnotu postav a scénáře tak nějak odpustil a řekněme, že těch 70 % si to ode mě zaslouží. EDIT: Až druhej den mi došlo, že ta prázdnota postav možná je úmysl, protože je to příběh bezejmenných, jejichž čin(y) později umožnili jiným lidem stát se slavnými. Dvouhodinovej film popisující úvodní titulky Epizody IV je tudíž celkem slušnej výkon. Takže ty čtyři rudý nejsou vůbec přestřelený. EDIT č. 2 po druhym shlédnutí: Vážně je z toho filmu hodně cítit ta marnost situace rebelů a množství zahynuvších bezejmennejch z nich, jejichž činy a obětování vedly k tomu, že Luke, Han a Leia se stali legendami. Ty čtyři rudý jsou naprosto oprávněný a největším bojem tohohle filmu je nepochopení divákovo. ()

f7r

Ocekavani? Splnena! I kdyz jsem mel ze zacatku "problem s odlistnostmi oproti klasickym SW. A ted hned musim znovu zhlednout Novou nadeji... ()

Jeržik

Gareth Edwards by neměl točit ani zmrzlinu na pouti, natož pak první samostatný film ze světa SW! Dojem zachraňuje především (přetáčená) akce, Vader a herci (kteří ale nemají, krom významných pohledů, co hrát). Někdo tu za pět minut dvanáct žehlil průser galaktických rozměrů a povedlo se mu to tak říkajíc jen o prsa Felicity Jones (jakože fakt těsně). 60% ()

filipvrbik

Je to hodně dobré, jako spin off dokonce vynikající. První část filmu sice vypadá, jako by někdo chtěl vydělat na značce Star Wars a vlastně o nic nejde, nic se neděje- ale pak má film neuvěřitelnou gradaci (ty vzdušné souboje jsou prostě boží) a konec se opravdu povedl, co naplat už se těším na Epizodu VIII.....viděno v kině ve 3D ...95% ()

NJD

Když postavíte do hlavní role hollywoodskýho akčňáku Matěje Stropnickýho (Diego Luna), tak to sice může být zajímavý, ale zároveň nemůžete očekávat nic extra. Ne vážně, film to byl sice pěknej, ale nenabídnul vůbec nic navíc - žádná propracovaná psychologie postav, žádný nečekaný zvraty nebo třeba odhalení vysvětlující něco z předchozích dílů (kromě hlavní dějové linie samozřejmě). Prostě to byla docela fajn podívaná, která ale v porovnání se zbytkem SW hodně pokulhává. ()

Ant_Antony

Jakmile jsem zjistil, kdože to bude režírovat první (vložený) samostatný film z předaleké galaxie, snížil jsem svá očekávání na nejnižší možnou úroveň a dobře jsem udělal. To, že Rogue One svoji vyčpělostí spíše připomíná Marvelovky než Star Wars se rovněž dalo čekat. A coby divák obeznámen s tím, jak začíná epizoda IV jsem si byl celkem jist, jak celý biják dopadne, tudíž jakékoliv napětí z celé této taškařice bylo fuč ještě před úvodními titulky. (Moment, byly vůbec úvodní titulky?!?) Co asi nejvíc mrzí, je vytěžování značky, která si čistý kalkul nezaslouží. Ať už se jedná o nálepku Star Wars a nebo samotného padoucha tisíciletí Darth Vadera, který tu stojí v pozadí a jen aby se neřeklo a vše se dobře naroubovalo do celé ságy, vyleze ze své nory na pár okamžiků, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Nábor posádky pak připomíná remake Sedmi Statečných, jelikož u většiny z jejích členů je motivace pro sebevražednou misi buď pofidérní nebo naprosto nulová. A co se týče Síly? Zazní jen její hudební motiv a to navíc úplně zbytečně, jen aby se divákovi připomnělo, na co že to vlastně v kině civí. Hudba sama o sobě je rovněž zralá na psychiatrický rozbor. Poprvé pod ní není podepsán John Williams a je to po čertech znát. Michael Giacchino (BTW autor hudby k posledním třem Star Trekům!) se tak urputně snaží variovat původní témata až se ježí vlasy na hlavě. Nechci SPOILERovat, takže bez jakýchkoliv dalších detailů uděluji 60% ()

Klajnik odpad!

Líbila se mi je finální scéna s Vaderem (aneb jakej je to rozdíl oproti ubohému souboji mezi ním a Obi-Wanem ve čtyřce). Jo a taky mě bavil ten vizuální gimmick, kdy se kamera oddálí od něčeho velkého a divák najednou uzří něco ještě většího, čímž nabyde na představě o poměrech a velikostech objektů ve fikčním světě. Jinak jsem však byl zcela nezainteresován do celého příběhu, postav i jejich snah získat plány k Hvězdě smrti, což je dáno: 1. Tím, že mě postavy nezaujaly, páč jim je dáno málo péče na to, abych se s nimi žil a nejsou ani dosti charismatické, abych si je divák oblíbil bez potřeby prokreslovat hlubiny charakteru (konkrétně, Felicity Jones je tristní jako hlavní hrdinka). 2. Tím, že SW obecně nelze brát seriózně, protože je to celej takovej patetickej, nekonzistentní guláš, kterej je vyvařován už z desetkrát použitých surovin. I ta akce mi přišla slabá oproti skvělému sci-fi westernu SOLO, jenž vyšel o dva roky později. ()

Mikino00

K filmu jsem záměrně nepřistupoval jako ke Star Wars, ale jako ke sci-fi blockbusteru. Přesto se srovnání neubráním. Narovinu řeknu, že film je lepší než tragická epizoda VII, naopak ve srovnání s letošním Star Trekem, Rogue One hodně zaostává. Větší část filmu je hodně rozkouskovaná, dost se skáče v prostotu i čase a bohužel to vypadá jako několik dílů seriálu Rebels poslepovaných dohromady. Mnoho zbytečných postav, ke kterým si divák nevybuduje vztah, a hlavně naprostá zbytečnost takto dějově předcházet epizodě IV. Na druhou stranu finální dlouhá bitva je skvělá, vypadá dobře, má pár dobrých nápadů a celé je to správně osudové. Poslední dvě minuty jsou pak geniální. Celkově bych film hodnotil 3 až 4 *, s tím, že při druhém shlédnutí své hodnocení zpřesním. ()

peto580

nejak som prestal filmy hodnotit pretoze ako zojem v USA kazdy druhy film ktory vidim nemozem este ohviezdickovat tak ma to proste prestalo bavit. Ale toto majstrovkse dielo, to som musel. Sen kazdeho fanusika. Vsetko co starwars snilek chcel kedysi vidiet bolo vpasovane do jedneho filmu. Na konci som sa chcel postavit a tlieskat. EPICKE ()

zelvicka.

Takže tu máme pohlednou slečnu a vcelku drsného důstojníka rozvědky (počkat, kdo je tu teda kladný hrdina?), kterým zručně asistuje robot coby humorné odlehčení (což se již osvědčilo v 6 epizodách i několika hrách). Dále je doplňují omlazený Snoop Dogg v roli pilota, Ivan Vanko z Iron Mana 2 a slepý mnich. Darth Vader bydlí ve věži Mordor a každý ví, že pod každou obrovskou anténou je slot na manuální vložení kazety. A všechny přepínače jsou obrovská páka na dobře viditelném místě. Věta, že to celé je lepší než VII. epizoda je spíš smutným popisem VII. epizody. (mimochodem měli ukecat Arnolda, aby daboval K2-SO, to by tomu dodalo zcela jiný rozměr) ()

Renfield

Ano, vlastně až na ten "úvod" hodně ano! Toho cestování bylo trochu moc a seznámení s postavami (nebo spíše takové "kde se vzaly") až příliš rychlé. Dál film pokračuje v akčním tempu, což je možná dobře, ale já bych ocenil něco více o hlavních hrdinech, takhle jsou hozeni do děje a už se o nich nedozvíme téměř nic. Také proto je jejich případná smrt vcelku lhostejná. Výjimkou je robot K-2SO, který díky svým hláškám zaujme více. Herecké obsazení plné méně známých tváří se ale povedlo a Felicity Jones byla do hlavní role dobrou volbou. Ale zpět k ději... první hodinu nevnímám jako méně zábavnou, nebo snad nedůležitou. Naopak, i tady je mnoho povedených a zajímavých scén, i když samozřejmě, příběh graduje v té druhé. Ve finále pak Gareth Edwards předvádí svůj talent na akční, (nepřehnaně) velkolepé scény. Fantastické, přesto nezastiňující první polovinu filmu. Závěr je pak kapitola sama o sobě, o které je tu již psáno až příliš. Tedy mé pocity... viděl jsem ho několikrát (naštěstí pracuji v kině :) ) A dostavil se pocit, že to přece ještě nemůže končit, což vlastně nekončí... propojení se povedlo! Gareth Edwards natočil jiné Star Wars, přesto tak podobné těm původním. I když ano, atmosféra byla zas trochu jiná, což je jen dobře. Za to kostýmy a triky se opět povedly na výbornou a hudba? Není tak velkolepá, jako od Johna Williamse, přesto je dobře zapamatovatelná, kvalitní a vlastně je ta nevelkolepost výhodou - neruší, doplňuje. 80% ()

Yardie

Lepších 70%. Určitě jsem rád, že se objevil film s tím, co se odehrávalo v mezičase. Obsah mě potěšil. zpracování méně. Tedy především zpracování první poloviny filmu. Nějak mě to extra nebavilo, chyběla tomu nějaká atmosféra, aby mě to více vtáhlo do děje. bylo to takové povrchní mi nějak přijde. Neumím to asi přesně popsat. Obsahově super, mám rád tyhle příběhy, ale prostě mě to nechytlo. Postavy takové nijaké, všechno tak hrr... Druhá polovina, to už bylo jiné kafe. Místo příběhu se odehrávala v podstatě jen akce, objevil se i můj oblíbenec Darth, mělo to šťávu a byla to velmi podařená řežba. To jsem se neskutečně bavil a napravilo to první, pro mě, ne příliš povedenou první polovinu. trošku spoiler: Osudy hlavních protagonistů také nebyli úplně dle typické americké produkce, to potěšilo. Takže nakonec to šlo, celkem jsem se bavil a líbilo se mi to. Ale byly už lepší "díly". Howgh! ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

26.07.2023

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)