Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

VanTom

Od třinácté minuty nepřetržitá akce, s dobrým scénářem plným zvratů a odhodlaným sympaťákem ve středu dění, který by nejradši byl někde jinde a slavil klidné Vánoce s rodinou. Prostě podstatně větší, hlasitější a přehnanější pokračování, sebeshazujícími hláškami dokazující, že přesně plní předurčené cíle. ()

zdenny

Naprosto stejný komentář jako u "prvního" filmu. Jen s tím rozdílem, že tento je o chloupek slabší. Velice se mi líbila scéna na letišti, kdy se McClanea zaměstnankyně letiště ptá, v kolik končí, načež jí on ukáže snubní prsten se slovy: "Ten fax, chci jen ten fax". ()

lykan9

Smrtonosná past 2 je o něco málo horší než jednička, ale přesto si také zaslouží nejvyšší hodnocení. Jinak, co musím dvojce přičíst k dobru, tak obsazení veškerých rolí je mnohem lepší a zajímavější. ()

Sany33

V podstate ide o copyright jednotky ale v novom šate a namiesto vežiaka sa bude celý dej odohrávať na letiskovej ranway. Veď keď chcú teroristi ovládnuť celé letisko musí sa na ňom nachádzať práve John McClane aby im v tom svojou nesmrteľnosťou zabránil. Životná rola Brucea Willisa, ktorou sa nezmeniteľne zapísal do análov mnohých milovníkov akčných filmov. Dávam trocha horšie hodnotenie ako jednotke lebo tam bolo len veľmi málo sviežeho vetra ale v konečnom dôsledku veľmi slušná akčná jazda až do konca. 87% ()

fabecc1222

Dva roky uběhli, a John McClane musí opět zachraňovat vánoce. Místo se změnilo, tentokráte je třeba za pomocí legendárních hlášek a tuny nábojů masakrovat teroristy rovnou na letišti. Koncepce filmu naštěstí zůstala stejná, a tak nabízí stále tu stejně kvalitní akční zábavu, jako jednička. Willis v životní formě ve své nejznámější sérii, člověku se až nechce věřit, jak zápalený do svých rolí dřív býval... ()

ghatos

Akční klasika se vším všudy. To znamená, že tam nechybí humor a roztomilé logické chyby. Špičková kvalita ve svém žánru. 88%. ()

R´Hell

Smrtonosná past 2 sice nemá tak zajímavého a charismatického záporáka, jakým byl excelentní Alan Rickman v prvním dílu, zato akce je zde víc než dost. Bruce Willis se opět v obklopení nechápajících policistů, tentokrát z Washingtonu, snaží zachránit co se dá. Vzhledem k tomu, že série Smrtonosných pastí je velmi úspěšná a po dvojce následují ještě další díly, nedalo se předpokládat, že by se hlavnímu hrdinovi něco stalo či by dokonce zemřel a byl nahrazen někým jiným (asi by i bylo těžké najít někoho tak správňáckého jako je Bruce) je konec trochu předvídatelný. I tak byl druhý díl zajímavý, chvílemi úsměvný, akční a vůbec to byla dobrá podívaná. ()

Dreadd

John McTiernan byl bohužel příliš zaneprázdněný honěním své ponorky a studio tak nakonec zaměsnalo Rennyho Harlina. Ten odvedl solidní práci, stejně jako Bruce Willis ale bohužel, dvojka si mě až tolik nezískala. Jestliže v původní Die Hard byly nějaké chyby, neměl jsem vůbec čas je hledat, zato tady jsem od nich vždycky dostal pořádnou facku. Ale to neznamená, že jsem se nebavil. Willis má opět skvěle napsané hlášky, ani jeho filmová manželka se snaží nezaostávat a Harlinovi se podařilo navázat na perfektní akční sekvence McTiernena. Koneckonců neměl snadnou pozici a jestli se mu byť ne perfektně podařilo napodobit akci z jedničky, je to bod pro něj. (A Colonel Stuart není Hans Gruber. Stuart mu nesahá ani po kotníky, ale z toho nemůžu vinit režiséra ani scénáristu, Gruberovo vzkříšení by film spíš degradovalo.) ()

Autogram

Nie je to vôbec zlé, McClane strieľa, trochu menej hláškuje, ale akcie a výbuchov je požehnane. Hlavne tie lietadlové explózie sa vydarili. Aj nereálne scény ako šialené katapultovanie a súboje na krídle sa dali vydržať a Johnovi čiastočne aj uveriť. Trochu konšpirácie a vianočnej atmosféry nezaškodí. –––– Jste špatný chlap na špatném místě ve špatnej čas. – To jsem celej já. ()

horacko

Akčná vianočná vypaľovačka, ktorá sa už stala takou vianočnou klasikou. Mladý Bruce opäť ide šialeným tempom, tentokrát v priestoroch letiska LA....plno akcie, výbuchy, napätie a to všetko v sprievode nesmrteľného Johna McClanea. Die Hard je a navždy bude legendou akčného žánru. ()

Nepi

Bruce Willis se již podruhé vrací ke své nejlepší roli jako policajt John McClane....A znovu má stejný problém...Ocitl se ve špatný čas na špatném místě a to na letišti v Los Angeles...Letiště je pod kontrolou teroristů a John se opět snaží všechny teroristy s přehledem zlikvidovat...Závěrečná scéna se zapalovačem mi v paměti uvízla na hodně dlouho... ()

pfa

Letišťní past není až tak excelentní jako ta původní mrakodrapová, ale určitě zůstává kvalitním akčním thrillerem s nechybějící špetkou humoru. [8/1O] (Die Hard, USA, akční) ()

Styxos

Dvojku považuji za nejslabší z celé série, Harlinovi se nepodařilo udržet kouzlo prvního dílu. Pořád je tu akce, hlášky, dobrý scénář, ale už to nějak není ono. 8/10 ()

BuryGol

Spousta blbostí, nesrovnalosti, americkej způsob natáčení filmů, superpolda John McClean co ztratil dva litry krve a přerazili ho skoro vejpůl...no a co má bejt? Já se zase bavil výborně a těšim se až si pustim zbylý dva díly! Jinak mě dostal údržbář Marv, to byl fakt cárek. ()

jenik71

V podstatě totéž co výtečná jednička, ale tempo je jen o trošku slabší. Smrtnosnou pastí je v tomto případě letiště, které mají pod kontrolou teroristé. Především díky Willisovi je to pořád výborná zábava a tak i hodnocení dávám stejné. ()