Vikingové: Valhalla

• USA Vikings: Valhalla
USA, (2022–2024), 21 h 16 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvorcovia:

Jeb Stuart

Kamera:

Peter Robertson

Hudba:

Trevor Morris

Álfrún Laufeyjardóttir, Frida Gustavsson, Joakim Nätterqvist, Bosco Hogan, Mark Huberman, Kenneth M. Christensen, Yvonne Mai, Hafþór Júlíus Björnsson (viac)

Po sto letech povstane nová generace legendárních hrdinů, aby vzala osud do svých rukou a vešla do dějin. (Netflix)

kenkaku

1. Řada: *** Co na to říct. Lepší než konec Vikingů, ale ne tak dobré jako jejich začátek. Děj začíná 13.listopadu 1002. Tedy víc než 100 let od “padající opony”. Řekněme tedy záruka, že známé tváře nepotkáme. To ale neznamená, že se na seriál Vikingové neodkazuje (do úst si vzali všechny… od Ragnara po Ovara).  Za naprostou tragédii považuji casting (nejenže nacpat “opálené” herce mezi seveřany, ale ti modelové z reklamy na Colgate?) a potom scénář. Prakticky nejlepší hodnocení mají “bitevní” epizody, zbytek je nudné konverzační cvičení. Co je hezké, je fakt, jak scénář koketuje s historií (prakticky detailně mapuje vládu Edmunda II), i když postavy míchá zcela náhodně (prostě naši na Wikipedii jméno a plácli ho tam). Za největší joke považuji ztvárnění “Svatého Olafa”. 2. Řada: * Masivní sešup. Prakticky komplet se rezignovalo na jakoukoliv korelaci s historií. Scénář evidentně jen vygooglil pár historických postav a volně s nimi pracuje jak se mu hodí. Historicky neodpovídá naprosto nic. Naprostou tragédií je křečovitá woke kultura. Napříč celou epizodou (když nepočítám tu rasovou idiocii) se děj soustředí výhradně na vykreslování žen, které jsou vždy silnější, chytřejší a lepší jakýkoli muž. Cokoliv s prostatou je buď hajzl, slaboch, svině nebo idiot. Feministky musely chrochtat blahem. To vše zabaleno do povětšinou odpadní nudy (na velkolepé bitvy jako v první řadě zapomeňte). Cokoli co je z Anglie je o ničem (šlo klidně vystřihnout). No a jak jinak, máme tu konec bez konce. 3. Řada: TBD. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Merkin

Přímočařejší, povrchnější, méně okázalé, a přesto ambicióznější než starší bratřík. Je to taková telenovelka z dob už téměř neódinovských. ()

Wancohoff

nezaujimave postavy, herci.. celkovo ovela slabsie ako prvy vikingovia... a po 5tej casti som to proste prestal pozerat lebo ma to jednoducho nebavilo... skoda casu ()

Flopik

Na pôvodných Vikingov (myslím prvé 4 série) to nemá ani zďaleka zatiaľ, na druhú stranu nie je to úplne márne. Najväčší problém je, že tu nie je postava ktorej by ste vyložene fandili alebo popravde, ktorej osud by vás nejako viacej zaujímal, Natočené je to pekne, bitiek je dostatok a sú tam aj zaujímavé zrady a pletky. Všetko sme to už ale niekde videli. Rozhodne seriálu šancu dávam, treba ale dosť zlepšovať. Finále podobne ako celá séria, dobré ale bolo mi úplne jedno kto vyhrá. U mňa za 4*. Tak druhá séria v podstate podobná, mňa bavila viacej ale o postavy nemám taký záujem ako by som chcel. Pozerá sa nato dobre, vizuálne to je pekné ale tie jednotlivé príbehy ma neohúrili. Haraldova cesta na lodi trvalo dlho, v Londýne sa to vyvíja zaujímavo ale tá zápletka nemala trvať celú sériu, no a Freydis je linka s náboženstvom, ktorá vás buď baví alebo nie. Stále za 4. ()

Kopi1

Některé díly dobré, některé nuda. Je škoda, že ani při pouhých 8 dílech to není lépe promyšlené. Bitvy také nikterak zázračné, špatné nebyly, ale že by se jednalo o režisérský masterpiece se opravdu říct nedá (hlavně závěrečná bitva má za mě spousta nelogických věcí). S lokacemi a kostýmy už to má Netflix vyzkoušené a to vše funguje. Zápletka průměrná, vše už jsme to tak nějak viděli, příběh v Uppsale mě spíše nebavil a táhnul se, nepochopil jsem proč najednou poslali Knuta pryč a celá ta linka, že se v Anglii furt střídají na trůnu mě taky moc neohromila. Hodnocení si myslím, že by mělo být větší, za mě je to tak 70 %. Na to, že si to mohli v klidu připravit a rozmyslet, tak jsem čekal více. Zkouknul jsem to spíše k respektu k původním Vikingům, kteří ale poslední 2 sezony servírovali to samé dokola a zde začátek moc dobře nevyšel. Takhle 2.sérii moc nevěřím, ale nejspíš stejně kouknu ze zvědavosti. ()

Artard

Stovky postáv, stovky miest na objavovanie, stovky príbehov, ktoré môžu ukázať svetu, BUT NO, zase ten posraný imaginárny Kattegat a všetko sa musí točiť okolo neho, CHODTE UZ DOPRDELE!!!! Ako keby vikingovia nemajú dosť histórie a historických postáv, ktoré by mohli ukázať, demenecia... ()

