Demonik

(festivalový názov)
  • Kanada Demonic (viac)
všetky plagáty

Carly a Angela jsou dcera a matka, které spolu moc často nemluví. Když Carly kontaktují z nemocnice, kde Angela leží v kómatu a s jizvami na rukou, jen velmi neochotně přistoupí na experiment: pomocí počítačové simulace může s matkou promluvit. Tím ovšem žena probudí ďábelské síly, které jen tak zastavit nepůjde. Film Neilla Blomkampa slibuje intenzivní kombinaci duchařského hororu a napínavého sci-fi thrilleru. (Future Gate)

Anderton

Ako nízkorozpočtový horor nejakého nezávislého štúdia by sme brali Demonik ako slušnú jednohubku so solídnou atmosférou a niekoľkými fajn scénami (Sam s maskou). Ako film Neilla Blomkampa ide o sklamanie a pokiaľ má niekto dojem, že predstaviteľom zostupnej tendencie svojich filmov je Shy, tak Neill ho dokonale tromfol. Pretože Shy točí skôr v sínusoidách. Dialógy občas vážne bolia... are you ok? ...ok...let´s go... don´t go there a podobne... kresťanská symbolika už nemohla byť viac prvoplánová. Avšak film som vnímal od začiatku ako hororové béčko a neriešil som, že je to posledný Blomkamp, takže môžem dať s pokojným svedomím tri hviezdy. ()

*CARNIFEX*

Blomkamp posunul “prvý apríl”, na september, aby fanúšikovi horor žánru nezostal nič dlžný. Normálne mám pocit, že tento údajne potajme cez Koronu natočený snímok, sa natáčal počas fázy, keď bol každý jeden zo štábu v pokročilom štádiu pozitivity. Človeka by absolútne nenapadlo, že toto natočil ten, čo má na svedomí: District 9, Elysium či súbor hororových kraťasov, ktoré pred pár rokmi žali úspech. Toto je celkom slušná ostuda, pričom dve hviezdy dávam čisto za potenciál v podobe námetu a aspoň ako taký, živší záver. ()

darkrobyk

Nízké hodnocení a komenty mě připravily na mizerný zážitek, snad proto jsem byl spíše mile překvapen. I přes délku mi rychle utekl, jelikož měl napětí a jakýsi vnitřní neklid. Matka má v sobě démona, což dcera Carly neví. Když je matka hospitalizována ve speciálním zařízení, vyzvou Carly, aby se s matkou setkala. Virtuálně. To mi přišlo jako zajímavý nápad a líbilo se mi, že virtuální svět vypadal jak ze starých PC her, čímž byl jasně oddělen od reality. Démon měl ptačí podobu, a tak trochu připomínal ochranné středověké obleky s maskou proti moru. Že démon může měnit hostitele není nic nového, že by ho bylo možné zabít, se mi moc nepozdává, tyhle bytosti bývají už z podstaty nesmrtelné. Ale ono to stejně nevadí. I když dojde na mrtvé a krev, velké gore se nekoná, což tentokrát nevadí. Ono je to vlastně psychologické drama ve fantastickém kabátě. Škoda jen, že kamera je neokázalá, nejhezčí jsou tak záběry na město ve dne či v noci a přírodu okolo něj. Mě divná Kanada nezklamala, běžný divák, jak vidno, spokojený ale nebude. ()

tron

Ja vlastne ani neviem, či mám chuť tomu dať „až“ 2*. Ale dám ich, lebo to môže znieť neuveriteľne, ale v živote som videl ešte oveľa horšie horory. Aj keď neviem, či Demonik vôbec horor je (asi až ku koncu a aj vtedy je to otázne... a hlavne vtedy už bolo neskoro). Nesympatická hrdinka, nulové tempo rozprávania, absolútne mdlá a nezaujímavá zápletka, stopové prvky po atmosfére, skoro žiadne zapamätateľné scény, povinné akčné finále a postavy, ktoré nie sú schopné vystreliť a držať baterku ako normálni ľudia. Prvý (a zároveň posledný) vyložene super film, ktorý som od tohto režiséra videl, je z roku 2009. Takže asi toľko. ()

EvilPhoEniX

Když Neill Blomkamp oznámil, že potají během Koronaviru vytvořil horor, tak jsme se všichni těšili, leč zbytečně, tohle totiž vypadá, že natočil 10 let zpět, během koronaviru objevil ztracený klíč k trezoru a s výmluvou film vyslal do světa.Demonic opravdu vypadá i působí, jakoby jej natáčel začínající debutant, za malý peníz, který má docela zajímavý koncept v žánru Démonického posednutí, ale vybral si tu nejméně atraktivní látku, která v hororu vůbec je. Jestli takhle měl vypadat i jeho Alien, tak potěš pánbůh.Je to zbytečně dlouhé, ukecané, málo akční ( téměř žádné gore ani lekačky) a ta simulace působí spíš jako background verze the Sims, což byl hodně špatný vtip. O záporákovi radši nepíšu už nic, jinak bych se rozčílil. Tohle fakt ne Neille.Démonická zívačka. Příběh 2/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 2/5 Hudba 2/5, Vizuál 2/5, Atmosféra 3/5, Napětí 1/5, Emoce 1/5. 4/10. ()

• Natáčanie prebiehalo tajne počas pandémie COVID-19 v strede roku 2020 v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (Real Tom Hardy)
  • Velká část filmu využívá techniku zvanou „volumetrické video“, což je typ volumografie a fotogrammetrie, díky které je možné zaznamenávat trojrozměrný prostor. Uživatel se tak může v reálném čase pohybovat ve videu dle svého uvážení. (HellFire)

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

27.02.2021

Je to už dvanáct let od doby, co do kin dorazilo akční sci-fi District 9 jihoafrického režiséra Neilla Blomkampa (Elysium, Chappie). Snímek získal velmi pozitivní reakce od kritiků i diváků, byl… (viac)