Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

Mark1983

Tak čirou náhodou se ke mě dostaly i dvě věže,které mi přijdou stejné jako společenství prstenu,takže - návratu krále jsem se vyhnul už velkým obloukem. ()

KeskarM

Dvě věže jsou po Společenstvu prstenu kvalitativním skokem dolů (stejně však hodnotím i druhý díl samotné Tolkienovy předlohy, takže to nebude jen tím Jacksonem),. Zkrátka Společenstvo je počátkem se vší svou mytologií a rozvojem vztahů mezi hrdiny, Návrat krále je pak velkolepým závěrem, Dvě věže mají tu smůlu, že jsou prostředním dílem, v němž nic nekončí a začíná jen Rohanská linie. Oproti prvnímu dílu je děj prostorově roztříštěn, čehož důvodem je logicky rozpad Společenstva na konci jedničky. Bitvy nejsou to, co zrovna já jakožto divák ve filmech hltám, i z toho důvodu jsou pro mne Dvě věže ve stínu dvou zbylých snímků trilogie. ()

Sansnom70

Jak už jsem napsal u první části. Skvělé. Nemá smysl se nějak rozepisovat. Ty filmy prostě musíte vidět. Vím, že asi nestihnete všechny tři filmy nebo dokonce všechny čtyři i s Hobitem v jeden den, ale dá se to stihnout. Teda aspoň já viděl celou trilogii během jednoho dne. Člověk při nemoci jen leží a kouká. Jinak všem kdo máte rádi fantasy a dobrodružství jen a jen doporučuji. ()

kodwin

Můj obdiv k Jacksonovi stále roste, i ve druhém díle dokázal zaujmout nepřítele fantasy (mě) a udivoval krásnými obrázky. Glum, stromy, bojové scény - vše nápadité a perfektně zpracované. Příběh se mi stal ve druhém díle srozumitelnějším a postavy vyprofilovanější. Tohle je opravdu film, na který se je radost dívat kvůli tomu, jak se vyjadřuje obrazem. ()

NeOn1702

Společenstvo se rozpadlo a děj se rozkouskoval do několika linií. Musím říct, že linie s Frodem mi přijde občas nezáživná a dost depresivní, ale ukazuje se zde Glum, který zařizuje asi jedinou zajímavost této dějové linky. Oproti tomu příběh Aragorna v Rohanu je perfektní. Vrcholem filmu je parádní bitva u Helmova žlebu. V další dějové linii jsou Pipin a Smišek ve společnosti Entů, kteří na konci filmu zařídí další super podívanou. ()

Tom_17

Dlouho byly Dvě věže mým nejoblíbenějším dílem z trilogie. Ale bylo to jen z nepochopitelného důvodu, že jsem dlouho neviděl Návrat krále. Dodnes nechápu proč. Nemůžu hodnotit jinak, než 5 hvězd, protože tohle je snad jediná trilogie, ke které se rád vracím, protože zde není jediná zbytečná minuta ke shlédnutí - 5 ***** ()

ForeverZiak

Druhý diel majstrovskej trilógie.. Čo majstrovskej ! Najlepšej trilógie aká spatrila svetlo sveta !!! So svetom Ardy konkrétne stredozeme som vyrastal a druhý diel tejto epickej ságy je plnohodnotným pokračovaním. schyľuje sa ku koncu... 90 % ()

boss123

Dve veže sú prostrednou časťou trilógie Pán prsteňov. Veľkou nevýhodou tejto časti a jediným menším záporným bodom je to, že je to proste stred, a tak príbeh nemá jasný koniec a len pripravuje pôdu pre finále. V tejto časti má príbehová línia s Frodom a Samom najmenší priestor. Väčší priestor dostali Pipin a Smíšek a tiež trojica Gimli, Aragorn, Legolas a trochu neskôr aj Gandalf. Tempo sa oproti predošlému dielu zrýchlilo a všimol som si, že aj jednotlivé scény boli mierne kratšie. Veľkou novinkou je postava Gluma. Ten sa mihol už v prvej časti. Tu je jeho postava jednou z najzaujímavejších. Jeho vnútorný súboj je jednou z najlepších vecí tohoto filmu. Andy Serkins tu rozohral herecký koncert a je len škoda, že nemohol byť ocenený oscarom. Dve veže sú časťou, ktorá má skvelý záver v bitke o Helmov Žľab. Emócie v nej stúpajú každou minútou. Škoda len toho, že príbeh Froda a Sama je akoby len takým krátkym úsekom a nemá poriadne vyvrcholenie, pretože viete, že príde až v Návrate Kráľa. Chváliť kameru hercov a hudbu už ani nemá zmysel to je jeden z vrcholov filmového remesla. Všetky filmové časti Pána Prsteňov od Petera Jacksona sú majstrovskou filmárčinou, a tak to je a bude už navždy. Dávam 5z5 a 90%. ()

baron156

Akční dvojka nám zpět vrací Gandalfa a servíruje více spojenců proti Sarumanovi. Epické bitvy a kouzla. Objevil se i náš Glum a nazgůlové. "Je to můj milášek." ()

Flashheart

Společenstvo Prstenu v bledě modrém. Největší rozdíl tam pro mě byl v tom, že narozdíl od prvního filmu, kde si ten děj se scénářem systematicky mrvili výhradně úryvkováním knihy, tady si to velice často upravovali k obrazu svému - tj. blitzkriegu na ty nejpovrchnější city nenáročných diváků. Kupodivu to s celkovou kvalitou vůbec nepohnulo, ani očekávaným směrem dolů, ani druhou nejpravděpodobnější cestou směrem nahoru. Vyšlo to na stejno, ačkoliv na to šli o dost jináč. Menším rozdílem také bylo využití elfštiny. Zatímco v jedničce v ní padlo jen pár nadutých hlášek, naprosto zbytečně, elfština měla zůstat v knize, tady se s ní docela roztrhl pytel a došlo i na seriózní dialogy. Nejen, že to bylo úplně k ničemu, navíc se to v tomto filmu ani neobtěžovali překládat, takže člověk jen čumí a poslouchá nějakou hatmatilku, kde nepozná ani slabiku a ani nejtvrdší jádro nejtrdšího jádra fans Tolkiena nepochytí víc než pár útržkovitých hesel. Ovšem opět, na kvalitě filmu to neubralo, poněvadž hodnota scénáře je nula tak jako tak. PS: závěrečné titulky bez jediné fotky/skeče 20min? Rozumím, že tam bylo opravdu hodně co vejít, ale proboha 20min! ()

Bogrant

Nevidím v tom zase taký markantný rozdiel v porovnaní s jednotkou. Ďalšie pokračovanie v ceste naprieč úchvatnými lokalitami, kde sa misia za zničením prsteňa predbieha so záchrannou misiou dvoch hobbitov. A toto sa deje celé tri hodiny, len v akčnejšom prevedení oproti jednotke. Všetko sa prelína a strieda po päť minútových intervaloch a odráža fakt, že sa človek začína pomaly nudiť. Akési vyplnenie medzere medzi prvým a posledným dielom. Nebyť záverečnej strhujúcej bitky idem zrejme o hviezdičku dole. ()

vladi3

S odretymi usami za 5. Druhy diel je oproti prvemu akcnejsi, ale pomalsi rozbeh a spoznavanie sa s postavami mi viac sedelo. Tolkienov svet je taky pestry a taky obrovsky, ze je pre divaka jednoduche, aby sa zabavil aj pri “slabsom” odvare. Plny pocet je najma za to, ze Jackson bravurne zvladol natocit nieco, co bolo takmer nenatocitelne. Ked vidim hodnotenie trojky, velmi sa tesim na vyvrcholenie sagy. Hadam ma nesklame... ()

jojo33

Najdynamickejsi a najakcnejsi Pan Prstenov.  Pri prichode Gandalfa do Helmovho zlabu s Eomerom a nastupe entov na Isengard mam zimomriavky a adrenalin na maxime, tlieskam v stoji  a takmer placem od dojatia (videl som tie sceny asi tisickrat). K tomu "chutovecky" ako svojho casu narealistickejsia CGI bytost Gollum, usta otvarajuci gymnasta Legolas a hrdina vsetkych hrdinov, kral vsetkych kralov chodec Aragorn. "Vyjed se mnou. Za smrti a slavou" Oh, yes! ()

motyka52

I kdyby jenom za ten Helmův žleb ... a taky za ten Glumův škleb. Můžeme vést nekonečné dišputace o tom, že tohle mělo být tak a tohle zase onak, ale nakonec stejně musíme nevyhnutelně dojít k závěru, že je to bez debaty špičková práce. ()

roswell47

Za mňa najslabší a najnudnejší diel z trilógie Pána Prsteňa no stále som sa bavil. Veľmi rád si vždy, znova a znova pozriem tento diel ako všetky ale chýba mi tam o veľký kúsok akčnosti. Teda nieže by finálna bitka na Helmovom Žlábě nebola super ale asi tak 1/2 z filmu som sa mierne nudil. Ale Jackson odviedol dobrú prácu(ako so všetkými dielmi). Mierne pochvaľujem režiséra za skvelý výkon ktorý doprial tomuto dielu príbehovo. Príbehovo je tento diel asi najlepší, je najlepšie rozvitý a nedá sa porovnať s ostatnými dielmi. Veľa ľudí hovorí že tento diel je lepší ako jednotka Pána Prsteňa a miestami lepšia ako Návrat Krále. No za mňa keď som si pozrel ešte raz tak to išlo celkom pomaly ale ako som hovoril, väčšinu som sa celkom dobre bavil takže nevyvolávam žiadny hate. Pre mňa 5. miesto v tabuľke Hobbita a LOTR trilógii. 9/10 čiže 5 hviezdičiek. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)