Furiosa: Mad Max sága

• Česko Furiosa: Sága Šíleného Maxe (viac)

Anya Taylor-Joy a Chris Hemsworth hrají ve filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe, který natočil oscarový režisér George Miller a který je očekávaným návratem do kultovního dystopického světa, jenž vytvořil před více než 30 lety ve velkofilmech o Šíleném Maxovi. Miller se nyní znovu vrací se zcela novým originálním, samostatným akčním dobrodružstvím, které odhalí původ mocné postavy z několikanásobně oscarového celosvětového trháku Šílený Max: Zběsilá cesta. (Vertical Entertainment)

Maynard.

S Valenťákem na druhej pokus v Centrálu. Jako asi sem měl přehnaný očekávání, páč sem odcházel mírně zklamanej. Nebyla to taková obrazová lahoda jako jednička. Tady bylo vidět, že se to tím zeleným plátnem a různejma efektama hemží od začátku do konce. Jako herci skvělý, Furióza parádní herečka i parádni postava. Krapet sem se nemohl vyznat v Thorovi, chápu, že je to jeho první pořádná záporná role, ale nějak se podle mě do toho nedostal. Příběh v pohodě, ale když se v záveřečných titulkách objevily scény z jedničky, hned mě to vzalo víc :o) ()

Soweek

4,5* Jak toto akční monstrum zvládne G. Miller ve svých 80 letech uřídit naprosto netuším, ale Furiosa, stejně jako 10 let starý Mad Max přináší jedinečný řemeslný akční zážitek plný písku, benzínu a ohně. Hrozně mě mrzí, že komerčně Furiosa propadla, protože Mad Max série je jedinečná a byla by hrozná škoda ji položit k ledu, obzvlášť pokud ještě George může a hlavně chce natočit další pokračování. Prosím více toho samého! ()

