Zpěvák a zpěvačka z malého města si nenechají ujít příležitost, splní si sen a zúčastní se největší pěvecké soutěže na světě. (Netflix)

ferouser

Taková příjemná oddechovka na letní večer. Nijak extra nenadchne, ale ani neurazí. A hlavně docela pobaví. Pokud sledujete Eurovizi Song Contest i normálně, je to o to vtipnější. ()

Kinofil

|| PG-13 || Netflix || Rozpočet: N/A || Komedie Willa Ferella mám rád. Tady ale jako by se nemohl rozhodnout, co točí. Pokusil se o "komedii", která vzdá holt jeho oblíbené soutěži a pokusí se být trochu vážnější. Ani jedno z toho nedotáhl na 100% a může za to i režie, která je příliš televizní a bez nápadů. Will i Rachel hrají svoje postavy dobře a Will překvapivě dobře zpívá (Rachel je přezpívaná), ale jejich vztah balancuje někde mezi sourozenci a zamilovanými přáteli, kteří se doplňují, ale zároveň chce každý něco jiného. Podobně roztříštěná je i zápletka o konkurenčních soutěžících, kteří se je pokusí rozdělit, načež zjistí, že to není po čem touží. Potěší Pierce Brosnan v elegantní roli zarputilého otce, závěrečná skladba Husavik a drobné cameo východoevropské země (západní pojmenování pro Českou republiku). Příště ať se Ferell rozhodne, co chce točit a jak. Klidně bych ho uvítal i ve vážné roli (v rámci jeho možností). 55%. ()

Parabot

Jako první věc co jsem nepochopil, bylo, proč hlavní postavy hrají Islanďany. Tvůrci si mohli vybrat téměř kohokoli z libovolné díry na světě, ale oni zvolí zrovna národ, jehož kultura má opravdu velmi osobitý vztah k hudbě. Mohlo jít o sofistikovaný vtip ale po celý film (resp. po část filmu, kterou jsem viděl :P) k nějaké vazbě na skutečný stav věci vůbec nedošlo. Bylo to asi takové, jakoby někdo točil film o Češích a pivu, a celý film se odehrával v hospodě, kde by protagonisté pořád pili kravskou moč a pochvalovali si, jak jim ten chmelový nektar šmakuje. Vtipné? Vlastně ani moc ne. Divné, každopádně. A to už souvisí s druhou věcí. Ta komedie prostě není ani trochu humorná. Když na začátku nastoupil na pódium urostlý viking jako střižený z nereálných představ většiny lidí o vikinzích a začal pět tklivým hláskem r'n'b p*****nu, řekl jsem si: "Dám tomu šanci". Ale to byla chyba, přátelé! Komično mělo asi mělo být to, že se mluvilo o penisech a někdo spadl na zem. Hvězda navíc za r'n'b vikinga. ()

zdenzo

TY JSI GAY? NE JÁ JSEM RUS U NÁS GAYOVÉ NEJSOU. Jako nebylo to špatný úplně moc, ale Will Ferell prostě tomu snímku o deset let věku nesedí. Je fajn že děj není až tak předvídatelný. ()

iMbUS

Mám rád bizarnosť Eurovízie, mám rád Island aj Edinburgh. Páči sa mi Rachel McAdams aj finálna pieseň. Štyri hviezdy ako lusk! ()

Germanicvs

Vcelku příjemná hudebně-zábavná prohlídka zákulisí jednoho obřího mlýnku na slávu, prachy i národní hašteření. Americký velkopodnik na televizní zábavu se pustil do odhalování evropského hudebního fenoménu, který je sice Evropany milován i zatracován, ale Američany dosud takřka nereflektován. Trapnost a kýč se zde střídá s tím lepším, co tenhle festivalový producent hitů dovedl za desetiletí vyprodukovat. Nejde o žádnou hlubokou sondu, ale spíše o jakousi promo kooperaci, která sice občas bodne do vosího hnízda (např. umělecky hodnotný portugalský vítěz si na živobytí vydělává pouličním zpěvem), ale ve výsledku jde o oslavu mainstreamového umění. ()

pafka

Farrell jako zaruka pitominy. Crazy comedy prvky likvidujici caste zarodky normalniho filmu. Ale pozor, komedie to taky moc neni. Ani ryba, ani rak, ale kravina. ()

