Happiness

Krátkometrážny / Animovaný
Veľká Británia, 2017, 4 min

Réžia:

Steve Cutts

Příběh o hlodavcích, kteří neúprosně hledají štěstí a naplnění. Každý hlodavec má své sny, touhy, nějaké vztahy a závazky, prostě má vlastní představu o štěstí, ale i tak všichni běží za cílem, který je nedostižný. Plné štěstí - co to vlastně skutečně je? (ERTik)

DaViD´82

Je to trochu moc "na rypák", aby to šlo označit za sofistikované či podnětné, ale díky údernosti a kvalitě animace to i tak lze jen stěží nemilovat. ()

-bad-mad-wolf-

Krátké, dynamické a hezky animované, ale taky tuze neoriginální a poněkud tupé. Antikonzumní dílko by nemělo vyznívat tak, že si jeho autor stěžuje spíše na vlastní neschopnost vymanit se z fádních stereotypů. ()

Frajer42

Obávám se, že jedno zhlédnutí je příliš málo na plnohodnotné vstřebání všech myšlenek, které tento kraťas chrlí jednu za druhou. Hodně dobrý nápad s alegorickým zobrazením naší společnosti jako krys zoufale se ženoucími za instantním "štěstím". Nejsmutnější na tom všem je fakt, že se tam každý aspoň trošku pozná. [85 %] ()

Stanislaus

Co je to vlastně štěstí a proč po něm všichni tak neúprosně touží? Happiness zaujme jak svou animací a výběrem hudby, tak i poselstvím, které přináší. Dosáhnout štěstí a naplnění v monotónně šedé a ultrakonzumní společnosti, která je plná přebytečných reklam, zkažených lidí/myší a nešvarů všeho druhu, je během na dlouhou trať - a ani vytuněný sporťák vám při tom nepomůže. ()

Xeelee

Antikonzumní klišé s krysami je tak moc klišé, že už to ani víc klišé být nemůže. Ale to zpracování! Hodněkrát jsem si to musel pustit, abych pochytal co vše tam v dalších plánech naházel a jaké odkazy tam jsou. Nejvíc je ten povzdech prodavače, když otvírá krám na Black Friday, a Disney trip na práškách. Ale za zmínku stojí i plakáty propagující Somu v plechu, nebo Trump: The Musical :) | ► Happiness ()

JohnCZ

Zápletka sice taková ohraná, ale zpracováním je to úderné, svižné, hravé, vtipně vypointované a hrozně pěkně animované. ()

ledzepfan

Je to taková prvoplánová a lacině zjednodušující obžaloba dnešní doby.. Člověk by od kraťasu s 84% na csfd čekal něco vrstevnatějšího, rafinovanějšího a upřímnějšího.. místo toho tady kloužeme po povrchu první signální.. Cutts totiž nechápe (nebo ignoruje), že situace není tak distopicky efektní..že každá ta krysa má své sny a touhy, každá ta krysa udržuje nějaké vztahy, má nějaké závazky, má vlastní představu o štěstí atd... Kdyby byla tahle zkratkovitá vize jedinečná a originální asi by se dalo uvažovat o vyšším hodnocení, ale podobných kraťasů na dané téma je plný internet, tak nechápu proč zrovna tohle nadhodnocovat. ()

Trevor

V tomto kúsku Cuttsovi nie je čo vytknúť a ťažko vybrať najlepší moment, či to bol Black Friday, alkohol alebo rauš z liekov, nakoľko on drogy nepropaguje naopak poukazuje nato že ľudia bez nich nevedia žiť. Väčšina. ()

easaque

4* Sice je tento kraťas hodně zjednodušující, ale co taky jiného házet těm zmagořeným masám, aby pochopili, že tudy cesta nevede. Já mu dám své 4 hvězdičky a vysoké hodnocení si zaslouží jak za animaci, tak i hudební doprovod. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

LuiCJ

Všimol som si, že Cutts začal v roku 2017 robiť konečne normálne kraťasy. Tento je však asi najlepší zo všetkých jeho filmov. Už len samotná animácia a spracovanie je úžasné a úplne sa odlišuje od všetkého čo momentálne vzniká vo svete animovaného filmu. Nájdeme tu množstvo narážok na súčasné dianie vo svete, na popkultúru a vlastne na všetko čo sa vo svete deje. A Steve Cutts to pojal veľmi zaujímavo. Spracovaním, hudbou, nápadom a príbehom. ()

FeriusParfax

Za ty 4 minuty jsem tam toho viděla tolik! 1) Že si štěstí za peníze nekoupíš  2)Obraz dnešní konzumní společnosti 3) Že i když si myslíš, že tě nějaká blbost udělá šťastným, tak to tak vůbec není 4) Že je všeho všude tolik, že tě stejně všechno přestane bavit a jdeš lovit další nesmysly, abys pocítil chvilkové štěstí 5) Že jsme stejně všichni chycení v jednom kole, v jedné pasti 6) Že je nás kurva strašně moc 7) Že jsme závislá společnost – léky, lidi, jídlo, peníze, drogy,…8) Že prostě nedokážete utéct neutuchajícím reklamám 9) Že je dobře, že si na Black Friday, který je pouze chyták na hloupý lidi nic nekupuju 10) Že každý má své sny a tužby 11) Že jsou všechno jen spotřební nesmysly 12) Že na nás všichni rýžují1 3) Že je toho v těch 4 minutách strašně moc1 4) Že zvolená hudba v tomhle kraťasu je fakt nádhera. A dovolím si citovat komentář (který mě rozesmál) na Youtube k tomuto filmu: "Huh, thanks god that this are just rats.. imagine humans were like this" ()

Facillitant

Trefně formulovaná výpověď pomocí pěkného obrazu, i když o nepěkných záležitostech. Nutno však podotknout, že ve skutečnosti látky způsobující takové euforie nepředepisují lékaři. Mj. jsem si všimla, že autor (jako jeden z mála!) myším ponechal tři páry ňader, jak to u myší je. ()