Devils

Thriller / Mysteriózny / Krimi / Horor
Južná Kórea, 2023, 106 min

Před dvěma lety utrpěl detektiv Jae Hwan (Dae-hwan Oh) velkou ztrátu, když byl jeho kolega a zároveň švagr zavražděn sériovým vrahem. V průběhu honby za tímto brutálním vrahem dojde k nehodě a když Jae Hwan znovu nabere vědomí, uvědomí si šokující fakt – jeho tělo bylo vyměněno s tělem vraha. V naprostém zoufalství začíná Jae Hwan nekompromisní závod s časem, aby ochránil svou rodinu a odhalil tajemství této tajemné výměny. (mikki089)

sochoking odpad!

Celý čas som napäto očakával na rozuzlenie záhady zámeny identít. Ked k tomu došlo, film sa pre mňa zmenil na totálnu kokotinu, v ktorej hlavní aktéri vypadali ako tí najväčší idioti. Do rozuzlenia sa na film ešte dalo ako tak pozerať (musím dodať, že som mal verziu s jedinými dostupnými titulkami, ktoré boli preložené zrejme cez Google Translator, takže už len to bolo utrpenie si domýšľať kontext viet). Potom zo mňa zvedavosť opadla a stále som kontroloval zostávajúci čas do konca. Pri pozeraní takýchto filmov mám pocit, že najlepšia éra korejských filmov o sériových vrahoch už je za horizontom. ()

Necrotongue

Hmmm, množství mnou zhlédnutých snímků asijského původu v poslední době značně narostlo, až mě to vede k přímo cimrmanovské otázce: "Kde se to zastaví?" No, těžko říct, protože mě Kimův film zaujal a bavil, tak proč se hnát zpět k evropské či americké filmografii zamořené politickou korektností? Korejci si se mnou v tomto případě pohrávali a já jsem jim ty jejich finty spolknul jako tlustý, líný kapr návnadu. Proto jsem si taky zpočátku otráveně říkal, jak je chabé přijít po šestadvaceti letech s korejskou variací na výměnu obličejů, tvůrci mě ale časem dokonale vyvedli z omylu, profackovali mou nabubřelou sebejistotu a nechali mě osaměle přemýšlet o potřebnosti pokory. Abych jim zas ale moc nenafukoval ego, musím zmínit i fakt, že je v závěru kousl scénář (z důvodu nedodržování vlastních pravidel hry) bolestivě do míst, kde končí záda. Ale i přes tento nedostatek šlo podle mého názoru o zábavný (i když silně za vlasy přitažený) počin, který mě dokázal po celou dobu bavit a v němž se nikdo z korejských herců nepitvořil, ani zběsile nepřehrával, takže jsem si tuto záležitost v pohodě užil. / Poučení: Kde fyzický nátlak nic nezmůže, přebírá štafetu chemie. 4*- ()

EvilPhoEniX

Korejský debut jako Víno! Z hlavního hrdiny záporák!  Neznámý režisér si vzal na paškál oblíbenou korejskou tématiku sériových vrahů a šikovně vymyslel originální příběh a je tu přesně to, co divák od podobně laděného filmu očekává. Už je to doba, kdy tu vyšel z Koreje nějaký drsnější Krimi Thriller, ale tohle rozhodně za pozornost stojí. Příběh sleduje odhodlaného detektiva, který přišel o bratra a pátrá po kruhu sériových vrahů, kteří rozřezávají lidi na kusy. Když se konečně setká tváří tvář z jedním z nich skončí to nehodou a po probuzení v nemocnici zjistí, že mají vyměněná těla! Parádní Spin do Serial Killer tématiky ( měli jsme to v komedii i hororu, ale ne v drsném Thrilleru) a funguje to výborně. Film tedy těží ze zápletky maximum a trochu jsem se bál jak tohle vůbec vysvětlí ( aniž by to bylo Sci-Fi), tak klobouk dolů Korejci na to opět šli velmi inteligentně a Twist je rozhodně pecka. Tradičně dobrý vizuál je samozřejmostí, oba dva hlavní představitelé předvádí skvělé výkony ( Jeden z nedávného Project Wolf Hunting a druhý z Deliver us from Devil), dojde i na násilí, kterého je tak přiměřeně ( tady šlo určitě přitvrdit, ale tolik mi to zde nevadilo), film rychle odsýpá a zaujme i šokující finále, které je rozhodně nečekané. Tady jsou Korejci silní v kramflecích a já si to příjemně užil. 8/10 ()

JASON_X

Po několika mých mírných zklamáních v posledních několika měsících teď u mě mí oblíbení Korejci opět významně zabodovali. Thriller temný a vážný, s několika zajímavými zvraty a nebojící se krvavostí a brutalit, tedy frčící přesně v té rovině, ve které to tak dobře umí snad jenom oni. A ona mysteriózní zápletka, která nakonec možná nebude tak úplně mysteriózní? Inu, je to samozřejmě kravina, ale dobře vymyšlená a vcelku přesvědčivě podaná. A že to celé (scénář i režie) je navíc debut třicetiletého mladíčka? Bravo! ()

TheEvilTwin

Hodně zajímavá, netradiční a originální Korea! Detektiv a vrah se nahánějí po lese a záhadným způsobem si "vymění" identity, tedy detektiv v těle vraha a vrah v těle detektiva. A zábava může začít. Kromě obstojného násilí a fajn gore scén se zde dočkáme hodně nápaditého motivu, který se postupně rozplétá na pozadí detektivní naháněčky zločinců, kteří sériově zabíjí a porcují lidi, takže premisa dost dobrá. Vlastně bych řekl, že až do odhalení zvratu (v posledních 30 minutách) jde o hodně vtahující a strhující podívanou, které divák prostě nemůže nefandit, ale kde polovinu diváků zvrat dostane a vtáhne ještě víc, mne tady trošičku ztratil a sám o sobě byl sice dost wow, ale to, co přišlo po něm, byl už spíš jen takový dojezd s hodně špatně utnutým a zkratkovitě vyřešeným závěrem. Každopádně na něj si musí asi každý udělat názor sám, jelikož když jej pominu, tak jde rozhodně o vidění-hodnou věc, u které mi vlastně ani Korea samotná nevadila a originalita z filmu přímo tryská. ()