Štyridsaťročný Cal Weaver (Steve Carell) prežíva svoj sen - má dobrú prácu, pekný dom, skvelé deti a za manželku si zobral lásku zo strednej školy. Keď ale zistí, že ho jeho žena Emily (Julianne Moore) podvádza a chce sa s ním rozviesť, jeho "dokonalý" život sa zrúti ako domček z karát. A čo je horšie - Cal sa ocitne vo svete slobodných, lenže sám už niekoľko desiatok rokov nerandil, a tak zažíva jeden neúspech za druhým. Voľné večery trávi sám v miestnom bare, kde utápa zlú náladu. Cala vezme pod ochranu Jacob Palmer (Ryan Gosling) - pohľadný športovec ľahko po tridsiatke. Aby Jacob pomohol zabudnúť Calovi na jeho ženu a začať nový život, otvorí mu celkom nové obzory: flirtujúce ženy, pánske jazdy a tiež nový štýl. Cal a Emily nie sú jediní, kto hľadá lásku. Calov trinásťročný syn Robbie sa zamiloval do sedemnásťročnej pestúnky Jessicy, ktorá si zase robí zálusk na Cala. Napriek Calovmu "znovustvoreniu"  sa jeho srdce nedá prerobiť a zdá sa, že práve to ho stále vedie tam, kde začal. (TV Markíza)

Ollie235

Tohle se povedlo. Kvalitních romantických komedií je v poslední době pomálu, ale tohle je jednoznačně jedna ze světlých výjimek. Všechno funguje, jak má - má to dobrý příběh, úžasné herecké obsazení a dostatek komických situací i hlášek. Škoda jen několika nudných pasáží a trochu slabšího konce. Duo Carell-Gosling je ale zcela výborné. ()

Prehry

Jo, přestože nemám moc ráda přihlouplé americké komedie, tahle se mi líbila.. Velice pěkné ztvárnění reálných a každodenních problémů. Přestože je to celé o lásce, děj netlačil na pilu a dopadlo to překvapivě dobře! ()

Jaro_slav

Film má obrovský potenciál být naprostou sračkou a ke konci onen potenciál téměř využije, nicméně celkově je to příjemný překvapení - hlavně díky hercům, dále díky dialogům, díky wtf zjištění v poslední čtvrtině, díky jistý "politický nekorektnosti", s jakou se tam mluví o některejch tématech a nakonec i díky tomu povinně pitomýmu happyendu, bez nějž by to byl rádobyvážný prasopes. Líbivá nenásilná hudba k takovýmu filmu taky patří, božsky nakřáplej hlas&smích Emmy Stone je dočista balzám na uši, čímžto pádem si tenhle film ty čtyři rudý plnym právem zaslouží. ()

zelvicka.

Jacob Palmer si zasluhuje místo v žebříčku nejlepších filmových svůdníků, s charismatem Jamese Bonda brázdí mnohá moře... Všechny herečky, které mají být k sežrání, jsou k sežrání, zajímavá expozice, zábavná kolize, překvapující krize... a na peripetiích to trochu padá abychom se dostali k superklišoidní katastrofě. Ale nebylo to zas takové utrpení, jako romantické komedie obvykle bývají. ()

suzanne1997

Naprosto průměrný film, nemůžu napsat, že by byl nějak špatný, docela se mi i ten děj líbil, ale ne druhou stranu měl několik špatných míst, tenhle film ale rozhodně nedoporučuji. ()

Milky.

Příjemný film, skvěle zahraný. Bohužel násilně tažený za nějakým scénářem navzdory nějaké logice nebo rozumným reakcím postav. Prostě Carellova postava byla vždycky za čuráka, ikdyž pro to nebyl vůbec důvod nebo to bylo dokonce naopak a byl vlastně oběť. Z mého pohledu ale těžko posoudit jestli to byl jenom špatný scénář nebo americká mentalita. Jinak za 4, vlastně jsem si to užil a ani jsem nečekal, že bych si to užít mohl. Carell je bomba herec a vážné role mu sedí. ()

Žižina

Od tydle komedie jsem cekala trochu neco vic, protoze me trailer naprosto nadchnul. Film se na muj vkus dost tahnul, ale vzdy nastesti prisla scena, ktera situaci zachranila. Bavila jsem se, ale nebylo to nic, z ceho bych byla ultra nadsena. ()

toi-toi

Príjemne úprimná a akurátne zamotaná romantika. Škoda, iba viac nevyužitého Goslinga, ktorý sa pri príprave na úlohu asi díval na Honzíka Novotného v Neveste pre milionára.. ()

halogan

Furt mám Carella v hlavě jako toho potrhlého Michaela z The Office, ale on je prostě šitej na tyhle (polo)vážný role. Navíc kombinace Carell/Moore/Gosling/Stone/Tomei funguje parádně, mrkněte. (Jo a Marise Tomei je v tomhle filmu 46 let, to jen tak na okraj.) ()

ursinko

Od rodičovského združenia som sa bavil znamenite. Ryan Gosling bol perfektný, Steve Carell mi prišiel polotrápny ako vždy a Julliane Moore vôbec nemusím. Ale ako vravím, nie je to úplný úžas, ale zasmial som sa od srdca. ()

Illy

Moc se mi to líbilo. Jeden z těch filmů co mě opravdu baví a rád se k němu vrátím. Super herci, vtipnost a vážnost vyváženy akorát. Doporučuji. ()

Lachvos

Jedna z těch kvalitnějších komedií, které nejsou tvůrci následně popisovány stylem "Natáčení byla strašná zábava, všichni jsou skvělý, většina byla improvizace atd.", což je dobře, ptž tohoto máme dnes už dost, i když přesto mi tu ten Carellovský humor přebývá...jinak rozhodně obstojný odpočinkový snímek ;) ()

Mrs.Bailey

Už od názvu a trojžánru komedie/ drama/ romantický je prostě člověku jasné, o čem to tak asi bude. Ničím originální zápletka, typicky "překvapivé" rozuzlení.. přesto mám pocit, že se jedná o žánrový nadprůměr. Potěší a pobaví, a herecké obsazení je velmi dobře zvolené. Tady musím vypíchnout Ryana Goslinga, protože se jedná opravdu o skvělého herce, kterému to navíc neskutečně sekne. Doporučuju jako nenáročný film na zvednutí nálady :) ()

Harpy

kvalitne som sa zabávala, naozaj :D perfektná komédia ktorá neurazí ani nefanúšikov "romantických, presladených klišé :-) ()

kdosizrosy

Tak vážené dámy a pánové, nemůžu si pomoct, ale JÁ se celkem nudila. Pár vtípků sice slušných, ale nebýt fešáka Ryana, tak to nejspíš brzo vypnu. Máte-li však krizi středního věku a nechce se vám myslet, třeba oceníte. Já ne. ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Loni se mu dařilo s Muži v černém 3, letos jeho sci-fi v Shyamalanově režii Po zániku Země nutí spíš k opatrnosti. Na jaký další projekt se soustředí? Inu, na Focus. Lehkonohou krimi s prvky… (viac)

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011