Emma a Dexter spolu po promoci stráví noc a ráno si jde každý vlastní cestou. Jejich osudy už ale zůstanou navždycky pevně svázané. (Netflix)

MFloyd

K tomuto seriálu bych měl několik otázek. 1. Proč je to tak dlouhý? Má to sice jen 14 epizod a každá znich kolem 30 minut, ale tak dlouhých 30 jsem nezažil. 2. Proč všude čtu o emocích a prožívání příběhu? Je to celé o jedné nudné holce a týpečkovi, ale ani jeden z nich není sympatický, jsou neskutečně neobyčejně obyčejný, což není chvála. 3. Proč jsem to musel dokoukat? Tady si odpovím, protože to má takové hodnocení, protože to všichni chválí do nebes a dělají z toho něco víc, přitom to je neskutečně nudné a předvídatelné několik dílů dopředu. Podprůměr a fakt bych rád od někoho argument, co je na tom tak úžasný. ()

shade000

Musel som dať tomu plný počet, obzvlášť kvôli posledným piatim dielom. Nezabudnem keď som prvý krát čítal knihu, následne videl film a teraz si pozrel seriál. Tento príbeh ma neprestane fascinovať. Je to niečo tak krásne a smutné zároveň, čo sa len veľmi ťažko opisuje. Spriaznené duše a láska existujú a kto hovorí opak klame... ()

Kytarka

Knihu jsem nečetla, film neviděla, o příběhu jsem nevěděla lautr nic a zahlídla "pouze" doporučení od jedné mé oblíbené... ehm, internetové persony. A tak jsem zmáčkla virtuální tlačítko Play a na cirka 7 hodin zapomněla na svět. Inu, musím říct, že příběh je postaven poutavě, hlavní postavy jsou velice nekompatibilní a přesto jednoho k druhému přitahuje neviditelná síla. Rok po roce sledujeme vývoj jejich (řekněme) přátelství, které kvete, vadne, rozkvétá znova, až pak v předposledním díle... No, kdo jste četli / viděli, asi víte, pro zbytek z vás se zkusím vyhnout spoilerům. Jsem zvyklá knihy, filmy a seriály prožívat spolu s postavami, ale takhle silně vskutku moc často ne. Kapesník je na ždímání. ()

rashaverak

"Emma a Dexter spolu po promoci stráví noc a ráno si jde každý vlastní cestou. Jejich osudy už ale zůstanou navždycky pevně svázané. (Netflix)" Tak to je od netflusu vic Witcher nez Witcher. ()

Milda9

Je tu tak málo recenzí, že jsem se odhodlal něco málo přidat. Celkem moje asi 3. recenze za 10 let, co mám účet. Tím chci naznačit vyjímečnost počinu :)  Pecka...rozervalo mi to duši a další bytí tady bude poznamenaný. Z kraje jsem byl skeptický a hlavní protagonistku jsem odsoudil, jakože koho to vybrali, wtf? Ale postupem "času" jsem pochopil. A finále (posl. 3 díly) se ve mně odehrálo něco, co vytáhlo toho zamilovanýho kluka, kterýho vzápětí někdo pořádně semlel, aby se mu následně o tom týden zdálo, a pak jako hřebík na dortu se mi prvně v životě manželka, naprostá necita na filmy a seriály a emoce 😐 (ostatní ženy prominou) zeptá ... co si myslíš o tom seriálu, vždyť to mohli.... a do obou z nás zanechala ta dvojice zářez. ()

Habanera

Jestli si někdo vybavuje film “One day” (2011), tak tohle je výborná, do detailu i do dialogů extendovaná seriálová verze, dle knižní předlohy D. Nichollse. Oceňuji výběr herců, získají si vás svou přirozeností, s jakou lehkostí dokážou spolu mluvit, nebo nemluvit a přeci sdělovat, tak i náboj a přitažlivost, která by se dala krájet, když jsou blízko sebe. ()

kim lowe

Vše o seriálu One day se dozvíte v nejnovějším díle našeho filmovém podcastu Cinema Girls: https://youtu.be/xwp4-fP_hEE?si=WqRcnvEhzU7SFY8t ()

truetrue

Jako velký fanda jak knižní, tak filmové "předlohy", pokud se to tak dá nazvat, jsem si dovolil napsat recenzi.Krásná umělecká stránka (barvy, prostředí, lokace), vynikající (ano, použil jsem to slovo) hudba, zdatná režie i kamera, dobře zvolená stopáž jednotlivých epizod.Mezi nevýhody bych řadil jednu nebo dvě epizody ze závěru, kdy se to se stopáží ne tak úplně povedlo. Oba hlavní protagonisté hrají věrně Dextera i Emmu, i když netuším, jestli Anne Hathaway bude jako Emma někdy překonána. Rozhodně stojí za druhé shlédnutí pro úplné hodnocení. Zatím doporučuji. Slzička ukápla. ()

H4daon

O knize jsem nikdy neslyšel a o filmu vím že existuje, ale nikdy jsem ho neviděl. Díky tomu jsem si mohl tenhle seriál užít se vším všudy. První půlka epizod jsou docela průměrné, o to větší překvapení pro mě bylo, jakmile se seriál přehoupl přes úvodních devět epizod. Přišla desátá epizoda a celá atmosféra a příběh začali gradovat, a to se nezastavilo až do poslední epizody. Skvěle napsané postavy, které jsou ještě k tomu podloženy perfektním castingem, hlavně Leo Woodall podává působivý výkon. Seriál z vás chce ždímat emoce, a to se mu daří perfektně. Hlavně poslední čtrnáctá epizoda je neskutečný doják, u kterého jsem měl na krajíčku i já. ()

retro_

O knižní předloze a filmu z roku 2011 jsem věděl, bohužel mě to svého času nějak minulo, nečetl jsem a neviděl. No, úplně jsem tomu propadl (dnes dokoukáno potřetí) - příběhu, hereckým výkonům, nostalgickému vyprávění, lokacím a zvlášť oceňuju hudbu, protože ten soundtrack je mimořádný, krásně doplňuje vyprávění příběhu a skvěle dotváří atmosféru. Posledních pár dílů pro mě bylo opravdu zdrcujících, zasáhne to opravdu hodně. Vzpomínám na Normal people nebo třeba Manchester by the sea, které mají taky velkou emoční hloubku, ale za mě tohle bylo někde úplně jinde. Celé to působí velmi živě, realisticky, nelze se ubránit tomu, že to jenom sledujete, ale prožíváte ten příběh po boku Emmy a Dextera. Herecké výkony všech zúčastněných jsou výborné, ovšem to, co předvádí Leo Woodall zejména v posledních dílech, to je něco neskutečnýho, věřil jsem mu to na 100%. Kéž se mu další role jen hrnou. Díky za toto zpracování, protože od teď se budu řadit mezi skalní fanoušky. Jdu hledat film z roku 2011 a původní vydání knižní předlohy, protože Emma s Dexterem mi přirostli k srdci a jen tak asi nezmizí. ()

diax3

Absolutně nesouhlasím s tím, že bylo potřeba natahovat film, protože se do něj nevešlo všechno, co bylo v knize. Tu knížku jsem si před lety pořídila právě kvůli filmu. A byla nepřekonatelně skvělá. Až na to, že ten film ji pro mě nějakým způsobem dokázal přesáhnout, protože Sturgess a Hathaway - a Spall - dokázali převést to, co bylo mezi řádky, na obrazovku tak dokonale, že to nemělo obdoby. Tady mi přišlo, že Dex prostě nebyl takovej blb, jakej měl bejt, protože herec, kterýho do tý role vybrali, byl moc velkej ňuňák na to, aby hrál tohle postavu, a Em, místo toho, aby byla neobyčejně obyčejná, se pořád snažila bejt obyčejná, aby byla jiná. A to mě děsně štvalo. Navíc: film mistrně pracoval s poetikou, v čemž teda tvůrci seriálu selhali. Takže pokud někdo, kdo ještě neviděl film, váhá, která verze je lepší... vždycky film. Tenhle výtvor možná přidal stopáž, ale rozhodně ne nic jinýho, dokonce je pro mě o mnoho chudší. ()

vavsek

Ještě před shlédnutím jsem byl celkem skeptický vůči výběru hlavní herečky, která měla ztvárnit Emmu Morley. Promo na seriál na mě vyskakovalo tak moc, že jsem se nakonec rozhodl tomu dát šanci. Čekal jsem od toho jediné - rozšíření děje oproti filmu. Knihu jsem nečetl, film jsem viděl několikrát a jsem jeho fanouškem. Seriál pokulhává na udržení soustavné kvality epizod. U nějakých jsem takřka usínal a naopak nějaké byly tak zajímavé a dobře zahrané, že měly 100% mých jednotek pozornosti. Co se týče hlavních postav, tak výběr herce Dextera vcelku fajn, ale filmový se mi zamlouvá víc a Emma v podání Ambiky Mod byť jsem byl zezačátku dost skeptický, tak mě přesvědčila a nakonec se mi její ztvárnění postavy dost líbilo po herecké stránce. Dávám plus za fajn stopáž epizod, které aspoň odsýpali a netáhly se zbytečnými dialogy. Mínus dávám za urychlený závěr. Jelikož jsem ale příběh už znal, tak jsem z toho nebyl tak dojatý, jak by to mělo působit na diváka. Naopak pro lidi, kteří nečetli knihu, nebo neviděli film bude seriál super reboot příběhu, který má fajn koncept a hezky vyzdvihuje zdlouhavé hledání lásky v upřímném přátelství. ()

Sjoduk

Za mňa super. Je to taký príbeh o živote, čiastočne romantický, čiastočne vtipný, čiastočne smutný. Minimálne zo začiatku sa tvorcom darilo vytvoriť atmosféru, kde sa divák veľakrát dokáže veľmi dobre vcítiť do emocionálnych a myšlienkových pochodov hlavných postáv v situáciách, ktoré zažívajú. Tým, že každá epizóda sa odohráva v inom roku (okrem poslednej) a myslím, že vždy 15. júla, divák tam vždy vidí nejaké zmeny v životoch postáv a chvíľu musí počkať, kým sa to vysvetlí. Toto samozrejme vysvetľuje aj zmenu účesov, oblečenia a pod. Veľké plus dávam hereckým výkonom dvoch hlavných postáv, dialógom, tiež hudba bola fajn. Takisto dobre padlo pripomenúť si atmosféru 90-tych rokov. Boli tam aj trochu hluché miesta alebo vyplnené hudbou, dlhými zábermi na postavy a podobne, ale z hľadiska vykreslenia danej momentu mi to vôbec neprekážalo. Za mňa ešte špeciálny bod za krásnu britskú angličtinu. ()