Zpěvák a zpěvačka z malého města si nenechají ujít příležitost, splní si sen a zúčastní se největší pěvecké soutěže na světě. (Netflix)

SiMMaS

Po dlouhé době komedie, která mě několikrát rozesmála nahlas! :-) Skvěle se trefují do jednotlivých národů, parádní. A ty přízvuky. Nehledě na to, že člověk nečeká, že z takovéto komedie vyleze opravdu kvalitní písnička jako Húsavík! ()

Antrey

Velká škoda, že si film nedokázal udržet odlehčený tón po celou dobu. Právě seriózní momenty jsou to, co snímek táhne dolů, společně se zbytečně natahovanou stopáží. Pokud máte rádi Eurovision Song Contest, rozhodně si užijete dobré tři čtvrtiny filmu, včetně soundtracku, který ze soutěže jakoby vypadl. 3-4*/5 ()

bararich8

Překvapivě povedený a zábavný kousek. Sice je to z USA, ale ten bizár se jim celkem povedl vykreslit. Hlavní duo je fakt pecka, hlavně Rachel :). Ale i všechny vedlejší postavy se vydařily a je fajn vidět známé tváře i z Evropy. Hudba taky super a několik scén bylo i emočně dost silných, kapesníčky s sebou. Neurazí ani ty, kdo hubením filmům neholdují, 4,5* ()

Hpatrik

Ferrella tedy dvakrát nemusím, tady ale naštěstí jeho trapného humoru není tolik. Film zábavně balancuje na hraně parodie, dvojka Ferrell a především McAdams baví, hudební čísla jsou kulervoucí, písničky chytlavé a pěkně nazpívané a široce mezinárodní obsazení včetně spousta cameo roliček účastníků Eurovize potěšilo. Takže Island, do toho! ()

Torgal

Tento film má srdce, hoci je dosť dobre možné, že mu chýba mozog. Ferrel je zjavne fanúšik tejto travesty show a namiesto toho, aby sa celému tomuto bizáru vysmieval tak mu natočil idealizovanú poctu. A je to veľmi fajn prístup. Z celého filmu tryská optimizmus a jeho pozitívna nálada je veľmi nákazlivá. Vďačí za to hlavne skvelej Rachel McAdams, ktorá je aj v štyridsiatke stále zlatíčko, lebo Ferrel už je proste len starý chuj a vôbec sa k nej nehodí. Väčšina humoru pôsobí improvizovaným dojmom, čiže je taký upachtený a málo úderný. Navyše si tvorcovia neustrážili stopáž, dve hodiny je na takýto film naozaj priveľa. 7-/10 PS: Finálny song je skutočne výborný (neubránil som sa pri nej ani slzičke dojatia) a dúfam aspoň v oskarovú nomináciu. ()

Mara97 odpad!

Jsem naprosto šokován z hodnocení filmu. Kde to vzalo tolik procent? Celá The Story of Fire Saga působí jako jakási béčková parodie, nezasmál jsem se ovšem ani jednou. Takový nehumor mne uráží. ()

Kingjiri

Čekal jsem mnohem víc komedie než muzikálu s pár vtípkama. Kromě postavy Willa Ferrella a ruskýho soutěžícího se vlastně jednalo o normální podivanou z prostředí Eurovize. Myslel jsem, že si budou tvůrci dělat srandu i z toho dneska už přežitýho a srandovního konceptu Eurovize a ono nic. I zvolený písničky byly vcelku normální a s výjimkou tý ruský nebyly nijak vtipný. Přitom právě od hlavního dua jsem očekával v tomhle smyslu největší srandu - jednak textem songu a taky tim, že prostě nebudou umět zpívat. Nudnejch pasáží bylo nakonec víc než těch fakt zábavnejch, takže i přes solidní výpravu nebo casting zustanu u dvou silnější hvězd. ()

phoenixer

Pokud nezijete pod kamenem a vite co je Eurovision, tak tuhle parodii docenite. I pres cringe momenty je to skvely odraz toho, co za bizar se do mezinarodni souteze muze dostat. ()

Maximilianus

Podľa mňa vydarená reklama na Eurovision Song Contest. Potešilo ma veľa známych tvári, ako napríklad Dan Stevens alebo Demi Lovato, či Graham Norton. Humor je taký willferrellovský, ale nie je to úplne stupídne. Pesničky prekvapivo dobré a bola fajn aj párty s predchádzajúcimi účinkujúcimi tejto súťaže. Trochu protekčných 6,5/10. ()

ER

Z toho bolí oči i uši. Triviální humor se sklonem k demenci a přestárlý ksicht Willa Ferrella na mně moc nefungovaly. ()

haroska

Za mě strašně povedený kousek. Perfektně vystihuje povrchnost a dance atmosku Eurovise. Roky ji sleduji,takže jsem ráda, že tady nedošlo k žádnému zesměšnění. Rachel je úžasná - ostatně jako všude. A závěrečný song je jedním slovem fenomenální. Určitě si s chutí pustím znovu :) ()

Hashirama

Mohla to být ukrutně vtipná reflexe reálné Eurovize, což ostatně po Volcano Manovi leckdo očekával. Will Ferrell si mohl na čelo nalepit dildo, vystřihnout si na spandexu kolečka na bradavky, pytel si namočit do majonézy a zpívat o vyplácení pokut za masturbaci na veřejnosti a zachytit tak ducha reálné Eurovize. Místo toho jsme se dočkali další komedie o tom, jak si dva outsideři uvědomili, co je v životě důležité. Nutno říct, že kdyby Fire Saga přišla před patnácti lety, byl by to podstatně lepší timing, takhle je cítit jistá vyčpělost a primitivnost námětu, ze kterého zůstala jen holá kostra. Rovněž se dá diskutovat o podivných podzápletkách a peripetiích, které náhodně vstupují do děje, a promarněná šance udělat si prdel ze soutěže, kterou dnes berou vážně jen státy Sovětského svazu, taky trochu zamrzí. Nicméně se filmu nedá upřít upřímnost a sympatické základy s tradičně povznášející katarzí, které budou svým způsobem vždy inspirující. Obzvlášť v podání srdcaře Ferrella a cute Rachel McAdams, kteří do toho opravdu dávají srdce. Oscarová nominace za nejlepší píseň definitivně musí přijít. ()

krystof.d

Tvůrci tohoto filmu měli pravděpodobně ambici dosáhnout stejné úrovně absurdity, jakou k hanbě celé Evropy disponuje Eurovize samotná. Naštěstí nebyli zcela úspěšní, ačkoliv v jistých aspektech byl film své nevkusné předloze nebezpečně blízko. První polovina filmu ubíhala pomalu a sílu pokračovat až do konce mi dodávalo pouze vědomí, že budu za svou trpělivost ve finále odměněn písní "Husavik – My Home Town", která je střípkem kvalitního umění v jinak mírně podprůměrné mozaice, kterou tento film vytváří. Závěr filmu byl nicméně vcelku povedený a spolu s několika vtipnými momenty a skutečností, že středobodem snímku je můj milovaný Island, odvrátil hrozící ostudu v podobě jednohvězdičkového hodnocení a získal ode mě pro film s odřenýma ušima i hvězdu druhou. ()

haWranka

Opravdu trhlá komedie, od které nečekejte nic než vypnutí mozku a občasné zasmání. Určitě si film užijete víc, pokud jste alespoň párkrát viděli opravdovou Eurovizi. Možná mohli tvůrci zkrátit stopáž o půl hoďky, aby to bylo víc nabité vtipem. Ale jo, líbilo se mi to! ()

Sharpooter

Další komedie od Netflixu, ale tentokrát docela povedená. Příběh je napsán dobře, ikdyž zde bylo pár braindead momentů. Výběr herců se k postavám hodil ale jejich zpěv nic moc, jelikož polovina herců, kteří ve filmu vystupovali prostě neumí zpívat. Bylo zde několik vtipných scén, a to je vždy dobře, když se zasmějete nenuceným smíchem, avšak až tolik jich zde nebylo abych mohl zvyšovat hodnocení. Chování jedné z hlavních postav Larse Erickssonga bylo trapné, ostatně tak už to u těchto filmů bývá, ale jde spíše o to, že to, co se mu děje není nějaká náhoda nebo něco podobného, ne všechny ty trapné věci, které se mu stanou jsou pouze jeho chyba a já ho celý film nesnášel. 6/10 ()

mira.l

Tak tady se nám protnulo několik věcí. Will Ferrell, kterého nějak dvakrát nemusím, Rachel McAdams, kterou sakra můžu ( i když i ona už není ta krásná mladá dívka z doby Zápisníku, pořád je to ale atraktivní ženská), i když k Ferrelovi se věkově moc nehodí, lépe řečeno on se nehodil k ní, poměrně solidní hudební stránka filmu, stejně tak sice poněkud kýčovitá, ale také solidní vizuální stránka zobrazení soutěže Eurovize ( tady ten kýč byl možná i záměr), krásná krajina Islandu, a vlastně úplně pitomej a kýčovitej příběh:). A když se to celé dá dohromady, tak já se docela dobře pobavil a píšu skoro plný počet. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů