Code 8

Lidi s nadpřirozenými schopnostmi jsou v tomhle městě pod přísným dozorem policie. Jeden z nich se přesto dá na dráhu zločinu, aby pomohl těžce nemocné matce. (Netflix)

Flopik

Veľmi sympatické, snaživé sci-fi, ktorému chýba rozpočet. Napriek tomu však spokojnosť a režisér sa snažil ako sa dalo. Robbie plus Arrow je za mňa dvojka, ktorá ma sem prilákala. Tématika mi sedí a príbeh nenudil. Nie je to nejaké originálne ale rozhodne to neurazí. Nehovorím, keby to má v ruke niekto skúsenejší, vedel by som si to prestaviť lepšie. Ale takto, s prižmúrenými očami tie 4* dám. Finále mohlo byť oveľa lepšie teda. ()

JASON_X

Po epileptickém titulkovém úvodu a následném rozjezdu a la levná verze obšlehnutých X-Menů jsem byl trochu nedůvěřivý. Ale nakonec se z toho vyklubala svižná a neotřelá sci-fi kriminálka, která se zároveň tváří jako pilot k nějakému seriálu nebo jako první díl nějaké x-logie, s čímž bych neměl problém, docela rád bych totiž viděl pokračování. A doufám, že mutanti by to v něm lidem pořádně osladili, ačkoliv hrozba týnejdžerského pravdoláskařského telenovelismu je tu veliká a vážná (hlavní hrdina, zde trapný oidípek s xichtem třídního premianta, by si po skonu maminky třeba mohl něco začít s tou hezkou submisivní mulatkou a páchat s ní dobro, tedy až se dostane z lapáku). Nechci ale předbíhat a předjímat, zatím hodně příjemné překvapení. ()

Lacike

Pojatie fikčného sveta pripomína Alien Nation, TekWar alebo z novších diel Bright. Len namiesto mimozemšťanov alebo rôznych rozprávkových príšer tu sú na okraji spoločnosti mutanti. Znázornenie toho sveta sa mi páčilo a ponúkalo mnoho zaujímavých námetov. Škoda že sa film viac nevenoval snahe mutantov získať roznocené postavenie, alebo z menej obohratých tém aspoň zápletke ako mutantov využívajú na drogy. Namiesto toho sme sa dočkali klišé o chlapíkovi, ktorý sa pridá k zlodejskej bande, aby dokázal zaplatiť liečbu smrteľne chorej matke. A zaťialčo po technickej stránke vyzerá film kvalitne, tak dramatická stránka režisérovi nejde natoľko, aby tento klišé príbeh diváka chytil za srdiečko. Ono aj mnoho potencionálne napínavých scén je natočených tak strašne fádne a bez napätia. Vďaka tomu všetkému ma film po veľmi sľubnom rozjazde postupne prestal baviť a poslednú tretinu som sa už nevedel dočkať neprekvapivého konca. Takže výsledkom je len celkom slušná jednohubka. 5/10. ()

TheEvilTwin

Původně jsem měl strach z tuctového nápadu a vykrádačky Xmenů, ale už po pár výborných úvodních minutách se rozplynul a až do konce jsem seděl zarytý do sedačky. Velkým tahounem jsou mladí, sympatičtí a neokoukaní herci, kteří se dokonale zhostili svých rolí. Svět je výborný, schopnosti nápadité a vizuál obdařených i policejních superbotů je špičkový. Stejně tak děj, kdy je dostatek akce (místy i násilí) a menší prostor se najde i pro citovou stránku. Být trochu údernějšího a konkrétnějšího zakončení, pálím plných 5, protože takhle mě film už dlouho nezaujal a Jeff Chan si u mě šplhnul. ()

TheSpearCZ

Konečně jsem se po téměř třech a půl letech čekání od skvělého krátkometrážního snímku ze stejného prostředí dočkal celovečeráku, který by ani nevznikl díky crowdfundingu a musím konstatovat, že jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Jedná se o takové nenáročné Sci-Fi béčko, na které se pěkně kouká. Samotný nápad tohoto světa je skvělý, ale neřekl bych, že se tu úplně podařilo využít potenciál a film mohl mít úplně v klidu přes dvě hodiny. Herci tu úplně nezáří, chybí tu postava, která to vezme na sebe. Robbie Amell má určitě potenciál, ale tady mě teda nijak neuchvátil. Za to mě spíše potěšil jeho starší brácha Stephen/Arrow a sympatický Sung Kang. Škoda scénáře, který to bohužel poslal do kolen. Čisté 3* ()

• Financovanie filmu prebiehalo formou tzv. crowdfundingu. Tvorcovia žiadali 200 000 amerických dolárov, nakoniec dostali takmer 2,5 milióna. (Real Tom Hardy)