Euforie - Série 1 (2019) (séria)

1. část: Rue (S01E09)

(epizóda)
  • USA Part 1: Rue (viac)

Dramatický seriál Euforie z originální produkce HBO se vrací se dvěma speciálními epizodami. Poté, co ji Jules (Hunter Schafer) opustí na vlakovém nádraží a ona se znovu vrátí k drogám, slaví Rue (Zendaya) v prvním díle Vánoce. (HBO Europe)

Anderton

Nečakajte, že sa v špeciáli budú doriešovať dejové línie z celej série, toto je "iba" hodinová konverzačka medzi dvoma ľuďmi v bistre. Bolo to zbytočné pre seriál? Možno áno, ale možno si tento večer Rue zapamätá a bude sa riadiť aj niektorými radami, ktoré na Štedrý večer dostala. Alebo možno aj nie. Každopádne táto generácia žiadnu revolúciu nerobí, na to je príliš prikovaná k obrazovkám mobilov. ()

stub

Ač to není příliš v módě, musím připustit chybu. V komentáři k seriálu jsem vyjádřil přesvědčení, že to co je jeho nejsilnějším sdělením, je de facto tvůrčí omyl, nikoli záměr. Tento "konverzační speciál" dává jednoznačně najevo, že tomu tak není. Vím, že každý druhý dnes trpí "poruchami koncentrace", ale kdo udrží pozornost déle než 5 minut, měl by tomu dát šanci, dialogy jsou napsány vysloveně nad očekávání a rozhodně nejsou primárně jen o závislosti, viz Stanto (gratuluji) nebo jackalsc (asi bych se raději držel svého top 10). ()

Botič

Syrová hodinovka o drogách, vztazích, Bohu a Nike. Ale na konci je světlo. Trocha světla v tomhle jinak temném tunelu. Není to jenom o tom, že Ali promlouvá do duše Rue a naslouchá jí. Ali promlouvá a naslouchá i těm, kteří jsou v podobné situaci jako Rue a jenom se na tuhle epizodu dívají prostřednictvím HBO. Hodně citlivě vystavěný speciál. ()

SeanLSD

V kontraste s neuveriteľnou dynamikou celého seriálu je tento bonusový diel obrovské prekvapenie - ale rovnako, ak nie viac kvalitné. Hodinový pevne zovretý, brilantne napísaný, rozhovor, ktorý sa odohráva v jedinej lokáci, navyše takmer len dvomi postavami. Ak si niekto myslí, že je to nuda, alebo strata času, celá EUPHORIA šla mimo neho. ()

Krt.Ek

My Dinner with Ali (aluze, víme). Šoklo mě (výrazivo má za cíl ukázat, že i já držím prst na tepu doby), kterak se speciál(y) oproti předešlým (jak je co nejlépe přiblížit? frenetickým, těkavým, kompulzivním, hyperaktivním) epizodám zklidnil, přestal klouzat po povrchu (to není výtka), prohloubil svůj zájem o postavy. Rejstřík formálních (ev. stylových) postupů tohohle díla (totiž Euforie) je snad bezlimitní. V ten moment jsem se do tohoto seriálu opětovně zaláskoval. ()