Reklama

Reklama

Sissi - Mladá cisárovná

  • Česko Sissi, mladá císařovna (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Zaspomínajme si na nezabudnuteľnú Romy Schneiderovú v úlohe pôvabnej princeznej Alžbety Bavorskej, do ktorej sa zamiluje rakúsky cisár František Jozef I. (Karlheinz Bohm). Obaja mladí ľudia musia prekonať najrôznejšie prekážky, až kým je Alžbeta v roku 1854 korunovaná za cisárovnú, ktorú jej poddaní s láskou nazývajú Sissi. Vtedy sedemnásť ročná Romy Schneiderová sa vďaka tejto úlohe stala populárnou nielen v Rakúsku a Nemecku, ale v celej Európe. Sissi z nej doslova urobila filmovú hviezdu, na ktorú nemožno zabudnúť. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (58)

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Dvojka rovná sa jednotka, proste pokračovanie, ktoré nestratilo na ničom z toho, čo ponúkla úvodná časť. Niekomu síce vadí tá sladkosť, no keď si spomeniem, čo za hovadinu natočili o Sissi v roku 2021 a že tam hneď v úvodnej scéne dievča masturbuje, tak chvalabohu za starú kinematografiu, kedy sa slušnosť ešte nosila. ()

Radko 

všetky recenzie používateľa

Limonáda. Primerane bublinková, sýto kolorovaná, vyvolávajúca spomienkový optimizmus za mocnárstvom. Na jeho čele boli pekní mladí ľudia, zápasiaci nielen s vládou nad rozsiahlym územím, ale aj s prísnymi dvornými regulami a v prípade cisárovnej Sissi aj so zlomyseľnými zásahmi neprajúcej svokry. Pritom nič všeobecne ľudské týmto vládcom nebolo cudzie. Počas nádherných, farbami hýriacich plesov poriešili rozpory v kráľovstve a nebáli sa ani výletov do veľhôr. Ak by v tom nebola tak nenápadne zakódovaná manipulácia v štýle vytvorenia diel, ktoré evokujú lásku a oddanosť riadiacim panujúcim autoritám, hádam by som šiel s hodnotením aj vyššie. Na druhej strane, veď viem, že limonáda nie je zdravá, má neprirodzené, príliš žiariace farby a priveľa cukru, ale raz za čas: prečo nie? ()

Reklama

tomtomtoma 

všetky recenzie používateľa

A pokračování osudů Sissi (teď již sedmnáctiletá Romy Schneider), naní jako začínající císařovna a manželka Franze Josefa (Karlheinz Böhm). Jakési dočasné odcizení v citech a boj o hlavním slově u Franze Josefa mezi Sissi a arcivévodkyní Sohií (Vilma Degischer), matkou císaře. Sissi dokonce použije rafinovaný dočasný útěk, aby nakonec slavila triumf nad svojí ženskou rivalkou. A jakýsi přerod v zodpovědnou císařovnu, když po domluvě své matky vévodkyni Ludovici Bavorské (Magda Schneider), je schopna pochopit, že má v první řadě státnické povinnosti, od kterých nemůže utíkat, kdykoliv se jí chce. Závan vtipu přináší bláznivý plukovník Böckl (Josef Meinrad) a arcivévoda Franz Karl (Erich Nikowitz), otec císaře. A vše končí korunovací znovu šťastné dvojici maďarským králem a královnou. A královnu milovali asi všichni lidé, protože měla všechny ráda. ()

Faidra 

všetky recenzie používateľa

Ve věku, kdy jsem odrůstala pohádkám, mi Sissi připadala jako jejich důstojná náhrada. Člověk přece mohl tvrdit, že je to historický film. Nakonec Brokeback Mountain by se také dala vydávat za western. Čímž nechci tyhle dva počiny, mající společného jen to, že oba jsou filmy, srovnávat. Jen si po letech a společně s mnoha dalšími povzdechnout, že film podle skutečného života Alžběty Bavorské by sice nebyl sladký jako Sachrův dort, ale určitě zajímavější. ()

ostravak30 

všetky recenzie používateľa

Romy Schneider pořád okouzlující a nádherná. Prostředí hor samozřejmě úchvatné. A celý děj trochu romanticky zkreslený. Nejspíš příliš neodpovídá historické pravdě, hlavně v řešení konfliktů, ale to skalním divákům těchto filmů moc nevadí. Například mé babičce, která tyhle filmy miluje. Ještě například s Angelikou. ()

Galéria (16)

Zaujímavosti (14)

  • Film sa natáčal predovšetkým vo Viedni a Salzburgu (Rakúsko). (Arsenal83)
  • Sissi (Romy Schneider) v skutočnosti raz ušla z dvora, ale bolo to pre iné dieťa. Udialo sa to po narodení syna Rudolfa v roku 1858. Neskôr sa tiež postavila proti prísnej brannej výchove, ktorá bola preňho plánovaná. (Arsenal83)
  • V jednej zo scén odohrávajúcich sa v rakúskych Alpách lezie Sissi (Romy Schneider) na vrchol skalnej vežičky. Tesne pod vrcholom vidieť zatlčenú skalnú skobu. V tejto dobe sa ešte pri horolezectve nepoužívali skalné skoby. (ujec)

Reklama

Reklama