Vikingové: Valhalla

• USA Vikings: Valhalla
USA, (2022–2024), 21 h 16 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvorcovia:

Jeb Stuart

Kamera:

Peter Robertson

Hudba:

Trevor Morris

Álfrún Laufeyjardóttir, Frida Gustavsson, Joakim Nätterqvist, Bosco Hogan, Mark Huberman, Kenneth M. Christensen, Yvonne Mai, Hafþór Júlíus Björnsson (viac)

Po sto letech povstane nová generace legendárních hrdinů, aby vzala osud do svých rukou a vešla do dějin. (Netflix)

johankazarku

Po zhliadnutí prvých dvoch častí ostali veľmi zmiešané pocity a úvaha pokračovať v sledovaní ďalej. Ako už bolo spomenuté na prvých Vikingov, ktorí sú pre mňa jeden z top seriálov sa to nechytá respektíve chytá veľmi málinko nakoľko tvorcovia veľa nového do seriálu nepriniesli. Postupne však dej upúta, súbojov je dostatok a aj väčšia časť hercov presvedčila a tak hodnotím zatiaľ pozitívne. ()

Thalin

Neměla jsem kdo ví jaké očekávání, takže nenastalo ani žádné veliké zklamání. Je to spíš taková oddechovka, aspoň podle mě, oproti spletitějšímu ději ve Vikings, kteří tomuhle předchází. Herci hrají slušně, kostýmy  a výprava se mi líbila a nebylo tam nic, co by mi vyloženě narušovalo sledování. Mám tohle období a seriály tohohle typu ráda, takže jsem to brala jako takovou dobovou jednohubku. ()

Baru.Class

Povedené, ikdyž to nedosahuje kvalit sérií s Ragnarem. Celkově mi to přijde odlehčenější, není tu tolik nechutností a sexu, příběh je fajn, střet křesťanství a pohanů se prolíná celou první i druhou sérií. Na mužské osazenstvo se kouká dost dobře, u opačného pohlaví je to už trošku horší. Největší slabinou pro mě byla Freydis, která je prostě "divná" a rozhodně sem jí nesežrala proměnu v děsně krutopřísnou válečnici, která poráží válečný veterány na potkání. To, jak máchá mečem a snaží se bejt u toho drsná, je spíš směšný. Ke konci už je i děj dost předvídatelný, nicméně se na to kouká dobře a těším se na další sérii. ()

ggggg

Seriál sám o sobě poutavý, zajímavý. Může mi někdo ale sakra vysvětlit tu černošku - vládkyni Kattegatu? Když se začnu do děje ponořovat, tak se vždy objeví tato paní a rozbije celou atmosféru tím, jak je to úplně absurdní. Nedělám si iluzi o historické přesnosti, ale předělat severského mužského vládce na černošskou vládkyni, kterou by v reálu tak maximálně obětovali bohům, to chce velkou dávku soudružské neolevičácké ideologie nebo tvrdých drog. Soudruzi na západě by se měli vážně zamyslet nad svým psychickým zdravím. ()

monika.lavri

To si ze mě děláte srandu, že jo... Opět multi-kulti, novodobý Ragnar, aneb nacpeme se do stejné historické linie jako The Last Kingdom a zkusíme je trumfnout. Po dvou dílech říkám, nemáte šanci. Nudím se, zívám, směji se, protože je mi trapně. První co mě praštilo do očí, jsou nádherně dokonalé zuby Ragnara II. Hvězdy dávám za kostýmy a jinak vlastně ani nevím za co víc, asi jsem dobrák. ()

aristoteles

Psáno po zhlédnutí prvního dílu (a pro mě také nejspíš posledního. který jsem viděl), Nadával jsem na poslední řadu původních Vikingů, ale tenhle počin je oproti tomu opravdové peklo... Střih je zvláštní, scény občas působí že na sebe ani nemají navazovat, všechno je uspěchané, atd. K tomu ještě nespočet historických nepřesností, od těch nejmenších až po naprosto zásadních. Herci mají naprosto stejnou řeč těla a mimiku jako Ragnar z původních Vikingů. Nemám naprosto žádnou motivaci ve sledování seriálu pokračovat. Jedním slovem bída. ()

CreepyJoe odpad!

Tak jo, aby se nějaká zakomplexovaná feministka necítila zraněna, opět frčí kulturní a historický revizionismus na plné obrátky, ale abych byl fér, stejně tak jde seriál ruku v ruce vstříc zakomplexovaným nerdíkům, kteří věří všem naprosto idiotským báchorkám o "vikinzích"(jak sebe tyto národy nikdy nenazývalí a tak je víc než bolestivé poslouchat dialogy, kde takhle sebe označují(to je to samé jak kdybyste natočili historický film z Čech kde o sobě česká šlechta bude hrdě prozrazovat že jsou národem "zlodějských špín"), no nic alepsoň ten mýtus  o "rohaté helmě" už byl konečně pohřben a za sto let, snad se dočkáme nějakého kvalitního historického seriálu, kde věci budou nazývány pravými jmény a nebude prošpikované jednou trapnou báchorkou, mýti a povídačkami z třetí cenové za druhou. ()

RichiB

Viking si napousti olejem surf a na nem pak vyrazi po Temzi dobyvat Londyn… a laskava cerna nacelnice vikingu, obklopena jakousi podivnou feministickou druzinou…WTF? Puvodnim vikingum to nesaha ani po kolena. O Poslednim kralovstvi ani nemluve… ()

Gwyynbleidd

meh. dosahuje to kvalit a 5 a 6 serie povodnych vikingov = hnoj. Nie je tam absolutne nikto so stipkou charizmy, kto by tento pocin aspon tahal. V podstate vsetky postavy mi boli u prdele. ()

jumptheshark

Zatím jsem přibližně v polovině série a popravdě je to horší, než jsem očekával. I ty nejhorší postavy z původního seriálu mají větší charisma než hrdinové z tohohle spin-offu. Každý se tu chová jako mistr světa, který je ve všem nejlepší a ostatní mu nesahají ani po kotníky. Princ Harald je možná pravnukem Haralda Krásnovlasého (ehm, kdyby jeho praděda zjistil, že nosí na krku kříž, udělal by s ním krátký proces), ale vizuálně vypadá spíš jako jarl Kalf a navrch má dokonale bílý zoubečky, prostě jako ze škatulky. Nejvíc mě pobavilo, jak si na sebe do první bitvy po příjezdu do Anglie vzal tu idiotskou kožešinu na holý tělo, asi aby byly vidět svaly a přitáhlo to divačky... Co se týče dalších dvou hlavních postav, tak u té holky a jejího bratra je mi sympatické alespoň to, že ctí staré bohy, ale to je tak všecko. Freydis je tam jen proto, aby potěšila feministky, a Leif sice v životě nikoho nezabil a nevytáhnul paty z Grónska, ale přemůže deset bojovníků jako prd bez škrábnutí. I Ragnar, Rollo nebo Bjorn by se před takovým výkonem museli stydět. Ok... Vůbec to má s těmi křesťanskými vikingy takovou divnou atmosféru, chápu, že tou dobou už se křesťanství rozlézalo po Skandinávii jako mor a vytlačovalo původní božstva, ale kazí to atmosféru. Dřív proti sobě stáli křesťanští Sasové a pohanští vikingové a bylo jasno, teď je v tom docela bordel... Černá královna Kattegatu je vyloženě k smíchu, samozřejmě je za tím Netflix. Pro mě za mě ať si cpou politickou korektnost do Zaklínače, to je fiktivní univerzum (byť autor knižní předlohy Sapsowski vycházel ze středoevropských legend a pohádek a tam hádám moc černochů nebylo), ale ať aspoň neprzní historii. To je fakt na hlavu, je to podobné, jako kdyby někdo natočil životopisný film o Nelsonu Mandelovi s Dolphem Lundgrenem v hlavní roli... Jedinými jakž takž sympatickými postavami jsou možná tak Godwin a Emma na straně Sasů, ale to je všecko... Dialogy mi přijdou jednoduchý, prvoplánový, skoro až hloupý. Prostě typické rádobyhrdinské proslovy, které najednou úplně zvrátí situaci a všichni alespoň na okamžik zakopou válečnou sekeru, jak to známe z laciných béčkových filmů. Tak určitě... Celkově vzato jsem zklamaný. Sérii se pokusím dokoukat, ale budu se muset hodně přemáhat, abych se v budoucnu podíval na případné další řady. ()

Hexx

Po původních Vikingách opět skvělá podívaná, posunutá několik desítek let dopředu. Ano samozřejmě druhého Ragnara či Flokiho nehledejte, ale pořád si to drží TOP kvalitu ve všech směrech. Skvělé postavy, jasně dané dějové linie. Zatím podhodnocený seriál ani nevím proč, když nikdo nedal méně jak tři hvězdy.  Jsem vděčný, že z této tématiky vznikla další tvorba a má opět co nabídnout! ()

Andy_Warhold

Jarlem a v zásadě vicekrálem norských Vikingů je silná, spravedlivá, nekřesťanská černá žena. Hlavní silný charakter je další žena ,která sice trpí posttraumatickým syndromem znásilnění způsobeným zlým bílým křesťanem, ale která si přesto jasně umí říct koho chce v posteli. Záporáci jsou bílí muži křesťané. No...., když už máme za sebou tuhle úvodní blackwash feminist masírku, tak se můžeme podívat na zbytek: Skupina nesourodých, naprosto plochých charakterů se náhodou sejde a ještě větší náhodou je donucena se spolu vydat na cestu msty. Ostatně, co jiného vymyslet, když scénář píší dementi. Logiku musíte úplně vypnout. Hlavní mužský kladný charakter sice nikdy v životě nebojoval a nikoho nezabil (proč taky, je to fukjy, fujky a je více sexi ukázat, že je charakterově čistý jako Berlínský hipster před válkou na Ukrajině), ale holýma rukama přemůže 4 ozbrojené zkušené soupeře. Sice ho každý z nich může v kterýkoliv moment seknout do zad sekerou, ale hlavní hrdina je takový borec, že je mydlí jenom toporem uzmuté sekery a tak každý z nich má šanci na 2x repete..... Jo , jo, takhle to dělá v boji na život a na smrt každý začátečník. Naštěstí je tu ještě výprava: Vikingové mají kvalitně střižené vousy a jsou čistí.... Co dodat? Příběh je slabý, bojové scény přinejlepším průměrné ve srovnání s Robinem Hoodem z roku 1984, kamera slušná. Dvě solidní hvězdy pro každého milovníka karlínských barber shopů.... ()

DavHav

Je to nadprůměrně. Často zábavné, s vypointovanými scénami a dobrými herci (prakticky vše kolem výborného otce krále Cnuta, dvou královen a pletich v Anglii), bitky příjemně krvavé. Na druhou stranu, někteří obránci Kočičí díry (což je název Kattegattu v češtině) působí trochu jako ze Star Trecku a Gróňané jsou takoví nemastní, slaní, leč nepříliš herecky kvalitní. ()

patho666

Jedna hviezda asi zato že som dokázal pretrpieť celý prvý diel.Z každej sekundy tohto veľdiela sa na nás valí ohromná dávka trápnosti, primitivizmu, nudy a zbytočnosti. Myslím že komentár užívateľa KASUGI k plagátu perfektne sedí aj na seriál samotný. ()

JanniV

Skutečný historický Jarl Haakon byl ve skutečnosti běloch a v seriálu ho hraje černoška... Nemluvě o dalších nesmyslech. Někdy mám pocit, že si ze mne dělají už prdel s tou mizernou "blacklivesmatter" propagandou. Tohle je příliš. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (viac)