Čo robiť, ak sa z hŕstky čisto hypotetických teórií a domnienok zrazu stane desivá realita? Čo všetko sa môže stať, keď na našu Zem jedného dňa skutočne zaútočí akási neznáma veľmoc? Ako a kde vybuduje ľudstvo svoje posledné obranné pevnosti v boji s nepriateľom, ktorý je jednoznačne v presile? Už celé roky prichádzajú zo všetkých možných kútov sveta viac či menej dôveryhodné hlásenia o pozorovaní UFO - v Buenos Aires, v Soule, vo Francúzku, v Nemecku, v Číne... Ale až dnes sa z týchto v podstate neškodných údajných blízkych stretnutí prvého druhu stane bolestne reálna desivá hrozba – Zem totiž doslova z ničoho nič napadnú neznámi agresori! Ľudstvo je v šoku a môže sa len viac-menej bezmocne prizerať tomu, ako jedno mesto po druhom padá do rúk votrelcom... Posledným útočiskom značne zredukovanej ľudskej rasy vo vojne, ktorú si nikto z nás nedokázal ani len predstaviť, sa stane Los Angeles. Úlohou námorného poddôstojníka Michaela Nantza (Aaron Eckhart) a jeho mužov je vytvoriť a udržať poslednú obrannú líniu, ale tiež bojovať s neporovnateľne mocnejším a lepšie organizovaným nepriateľom až do posledného muža – nepriateľom, s akým sa dosiaľ ešte nikdy nestretli... (TV Markíza)

Avari.73

+ hudba, triky, zvuk, kamera, akce ... - scénář, konec (to už je klasika, kdy snad nikdo nemá koule na mimozemský útok bez happy endu), náborovka do US army. 6-7/10 (horší čtyři hvězdy) ()

mkubalikova

To jsem si zas dopřála sci-fi večer. Nejdřív Válku světů a pak Světovou invazi. Odškrtávám, že bylo viděno, ale příště si radši pustím Den nezávislosti (i s tím nákladem německo-amerického patosu), District 9 (to je naprostá guilty pleasure), Černý jestřáb sestřelen (i bez ufounů) nebo Mars útočí! (ten se aspoň nebere tak strašně vážně). 50% ()

Guzo

Spíš než co jiného to je hlavně válečný film. Že proti vojákům stojí zrovna mimozemšťané tu moc podstatné není, protože si dovedu to samé představit s "Čína se rozhodla napadnout USA pomocí nové technologie" a podobnými scénáři. Bohužel stopáž je dost nevyvážená, poměrně dlouhý úvod hraje spíše na dramatickou notu a v momentě, kdy se začne něco dít, se v akčních scénách projeví ne moc dobrá režie, která zážitek vyloženě kazí. 55 % ()

zolo23

Čím začať..? Asi tým, že som sa do kina vybral po dlhšej dobe. Zásadne chodím do kina len na dva žánre a to sci-fi alebo horor, pretože práve tieto vyniknú na filmovom plátne asi najlepšie. Po nenormálnom sklamaní v podobe Skyline som dúfal, že Svetová invázia jednoducho až tak sklamať nemôže. A v podstate nesklamala. Som možno jediný, alebo jeden z mála čo nemá nič proti Liebesmanovej tvorbe, práve naopak, je to režisér ktorý vie nabudiť naozaj hustú atmosféru. Dokázal to v menej známom Darkness Falls alebo v krátkometrážnom video filme Kruhy. (bonusový materiál k filmu Kruh 2, ktorý je fakt oveľa lepší ako samotný film!) Svetová invázia sa na nič nehrá, je to "len" dobrý sci-fi film s množstvom akčných scén (prestrelka na dialničnom moste kraľuje), výbornou hudbou Briana Tylera a veľmi slušnými vizuálnymi efektami. Jediné čo ma nasralo bola príšerná kamera, ku ktorej sa radšej vyjadrovať nebudem a počkám si na komentár užívateľa Enšpígla, ktorého považujem za najväčšieho odporcu roztrasenej kamery. To len uvidíte tie hromy - blesky :) . Battle: Los Angeles sa dá zčasti prirovnať k zmesy filmov Black Hawk Down ( podobnosť vojenskej jednotky a ich nerovný boj v zaprášených uliciach) a k Districtu 9 (mimozemšťania a ich mašiny) samozrejme o stupeň nižšou kvalitou (scenár to naozaj zabíja). Reálne je film tak na tri hviezdy, ale ako fanúšik tohto žánru a fakt, že som nebol sklamaný jednu prihodím. Po niekoľkých projekciách musím zdvihnúť na maximum. Keď si odmyslím niektoré priblblé ba priam patetické dialógy (rozhovor seržanta s malým chlapcom po smrti jeho otca) tento film je nabúchaný neuveriteľnou akciou. Zvuk a efekty sú naozaj parádne. ()

spikey1

Úvodem musím říct že je mi až líto, že mi není 13 let a tenhle film si neužívám s očima navrch hlavy a neslintám nad vším co se na plátně děje. V té době se mi totiž líbila třeba i Godzilla a rozhodně jsem jí nechápal jako vtip. Což s věkem a diváckými zkušenostmi není možné u Invaze opomenout. Ta totiž tu sebeironii postrádá, a bohužel všechno co pro Američana je svaté a jejich chlapce ve zbroji oslavující, v jakémkoliv jiném státě a asi hlavně ve státě Švejka musí působit jako špatný vtip. Začnu tím co mi pilo krev nejvíc, a to je hudba, pokud necelé dvě hodiny posloucháte cosi, matně znějící jako americká hymna, totálně nezávisle fláknutá do pozadí a popírající děj na plátně, je zle. Vyrušovala mě z akce a cirka v půlce filmu jsem už měl chuť se nechat některým z emzáků zastřelit. Čímž volně přejdu ke scénáři, ten předepsal mariňákům trousit z úst ty nejvíc kýčovité hlášky, dělat nejvíc kýčovitá gesta a reakce na situace, jaká kdy na plátně byla. Tudíž jsem od půlky filmu neměl chuť zastřelit jen sebe, ale hlavně nechat postřílet všechny "hrdiny" a fandil jsem vetřelcům. U Eckharta jsem čekal kvůli jeho hlasovému drsňáckému zabarvení, kdy dostane šrapnel do tváře a bude pobíhat po bojišti jako Two face. Chudák Michelle je jasným úkazem osudu svých rolí, scénáristé a režisér se z ní zde zase snaží udělat ženského Ramba. Dobojováno jest, a my si s klidným srdcem můžeme říct, že tu vždy budou chlapci U. S. Marines, a pokud celý svět selže, oni budou všemu s hrdostí čelit. Buď si proveďte lobotomii, a nebo se pokuste absolutně vypnout mozek, jinak si ten film opravdu neužijete. ()

P1tr

Hloupý a naivní film plný klišé, s nevyrovnanými triky, který přesto dokáže pobavit. Jak je to možné? Film na vás sype akci nevídanou kadencí, že si mnohdy nestíháte všímat horších trikových záběrů, či naprosto dementních dialogů. Jonathan Liebesman se rozhodl vzít nás do první bojové linie a to plní bezezbytku a s maximálním nasazením. Extrémně klepavá kamera ruší jen vyjímečně a jen umocňuje strhující tempo bitvy o Los Angeles. Světová invaze je čistým příkladem snímku, u kterého je nejlepší vypnout mozek a nepřemýšlet co se proč a jak děje. Vedle tempa potěší i Aaron Eckhart, který jako jeden z mála herců vyšel z tohoto filmu dobře. Film se snaží zaujmout a i přes podivné emzáky a dementní scénář se mu to daří. S několika úpravami by se mohlo jednat o špičkovou podívanou, ale ani takto si nemáme nač stěžovat. ()

Cloud

Dostal sem vše, co jsem čekal až na jednu věc. KDYŽ KOUKÁM NA FILM, KDE BANDA VOJÁKŮ STŘÍLÍ ALIENY A JEDEN ZA DRUHÝM PŘITOM CHCÍPAJ, TAK MĚ ZAJÍMÁ, KTEREJ JE KTEREJ!!! Vždyť je to jeden ze základních kamenů tohoto subžánru "survival" filmů! ()

zahron

Mimozemšťan sem, mimozemš´tan tam, ale kamera o něho zavadila až někdy v půlce filmu, a to jsem si ho ještě ani nestihl pořádně prohlídout, protože hned zase zahučel do bazénu. Americké sebevražedné mise na téma " Jdem! a zpátky nás vynesou nohama napřed ! " mě už asi omrzeli, protože kdybych věděl na co se to chystám do kina - zůstal bych doma. ()

Pecival

No je to ptákovina, ale úplnej propadák to není. Není to ani moc trapné a vlastně ani patetické, za což patří dík. Pravda když se objevil poručík s traumatem z minulosti co chce odejít od armády, myslel jsem si že si dělají srandu. Jinak akce je požehnaně, což je skoro na škodu - jak to má vypadat vykreslení partičky mariňáků ukázal Cameron. Tady jsou skoro všichni zaměnitelný, nemají osobnost a to je škoda. Kamera je opět cukavá a střih chaotický, ale to k tomu nejspíš bohužel patří. Velkým positevem je že Aaron Eckhart opravdu má charisma a člověk by skoro řekl, že je ho pro tohle škoda. Je to dost dlouhé a akce je pořád stejné (občas nějakej ten závěrečnej "boss") - možná by neškodilo trochu skrátit. ()

Georgex

Po shlédnutí mnoha špatných filmů s mimozemským napadením země, jsem se bál, že toto bude další "marťaní sračka". Bohužel jsem se bál oprávněně a na tento film snadno zapomenu, jelikož se jedná o dálší z mnoha neúspěšných filmů s touto tématikou, ba co víc možná se jedná o jeden z nejhorších. Téma napadení země mimozemšťany není nic nového a ani tento film nepřichází s ničím originálním, to jsem ale ani nečekal, čekal jsem spíše plynulý děj, pořádnou akci a parádní efekty, ani jedno jsem bohužel nedostal. Děj filmu je dosti nepřehledný a tragicky popisující pouze jednu skupinu odvážných američanů, kteří jak jinak než hrdinsky řeší každý úkol, žádné záběry velkých bojů o zemi, pouhé zaběry na osud jedné skupiny, ale i pohled pouze na tuto partu byl nudný, stereotypní, nic se nedělo, občas někde přeletěl mimozemšťan, občas nějáká ta přestřelka, ale nudné a s takovým tím tupým "my skupina amíků přijdem na všechno, víme hned kde má nepřítel slabinu a ukážeme světu jak se s nimi musí bojovat". Děj spíše skřípal a nepůsobil na mně plynulým tempem. Efekty tam sice nějaké dobré byly, ale nic na co bych po shlédnutí nezapoměl. Podle mě je hrozná škoda, že film vyprávěl pouze příběh této skupiny a neukázal nám tuhé boje o zemi, třeba i z více koutů světa, tak by byl určitě film zajímavější a nejednalo se pouze o podprůměrný a ničím nevyčnívající sci-fi film. Bohužel ani ta hudba mě niják neoslovila. Celkové hodnocení pouhých 20%. ()

Hollohlaway

Na tenhle film jsem se hodně těšil, a i když to nebylo přesně ono, vysloveně zklamán nejsem. Ano, je to samé klišé, samý americký patriotismus, a vojáci i civilisté stavějící se do řady aby za sebe mohli obětovat život ke konci trochu nudili,ale v rámci popcornového žánru do velkého kina to beru. Obsazení Eckharta bylo šťastnou volbou, je dostatečně mužnej i rozumně drsnej. A jízda jednotky na čas do bezpečného sektoru se záplavou emzáků vás vtáhne a nepustí. Jo a Michelle Rodriguez, já ty její vojandy prostě žeru. ()

jefff

Fantastická Hollywoodská podávaná jak má být. Pěkné triky, nekončící akce, zábava, zábava a zábava. A kdo čekal od filmu jako je Světová invaze něco jiného, pak je naivka. Světová invaze má vše co by mít apokaliptické sci-fi s emzáky mít mělo. Drsnou akci, napětí, dobré triky. Já jsem se v žádném případě nenudil a až na prvních cca patnáct minut, které vypadali dost zoufale mě World Invasion fakt potěšilo. ()

giovanni3

Já se bavil celou dobu. Sice tu nejsou nějaké úžasné dialogy + mi moc neseděl vzhled mimozemšťanů + tu jsou srdceryvné scénky (úmrtí civilisty či scéna ,,znal jsme tvého bratra byl to můj přítel,, , atd..) což trošku degraduje celý film, ale celkově vzato kvalitní akce od začátku do konce tak jak tomu u Válečných Sc-fi bývá. Jsem mile překvapena nebojím se dát 4z5 ()

jenik71

Žádná lahůdka to vyloženě není, ale příznivci akčního sci-fi si mohou přijít na své. Moc se toho nenapovídá, protože vlastně ani není čas. Šmejdi z vesmíru jsou totiž prakticky všude a vojenská jednotka se musí sakramentsky snažit, aby se prostřílela z centra dění. Bojové scény jsou působivě natočené, jsou efektní a hlavně hodně realistické. Možná bych dal i bodík navíc, kdybych neměl srovnání s Dnem nezávislosti. Ten mě dokázal k židli připoutat rozhodně víc. Ani jeden z těchto kousků se však nesmí brát příliš vážně. Mají totiž za úkol jen jedno - a to pobavit. ()

Jello Biafra

Neznáma mimozemská rasa útočí na planétu Zem a hŕstka mariňákov na čele so seržantom v podaní Aarona Eckharta sa im snaží ubrániť v uliciach Los Angeles. Zábavný akčný sci-fi, ktorý mňa bavil hlavne zobrazením pouličných bojov vo veľkomeste a dokonalým zachytením chaosu. Veľkým prekvapením je aj to, že mimozemšťania sú tu veľmi dobre vybavení a fungujú ako organizovaná armáda. Tradične sa však režisér neubránil patetickým scénám, ktoré občas balancujú na hranici gýču a niektoré akčné scény (hlavne v prvej polovici filmu) sú natočené nepriehľadne. Ale inak obstojný akčňák. ()

Chater

Rozhodně zábavnější než bitva: LA, byla ta bitva o body tady. Byl jsem optimista, ptal jsem se: a proč s tímto filmem nemůžu být kamarád? Dostalo se mi odpovědi: Kamarádi se tě nesnaží urážet svými dialogy, absurdním klišé a roztřepanými záběry. A tak nezbývá než mariňácky zavelet: Ústup? Hell YES! ()

ZkuKol

Podobný film jsem opravdu poslední dobou potřeboval. Něco v čem nakopeme "emzákům" prdel v nejvyšším tempu a bez zbytečných pokusů o přesah. Liebesman měl zjevně propracované jen akční (válečné) sekvence, ale neskutečně precizně. V přední linii je to fakt o hubu a velký sál vás donutí setřepávat kousky omítky z ramenou. Ano, ve filmu je cca 15 minut neskutečné vaty, klišé, patosu a military agitky, ale dá se tomu dobře vysmát, divák si oddechne a cestou z kina musí ovládnout chuť koupit si maskáče a atrapu M16. Protože zbylých 100 minut je neskutečně explosivní cesta peklem, při které pochopíte lásku "k vůni střelného prachu po ránu." Triky neselhávají, kamera je dynamická a roztřesená, ale přehledná. Pevně doufám, že se Jonathan dostane k filmu, kde bude celý scénář napsán před natáčením, bude se vyhýbat lacinému figurkaření a dialogy se nebudou točit na první dobrou, protože nikoho z tvůrců nezajímají. On totiž udrží tempo vyprávění, akci valí do diváka silou reklamních spotů na léčení prostaty a umí vyprávět sebeslabší/okoukanější příběhy. Kdyby příštích dvacet let měl točit podobná epicky-akční béčka, získám svou pravidelnou dávku zábavy v kinosálech. Ze dne na den přiletěli a nechtějí si povídat, naštěstí máme mariňáky a ty jim tu prdel do modra zmalují, kdyby měli vystřílet všechny náboje, co se v holywoodských studiích povalují... 80% ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Titáni soupeří dál

Titáni soupeří dál

13.06.2010

Nezáleží na tom, co si o novém Souboji titánů myslíte. Je jedno, jestli se vám líbilo jeho konvertované 3D. Film už v kinech vydělal bezmála půl miliardy dolarů a pokračování přijde brzy. Natáčení… (viac)

Smrtonosný Odysseus?

Smrtonosný Odysseus?

28.04.2009

Starořecká mánie v Hollywoodu nabírá na obrátkách. Studiu Warner Bros. nestačí právě natáčená nová verze Souboje titánů, teď ještě dalo zelenou projektu nazvanému prostě Odysseus. Pokud čekáte epos o… (viac)

Děkujeme, že válčíte

Děkujeme, že válčíte

19.11.2008

To není pokračování nekorektní komedie Jasona Reitmana, jen pokus neohrabaně vám naznačit, že dnes si povíme o novém filmu s Aaronem Eckhartem v hlavní roli. Po Temném rytíři určitě přehazuje nabídky… (viac)