Gen V

USA, (2023–2024), 14 h 7 min (Minutáž: 39–59 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Ze světa seriálu The Boys vychází Generace V, strhující nový seriál, jenž se odehrává v jediné americké škole pro superhrdiny. Tito nadaní studenti otestují své morální hranice při soupeření o nejvyšší hodnocení na univerzitě a možnost přidat se k Sedmičce, elitnímu týmu superhrdinů Vought International. Když vyjdou najevo temná tajemství školy, musí se rozhodnout, jakými hrdiny se chtějí stát. (Prime Video)

Morholt

No ano, není to takový nátěr jako mateřský seriál, ale pořád je to dostatečně krvavé, brutální, vtipné a ulítle úchylné. "Kopni mě do koulí!" a krvavou řež plyšáků asi z hlavy jen tak nedostanu.  Navíc se povedl na výbornou trefit casting. Vesměs mě bavili všichni herci a pokud bych měl někoho vypíchnout, tak by to asi byla Lizze Broadway v roli zmenšovací/zvětšovací holčiny. A pobavilo i to, jak se tvůrci dokázali vypořádat s progresivisty, ačkoliv ti si tu nebinárnost představovali asi trošku jinak. Sem s další řadou. 85% ()

hroubek

S01 - Jsem rád, že mohu napsat, že seriál Gen V není pouhé ždímaní známe značky a svou existenci si během osmi dílů velmi sebejistě obhájí. Seriálu se věnovala maximální pozornost a péče, a je vidět, že se do seriálu investovali nejen peníze, ale i čas a nápady. Tvůrci si byli dost dobře vědomi, že tady nemohou nic odfláknout, a proto taky přišli s dobrým příběhem, který je zajímavější, než se na první pohled zdá. Z počátku to vypadá jako drsnější, krvavější a sprostější verze X-Menů. Příběh o škole pro superhrdiny, ale během pár dílů to nabere mnohem nepříjemnější rozměr. Seriáloví tvůrci vědí, co diváci milují na The Boys, a proto to diváci dostanou i tady. Krev, násilí, černý humor, sex a další nášup krve a brutality. Gen V v tomhle nechce diváky zklamat, a já mohu potvrdit, že seriál nezklamal. Nicméně musím napsat jednu důležitou věc, že všechno to násilí, krev a brutalita má svůj význam a jisté opodstatnění. Pomáhá to k tvarování postav, jejich psychologickému růstu a samozřejmě k posouvání jistých morálních hranic, a toho co je dobré a zlé. Potěšilo mě, že všichni hlavní hrdinové jsou ve výsledku dost sympatický. Máji nějaký vývoj po celou délku seriálu, hezky se pracuje s jejich psychologickou stránkou a z mého pohledu moc dobře fungují motivace všech postav. Tvůrci si zaslouží pochválit za cameo roličky a velkou provázanost s hlavním seriálem. Jediné s čím jsem měl trochu problém je to, že místy seriál působí uspěchaně a pak jsou zde momenty, které jsou zbytečně pomalé. Gen V je povedený seriál, co se mi dost líbil a já se těším na druhou řadu. ()

LizianShaw

Je to zajímavé, jak si The Boys utahují ze všech superhrdinských klišé, přitom se se svým rozrůstajícím vesmírem stávají tím samým, co MCU. Avšak to určitě netvrdím, že Boys musí být jen jeden samotný seriál, jen bych dbal víc na kvalitu. Gen V, stejně jako Diabolical se nepovedl. Občas jsem si také říkal, že The Boys by bez Butchera a Homelandera byli k ničemu, ale tam je ten scénář dost protkaný zvraty, a popculture humorem, tak, že je to pořád na vrcholu dnešní supes parodie. Gen V má jako protagonisty nudné teenagery a očekává, že když hodí do každého dílu cameo a sex scénu, tak že to zachrání. Je to ale dost nudná soap opera, a někdy se to blíží i k Cw poměrům. A dát dvě epizody ''trip down the Memory Lane,''... umíral jsem nudou. ()

Kopi1

Docela jsem se bál, jelikož skoro všechny teen seriály jsou za mě hodně bídné, ale zde to bylo dobrý. Casting kulhá tak na půl, děj je v pohodě, za to masakru je tu možná ještě více než v The Boys. Ke konci se děj posunul podle mě až moc rychle a předtím moc pomalu, ale hlavní je, že styl původního seriálu se promítl i zde v hektolitrech krve a i akce je dobrá. U této 'vsuvky' jsem se zabavil, rád zkouknu další řadu, ale teď mi dejte už to hlavní. ()

Flopik

Dalo by sa povedať, že je to taký slabší odvar The Boys, ktorí sú o dosť úrovní inde. Na druhú stranu je fajn seriál z tohto sveta, miestami dosť úchylné, správne krvavé a nechutné s pár peknými zvratmi pre hlavný seriál. Postavy fajn, ale nejako vás neohromia, príbeh dobré ale skôr vás zaujíma čo z tohto použije Butcher a spol v hlavnom seriály. Finále super a nechápem ako je možné, že aj keď tam Homelander a Butcher boli len na pár sekúnd, ukradli si to pre seba. PS: Soldier Boy tiež sa pár sekúnd top epizódy. ()

• Na začátku epizody se objeví narážka na Josefa Mengeleho, což byl důstojník SS a lékař, který prováděl za 2. světové války experimenty v koncentračním táboře Osvětim. (Duoscop)
  • V této epizodě se na krátkou chvíli objeví i Soldier Boy (Jensen Ackles), známý ze 3. série původního seriálu The Boys (od r. 2019). (tb_23)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD