Keď búrková sezóna naberá na intenzite, stretnú sa cesty bývalej lovkyne búrok Kate Cooperovej, ktorá sa vracia do terénu po zničujúcom zážitku, a ľahkovážnej hviezdy sociálnych sietí Tylera Owensa. V Údolí tornád sa rozpútajú strašidelné javy, aké dovtedy nikto nevidel. Dvojica a ich konkurenčné tímy sa ocitnú priamo v ceste viacerých búrkových systémov zbiehajúcich sa nad centrálnou Oklahomou, kde budú musieť riskovať vlastné životy vo vťahujúcich víroch tornád a medzi poletujúcimi troskami. (Continental Film)

Trevor

Grace to zvládne...a ak nie Grace tak Kate určite...Twister bol svojho času takmer prelomový a kultový snímok, teda pre väčšinu teenagerov v tom čase určite...a na to stavil režisér aj teraz, plno silných sebavedomých žien, zlý biely developer, multikultúrnejší youtube tím asi na svete nie je ale ani tak to nebolo zlé, ale...ale ja som to už pred 28 rokmi videl. ()

Colby Sawyer

Totálně v pohodě. Daisy je jako vědátorka přesvědčivá asi jako já bych byl MMA zápasník. Powell je na tom malinko líp, stejně je ovšem přesvědčivější v té kovbojské poloze. Jinak je to fajn, finále trošku kýč, ale dobře to vypadá i odsýpá. Tornáda působí epicky i děsivě, nechybí pocit nebezpečí a části, kdy se někdo snaží tvářit chytře jsou natolik rychlé, že člověka neotráví. Nevymýšlelo se tu nic převratného, je to zkrátka poctivý letní blockbuster, což není vlastně málo. ()

M.i.k.e

Devadesátkový katastrofický akčňák, který je v jádru úplně to samé jako skoro třicet let stará “jednička”. Celé je to tak roztomile naivní a průhledné, že když si řeknete, že v příští scéně se stane tohle a tahle postava udělá tamto, tak se to přesně tak stane. Když ale odhlédnu od absence momentu byť jen minimálního překvapení, tak sem dostal přesně to co jsem chtěl. Dobře udělanou a dobře obsazenou zábavu plnou sympatických postav, na kterou se časem klidně (a celkem rád) podívám znova. A to vlastně není zase úplně málo…69% ()

ilemas

Zbytečné pokračování již viděného, první Twister byl mnohem lepší, nebýt ho, tak docela dobrý i když se první polovina filmu prokecá. Film nepřináší nic nového. Hned na začátku filmu do očí bijící klišé: potřebujeme nějakou tyč, a světe div se, kde se vzala tu se vzala, hned byla přímo po ruce. Měl jsem větší očekávání po tolika letech od prvního Twistera, čekal jsem více akce, napětí a více lepších trikových efektů , ale po mnoha jiných katastrofických filmech jsem nedostal téměř nic co už bych xkrát neviděl. ()

BarryLyndon

Jeden z nej 80s/90s návratů a šlo to i bez stupidních cameí a levných pomrknutí. Vážně jsem si připadal jako s filmem z půjčovny v tom nejlepším smyslu. Úvodní dvojice naprostá topka, parádní chemie. I s budoucím Supermanem se na to bude vzpomínat jako na začátek velkých legend :). Docela překvapil twist ne na obloze, ale v ději. 8/10 ()

Martrix

Začátek mě trochu vyděsil a přiznám se že jsem doufal, že tuhle partičku polodospělých lovců tornád odfoukne vítr a místo nich nastoupí jakožto tornádoví mstitelé, jejich rodiče nebo aspoň starší sourozenci. No, co vám budu spoilerovat...dopadlo to dobře. Tvůrci pochopili, že jednou ze tří důležitých(funkčních) ingrediencí Twisteru, byly bizarní a sympatické postavy kolem hlavních hrdinů. Nerdi, nadšenci, svérázní a obětaví parťáci do nepohody(haha). Bandička v Twisters by si s nimi nezadala, ale bohužel nedostala dost prostoru. Vše se točí kolem Kate...což je trochu nuda, protože její charisma a charisma Helen Hunt...no, je to jako srovnávat Vegeburger a Bacon Cheeseburger. Naštěstí to plně vynahrazuje Glen Powell, jehož okázalé frajírkovství prostě baví. I když z něj byla v průběhu dění ta aura sympatického dickheada sejmuta, pořád to byl hlavně on, kdo dodával prvek zábavnosti. Tou další ingrediencí, která v Twisteru fungovala, bylo předevší napětí, dynamika, akčnost...Bontova tornáda měla "charakter" a jejich nahánění bylo i díky hudebnímu podkladu zábavné. A přestože byly triky...no, prostě skoro třicet let staré, všechno to létání krav, cisteren a traktorů, fungovalo skvěle. Twisters je samozřejmě trikově jinde, ale na autentičnosti to nepřidalo zdaleka tolik, jak by mohlo. Chybí tomu nápaditá kamera. Ale aby to nevyznělo jako tvrdá kritika...jen si myslím, že to mohlo být lepší. Přesto...závěrečná tornádoscéna byla velmi solidní. On je celý Twisters vlastně v pohodě a nemám potřebu ho shazovat. Jen trochu zamrzelo, že je to další variace na něco, co už tady bylo. Nikam jsme se neposunuli; ve skutečnosti to mohl být jen s malými úpravami prequel k Twister. Je to poskládané slušně, pěkně to vypadá...ale pokud se budu chtít podívat na film o tornádech...stejně zase sáhnu po zábavnější Bontově klasice. A to i přestože vím, že má k dokonalosti taky daleko. Vydržel jsem do závěrečných titulí, kde se tvoří nová parta tornáďohoňkistů a říkám si, že by mi vůbec nevadilo vidět s nimi další film. Jenže o čem by to bylo? Tak mě napadlo, že by bylo hezké vidět třeba Twisters vs King Kong. ()

PROCESOR

Musím přiznat, že o 28.let mladší díl mě bavil více. Čekal jsem a těšil se, že tenhle bude vymazlenější a propracovanější, hlavně co se týká efektů. Nejen, že nebyl, ale dokonce i kopíroval některé scény. Asi mé očekávání bylo přehnané, ale za téměř 30. let to tvůrci neposunuli ani o píď. ()

Immortal17

Každých pár let se do kin dostane film o katastrofě a obšťastní žánrovou komunitu. Po ''Storm Hunters'' a ''Geostorm'' jsme museli být trpěliví. Ale "Twisters" mají opravdu charakter. Jsou tu tedy dvě hodiny velmi dobré katastrofické akce, která přináší silný obraz a velmi dobře se hodí do kina. Je vidět jedna nebo dvě podobnosti s Twisterem z roku 1996, ale to může být způsobeno také tím, že takové filmy mají téměř vždy podobnou strukturu. Příběh je všechno, jen ne inovativní, ale s tím se dalo počítat. Film spíše přináší naprosto zábavnou popcornovou akci podle osvědčeného receptu, která je zábavná, líbivá a vizuálně velmi atraktivní. ()

LasT_Olt

Daisy Edgar-Jones má ráda twisters. Co to znamená, že má snad ráda tu barevnou párty hru kde se lidi mohou legálně omakávat? Nebo má ráda kuře z KFC? Nebo ty nanuky? Ne, Daisy má ráda tornáda, je to špičková meteoroložka, která se podívá na pšeničné lány a hned ví odkud vítr vane. Loví nějaké tornáda až ji kámoš Jebej, který pracoval pro strýčka sama poví o tajném radaru, který čorl a chce s ním snímat tromby atd. Doslova nejdebilnější možný způsob, jak sbírat data z tornád, trust me na vš jsem měl z meteorologie E, takže už o tom něco vím. Jebej je s Daisy v milostném dvojúhelníku, dokud nepřijde Tyler. Tyler je badboi a cowboi a kdyby ho nehrál sexy chlap Glen Powell tak by s jeho chováním Daisy zavolala fízly a zajistila si zákaz přibližování. Když tenhle debil v kovbojském klobouku začne v půli filmu mluvit o jodidu stříbrném, z jeho úst to vyzní asi jako když ti bezdák na hlaváku v Ostravě říká, že se vesmír skládá z 12 particles of matter & 4 forces of nature. Jebej potom vypadne a zase se vrátí a všichni nasednou do 10ti tunového auta, které se jako jediné ve filmu nevznese ani když je na hraně vejru a společně se vydají slunečnému konci. Možná přijde i nějaký ten plot-TWIST a zahrajou si twister. Bolestivá sračka, ale dal jsem si v letním kině teplý pivo a byl jsem v cajku. ()

Triple H

Duchovný príbuzný Jurassic World. Tzn. old school nostalgia v čerstvom kabáte s novými a poväčšinou celkom sympatickými hercami, ktorá veľmi poctivo ctí čo bola jednotka (dalo by sa povedať, že to je skoro remake). Glen Powell je sympaťák, z ktorého rastie solídny leading man a všeobecne ma obsadenie celkom príjemne prekvapilo. Škoda, že sa neobjavila Helen Hunt aspoň v cameu, bola by to určitá nostalgická čerešnička na torte. Menšia výhrada je, že v strede sa možno až priveľmi a na dlho spomalí a pri názve "Twisters" (a rozpočte 200 mil.) som očakával nejakú predsa len ešte epickejšiu kataklyzmu s viacerými tornádami. Soundtrack tiež prekvapivo fajn a celkovo sa jedná o dobrú vec, ktorá originálu hanbu nerobí, baví a má aj nejaký šmrnc. Za mňa spokojnosť, a keďže to mohlo byť o dosť odfláknutejšie a horšie, zaokrúhlim svoje hodnotenie vyššie. Neviem či sa tie rodiny, taťuldovia a maminy z Amerického midwestu na film vyhrnú tak ako sa na sociálnych sieťach už dlhšie špekuluje (či dúfa, alebo botuje), a normálnejšia box office logika hovorí, že v konkurencii populárnych animákov a Deadpool x Wolverine to nemá veľmi šancu uspieť a dosť možno to preceňuje silu svojej značky a podceňuje veľmi dlhý odstup od jednotky (Twister predsa len nie je pop-kultúrna ikona/klasika ako Top Gun ani Jurský park)...predsa len premiérový víkend a IMAX bol úplne prázdny, čiže toto zaváňa na tržbách niečím ako Furiosa...ale doprial by som filmu slušnejší zárobok. ()

fabecc1222

Jednička je jedna z mých dětských kultovek, která jela doma klidně 10x do měsíce a nikdy se neomrzela ,spoustu scén a hlášek znám nazpaměť, takže navázat na takový klenot není pro mě jako diváka jen tak. Oproti spoustě jiných pokračování po X letech se dvojka Twisteru neveze na těžké vlně nostalgie a napojení na jedničku je tak spíše převážně z komerčního hlediska. Ačkoliv je to vlastně jinak ale úplně stejnej film, který má skoro stejný námět, skoro stejný průběh a skoro stejné vyvrcholení. Po těch skoro třiceti letech už doba digitální vyspěla, takže počítačová tornáda už nevzbuzují takový údiv, ale člověka to pořád dokáže vrátit do těch dětských let. Audiovizuální stránka splňuje dnešní standardy toho, co člověk od takového filmu očekává. Hlavní dvojka má před sebou velký hvězdný potenciál a bude zajímavé sledovat jejich kariéry do budoucna. P.S: Krávy tam nelítaj :/ ()

BROKEN_

Super oddychovka. Jednoduché a předvídatelné, ale oldschoolově zpracované a funkční. Herecké duo je dobrý. Glen Powell je velký sympaťák, kterého bych rád viděl v dobrodružném filmu. Vedle něho je zde talentovaná Daisy Edgar-Jones, kterou mám rád delší dobu. Technicky je to dobře zpracovaný film a jsem mile překvapen, že tornáda jsou na vysoké úrovni (rozpočet byl 200 milionů a jde to tam vidět). Hudebně to funguje a umí to podkreslit dané scény. Šel jsem na to do kina s tím, že se budu bavit a vypnu u toho a to jsem dostal. Jsem rád, že jsem to mohl vidět na velkém plátně. Tam jsou přece ty nejlepší filmové zážitky. 7/10 ()

elanius

(72/2024) / Ale áno, ako zábavný letný filmík to funguje. Najmä vďaka hlavnej dvojke, Daisy je super, neokukaná tvár a Glen Powell je skvelý match. Možno trochu chýba viac prepracovaný príbeh, väčšina filmu sa točí okolo vzťahu Daisy a Glenna a tie búrky, úprimne sú len taký originálny setting pre ten film. Inak v poslednej dobe nám vlastne vymizli emerichovky a vlastne aj škoda. (7/10) ()

hroubek

O režii tohoto snímku se postaral Lee Isaac Chung, který má za sebou menší filmy, a jeho nejvýraznější zářez v kariéře bylo oscarové Minari. Chung je šikovný režisér, nicméně asi bych mu nesvěřil film za dvě stě milionů dolarů. Naštěstí pro nás Chung odvedl velmi dobrou práci a natočil svižný a hodně zábavný katastrofický blockbuster, který šlape od začátku až do konce. Chung mi hned na začátku filmu ukázal, že má řemeslo v ruce, a že se nemusím bát, že by nezvládl trikovou a akční stránku filmu. Ba naopak tady Chung příjemně překvapil, jelikož akční a trikové scény jsou parádně udělané, mají správné tempo, adrenalin, hezky se na ně kouká a Chung se nebojí scény různě odlišit nebo přijít s opravdu povedeným a krásným záběrem - pohled do oka tornáda, ohnivé tornádo. Další věc, která se Chungovi hodně povedla je práce s charaktery. Všechny postavy ve filmu fungují, tak jak mají. Mají přirozenou chemii mezi sebou, a během pár minut si nás získají a budeme jim fandit.  Film hodně těží ze sympatického obsazení, které si sedlo tím správným způsobem a herci mají mezi sebou tu správnou chemii. Daisy Edgar-Jones se mi této roli hodně líbila a svou postavu zahrála moc dobře. Její civilní výkon se mi k ní hodil a velmi elegantně prodala trauma své postavy. Glen Powell si krade spoustu scén pro sebe a je vidět, že si tuhle roli užívá. Powell bez problémů zahrál velkého showmana, který je zároveň dost inteligentní chlap, co zvládne přemýšlet a jednat, když je potřeba. Anthony Ramos je ve své roli fajn a s přehledem to odehrál. Brandon Perea má menší roli, ale umí na sebe strhnout pozornost tím správným způsobem. David Corenswet dostal nevděčný charakter a zvládl ho zahrát přesně jak měl.  Film stál obrovské peníze, a naštěstí pro nás jsou ty peníze na plátně vidět. Akční scény a trikové sekvence vypadají moc dobře. Ve filmu se hodně pracuje s fyzickými a praktickými efekty, které doplňují digitální triky. Celkově se mi líbila audiovizuální stránka filmu. Zvuk, kamera, zvukové efekty jsou parádní. Osobně mi velkou radost udělal soundtrack, který je složený ze správný písniček, které k filmu naprosto přesně pasují. Celkově bych se nebál říci, že film má atmosféru devadesátkových filmů, ve kterých byla poctivá řemeslná akce a velká kupa patosu, naivity a lehké hlouposti. Ale to v tohle případě nelze brát jako zápor. Co se týče záporů, tak tady je asi největší problém v tom, že film v ničem nepřekvapí. Stane se přesně to, co čekáte, že se má stát. A prakticky se jede po příběhové stránce na jistotu a je to trochu škoda. Určitě šlo po příběhové stránce vymyslet pár nových věcí. Já jsem spokojený, jelikož jsem dostal přesně to, co jsem dostat chtěl. Zábavný letní blockbuster, který na velkém plátně vypadá a zní skvěle. Naladil jsem se na film, a on se mi odvděčil dobrou a zábavnou podívanou, co dvě hodinky dobře funguje. Nějaké výhrady k filmu sice mám, ale i tak mi to nezkazilo zážitek z filmu. Twisters je povedený katastrofický blockbuster, který předchozímu filmu nedělá ostudu. () (menej) (viac)

JohnnyKladno

Musím uznat, že jsem měl v některých scénách lehounké nutkání se přidržet sedačky v kině. Lee Isaac Chung tornáda ukázat umí a já se příjemně bavil. Samotný příběh je banální, předvídatelný, 90tkový "feeling" filmu Twister. Kate (Daisy Edgar-Jones) už od útlého dětství fascinují tornáda. Má silný cit na rozpoznání mraků, deště a jiných meteorologických jevů. Umí si informace pospojovat, a tedy vytušit, kdy a kde se objeví tornádo. Její vize, projekt, je ochránit lidi a umět tornáda zastavit. Po neúspěšném prvním pokusu už nehodlá nadále riskovat a do hry jí po 5i letech vrátí až starý kolega Javi (Anthony Ramos). V tu chvíli přichází na scénu youtuber a naháněč tornád Tyler (Glen Powell). Drsňák, pohodář, charisma z něj stříká, prostě postava, kterou čekáte. Přesně to, co tě asi napadne, to se bude dít. Je to film o tornádech, a tak jsem vlastně dostal to, co jsem očekával. Pěkně to šlape, akce je fajn, casting funguje, ale o nikoho se reálně nebojíte a úplně strhující to není. Velmi silných 60% ()

yeniczek

Jednu věc dělá tenhle sequel dokonce lépe než jeho předchůdce. A to je zobrazování bouřkových mraků a celkové atmosféry před tornádem. Ten zelený nádech a až hutná, rychle se pohybující masa... Perfektní. Stejně tak jako scéna, kdy se lidem na rodeu spustí varování na mobilu. Jinak důstojné pokračování, které snad každý dopředu odsoudil, a tak tu mám jedno z nej překvapení tohoto roku. Trikové kejkle už samozřejmě nemají šanci překvapit, jako skoro před třiceti lety a na příběhu o lovcích tornád nic moc nevymyslíte (i když téma traumatu ze ztráty blízkých je tu až překvapivě silné). Krásných 8/10 a je to klasický film do letního kina. ()

blackkocour

Algida Cinematic Universe: Twisters. PHASE TWO MILKYWAY: Black Nogger Toffikanda, Calippo Man, The Incredible Magnum, V jako Viennetta.. Ano, v Holém Údě se originalita už dávno nenosí, a spodního prádla taky už moc ne. ()

Lencha

Na tenhle film jsem se těšila a nezklamal mě. Co jsem čekala, to jsem dostala. Původní Twister (1996) byl o maličko lepší, ale myslím, že tenhle nový se nemá za co stydět. Daisy je neokoukaná a na Glena se hezky kouká. Spolu jim to ladí, a i když jsou tam vlastně jen náznaky nějaké možné vztahové linky, celkem to mezi nimi jiskří. Ostatní obsazení je příjemné, potěšilo mě vidět Mauru. Určitě se na film podívám minimálně ještě jednou. ()

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

12.08.2024

Bylo to jen otázkou času. Tržby letošního marvelovského hitu Deadpool & Wolverine režiséra Shawna Levyho (Free Guy: Hra na hrdinu, Projekt Adam) se nabalují jako sněhová koule a už třetí víkend… (viac)

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

22.07.2024

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (viac)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty