Mladá vědkyně se snaží najít způsob, jak zachránit umírající Zemi. Najde muže, který se žene za poslední lodí opouštějící planetu. (Netflix)

hrackabanan odpad!

Řekla bych, že někde hluboko ve filmu byl schovaný dobrý nápad - nemilosrdně zabitý strašným zpracováním. Celou dobu vás to napíná pro nic za nic, nezachránilo to ani herecké obsazení. Nuda, nuda, vypadá to že se něco bude dít.. počkat, zase nuda. Za mě je IO odpadem, ke kterému se už nehodlám vracet. ()

silentname

"IO" svojich divákov dokáže maximálne utrápiť. Nekonečnou 96 minút trvajúcou nudou. Nemôžem to inak povedať, lebo taká je realita. Margaret Qualley je podľa mňa dobrá herečka a veril som jej tú rolu. Vizuálne to síce moc neponúka, ale má to pár momentiek, ktoré stoja za to. Čo sa ostatného týka, tak je toto skutočne zúfalstvo, kde človek čaká, kedy to konečne skončí, alebo kedy sa niekam posunieme, lebo toto je večné smerovanie od ničoho k ničomu. Neviem čo by som na tom ohodnotil ako zaujímavé. Nechcel som spoznať tieto postavy, nechcel som vedieť k čomu dospeje (viac-menej je to zrejmé) a okrem toho tým dialógom som často neveril. Je to pomalé, vlečie sa to a reálne to nemá nič na ponúknutie. Popravde ani neviem čo viac povedať. Je to proste obrovská a nekonečná nuda. Pozrite si radšej niečo iné. Hodnotenie: D+ ()

Jaro.Krafcik

Netflix a jeho nový sci-fi film z tohto roku, a to s ceskymi titulkamu. Znelo to lákavo. Ale slabota a ak by to bolo dlhšie asi by som to vypol. Áno 2 postavy ktoré sa tu objavili zahrali dostačujúco. Ale ten mizerný dej, a žiadna akcia ani napätie. Ani ten nezmyselný koniec po hodine a pol diváka nepoteší. 2* ()

JASON_X

Vzpomínám si, jak jsem jako astronomicky okoníčkovaný prcek hltal několik málo nekvalitních fotografií Io z Voyagerů a snil o cizích světech... Takže jsem byl na tenhle film natěšený. Ale chyba, je to jen další nablblá multirasově-humanisticko-ekologická agitka maskující se za sci-fi, ve které na Io kamera ani nepáchne. Na druhou stranu viděl jsem ještě mnohem větší sračky, člověk musí mít pozitivní myšlení. Takže buďme třeba rádi, že obligátní bakeliťák píglující bílou holku není ještě i muslim, umí citovat Platóna a poslouchá Chopina. Asi takhle - pokud máte rádi komorní rádoby intelektualizované scifárny a nevadí vám pomalé filmové tempo a extrémně neakční děj, většinu jehož času spolkne plkání, mohli byste být i vcelku spokojení, atmosféru to má zajímavou a exteriéry hezké, ať už z horských plání a nebo z postapokalyptického města. ()

Anderton

Tu ide predovšetkým o to, či podobné komorné postapo so zopár postavami sú vašou šálkou čaju, napríklad už od Omega Man. Tieto filmy majú väčšinou veľmi pomalé tempo a sústreďujú sa na budovanie atmosféry. IO je asi ešte pomalší než temné vízie budúcnosti poľských tvorcov 80. rokov, ale jeho vizuál a všadeprítomná depresia ma uhranuli. S príbehom je to trochu slabšie, v podstate sa rieši iba otázka, či hlavná postava odcestuje, alebo ostane na Zemi. Jej motiváciám rozumiem, ale opakujem, že ak podobné filmy nie sú pre vás, tak vám bude Margaret Qualley úplne ukradnutá. ()

• Převážná část filmu se natáčela na observatoři la Côte d'Azur na jihu Francie, blízko města Nice. (zbyshek)
  • Měsíc Jupiteru IO je podle NASA vulkanické peklo, kde díky konstantní vysoké radiaci a teplotě je o něm nemožné přemýšlet jako o další destinaci pro lidstvo. (zbyshek)
  • První film, který se měl původně jmenovat „IO“ byl film Outland (1981). Tvůrci z původního pojmenování upustili kvůli tomu, že si lidé název filmu často pletli s číslovkou 10. (zbyshek)