Blazis34

Film blbost, ale nic extra jsem nečekal. Naopak mi to splnilo to, co jsem čekal. Zábavu, hezké písničky, vtipné scény a skvělého Willa Ferrella. Písničku Ding Dong jsem si zpíval i po konci filmu. Příjemná oddychova - 55%. ()

Dejf4

Zklamání. Těšil jsem, že dostanu šílenou komedii. Ale dostal jsem velké nic. Snímek postrádá absolutně jakýkoliv vtip. Je to strašně dlouhé, bez pořádného spádu. Plno scén nemá ani pointu. A ještě se to bere vše zcela vážně. Snad jen za písně pár bodíku navíc. Jinak film bez obsahu. 3/10 ()

Drozdo57

Eurovízia je vlastne festival politickej piesne. Kombinovaný s freak show. Nie je to o hudbe. Cena sa dáva krajine, od ktorej zvyšok Európy momentálne niečo potrebuje (vážne, vygooglite si túto teóriu). Občas sa objavia pamätné vystúpenia: ABBA, Ruslana, Lordi, Rybak... Tento film tak nádherne paroduje celú tú zhovadilost. A robí to v skutku famózne. Pesničky sú tiež veľmi kvalitné a myslím, že lepšie ako 90% čokoľvek, čo sa kedykoľvek na Eurovízii zahralo. Plus narážky na Islandský folklór, ktorý a určitou nadsádzkou môžete aplikovať aj na ten náš (hraj hocijakú kvalitnú hudbu na zábave, ale všetci idú nakoniec aj tak tancovať až na Jede jede mašinka). Willa Ferrella ale stále nemám rád a celé je to taká nehorázna blbosť, že lepšie to hodnotiť nemôžem. Ale tiež to môžem vrelo odporučiť na nenáročný večer. Lebo v tomto filme naozaj nie je skoro žiadna dráma, politika, nič. A to v dnešnej dobe niekedy treba. ()

whale

Herecké výkony Willa Ferrella a Rachel McAdamsové jsou skvělé. Nečekejte další Bohemian Rhapsody, ani parodii na tuto hudební soutěž. Will si jede to svoje, jak ho známe z Nesvadbovi nebo Starsky a Hutch. Bohužel je ale scénář, na lepší, hodnocení slabý . *** ()

imaginer21

Castingový fail, ale s kouskem srdce. Trestuhodně málo využitý Brosnan, nevkusný Ferrell, ovšem naproti tomu opět úžasná Rachel (kterou jsem si zamiloval už v Hezkém vstávání). Jak už zde nejeden poznamenal, nejlépe film funguje ve vážných polohách, kde ovšem naprosto selhává právě Ferrell. Tak moc by chtěl do každého momentu vtlačit svoji ironickou tvář, že to celkově milý dojem (navzdory mému nevalnému názoru na Eurovizi) ničí. Přesto ale ten kus srdce tam je a Island mám moc rád. A závěrečná píseň to vystřelila vážně k výšinám; nedivil bych se, kdyby tenhle nezvyklý mišmaš ještě dostal Oscara právě v téhle kategorii. ()

Jamall

Už dlouho jsem neviděl film, který by se mi tak trefil do vkusu a nálady! Tenhle film má srdíčko, Rachel McAdams je tak nádherně roztomilá a naivní, Will Ferell hraje svýho klasickýho polosympatickýho blbečka a funguje to náramně. K tomu skvělý písničky a hrozně oceňuju filmy, který dotáhnou každou naznačenou věc až do nějakýho rozřešení (třeba ti Amíci!). A pak je tu ten absurdní humor, totálně můj styl a takhle se snad popadám za břicho jen u What we do in the Shadows od Taiky Waititiho. Jasně, je to předvídatelný a takový sladký, ale myslím, že v dnešní době jsou přesně takovýhle filmy potřeba. Od prvního shlédnutí mám novou srdcovku a asi musím zajet do Hulavíku! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů