Bruce Willis v hlavní roli sci-fi thrilleru o dokonalém místě, tzv. Vice, kde mohou zákazníci uskutečnit své nejdivočejší fantazie s umělými obyvateli, kteří vypadají přesně jako lidé. (Filmbox)

Lacike

Tesil som sa ako vtipne a s chutou zdrbem novy majstrstyk od môjho oblubeneho reziserskeho nemehla. Chlapec ale prekvapil az ma doslova sokoval. Po technickej stranke je to kvalitne odvedene remeslo. Az tak dobre, ze som si porovnal ci sa od minula nezmenil strihac alebo kameraman. Nie, skvadra je rovnaka. Neviem kde sa to v tych beckaroch vzalo, ale tentokrat im to vyslo. Akcia je dokonale prehladna a stylovo natocena. Ziadne chujove strihy ani roztrepana kamera sa nekonaju. K tomu je podporena cool hudbou. Osobne sa mi pacila viac ako ten neprehladny PG-13 bordel v Expendables 3. Takze docasne odoberam Millerovi titul reziserskeho nemehla. Uvidime ako dlho mu to vydrzi. :) Zapletka je tiez zaujimava. Je to sice len beckova variacia filmu Westworld, ale celu prvu polovicu atmosfera funguje dokonale a bol som zvedavy, co za dejove zvraty si na mna scenaristi vymyslia. V tomto smere ale sklamali a necakane sa drzali pri zemi. Potom co sa zorientujeme v deji nas caka uz len priamociara linia v ktorej do konca filmu zaporaci nahanaju hlavnu hrdinku. To by mi normalne nevadilo. Prave naopak. Ale tentoraz nizky rozpocet nedovolil tvorcom zahnat nudu v druhej polovici filmu mnozstvom akcnych scen. Nevyznamenali sa ani herci. Bruce znova predvadza znudeny vyraz cislo 234. Inde skvely Thomas Jane tu je nejaky zarazeny a nic zaujimave nepredvedie. Ambyr Childers je nadherna a ako vystrasena laň je dokonala. Ale keby namiesto nej obsadili Ginu Carano alebo este lacnejsiu Zoë Bell, tak mohli druhu polovicu filmu vyplnit bitkami, co by producentov nestalo vela penazi. A hlavne by vo finale vyzerali milionkrat uveritelnejsie ako Ambyr Childers, ked zoberie do ruky samopal a ide to tam vsetko vystrielat. Takze tu mame zaujimavu jednohubku so spickovou prvou polovicou, ktorej postupne dôjde dych a upadne do tuctoveho priemeru. 5/10. ()

Wacoslav1

Takový neškodný vejplachový béčko na jedno až dvě použití. Film samotnej není po technický a zčásti ani po příběhový stránce špatně zpracovanej, ale... Právě, že jenom zčásti. Jinými slovy místy si to hraje až moc na inteligentní film, kterým to zrovna moc není. Příběh se prostě místy snaží tvářit rádoby hrozně složitě a to asi jenom z důvodu aby zakryl fakt, že je to spíš taková neškodná ptákovinka bez nějakýho hlubšího smyslu. Každopádně Willis si svůj part odbude opět postáváním před kamerou odříkáváním dialogů a místy se tváří celkem jako hajzl. No nic moc asi něco jako v The Prince, ale na druhou stranu lepší takový role, než další kurvení klasiky Die hard. No a Jane je standartně zábavnej. tohohle týpka celkem můžu. Hraní mu sice moc nejde, ale je to sympaťák a svoje si odvede. Takže celkově taková nevinná kravinka na slabší 3* a k tomu 50% ()

JASON_X

Máte-li rádi mozkovýplachová devadesátková sci-fi béčka, tak tohle by se vám mělo zatraceně líbit. Vice si nehraje na žádný výpravný sci-fi velkofilm jako sračky typu Elysium a přitom je mnohem zábavnější. Všechno je jak má být - zápletka je krásně jednoduchá, děj příjemně odsýpá, hlavní klaďas (Jane) je hláškující oldschoolový beztechový retro týpek (připomněl mi Russellova Plisskena), hlavní záporák (Willis) je slizký, záludný a bezskrupulózní hajzl jdoucí za svým cílem přes mrtvoly, žoldáci hlavního záporáka i se supermoderními zbraněmi neumějí vůbec střílet, takže hlavní klaďas je v klidu jednoho po druhém sundavá svým oldschoolovým kvérem i přes jejich neprůstřelné vesty, sem tam na nás spiklenecky mrkne nějaká odkazová hláška (já na konci zachytil dvojku Aliena a Matrix)... Ale porouchanou umělačku mohla hrát nějaká jiná herečka a tvůrci mohli víc využít potenciálu její postavy po upgradu, šikovný scénárista by s takovým zázrakem (uprgadovaná všehoschopná sexy androidka) dokázal udělat divy; no ale možná bude dvojka. Každopádně pohledný a příjemný mozkový klystýr! ()

sedm.1

Vzhledem k produkci, jménu režiséra a obsazení by se dalo od Vice očekávat laciné, hloupé a jen s velkou dávkou tolerantnosti snesitelné béčko, ovšem čest výjimkám, které právě tato podívaná opravdu nečekaně reprezentuje. Každopádně hlavní zásluhu na tomto mém pozitivním dojmu z Vice má její zápletka, o které si dovolím dokonce tvrdit, že by byla skutečně vhodná i klidně pro nějakou velkoprodukci s nějakou megastar v hlavní roli, jelikož se dá označit za opravdu nápaditou, svižnou a obsahově výraznou, a které ubližují právě jen výše zmíněné ohledy, tedy produkce, což se projevilo především na efektech a vizuálu, dále režisér, který si příliš nedokázal poradit především s akcí a vlastně i s celkovým zpracováním, no a samozřejmě ani herci tomu zrovna moc nepřidali, kdy hlavně představitelka ústřední hrdinky je herecké poleno první třídy, Thomas Jane s tím pačesem na hlavě pak též nepůsobí úplně sympaticky, Schaech je tu jinak těžce nevyužitý, a co se týče přítomnosti Willise, tak on je tu opět jen jménem do titulků, které by mělo sice být lákadlem, ovšem v Brucově případě bych řekl, že to má spíš už zcela opačný efekt. Navíc je i škoda, že ten film není opravdu v žádném ohledu nějakým způsobem výraznější, ať už krvavou, či nekompromisní akcí, případně třeba temnou, syrovou atmosférou, prostě je to taková jalovina, kterou tvůrci nedokázali nikterak ozvláštnit. I přesto všechno ale musím zopakovat, že ta zápletka mě zkrátka fakt oslovila, měla spád, ne úplně předvídatelný vývoj, bavil mě i drsný hudební doprovod, takže i když se tedy pořád jedná o skutečně nefalšované, laciné béčko, tak nabízí něco, co jí zásadním způsobem vytahuje z matného dna. ()

VanTom

Ucházejícně natočená sci-fi á la Westworld (akorát se tu honí uprchlá robotka "venku", tzn. mimo izolovanou část města, v níž se můžou platící návštěvníci beztrestně, rozuměj zločinně, vyřádit) mě vyloženě zklamala až svou závěrečnou, béčkově urychlenou a morálně pochybnou čtvrthodinkou (SPOILER: aneb hromadné mordování lidské ochranky zlotřilé VICE společnosti i zvrhlých hostů jest tím jediným spravedlivým prosazením androidí rovnoprávnosti, že?). ()

• Charlotte Kirk osobne obsadil do filmu Randall Emmett a režisérovi Millerovi ju doslova vnútil, hoci ten chcel nejakú kvalifikovanejšiu a známejšiu herečku. Emmett ju potom pretlačil aj do iných filmov, ktoré neskôr produkoval. V roku 2019 sa potom prevalil škandál, keď unikli textové správy dokazujúce, že už v roku 2013 bývalý predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Warner Bros. Entertainment Kevin Tsujihara sľúbil Kirkovej herecké roly výmenou za sex. Kauza sa vyriešila mimosúdne a Tsujihara nakoniec z funkcie odstúpil. (Arsenal83)
  • The AV Club v online recenzii uviedol, že film je „mizerný a neumelecký spôsobom, ktorý je pozerateľný a hoci herecký prejav Thomasa Jane nie je presvedčivý, je zábavné sledovať bizarné manierizmy, ktoré sa dajú porovnať s nekonzistentnými výkonmi Garyho Buseyho“. (Arsenal83)