Grinch

• Portugalsko Grinch (viac)
Rodinný / Fantasy / Komédia / Muzikál
USA / Nemecko, 2000, 104 min

Grinch přišel na svět stejně, jako všichni Kdovíci z městečka Kdosice. Jedné chladné noci přistál ve svém parapleštníčku na prahu dvou dobromyslných sester, Růži a Kláry. Ujaly se ho s láskou, přestože už od první chvíle tušily, že se od ostatních kdosických mrňat liší. V osmi letech Grinchovi narostly vousy a chlupy, navíc nazelenalé, a jeho vrstevníci ho provázeli výsměchem snad na každém kroku. Tehdy, v předvánočním čase, opustil domov, zanevřel na všechny, odmítl slavit Vánoce, které jsou pro obyvatele Kdosic téměř posvátné, a usadil se v hluboké jeskyni, vysoko nad městem. Od té doby je už po léta pro všechny Kdovíky i Kdovinky hotovou noční můrou. Nahání jim hrůzu ,a co je ještě horší, i výčitky svědomí. Ulice městečka už zase žijí předvánočním ruchem, který násobí přípravy na oslavu jubilejní Kdoslavy. Tehdy se kurážná Cindy Lou rozhodne osobně pozvat Grinche i s jeho psem Maxem, aby se stal smíchmajstrem a usmířil se s Kdovíky. Dopadne to sice všechno úplně jinak, než si ta malá představovala, protože Grinch je pořádný svéráz a k tomu ještě se srdcem o dvě čísla menší. Teprve, když zjistil, že Vánoce nelze ukrást, protože je nelze ani koupit, doroste mu do běžné, kdovíčí velikosti... Příběh Grinche, který nerozlučně patří k americkým vánocům, je útlá knížka, kterou její autor Theodor S. Geisel sám ilustroval. Záhy po prvním vydání v roce 1937 se stala bestsellerem a tak ji filmaři již dvakrát vtiskli podobu kresleného snímku. Tohle je její první celovečerní filmové spracování. (oficiálny text distribútora)

Sunwheel

Premotivované, ultra-farebné, prehnané a príliš americké na to aby mi nekrivilo ksicht pri niektorých vyslovene trápnych momentoch. Celé to sem tam zachraňuje Jim Carrey, ktorý z toho robí aj miestami vtipnú grotesku. ()

Grimaldi

Plně chápu že ne každý má Grinche rád. Já ho ale považuji za jeden z nejlepších vánočních filmů vůbec. Díky skvělému dabingu Borise Rösnera a hereckým kreacím Jima Carreyho pod dohledem Rona Howarda jsem si ho užíval jak v dětství tak i teď v dospělosti. Skvělý humor, spousta hlášek a záruka příjemně stráveného nejen zimního večera. ()

mia.com

Ja tenhle film naprosto miluju! Jim je v roli genialni a hlavne jeho cesky dabing je naprosta dokonalost. Takze ja jsem extremne spokojena, dekuji. ()

obedovapauza

“Vítejte v Kdosicích. Městečku, kde už minutu po Vánocích netrpělivě očekávají ty příští..” Příběh o tom, kterak se podařilo malé holčičce obměkčit srdce zatrpklého podivína, který se rozhodl ukradnout Vánoce za pomocí po domácku vyrobených saní a psíka s červeným nosem. Jim Carrey a jeho nezapomenutelné ztvárnění Grinche se stalo dalším z řady snímků, které patří k období svátků. Do Kdosic za malou Cindy Lou a její “potrefenou” rodinkou se tak pravidelně a rádi vracíme. Jedná se totiž o film, u kterého se spolehlivě zabaví malí i velcí...vždyť každý z nás má v sobě kousek takového Grinche.  A obzvláště v předvánočním shonu, kdy se na nás odevšud valí kvanta reklam s vánočními doplňky a zbožím. (by Nikola) ()

PTuranyi

Pekný pokus previesť Grinchov príbeh do hranej formy s dobrou produkciou a celkom dobrým obsadením.  Žiaľ/našťastie sa kvôli maske nemôže Jim Carrey predvádzať svojimi grimasami, ale aj napriek tomu vtlačil postave Grincha svoju nezameniteľnú pečať. No napriek všetkým skvelým maskám a kulisám svetu "Kdovíkov" niečo chýba k skutočnej uveriteľnosti. Samotný príbeh hľadania zmyslu Vianoc má svoje čaro ale malá Cindy to neutiahne. ()

Kiedis odpad!

Proboha živého co to mělo znamenat ??? Něco tak úděsně kýčovitého jsem v životě neviděl.Pro mé,Grinche neznalé české oči totální odpad. ()

NaTe

Klasická a všemi oblíbená průměrná vánoční podívaná o zlym zlounovi, který se nakonec (klišé, klišé, klišé, klišé) stane dobrým dobrákem... Co víc k tomu dodat... Takováhle klasika prostě patří (už pomalu stejně jako dementní Mrazík) k Vánocům... ()

Jartian

Nemám rád americký vánoční srajdy. Děti, dárky, vánoční songy, baráky blikající jak diskotéka, santa, apod. Tady to zachránil opět komik Jimy. ()

biteme

Vianočný zákusok s vtipnou polevou pre chvíle, keď sú spolu malí aj veľkí. Ani sekundu som sa nenudila, čo nebýva bežné. Deti ocenia rozprávkovosť, dospelí snáď humor a hlášky Jima Carreyho (podľa mňa je to jeho najlepšia komédia) ale uznávam, že poväčšine chlapskí diváci fanklub nezaložia. Grinch, tak správne trafený saskvač, super strih aj zábery, rekvizity...nebolo čo pokaziť. "Tak pozor, mladá dámo! I kdybychom se rozmlátili na cucky, nenecháme si tím skazit Vánoce!" ()

dennieko

Nejsem fanouškem amerických blbostí, jak tu někdo zmiňuje, ale pro mě je tenhle film mou nejoblibenější vzpomínkou na dětské Vánoce! ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (viac)