Marvels

• Česko Marvels (viac)

Carol Danversová alias Captain Marvel získala späť svoju identitu od Kreejských tyranov a pomstila sa Najvyššej inteligencii. V nezamýšľaných dôsledkoch však Carol nesie bremeno destabilizovaného vesmíru. Keď ju jej povinnosti pošlú do anomálnej červej diery spojenej s revolucionárom Kree, jej sily sa zapletú so silami superfanynky z Jersey City Kamaly Khan alias Ms Marvel a Carolinej odcudzenej netere, teraz astronautky S.A.B.E.R. kapitánky Moniky Rambeauovej. Táto nepravdepodobná trojica sa musí spojiť a naučiť sa spolupracovať, aby zachránila vesmír ako “Marvels“. (CinemArt SK)

Arsenal83

Víťazstvo politickej korektnosti na úkor kvality a tak to potom dopadne. Pred dokončením filmu sa ochkalo. Jé, prvá černoška v réžii marvelovky, to bude nárez, písali. A ešte aj moslimka tam je, to nemôže zlyhať! A potom sa dozviete, že "talentovaná režisérka" je tak talentovaná, že aj dadaisti by len kukali ako výr na myš v klietke, pretože pomaly polovicu filmu museli pretočiť, keďže scény nedávali zmysel a nedal sa z nich pozliepať súvislý dej 😅 Hlavne ale, že zvíťazila rozmanitosť a že režisréska bude žena a černoška, čo tam po nejakých kvalitách. A v rámci tej zvláštnej diverzity ešte aj z dvoch černošiek urobili matku a dcéru, hoci obe sú narodené skoro v jeden rok, dcéra je dokonca staršia 🙃Takže v celej tej koláži nepotrebných scén uspeje len vizuál. Samozrejme nie vizuál militantnej feministky s plesnivým menom Brie. ()

corpsy

Zlatokop Disney by si mal v tomto odnoží ( Marvel ) vstúpiť do svedomia. Miešať haky paky TV série zo streamov, z kino snímkami ( aj keď cieľ bol jasný, ale dojazd zlý ), uvedomiť si že komiksovky sú pre chlapcov, mladíkov a chlapov, čiže ako muž nevie narábať so ženskou látkou, žena nikdy nebude schopná narábať s tou chlapskou ( viď Chloé Zhao a jej ETERNALS ). Už konečne zabudnite na gender a rasy a dajte námety do rúk ľudí, ktorí vedia ako s tým narábať. Ísť marxistickými kvótami voči filmovej kvalite? Tak potom sa nedivte, že blockbustery prepadávajú. Ľudia majú názor a ten je najpodstatnejší. ()

Nevka

Nejhorší MCU? To mají někteří tak krátkou paměť? To už jste zapomněli na to, že existuje Black Widow nebo třeba třetí Ant-Man? Marvels jsou v rámci srovnání ještě docela v pohodě. Zcela určitě jde o můj subjektivní názor, ale mě to bavilo. Iman jako Ms. Marvel je perfektní (už od seriálu) a chemie mezi ní, Monicou a Carol průměrnému příběhu dodává potřebnou hravost a energii. Zejména v první polovině pak velmi dobře funguje combat, který celkem zábavně pracuje s aspektem "výměny rolí" a přináší tak v rámci akčních scén aspoň něco trochu nového (podobně jako tomu bylo u Namora). Jinak je to klasický průměr, který byl typický pro slabší kousky Infinity Ságy. Ale s ohledem na čtvrtou fázi je to vlastně docela úspěch. ()

ScarPoul

Ono asi výhoda oproti seriálom je, že to nenudilo. Ale bola tam spievajúca planéta plná ľudí ( čo mi príde únavné). Každá jedna planéta a sféra je v zásade plná ľudí. Nie humanoidov. Ľudí. Ústredný motív neustálej zámeny cez schopnosti bol nápaditý a svieži, ale absolútne nevyužitý. Dalo sa z toho vyťažiť všetko. Emócie, napätie aj humor. Nič z toho sa nestalo. Carol Denvers má úplne iný charakter, ako v predchádzajúcich filmoch a v zásade tu nie je nič pamätné a funkčné. Finále je zlý vtip. Rovnako aj záporák. A rodina Ms. Marvel je koncentrované zlo bez akejkoľvek uveriteľnej emócie. Aj Samuel L. Jackson pôsobí dojmom, že už je toho na neho v tom Marvel vesmíre skrátka moc. A to mal za sebou aj ten príšerný seriálový fail Secret Invasion. Zbytočnosť na úrovní tretieho Ant-mana. ()

jhr

Nejhorší Marvelovka? Překvapivě ne. Nejhorší je pro mě stále třetí Ant-Man. Naopak zde bylo několik zábavných momentů a hlavní trojce hrdinek spolu nepůsobí vůbec špatně. Film má zajímavý nápad s prohazováním schopností a Captain Marvel už není tak bezchybná jako minule. Jenže vše zabíjí odfláknutý scénář a také viditelná režisérská neschopnost. Filmu zjevně velmi uškodilo nekonečné přetáčení a postprodukční zásahy, které jsou na výsledku bolestivě znát. Také mu nečekaně škodí krátká stopáž, která sice rychle utíká, ale vše je až moc zkratkovité a občas by to chtělo zpomalit a dát větší prostor samotným postavám, aby jejich vzájemná interakce lépe vynikla. Není to poznat jen na komplikovaném vztahu mezi Carol a Monicou, ale hlavně na lince mezi Kamalou a Carol, která je její velká fanynka a je do ní doslova úplně zblázněná. Je ohromná škoda, že zde nemají více společných scén, kde by se trochu více poznávali. Problém je to hlavně díky tomu, že bez toho nejenže nemohou fungovat žádné emoce, ale stěží se dá uvěřit tomu, že by se ze všech tří tak snadno stal sehraný tým. Nejhorší selhání je ovšem postava hlavní záporačky. Ta je naprosto příšerně napsaná a ještě hůře obsazená. Její motivace sice není nepochopitelná. Ovšem v tomto podání se jedná asi o nejhůře zpracovanou zápornou postavu v celém MCU. Scéna s koťátky na druhou stranu mnohé zachraňuje, protože je sice ujetá, ale vážně zábavná. ()

• Tento film, Thor: Láska jako hrom (2022) a Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023) byly natočeny současně. Thor: Love and Thunder byl natočen v Sydney, The Marvels se natáčel v New Jersey a Kalifornii a Ant-Man and the Wasp: Quantumania byl natáčen v Londýně (Anglie, Velká Británie), Atlantě (Georgia, USA) a Turecku. (KGBelik)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

03.01.2024

Pouť jihokorejského herce po marveláckých cestách skončila ještě před svým ambiciózně naplánovaným začátkem. Oficiálního potvrzení toho, že se Steven Yeun (Živí mrtví, Neporazitelný) objeví v… (viac)

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)