Devadesát Dva

Snad nikdy jsem neviděl tak do detailů promyšlený filmový postapo world-building. Ono už i zpětně 'Mad Max: Fury Road' nese tolik ne hned postřehnutelných detailů o tom jak a proč tenhle svět funguje. Anya, stejně jako Tom Hardy v předchozím snímku, vysloví sotva pár slov, její hraní slzícíma očima většinu filmu je však sdostatek úžasné a sedící. Člověk se opět snadno a rychle identifikuje s hrdinkou, tentokrát ale ne v rozmezí hodin, nýbrž let. Furiosa je jako dítě unesena, dostane se pod vliv Dementuse, vůdce gangu (odtud mi to vlastně děsně připomnělo i McCarthyho Krvavý poledník a možná, že v tomhle dostáváme jeho nejbližší možnou filmovou verzi, pokud jde o feeling a vibe, ačkoliv je notně méně brutální ve vyobrazování násilí, spíše silný v pohrdání nad nevalnou hodnotou lidského života). Dementus nicméně Furiose dá důvod k pomstě, dál už spoilovat nebudu. I přesto, epičnosti 'Mad Max: Fury Road' tenhle spin-off nedosahuje. Hemsworthův Dementus a jeho medvídek jsou produktem doby. Muž, který se nebojí použít křivých taktik, aby dosáhl svých cílů, aby se bavil, aby udusil tu temnotu nad ztrátou, která z něj udělala padoucha tohohle příběhu, leč k jeho příběhu si krom medvídka jaksi ani nepřičuchneme (další spin-off?)... Dementus je vlastně chodící chaos. Snad nikde víc jsem necítil, jak je mu to, jak Furiosa truchlí, vlastně jedno, protože má svůj způsob, jak se dívat na smrt a na to, co má hodnotu. Souhlasím ale taky s názorem, že jsem Chrisovi tuhle roli tak úplně nevěřil a to i přes make-up a osobitý aussie akcent, nemluvě o dalších skvělých designech kostýmů, vozů atd. (...) I. Worldbuilding. Všechny ty modifikace věcí, vše je vyrobené a použité z materiálů, které už něčemu sloužili předtím. II. Strategie útoků, i to, jak ty útoky odrážet jsou neskutečně promyšlené. Stejně jako dnes, existují frakce, existují třídy. Attacks. Counter-attacks. Nekompromisností film nešetří, stejně jako v předchozím snímku se tu přetahuje o moc, jak je i ve filmu řečeno, vždy budou konflikty, války. Jenže 'Fury Road' byla o tolik dynamičtější, že to působilo ještě dvakrát brutálněji, o soundtracku nemluvě. Tady jakoby se vrací staré tváře, ale mají víc prostoru a dělají poloviční dojem, zatímco předtím jsme viděli míň ale pocity byly silnější (Hugh Keays Byrne jako původní Immortan Joe je o tolik hrozivější, už jen přes ten hluboký hlas, který má, oproti téhle verzi ve Furiose, holt škoda, že zemřel, než se tohle stihlo natočit). Moc se mi líbila frakce gangu, který podléhal černorohému Octobossovi - mimochodem jména postav celého příběhu jsou taky kapitola sama pro sebe (Pissboy). Vůdcí v téhle budoucnosti se nestanete demokraticky, ale až psychopatickou hrubou silou a tendencí násilně se dostat k mocí... ale pak dosahujete téměř  božského rozměru, fanatického vzývání. Tihle radiací zasažení a poškození lidé už příliš co ztratit nemají, jejich život je jen něco, co slouží vyššímu účelu. I přesto, na začátku, je Furiosa právě jakoby vystřižená z nového ráje, kde lidé žijí v míru a harmonii a pomalu se staví na nohy z toho, co se stalo (o čemž taky přesně moc nevíme). Citadela Immortan Joea je tyranií, která se točí jen okolo moci několika silných, dolu na kulky a pohoné hmoty. Gangy vedené Dementusem trochu zamíchají kartami, když se po dohodě dostanou do jakési spolupráce, která ale nemůže jinak, než postupně akumulovat do vnitřního konfliktu, občanské války... Dementus, se svým povozem jako nějaký starořecký válečník, se vnímá v epickém slova smyslu. Nebojí se riskovat, nezáleží mu, v podstatě na ničem, než maximálně si zachránit kůži, aby se mohl znovu postavit na nohy a zase začít otravovat. Krysí odhodlanost, bezohlednost. Immortan Joe se snaží mít děti s nejlepšími ženami, ale skoro všechny se rodí zmutované nebo s nějakým defektem. Filmu ke konci dochází dech a jeho zakončení není zrovna nejslavnějším, i přes ten nápad toho, jak kdo skončí a téměř perfektní napojení na 'Fury Road'. Čekal jsem dlouho a těch solidních 8/10 si to zaslouží, ale mohlo to být o něco lepší, kdyby se tvůrci rozhodli pro pár odlišných kliček, ale pořád je to krok správným směrem a doufám, že Furiosa chytí na VOD druhý dech a toho 'Mad Max: The Wasteland' se dočkáme, byla by veliká škoda se nevrátit k původnímu hrdinovi. () (menej) (viac)

DavidS.

Dementus a jeho směšný cirkus v pustině...Fury Road měla pedál na podlaze od první chvíle, zatímco v prequelu se celých čtyřicet minut nic neděje a když konečně dojde na akci, tak je pouze recyklátem, ale bez předchozí dravosti a energie, navíc s hnusným trhaným CGI...Děj je roztříštěn na nesourodé epizody, což ještě více umocňuje pocit levnější televizní a seriálové adaptace než návrat do vysokooktanového pouštního spektáklu a  Millerova opus magnum...Jednoznačné zklamání... ()

666Carnage

Prvně musím říct, že miluju už druhý díl šíleného Maxe a to Miller předvedl s Maxem před pár lety mi vyrazilo dech. Tohle už mi na zadek tolik neposadilo, to ale neznamená, že jsem se královsky nebavil. Panu režisérovi je okolo 80ti let a dělá neuvěřitelnou akci, i když je tam více zeleného plátna a horších efektů, furt je ten film fakt klasa. Film má skoro dvě a půl hodiny a já se nenudil. Třeba ta akční scéna v kaňonu, kde vyrábí munici je parádní. Výběr herců je super a musím říct, že celý příběh mi bavil a měl chytrý nápady. Chce to dát Millerovy víc prostředků, volnosti a času. Na jeho filmy se čeká dlouho a to je škoda. 80% ()

GavlaDan

Neměl jsem nijak přestřelená očekávání, i tak jsem byl ZKLAMANÝ. Původně jsem ani nijak zvlášť netoužil po návštěvě kina, ale vidím přes 80 %, tak to musí stát za to, že jo? No… Furiosa je audiovizuálně nezajímavá. Ne že by na tom byla přímo tragicky, ale po Fury Road je to nečekaný downgrade. Film se snaží více rozvíjet svět, ale místo toho se jenom točí v kruhu a díky tomu přestávají fungovat emoce. Anya Taylor-Joy to sice do jisté míry zachraňuje. Stačí jeden pohled a vy hned víte, jak se cítí. Ale vzhledem k tomu, že ten film chce být vážně osobní, tak to hold nestačí. Na druhou stranu – digitální efekty vypadají lépe než v traileru. A samotná Furiosa je KONEČNĚ skvělá silná hlavní ženská hrdinka. Chris Hemsworth je samozřejmě taky skvělý. George Miller si určitě zaslouží všechen obdiv (u mě bude VELKÝ úspěch, jestli se vůbec jeho věku dožiju), ale na víc jak 6/10 to rozhodně nevidím. ()

Frantisek.Fu

Furiosa se vymyká klasickým blockbusterům, neboť si dělá pomalu vše po svém ať už způsobem vyprávění, kdy je zde pomalu hodinový prolog, dvě záporné frakce a k jedné z nich se musí hlavní hrdinka přidat, nebo samotný fakt, že se jedná o prequel bez red flagů. George Miller i na svůj věk vytvořil skvělý akční nářez, který se kvalitami vyrovná jak svým předchůdcům tak i většině současných blockbusterů. 8/10 ()

SpaceOdyseus

Zklamání? Ne. Něco jiného než v co jsem doufal a čekal? Ano. Místo vysokoktanové velmi úzce zaměřené šílené akční jízdy jsme dostali široce rozkročený příběh zaměřený na postavu Furiosy a její pečlivě budovaný charakterový oblouk. Na nějakou akci samozřejmě také dojde, ale už si z ní nesedáme na zadek jako posledně. ()

Spacecore

K Mad Maxovi jsme se s ženou dostali až před pár lety. A z prvních tří dílů byl výborný jen druhý, zatímco tyhle poslední novodobé dva jsou za plnou palbu. A je k nevíře, že v současnosti umí točit skvělé filmy jen osmdesátníci a občas Nolan. No ještě, že jich tu pár máme a jsou aktivní, protože co předvedl George Miller s novou Furiosou, je zase velká paráda. Já -ačkoliv odkojen na 80s a 90s akčňácích- nejsem vůbec na akci ve filmu a můj mozek u ní vypíná. Nejsem ani udělanej do aut, ty rozeznávám podle barvy. Ale pokud je akce přepálená, nadsazená, extrémní a hypercool, pak je to něco pro mě. A tady jsem si užíval i auťáky! Zatímco předchozí díl byl postaven jen na jedné velké honičce, což bylo naprosto geniální, tak tento obsahuje 5 menších povídek z života Furiosy. A o honičky, přestřelky a přežívání není nouze. A každý segment je super, má habaděj momentů a vyznění celku působí neuvěřitelně konzistentně. Postapo jak z příručky, máme tu mytologii dotaženou skoro k dokonalosti. Emoce fungují, akce samozřejmě exkluzivní. Romantická linka vlastně dost obohacující. Herecké výkony - super! Hlavně Chris Hemsworth. Za mě jeho nejlepší role! Fakt to celý dirigoval. Anya Taylor-Joy je super, určitě jsem rád, že je hojně obsazovaná do kvalitních věcí, ale ještě potřebuje čas aby uzrála. Nicméně bez výtky, jen ještě pár let počkáme na její životní roli. Hudba - bomba. No jsem nadšenej! Žena tomu asi dá méně, což vůbec nechápu, ale já si film užil od prvního do posledního momentu a rochnil se ve všem. Aj v tom postapo hnusu. Však my se k němu taky dřív nebo později dokopeme. ()

mclenin

Veľmi dôstojné pokračovanie Zbesilej cesty z 2015, ktoré nie je až tak zbesilé ako prvý diel, avšak kompenzuje to komornejšími momentami budovania malého vzťahového oblúku Furiosa / Dementus, ktorý funguje ako pekné dramatické spojivo vedúce až k zrodeniu Furiosy ako ju poznáme zo Zbesilej cesty. Anya Taylor-Joy aj Christ Hemsworth si svoje postavy vyslovene užívajú a je radosť ich sledovať v akcii, ktorej je tu požehnane. Ideálne vidieť na veľkom plátne, je to opäť predovšetkým audiovizuálny zážitok. ()

woodsman

dalsi dobry akrny film efekty a prostredie naprosta bomba ale chybalo mi tak viac akcie neviem aj hudba bola dost slaba a to Junkie XL je moj oblubenec Thor bol dobry zmrd ta ruka masaker ()

