Dotkni sa temnoty a pohltí ťa... Dlho očakávaná štvrtá séria fenomenálneho kriminálneho seriálu sleduje dve problémové policajtky, drsnú Evangeline Navarrovú v podaní boxerskej šampiónky Kali Reisovej a Liz Danversovú v podaní Jodie Fosterovej, držiteľky dvoch Oscarov, troch Zlatých glóbusov a šesťdesiatich ďalších filmových ocenení. Intenzívne vyšetrovanie a pátranie po ôsmich zmiznutých výskumníkoch v zamrznutej a zasneženej aljašskej usadlosti privedie svojráznych vyšetrovateľov na pokraj síl. (HBO Max)

666Carnage

4. Série naplno nevyužila svůj potenciál a to, kde se seriál odehrává. Vlastně to nebyl ani moc temný případ. Čekal jsem asi mnohem víc, ještě když případ řeší někdo, kdo měl tu čest s nejznámějším kanibalem a vyřešil případ sériového vraha. Možná to věděli dopředu, že to nebude ono a tak tomu dali jen šest epizod. Že to je hodně silně ženský seriál mi fakt nevadí, ale to jak odflákli takovouhle příležitost a pořádně nevyužili prostředí, napětí a nějaký to mystično už mi vadí dost. 55% ()

klukluka

Beru to jako studijní materiál. Když v jednom seriálu otevřete 99 různých témat, tak to neurazí 99 postupných kroků k vyšší kvalitě. Je jich už tolik, že můžou diváka (mě) vychýlit z přímého směru k pointě. Můžou způsobit (a způsobily), že jsem zapomněl, o čem to má vlastně celý být. Byl jsem z toho už tak dezorientovanej a nesoustředěnej, že bych se bez té pointy klidně obešel. Přišla až v momentě, kdy už jsem o ni ani nestál, kdy už mi to bylo celý putna. Čeho jsem si ale ve všem tom balastu stihl všimnout, že si vůbec nevybavím Annie, kolem které se to nakonec mělo všechno točit. Že se v tom seriálu snad vůbec neobjevila, maximálně možná na nějaké fotce..? To, co považuju za jednu z mnoha chyb této série Temného případu, je jistě chloubou, protože uměleckým záměrem paní režisérky. Mě o svých kvalitách nepřesvědčila a v budoucnu se rozhodně nehodlám soustředit na její tvorbu. Tohle patlámo, který splácala, všechny ty vedlejší linky, úchylky, divnosti, podivnosti, šílenosti, ústřely mi evokují káču, která se různě motala a motala, aby se nakonec zastavila na pětatřicítce. Chvilkama zabrousila mnohem výš, chvilkama to vypadalo, že se snad zarazí o úplné dno, ale nakonec na té mojí pomyslné dráze doklopýtala ke dvěma upocenejm hvězdám. Už jenom za tu jeskyni by to chtělo víc - těch prachů, co to muselo Woodyho s Matthewem stát… Jejich první série zůstává tou jedinou, kvůli níž jsem si tenhle seroš oblíbil. A stejně jako tenkrát Matthew, i já bych si přál, aby nakonec světlo porazilo temnotu. Tak že by ta pátá série, co už ji tady ČSFD avizuje..? Po pravdě tomu už nevěřím. ()

iXtr3m3

Zaujímavý začiatok, potenciál menej vaty kvôli skrátenému počtu dielov, zaujímavá výprava a obsadenie, ale zabité nenaplneným potenciálom, nejasným záverom, nasilu samozničujúcim sa správaním hlavných postáv, nikam neposúvajúcimi sexuálnymi scénami, ktoré neboli ani trošku vzrušujúce, nasilu toxickými vzťahmi a správaním sa hlavných postáv, nasilu pretláčané LGBT, Woman Power a iné atď. atď. Čakal som omnoho omnoho viac. ()

Milan25

To se opravdu dost nepovedlo. Jodie Foster je fajn, ale i ona začne po pár dílech štvát. Postavy jsou nezajímavé, noc je otravná a šíleně se to vleče. Celá série se snaží působit strašně tajemně, ale určitě z toho šlo vytěžit víc. Jednoduchá zápletka natažená na 6 hodin, protože se tam v každém díle řeší vztahy. ()

SpaceOdyseus

Za začátku jsem si nebyl jistý jestli sleduju Temný Případ nebo Akta X. Ale i tak se mi to celkem líbilo. Fajn temná atmosféra, skvělá Foster, vtahující zápletka a dokonce to i celkem uspokojivě skončilo. Co víc u podobné série chtít? ()

bloodline

V rámci okov seriálu a v porovnaní s ostatnými sériami najväčšia slabota, ale stále máme dočinenia s vysokou latkou krimi žánru. Veľkú mieru mystiky mierne przní rozťahaný dej, kde je miestami hluchých miest viac ako decibelov na deaflympiáde. S podobnými agitačnou-aktivisticko-inkluzívno-korektnými floskulami ma viac bavilo Mare of Easttown, kde aj grády šperkovali s gráciou, ale vizuál, výprava, Jodie Foster a soundtrack búšili LUXUSNE ako Rocky Marciano do jutového vreca. Avšak do budúcna je návrat duchovných tvorcov nevyhnutný. ()

merit1

Názorná ukážka, ako mať všetky parametre na kvalitnú sériu a utopiť to v klišé, plytkosti a "vďaka" scenáru aj spraviť z dobrých hercov prehrávajúce trápenie. Režijne ťažko nezvládnuté. Zachraňovala to aljašsko ( islandská ) atmosféra, začiatok seriálu, ktorý načrtol pomerne zaujímavú zápletku ( aby ju v závere úplne pokazil ) a účasť Christophera Ecclestona. Ten posledný bod je čiste subjektívny a súvisí s istým Doctorom Who. ()

dan4815

Tento počin nepovažuji za něco, co patří do "rodiny" Temného případu. Temný je, ale případ je to tak trapný a plný klišé, že si nezaslouží divákův čas. Pizzolatto si chtěl s diváky hrát za pomocí důmyslného a nejednoznačného děje. López sází vše na hloupé žánrové klišé, neb ji nic nenapadlo. Teď mě neberte za misogyna, ale trochu jsem vycítil ženskost. Namísto hry s diváky jsem cítil nejistotu, vnímal jsem snahu se "bezpečně" zavděčit něčím, co je osvědčené a také bylo budování světa rozvleklé a často zbytečné. Tato série kriminálních případů se vyznačuje tím, že se jedná o řemeslně a také atmosférou o dobrý počin, který bych zařadil do prvního desetiletí nového tisíciletí (až si to bude číst někdo v roce 3024, tak myslel jsem druhé tisíciletí... ale to se nejspíše budete dívat na kriminálku Alfa Centauri, kde dealeři budou prodávat hvězdný prach a nějaký stupidní příběh z Aljašky nebude nikoho zajímat). Po celé tři série jde cítit rukopis PANA scénáristy. A každá série je jiná a vždy zajímavá. První sérii si již nepamatuji moc dobře. Druhá se točí okolo mafie, intrik a rozhodovacích okamžiků plné paranoie. Třetí série se zpátky vrací k jedné vraždě a opět sleduje ústřední dvojici. Také třetí příběh považuji za nejvíce emotivní, a spojení vyšetřování a emotivního příběhu postav je vyvážené a poměrně dobré. Co nám nabízí čtvrté vražedné řádění? Ano, je to doslova mordovačka. Chvílemi se celý příběh ztrácel pod tíhou nesmyslných rozhodnutí tupých postav. Někdy nám scénáristka předkládali naprosto zbytečné scénky, které nikterak nezlepšili pocit ze seriálu - prostě se ten svět budoval už od začátku špatně. Se žádnou postavou jsem absolutně nesoucítil. Většina z nich byli frustráti, divnolidi s nelogickými reakcemi. Ale to ezo považuji za úplné zničení ducha True Detective. To si už Issa šňupla nadrcené jazyky s popelem z mrtvých veverek a byla někde v říši podivna. Kdyby to byl samostatný seriál, tak bych to tak nehanil. Jednoduše to zapadá do dnešního sračkoidního mainstreamu. Kamera byla skvělá, herci už mnohem horší, ale ten příběh nebyl vůbec kvalitní. Od Temného případu očekávám rozvážnost, vnímám každou konverzaci, hltám každý vtip a vytvářím si teorie. Noční krajina bohužel nic z toho nenabízí v takové kvalitě nebo množství, aby stálo za to se na tuto sérii znova kouknout. ()

Sunny.69

Vůbec nerozumím těmhle špatným hodnocením. To zase nějaký dotčený starý dementy nasral seriál točenej ženskýma? Nebo je urazilo pár explicitních sexuálních scén, kde holky nejsou to "slabší pohlaví"?   Tahle série je skvělá (oproti například sérii druhé, která je fakt otravná a roztahaná). Sice jsem byla překvapena, jak jiným dojmem tato série působí, že oproti předchozím je to hodně hororové/nadpřirozené, a do poslední chvíle člověk vlastně nevím, jestli za tím doopravdy není nějakej ten démon. :-) Což tomu naopak přidává na kvalitě, element tajemna, kdy člověk může jen tušit... A prostředí zasněžené krajiny, dlouhé 30 denní noci a podivné arktické stanice, tomu přidává na intenzitě a dojmu, že tady se stalo provdu něco zlého. ()

ashtangi

Námět by nebyl špatný, ale celá tato řada trpí naprosto neoriginální kamerou a režií. Z toho šlo vytřískat mnohem víc. Zcela bez atmosféry. Škoda. ()

Batahst8

7/10. Někteří uživatelé by se měli probrat, ano souhlasím ani zdaleka to není nejlepší série, ale aby tu někteří házeli odpady a jedny hvězdičky, tak to si to vůbec nezaslouží. Night Country je dobře napsanou, super zrežírovanou, brilantně nasnímanou, skvěle zahranou, nepříjemnou, paranoidní, mysteriózní, pomalu plynoucí detektivkou, která si na všechno dává načas. A ano, opět souhlasím, samotné rozuzlení té kriminální linky se ne úplně povedlo, ale i tak se jedná o nadprůměrnou záležitost. Která má výborné mrazivé, temné a extrémně nepříjemné prostředí, jenž funguje od začátku do konce. Výborné herce, kteří jsou nádherně nesympatický, obzvlášť Jodie Foster vždycky když je na scéně, tak si krade pozornost pro sebe, ale i Kali Reis a Finn Bennett jsou super a mile mě překvapily. Báječnou režisérku/showrunnerku Issu López, o které jsem doteď neslyšel, a jež geniálně umí pracovat s paranoiou, mrazivostí a i samotnou nesympatičností místa a lidí v něm. A pochvalu si taky rozhodně zaslouží kameraman Florian Hoffmeister, jenž dokáže ukázat neskutečné výjevy. Night Country má problémy, má hodně problémů, ale ve výsledku mě to dost bavilo, ale opět říkám, první série je daleko daleko daleko lepší. P.s.: Samotný konec (cca posledních 5-10 minut) je podle mě naprosto brilantní. ()

warrenur

Stvrta seria sa rozhodne vymyka vaznejsiemu a depresivnejsiemu duchu predoslych troch. Hoci i tu sa riesia negativne vplyvy na povodne obyvatelstvo, co z cast zastresuje temnejsiu stranku. Potesilo ma, ze som Jodie videl v tomto kusku. Atmosfericke a k zaveru az poeticke zakoncenie serie. Kriminalna linia sa sprvu zdala tuctova, k zaveru je jej vyustenie pomerne prekvapujuce. Ked sa v poslednych epizodach diali "mysteriozne" domorode zalezitosti, pocas niekolko dni trvajucej polarnej noci, prekryli  to, co mi uz do "bilo do oci". A sice popieranie zakonov termodynamiky :) resp. vplyvu vysokych mrazov. Podrarilo sa vsak preladit na spominanu pribehovu a mystery liniu. Zaverecny diel vam bud sadne, alebo vas nastve. Mne sadol. A ano, tato seria je o dost naivnejsia a scenaristicky menej prepracovane, Je rozhodne "ina" a nema preto zmysel ich moc porovnavat. ()

kowalski

Issa Lopéz by zasloužila metál... nedělala náhodou tady na LOST nebo Prison Break? ;-) Jdu si pustit první sérii abych si zpravil chuť protože toto byla po prvotním nadšení po první epizodě strašná bramboračka. Ale mrzí mě to jelikož to mělo potenciál ale bohužel jediná normální hrající JF nemůže utáhnout EZO krimi seriál z indiánskou Erin Brokowich. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

HBO Max se mění

HBO Max se mění

12.04.2023

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (viac)