Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson). Hľadanie a nachádzanie v jej prípade prerastie v niečo viac. A zatiaľ čo Bannister bojuje, aby vypátral pravdu o ženinom náhlom zmiznutí, odhalí násilné sprisahanie a musí si zodpovedať podstatnú otázku - ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste nestratili tých, ktorých milujete? (Continental film)

LND

Hugh Jackman a Rebecca Ferguson v hlavních rolích přímo excelují. Společně s hlavním hrdinou skládáme mozaiku spletitého příběhu skrze vzpomínky lidí, přičemž potenciál tohoto prvku je především v závěru perfektně využitý. A přestože je to v podstatě detektivka, je to celé uhrané na emoce. Chválím také originální námět, který je v dnešní době nejrůznějších pokračování, spin-offů, prequelů a univers opravdovou vzácností. Když se k tomu přidá vynikající audiovizuální podívaná od Ramina Djawadiho a Paula Camerona, výsledek jednoznačně stojí za to. ()

BarryLyndon

Mne to po tom hatu také neuráželo a souhlasím s 6/10, některý momenty nádherný a budu je mít dlouho v hlavě. Rebecca Ferguson je přenádherná. Ale herecky i zábavnou polohou si to dávala Thandie Newton, hodně mne bavila. Škoda že nebyla zápletka podaná lépe, ale jak tam chodila továrna na charisma se jménem Hugh Jackman s povolenou kravatou, tak jsem si říkal, že by bylo cool kdyby vytáhnul upilovanou brokárnu a začal tot am kosit jako Max Payne ()

Othello

Noir je žánr, který má tu kouzelnou vlastnost, že pokud takový film selže ve stylu, stane se strašně srandovním. A u Reminiscence jsem se chlámal místy jak retard. Čímž snímek mimo jiné opět dokazuje, jak ona slavná škatulka "nejlepších nerealizovaných scénářů" není zárukou čehokoli, protože se jedná jen o mizerný rip-off Strange Days (přičemž tohle srovnání nemůže ustát). Se schopnější režií a hlavně scénografií by se zde ustálo ledasco, protože ten námět není úplně špatný, ale už jen kvůli tomu, jak to všechno působí uměle a lacině scénicky vyniká jak přiblble je to napsaný, zahraný a realizovaný. Přesto jsem rád, že se do tohohle retrofuturistického neo-noiru někdo pustil, aniž by se nad něj zkoušel 'poučeně' povyšovat, což je dneska vzácný. ()

Kothy

Nakonec to nebylo tak špatné. Lisa Joy se po Westworldu vrhla na film a udělala to tak nějak po svém. Taky si to s vámi hraje a vy nevíte, co je vzpomínka a co realita. Celé je to zasazené do futuristického světa, který je částečně zatopený a neustále se v něm zvedá hladina moře. To si na lidech vybralo svou daň. Ti, co nemají peníze žijí v chudobě a jediným únikem od kruté reality jsou pro ně buď drogy nebo tato unikátní technologie na znovuprožívání vzpomínek. Hugh Jackman tu hraje člověka, který se touto extrakcí vzpomínek živí. Vše se změní. když mu dveřmi projde okouzlující Rebecca Ferguson a řekne, že nemůže najít klíče. Časem se do sebe zamilují a vše je jako v pohádce. Jenže poté ona záhadná žena zmizí a Nick propadne depresi. Nemůže přijít na to, proč ho opustila. Následně se prostřednictvím vzpomínek dozvídáme minulost postav a proč učinily určitá rozhodnutí. Tato detektivní linka se mi celkem líbila a zaujala mě. Film i ke konci celkem hezky graduje. Možná bych mu jen vytknul zbytečně velkou stopáž a pomalé tempo. Na lovestory to má i docela slušnou akci. Ale ne každému ten závěr může sednout... "Soustřeď se na můj hlas." ()

EvilPhoEniX

Né můj šálek kávy, ale strávitelnější než jsem doufal, byť Logana 2 bych viděl raději.Má to docela zajímavý příběh o odemykání ztracených vzpomínek až mě trochu mrzí, že se to muselo vydávat romanticko-krimi linií, vzpomínky assassinů a hitmanů by mě zajímaly více, ale režíruje žena, tak budiž.Hugh Jackman solidní a Rebecca Ferguson neodolatelně svůdná, byť mi přišla její postava docela nevyužitá. Má to docela sympatický komorní vizuál, překvapivě se zde objeví i 2 akční scény ( jedna přestřelka a jeden fight), ale finále mě nezaujalo, chybí tomu výraznější styl, ničím Reminiscence vyloženě nevyčnívá, jede se tak na půl plynu, ale ženy by mohly být spokojené, emoce tu PRÝ fungují a dialogy měly místy, také něco do sebe.Příběh 3/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 3/5. 6/10. ()

• Aby vytvorili potápajúce sa Miami, tvorcovia špeciálnych efektov vybudovali skoro 300m priehradu okolo časti opusteného zábavného parku, v ktorom sa nakrúcalo. Zaliali ju po prepočte na litre presne 1892705 l vody, zafarbenej tak, aby pripomínala oceán. (Dajman)
  • Původní scénář k filmu od Lisy Joy se objevil na seznamu nejlepších nerealizovaných scénářů v roce 2013. (NiWi)
  • Pri nakrúcaní scény, v ktorej Hugha Jackmana topia, strávil herec celé hodiny s hlavou pod vodou. „Bez jediného slovka sťažnosti,“ spomína režisérka. (Dajman)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

03.07.2020

Jonathan Nolan a Lisa Joy sice ještě neuzavřeli svoji sci-fi sérii Westworld na HBO, už si však stihli vybrat svůj příští projekt. A nebude jím nic menšího než adaptace slavné herní série Fallout pro… (viac)