Klajnik

Opět je to over the top, ale Fury Road měla výhodu zjevení a celkově působí kompaktněji a uceleněji. Furiosa mi však sedla víc, protože mě víc bavily akční sekvence, líbil se mi větší důraz na rozvíjení fikčního světa a postavy - nebo spíš postava... Anya Taylor-Joy je sice dobrá, ale příběh Furiosiny pomsty jsem fakt neprožíval. To je tím hlavním nedostatkem filmu - necítil jsem nic mimo vysokooktanové pobavení, audiovizuální nasycení a úžas nad spektáklem. A nejde jen o to, že nejsem fanda mlčenlivých hrdinů. Mám raději okázalé showmany jako je Jack Sparrow nebo Joker, což mě přivádí k záporákovi, který dostal docela dost prostoru, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby ho měl ještě více. Nevadilo by mi, kdyby to bylo spíše o něm než o Furiose. Myslím si totiž, že Furiosa a Dementus se polohově nestřetávají; Myslím, že vážnost a útrapy hrdinčina příběhu jsou znevažovány tímhle komiksově přepáleným záporákem. <Musím o něm ztratit pár slov: Dementus je vděčná postava (je efektní) a Hemsworthovi sedl - Věděl jsem, že he has it in him to make it epic, ale většinou si vybírá blbý role. Jeho záporák je okázalý, samolibý a charismatický vůdce jednoho nájezdnického kmene Pustiny. Je to rovněž bezohledný cynik, který je schopen nechat druhé trpět pro trochu svého pobavení, uspokojení a rozptýlení. Ostatně proto je vůči němu Furiosa tak pomstychtivě naladěná. Chápu tedy proč, ale neprožíval jsem to s ní. Myslím, že divák by musel být lépe vypravěčsky zmasírován, aby se takhle vezl. Dementus sice popraví její matku, přičemž ji na to donutí koukat a ještě při tom ochutná její slzy. Je tak přehnanej, že ho člověk nemůže nemilovat, což je blbý, když bychom se jakožto diváci měli spíše vézt na stejné vlně s protagonistkou. V tom tedy vidím jednu z příčin toho, proč se "nevezeme"; Záporák by musel být necharismatická svině. Další příčina tkví v tom, že není kladen dostatečný důraz na Furiosino utrpení; Ačkoliv jsou to formativní momenty její osobnosti, tak v nich nejsme dostatečně máčení a někdy jich jsme dokonce ušetřeni (viz to, jak přišla o ruku; vidíme jen to, jak je ruka zanechána - nikoli to, jak si ji uhryzala/urvala). Současně je nám Furiosa často prezentovaná jako přespříliš silná a nezdolná, takže s amputovanou rukou přejede půl Pustiny na motorce... Z těchto důvodů jsem do jejího prožívání nebyl tak "zapuštěný". Zároveň ale vidím, že v závěru je snaha zrcadlit okázalého Dementa v mlčenlivé Furiose. Oba přišli o rodinu, což v nich zanechalo velkou prázdnotu. Furiosa ji chce zaplnit tím, že se pomstí Dementovi a Dementus už se ani nemá komu pomstit, a tak dělá vše, jen aby se trochu rozptýlil a dal zapomenout na to, co ho zkurvilo. Alespoň takhle se to scénář snaží zarámovat, ale Dementovo minulosti není věnováno takřka nic a on sám se po celou dobu chová jako jednorozměrná chaotic evil karikatura, takže nedokážu brát moc vážně tuhle údajnou hloubku jeho charakteru. V tomhle ohledu mi ten film dostatečně nesedí, ale těžko říct, co by to opravilo. Pokud bychom víc měli prožívat příběh protagonistky, tak by se musel změnit záporák. Pokud by film měl být spíše o něm, musel by mít aspoň 3h stopáž. Museli bychom vidět, jaký byl Dementus před zhroucením společnosti, jak přišel o rodinu, jak ho to změnilo, jak se stal vůdcem nájezdníků, jak se v beznadějné pustině vypořádává s prázdnotou ve svém nitru, jak to vede zasévání prázdnoty i do dalších niter, jak rozpoutá válku s Immortan Joem a jak se mu jeho konání stane nakonec osudným. V té podobě filmu, kterou jsme dostali, tohle částečně je (lze si to domyslet), ale jak říkám - zas tak dobře to vypravěčsky nefunguje, protože film do těch 140 minut pojímá příliš mnoho událostí. Jestliže by se film věnoval spíše Dementovi (což dává smysl vzhledem k tomu, že je atraktivnější postavou), tak bychom dostali i tematicky lepší film, protože pomsta je už docela ohraným narativem a zde navíc emocionálně nefunguj. Proto bych navrhoval, aby se tematizovaly spíš motivy traumatu, disociace skrze humor a kompenzační mechanismy v postavě Dementa, který může být vnímán jako takový záporný odraz Maxe, který si navzdory ztrátám, útrapám a rozpadu civilizace dokázal uchovat lidskost. Dále by se tematizovala beznadějnost pustiny a postapokalyptické sociokulturní a mocenské stavy. Do nějaké míry to přítomné jest třeba v tom, jak jsou všichni zmagořelí a jak vůdci kmenů ovládají svá společenství (Dementus; charisma a příslib zabezpečení, když se mu člověk osvědčí, Immortan Joe: voda, příslib posmrtného života ve Valhalle), ale ocenil bych zkrátka ještě víc, protože zrovna tyhle věci mi přijdou tematicky jako jedny z těch nejzajímavějších. Ve filmu navštívíme i další pevnosti pustiny, Gastown a Bullet Farm, ovšem jejich společenskému zřízení není věnována pozornost. Na jednu stranu lze říci, že Furiosa více rozvíjí fikční svět, ale na druhou stranu se tomu nemůže věnovat plně, protože kdyby v tom filmu mělo být vše, co y tam mohlo být, tak by stopáž měla třeba 4h. Ovšem sci-fi, dystopie, utopie, antiutopie nebo post-apo žánry můžou těžit ze světa, do něhož nás zvou a fantazírovat nad tím, jak by se lidé chovali v rámci různých fikčních stavů. To považuji za tematicky podmanivější než poměrně klasickou revenge story. Ovšem uznávám, že zde tyto kvality spatřuji více než v předchozích Maxech. Zde se konečně více rozvíjí fikční svět i prezentuje se odhodlanost, kompetence v rámci přežití a starání se o zdroje v kontextu všudypřítomného nedostatku (viz úvodní naháněčka na motorkách). Jistá míra naivita je ovšem přítomná třeba v tom, že postavy hrají krásní herci, který očividně nedostatkem netrpí. Divák ale tohle přejde, protože ten film nelze brát vyloženě seriózně a Miller nenudí ani minutu a celé je to šíleně režijně přesné. Divák může vidět tu práci za tím, jak si autor důmyslně vymyslel choreografii scény a věděl, jak by mělo být nasnímáno veškeré dění. Proto tenhle film obsahuje jedny z nejlepších akčních sekvencí vůbec. Pohledově je to sice o poznání více digitální (Miller tentokrát více staví na CGI), ale odklon od zemitosti to taky činí rozmáchlejší. Akční sekvence útoku na obrněnou cisternu War Rig je šílená. Druhá velká akční sekvence v Brokovicích je rovněž přestřelená. Ta dějová prokomponovanost scény, choreografie dění a záběrování jsou fakt vyhrocený. Divák může jen nevěřícně kroutit hlavou and tím, že tohle natočil 80 letej dědek. ______George Miller za sebou má vlastně dobrej příběh o tvůrčím úspěchu, pádu a na stará kolena opětovné cestě na výsluní: Na začátku své kariéry vymyslel Mad Maxe a proslavil Mela Gibsona. Třetí díl ovšem docela posral a pak se to na pěknou dobu zadrhlo. Miller místo dalších Maxů vzal nějaké blbé animáky, až se mu po 20 letech od trojky podařilo dotáhnout Fury Road, což je jeden z nejlepších a nejzběsilejších akčních filmů všech dob. O dalších 9 let později přichází s Furiosou, kde se opět překonává a tentokrát i více rozvíjí reálie svého fikčního světa. Teď jsem opravdu zvědavej, co předvede ve trojice - Wasteland. () (menej) (viac)

Oralfabet

Určitě nejsem připraven tvrdit, že Furiosa je lepší než Fury Road, ale hned po prvním shlédnutí jsem si docela jist, že jsem si ji já osobně užil víc. Fury Road je pořád naprosto singulární počin, dost možná nejlepší akční film všech dob, dechberoucí spektakulární podívaná atd... Ale jsem popravdě vděčný za to, že tenhle prequel dopřává taky možnost si oddechnout a hlavně toho ukazuje víc z toho fantasticky nehostinného, groteskního světa, který Miller vybudoval. Po vizuální stránce je tohle fakt lahůdka, stížnosti na CGI asi v některých místech chápu, ale mě osobně to nikdy z dění nevytrhlo ani v nejmenším, a jinak se mi spousta výjevů zaryla do paměti. Oceňuji taky drobné detaily jako přechod mezi záběry s vlasy zachycenými na větvi atd., to jsou věci, které (pokud si pamatuji) ve Fury Road člověk nenajde. ATJ nepřekvapivě skvělá, ale popravdě jsem si možná i víc užil sledování digitálně upravené miniFuriosy Alyly Browne. A Hemsworth s falešným nosem v totálním freak módu je taky parádní. Prostě moc nemám co vytknout, můžu si jen postesknout, že to asi údajně bude finanční propadák. Nemám moc rád takové ty fatalistické řeči o smrti kinematografie, sám jsem s filmy posledních pár let vždycky nadmíru spokojen, ale pokud na pokračování (nebo teda prequel) jednoho z nejoslavovanějších, nejzábavnějších a nejvíc cool filmů poslední dekády nikdo moc nechodí, je asi přece jen něco trochu v nepořádku. 10/10 ()

bobstock

Jirka Miller dokázal jak s velkou chutí v pokročilém věku se lze navrátit s bouřlivými motory do Maxovi apokalyptické anarchie plné klanových válek o pouštní zásoby benzínu a poslední vody. Příběhem se navrací k mlaďounké Furiose, která je nucena projít brutální cestou za pomstou a do dalších válek celé věčnosti pouště. Film působil občas zkratkovitě spíše jako luxusní klip na pouštní svět špinavců, ale na plátně skvěle vypadal a krom pár chvil povídání si užijete vskutku mnoho burácení, smrti a výbuchů. Taktéž zajímavě nehezké obličeje a parádní kostými. V titulcích vám ukázkami udělají chuť na znovu oživení Zběsilé cesty. :) 80% ()

Renfield

Dalo by se říct, že Furiosa je první postavou z celého Wastelandu, které nechybí minulost a tím i motivace. Už to není pouze o surovinách, je tu svým způsobem něco víc, i když suroviny logicky zůstávají. Musí, v každém dystopickém světě by byly pro většinu tím nejdůležitějším, tady však převládá pomsta, na jejímž pozadí píše George Miller kroniku Wastelandu a ještě tak rozšiřuje akční Fury Road. Dokonce i některé z jeho postav, například Immortan Joe se dočká jakéhosi polidštění. Miller si k tomu, aby tato kronika fungovala, vystačí s jedinou akční scénou. Alespoň pokud jde o délku, jinak je jich tu hned několik, třeba výborný úvod. Všechny jsou však takové "pozvolnější", nepostrádají mystickou atmosféru, čemuž dopomáhá i Tom Holkenborg, který je tentokrát nikam nežene. To však neplatí o přepadení cisterny, která jasně dává vzpomenout na Fury Road. Nechybí neuvěřitelné úhly kamery, fantastická práce kaskadérů a hlavně spousta adrenalinu. Nejlepší možný start do druhé poloviny, která více pracuje i s Dementusem Chrise Hemswortha, v té šílenosti mu dává určité city, ale i humor. Celkově mi Hemsworth do role velmi sedl, takže závěr sice velmi fajn, ale přát jsem mu ho nemohl. Anya Taylor-Joy tady hraje především pohledem, což úplně stačí. Alyla Browne byla jako její mladší verze také výborná. ()

filipvrbik odpad!

Velmi nerad, ale musím dát odpad! Technicky natočené je to dobře, ale příběh, a hlavně scénář, je natolik úchylný, že prostě musím, sorry, dal jsem tomu šanci.. Navíc Chris Hemsworth jako záporák? To si asi dělali srandu! Ano, nejsem fanouškem Mad Maxe, ale toto je snad ještě horší než minulý díl (což jsem myslel, že nejde). Pro mě katastrofa nejhrubšího zrna...0% ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (viac)

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (viac)