Hapretor

V bitkách snad ještě lepší než jen "Vikings" ... v erotických scénách však zaostává ... rozhodně to však není ztráta času ... další díly s díky uvítám ... ()

yvona

Černého jarla neodpustím a celý seriál je tímto zralý na "odpad" už od první epizody. Ale to bych se už na Netflixu nemohla dívat na nic. Mimochodem....pěkný svině byli ti křesťané. ()

Maximilianus

1. séria: Začiatok bol taký uponáhľaný,  a celkovo aj tých osem dielov pôsobilo trochu narýchlo,  napriek tomu mi to prišlo lepšie ako 6. séria pôvodných Vikingov, a kvalitatívne by som to prirovnal skôr k prvým štyrom sériam. Dej napredoval rýchlo, boli tu krehké spojenectvá, zrady, akcia, krv a sympatické postavy. Za mňa výborné pokračovanie,  ktoré dúfam neskončí predčasne. 7,4/10. 2. séria: Bavila ma prvá séria a bavila ma aj táto. Stále mám však mierny problém s tempom jednotlivých epizód. Všetko je aj príliš svižné. Nie sú tu žiadne omáčky,  naťahovačky, rovno sa ide k veci, všetko sa hneď vyrieši. Nejakí extrémne mi to nevadí,  ale privítal by som, keby mala séria kľudne o dva, štyri alebo aj o osem dielov viac. 7,4/10. ()

kukkik

Původní seriál a i tenhle jeho spin-off se prezentují jako historická dramata a jako takové je hodnotím. Co se týče původních Vikingů, tam to šlo postupně z kopce, ačkoliv začátek byl dost slibný. Tady je to v hovnech už od prvního dílu  a postupně se to v nich už jenom převaluje, občas to sebou plácne a zvedne spršku splašků, která se po chvilce usadí ale to je tak vše.  To, co bych nějakému fantasy bez knižní předlohy byl ochotný odpustit tady rozhodně pominout nelze a celému seriálu to brutálně sráží vaz. A já už jenom kroutím hlavou, proč má někdo potřebu tohle dělat? Vydávají to, proboha, na Netflixu. Tam jsou tržby jisté tak jako tak, tak proč se zaprodávat nějakým módním vlnám, za cenu brzkého úpadku v zapomenutí, když za podobné peníze mohl vzniknout historicky věrný počin, na který by se i budoucí divácké generace mohly dívat s nadšením. Velká škoda zmařeného potenciálu, pokud máte nejen rádi téma vikingů ale jste i fanouškem historie, pak tenhle seriál paradoxně vůbec nebude pro vás. 1/5 ()

Nykrous

Za mě velké zklamání. Docela jsem se těšil a ani nízké hodnocení mě neodradilo. Přece jen poslední série původních vikingů měla podobné hodnocení a i tak jsem ji přímo miloval. V tomhle pokračování je velký problém samotná atmosféra. Narozdíl od původního seriálu kde jsem si fakt připadal jak mezi vikingy a říkal jsem si, že to tak opravdu mohlo vypadat, tak tady mi to přijde jako jakýkoliv americký seriál, akorát do něj šoupli vikingy (dialogy, chování postav, atmosféra). Dalším problémem je, že je toho hrozně moc na poměrně malé stopáži. Byl jsem opravdu zmatený kde se berou nějaké postavy a proč dělají co dělají a jak se tam míchají různé problémy mezi sebou. Dále jsem si neoblíbil snad žádnou postavu což mi bylo líto, když u původního seriálu jsem se zamiloval do tolika postav. Jediné co tomu nemůžu vytknout je samotný vizuál, ale jinak si asi na nic jiného nevzpomenu. 50-60% ()

bearmeedek

Série jedna: Je to jiné, než původní klasika. Je zde méně akce, méně sexu, ale i méně přešlapování. Naopak děj se hrne někdy až moc rychle nebo v náznacích a odkazech. Zrůdností bylo, že královnou v Kattegatu je - no, kdo jiný než černoška. Střety křesťanství a "barbarské" víry jsou ještě silnější, než dříve a myslím, že po konzumaci těchto seriálů by nejeden věřící mohl opustit jakoukoliv víru. Valhalla nemá sílu prvních řad Vikingů, ale pořád je to lepší než nic (podobného), nebo než nějaké nabízené sračky. Poslední epizoda byla na vysoké úrovni a škoda, že to tak nebylo celé. Možná náznak něčeho příštího. Série dva: O moc lepší než jednička. Pomalejší rozjezd a potom pěkný nátlak. ()

Wlastik

Ani nechci psat recenzi. Toto bylo neskutecne becko. Obcas chaoticke. Ale hlavne, ze nakrmili divaka tim, co chtel videt: Vikingy a krev. hm, wow. Jestli jste si mysleli, ze ta saga po Ragnarove smrti byla sracka, tak to se "teste" na tento serial. :D O cem byl ten serial? O Gronanovi nebo o Jezisovi? Uz ani nevim. ()

Cooller

nelze nesrovnávat s puvodní serii a proti te je tohle prostě neuvěřitelná nuda, většinu času se jedna jen dialogy a debaty... nikam to moc nesměřuje, postavy bezcharakterní a nezajimave.... eh ()

mimozakon

Tohle je těžké. původní Vikingové byli k zulíbání a bylo možné si zamilovat téměř kteroukoliv postavičku. Ano, místy i Ivara.... Tady je osazenstvo takové nemastné neslané. ()

alldo.raine

Bohužel to nemá ani zdaleka kvality Vikingů. Herci i scénář slabota. Šlape se voda, nemá to čím zaujmout. Dnes je tak velká konkurence, že bych s tímto čas ani neztrácel. Raději bych šel na Vikingy, Poslední království či Barbary. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (viac)