Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

Kaka

Nejzbytečnější digifest letošního roku kde postavy jsou na zabití, a scénář na zblití. Technicky pak Godzilla vs Kong těží především ze svých předchůdců a nenabízí absolutně nic navíc. Zlatý Kong Skull Island, který je technicky nápaditý a příjemně mystery na divokém ostrově. Tohle pokračování nemuselo mít nutně mozek, ale mohlo ctít alespoň předešlé díly, resp. Godzillu z roku 2014. ()

Goldbeater

Kong II Král monster. Prakticky bych mohl zkopírovat svůj komentář od druhého Godzilly s možná jedním přidaným pozitivem, že tentokrát je během soubojů aspoň něco vidět. Stále však neskutečně mnoho času sledujeme nicotně charakterizované, klišovité a naprosto nesnesitelné postavy, z nichž některé jsou na plátně jen proto, aby zíraly do výšky a roboticky deklamovaly chytlavá jména monster. A musím říct, že i při té bídě jsem tak nějak očekával, že scenáristé nad mnohokrát viděné schéma přidají nakonec ještě nějaký jeden akt, který by přinesl aspoň jeden moment překvapení. Ale ne, film skončí a vy si řeknete: „Aha, to bylo celý.“ Pousmál jsem se u neskrytých odkazů na 2001: vesmírnou odyseu, první Star Wars a asi i Trona, pokud jsem ho v tom neviděl jen tou přemírou neonů. Ale pomrkávání po divácích celkový dojem opravdu nespraví. Náladu mi zvedlo jen to, že to celé vypadá jako labutí píseň série, a já pevně doufám, že tomu tak je. ()

misterz

Veľké očakávania no bublina spľasla ako nafúknutý balón. Príbeh uplácaný na kolene, aj keď snaživý niečo v tom zmysle, že dáme gorilákovi sekeru do ruky, trón a môže kraľovať.... Potom tu je niečo s gravitáciou, mechanickou godzilou, pri ktorej dejová linka s tými odhaľovačmi pravdy a konšpiráciami sa mi zdala zbytočná a totálne nudná... A digi efekty.... no, pália oči a výsledok taký nijaký. Slabší priemer. 55/100 ()

Davies182

Vidět tenhle film ve stejným roce jako první Transformers, tak teď nepíšu tenhle komentář, ale sem mrtvej. Na zástavu srdce v kině štěstím z toho, že mi někdo v tak krátkým intervalu po sobě dokázal splnit mý klukovský sny. Dneska... dneska už je to "jenom" zatraceně parádní monster wrestling movie. ()

Anderton

Godzilla vs. Kong vo mne vyvolala to mládežnícke nadšenie, aké sa nepodarilo vyvolať predchádzajúcim dielom tohto nového monsterverza. Napriek tomu nie som schopný ohodnotiť vyššie. Ide síce o non-stop akciu, kde je ale zápletka tak uletená, že sa vlastne ani nedá pochopiť a fikčný svet je zasadením dutej Zeme do deja tak mimo reality, že sa nedá vo filme brať nič vážne. V type komédie ako Cesta do stredu Zeme by som to chápal, Godzilla vs. Kong je ale vážny film, aspoň sa tak snaží pôsobiť, aj napriek jednej vtipnej postavičke. Mimochodom paralelná dejová línia s Bobby Brown je absolútne zbytočná, ale poteší. Či príklon k čistokrvnej sci-fi s rôznymi hi-tech hračkami vám sadne, alebo dokonca zničí celý zážitok, je vec vkusu, ja som skôr prvý prípad. ()

• Skladatel Junkie XL se označuje jako fanoušek Godzilly, pro kterého se rozhodl vytvořit hudební doprovod ve svém volném čase a ze srandy se o něj rozhodl podělit i s režisérem Adamem Wingardem, který byl z hudby natolik nadšený, že Junkieho obsadil na post skladatele. (fiLLthe3DD)
  • Natáčení započalo 12. listopadu 2018 na Havaji pod pracovním názvem „Apex“ – štáb zavítal do centra Honolulu, k vodopádům Manoa Falls a točilo se i na válečné lodi USS Missouri. V lednu 2019 se filmaři přesunuli do Austrálie, zde se natáčelo ve státě Queensland (město Gold Coast), ateliérech Village Roadshow a hlavním městě Brisbane. Poslední zastávka byla v Hong Kongu. (fiLLthe3DD)

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)