Rozprávka sa skončila! Zabudnite na Snehulienku a jej milučký spev, ktorý v legendárnej disneyovke počúva celá príroda. V tejto verzii si krehká princezná neváha obliecť brnenie a na zlú macochu vyráža s mečom v ruke. Snehulienka a lovec je výpravnou dobrodružnou fantasy. Mocná čarodejnica Ravenna (Charlize Theron) sa lsťou votrela do priazne kráľa prosperujúcej a mocnej ríše, ktorý z nej čoskoro urobí kráľovnú a potom zomrie. Ravenne ale podľa proroctva kúzelného zrkadla stojí v šťastí nevlastná dcéra Snehulienka (Kristen Stewart) a posadnutosť vlastnou krásou, ktorú by si rada uchovala navždy. Všetky problémy by vyriešila Snehulienkina smrť, ibaže dievčina práve ušla z domáceho väzenia do Temného lesa, odkiaľ sa ešte nik živý nevrátil. Ale kráľovná potrebuje mať istotu, a tak si najme odvážneho lovca (Chris Hemsworth), ktorý dostane za úlohu ju vystopovať a priviesť späť. Jeho vražednú misiu komplikujú nielen čudní obyvatelia lesa, ale aj to, že Snehulienka nie je len taká obyčajná dievčina. Pokoja pri práci lovcovi nepridáva ani statočný princ, ktorý má pre ňu slabosť už od detstva, a najmä partia siedmich trpaslíkov, ktorí vedia dobre narábať so sekerou a vedia, že so Snehulienkou im svitla nádej na záchranu temnotou zmietanej ríše. (TV Markíza)

JimWayne

Nejedná sa vôbec o zlé spracovanie klasickej rozprávky. Film sa snaží zapôsobiť na širšie publikum, mladšie ročníky budú očarené no pre skoršie narodených šedý priemer. Herecky zvládnuté dobre, atmosféra funguje ako aj vizuál celého filmu. Financie sa producentom, filmovému štúdiu vrátili len tak tak, čo nerobí dobrú atmosféru pred možným pokračovaním. 60% ()

depony

Charlize chladně krásná, jenž se nemůže vůbec porovnávat s nezajímavou a nehezkou Kirsten, která neumí hrát, nikdy hrát neuměla a štvala mě jen asi o setinu míň než v Twilight. Příběh mohl mít supr náběh, kdyby ho nezabila hlavní představitelka. A ani další slavná jména, především v trpasličí rotě, nemohou přemoci ten patos a paskvil, kterým nás Snow White chtěla přetáhnout na svou stranu. Já bych snad chvílemi fandil raději Ravenně nebo Zrcadlu. Tak tady už neeee ... sympatie má ode mne Duch lesa, trochu i ten troll a trpalíci. Což je na příběh o Sněhurce asi trochu málo ... ()

Alqarin

Pár fajn okýnek a zmáklá kýčařina s neexistujícím scénářem. Jako by Sanders pospojoval pár svých krátkých filmů a klipů a dál se s tím nepáral. 5/10 ()

zahubicku

Po vizuální stránce nemám takřka co vytknout ale, zato po scénáristické a po herecké ….. omg! Hloupé a tupé dialogy (moc jich není, ale přesto to bylo za trest poslouchat je) taky jsem zaznamenal pár logických chyb, které praštily do očí i mě, no a Kristen jsem to vážně nežral … btw.: nic osobního proti ní nemám. ()

Wysch

Nepovažuju Kristen Stewart za fyzicky krásnější holku, než je Charlize Theron, nicméně musím uznat, že ačkoliv filmový Stmívání ze srdce nemám rád, Kristen se mi jakýmsi záhadným způsobem i líbí. Což má za následek to, že samozřejmě v souboji dvacítky s pětatřicítkou jasně favorizuji dvacítku, ačkoliv musím přiznat i to, že mám obecně větší slabost pro starší holky. Výhodou pro Sněhuru budiž to, že nejsem na blondýny, tudíž zlá královna Ravenna nemůže oproti Sněhuře chybějící hrudní přednosti nahradit zajímavější barvou vlasů. Podotknout taky musím to, že Ravenna má červené oči, což nevím, čím bylo způsobeno, nebo jestli se jedná o záměr tvůrců. Ale teď už vážně. Sněhurka a lovec je nanejvýš překvapivým filmem, který jsem si užil převážně v jeho druhé třetině, která je smrští vizuálních nápadů (houbičky s očima, kráva s větvema na hlavě, jízda na zajících), a nakonec i v nepohádkově zabarveném finále. Sněhura není přespříliš pohádkou, je to jen akční fantasy, kde se šermuje a jezdí a trollí, ale skvělý výběr obou hereček i obou herců podpořený navíc standardně výbornou hudbou dělá v mejch očích z tohohle filmovýho zpracování Sněhury větší terno, než byla přepálená Mirror Mirror bejkárna, která má ode mě hvězdu navíc určitě jen kvůli Lily Collins. Lol. Ale vážně, Sněhurku a lovce bych shrnul nejspíš do týhle věty: "Nápaditý vizuál vyznívající hlavně od třetiny filmu podpořený skvělou hudbou a výpravnou kamerou společně s dobrou dramaturgií." Vona to vlastně ani není věta... [filmový seminář FF UK] ()

Paxxx.cz

Od Sněhurky a lovce jsem v podstatě nic nečekal a nakonec mě film docela mile překvapil. Především díky výbornému obsazení- skvělá byla hlavně Theron a Stewart mi se svým monotónním výrazem z Twilightu výjimečně nevadila. Okouzlující byl především pohádkový svět a líbily se mi i efekty. Trochu mě ovšem zklamal odfláknutý závěr především pak bitva, ale jak říkám v celku to ušlo...7/10. ()

Hannibal92

Bella, Thor a sedm trpaslíků, aneb jak se upirka s polobohem dohromady dala...... nee prostě mě to nebavilo, i když oceňuju snahu držet se původního příběhu, tak volba Kristen Stewart do role nejkrásnější dívky ať už na světě, v království, okerese, nebo jen okruhu 100 metrů od zrcadla mi prostě nesedí. napadá mně několik nádherných mladých hereček, ale Stewart mezi ně rozhodne nepatří. Jinak macecha byla spíš otravně vtíravá než děsivá. Pár drsných hlášek od Hemswortha, krátký souboj s čímsi na mostě a scéna s bílým jelenem jsou jediné věci, které film trochu zachraňují. [Cinestar Anděl - 8.6.12] ()

SaNcHeZ_cz

Zrcadlo, zrcadlo. Řekni mi proč považuješ Kristen Stewart krásnější než Charlize Theron. Sněhurka a lovec je však kromě tohoto paradoxu velmi slušnou záležitostí, která těží převážně ze sympatického obsazení, propracované výpravy a správné epické atmosféry, kterou z poza taktovky doplňuje bezchybný James Newton Howard. Mohlo ty sice být o kousek ještě lepší, kdyby se v druhé půli nesnažila Sněhurka samotná přetavit ve vůdčí charakter, na který nemá ani trochu (nejspíše by ji její polohu nevěřil ani naolejovaný vlkodlak), nicméně toto je jen jedna piha na jinak překvapivě slušném řemeslu. [75%] ()

Greg

"Mirror, mirror on the wall. Who is fairest of them all?" Sněhurka a lovec je bezesporu docela zajímavá fantasy pohádka. Ale víc asi ne. Záleží už jenom na divákovi, zda mu to bude pro dobrý filmový zážitek stačit nebo ne. Jsem rád, že jsem se mohl zařadit do první skupiny a u filmu si odpočinout. Vzhledem k tomu, že příběh Sněhurky už je všeobecně známý (a tvůrci se nesnažili být žádným způsobem originální) nebyl jsem vůbec napnutý, jak to celé dopadne. Ale přesto je to pěkně natočený film s moc pěknou výpravou a zajímavými speciálními efekty (tříštící se stínový vojáci). I kostýmy, ač opět nejsou moc originální, nedělají filmu vůbec ostudu. Z představitelů hlavních hrdinů mě nejvíce zaujala Charlize Theron (ale to bude tím, že záporné postavy se hrají asi vždycky líp) a Chris Hemsworth (to bude asi tím, jak dobře bojoval). Kristen Stewart má svůj jeden univerzální výraz (který málokdy změní), ale jinak je jako herečka fajn. Soundtrack Jamese Newtona Howarda se poslouchá moc dobře, neruší a navíc se dobře hodí k fantasy atmosféře filmu. Celkově jsem spokojený, takže slušné 4*. ()

zlabus

Velice slušná fantasy, které dává hodně na prdel oběma Jacksonovým Hobitům. Sympatické postavy, solidní tempo, požadovaná epičnost a Charlize Theron. S nulovými očekáváními se jedná o poměrně kvalitní zábavu. Na čtyři jvězdy bych šel asi i celkem rád, ale nemůžu kvůli jednomu zásadnímu problému a tím je naprosto iritující Kristen Stewart a její nulový herecký rejstřík. 70% P.S.: Zrcadlo bylo asi opilé, když tvrdilo, že Kirsten je krásnější než Charlize. ()

Rosana

Vůbec jsem si nepamatovala, že jsem to viděla a omylem jsem se na to koukla znovu a až někdy za polovinou mi došlo, že to znám. Nevýrazný film, ale jde to. ()

Tayen

Který producent může připustit plýtvání penězi na nesmyslné a jistě drahé obrazy, které nemají ve filmu co dělat? Mluvím například o jelenovi, co má nahradit jednorožce v ukradené scéně z Legendy a o vílím lese, který je snad onanií na to, co režisér dokáže, ale význam nikde. Co lze vyzdvihnout: psychicky labilní královna zmítaná vlastním šílenstvím přechází ze stoicismu do zuřivosti, taky je zajímavý její nepřirozený vztah s bratrem, což by stálo za to rozvinout. Na její postavě se zřejmě tvůrci a Charlize vyřádili, a tak nevzbuzovala pouze hrůzu, ale i lítost a obdiv za vnitřní sílu a rozhodně si zasloužila smířlivější konec než být zabita nevýraznou holkou, kterou museli na trůn dostrkat ostatní. Dalším plusem je hudba a vizuální stránka, která ale zase švenkuje mezi mnoha tématy a nepůsobí ani syrově, pohádkově, hororově, ani jako cokoliv jiného. Začátek filmu, oproti zbytku, šlape pěkně a dokáže vtáhnout. Film je zajímavý zvláště v místech, kdy je na scéně Charlize, jenže je jí čím dál méně a odfláknuté finále to nezachrání. Co je havárka? Nudná a zdlouhavá prostřední část, což je celá polovina filmu, prošpikovaná vykradenými scénami z režisérových zřejmě oblíbeným snímků jako Legenda, Pán prstenů, Narnie, což zapříčiňuje naprostou nekonzistentnost a plytkost filmu - méně opravdu někdy znamená více. K čemu Sněhurka potřebovala Kouzelný les s vílami? To pro trpaslíky nemohli vymyslet jinou motivaci než prorocké žvásty? Postavy lovce i Sněhurky nedotažené a herci ty karikatury nezachrání - nemají co hrát, jen se snaží na scéně přežít a dát tomu jakýs smysl, ale moc to nefunguje. Za dialogy taky někoho profackovat, protože rozhovory mezi postavami (pokud zrovna nemluví královna - už jen její přítomnost na scéně film oživuje) trhají uši. A co je další nesmysl? Který rozumný člověk pošle do boje holku, co celý život strávila ve věži? A jak se taková holka naučí zacházet s mečem? A jaký je lék na neduhy Sněhurky a lovce? Vystřihnout prostředek - od chvíle, kdy se Sněhurka dostane do Temného lesa, až po chvíli, co se vzbudí do života. Více Charlize a incestních scén s jejím bratrem a více přitvrdit, což znamená zvýšit nepřístupnost. Dále cvičit Sněhurku pro boj a více akce. Nenechat moc postavy mluvit nebo vyhodit scénáristu, a najmout někoho, kdo jim do pusy vloží smysluplnější dialogy. Více Temného lesa, který se povedl, vyhodit ženskou vesnici amazonek (zbytečná vsuvka, stylem se navíc naprosto nehodící) a Kouzelný les, kecy o Vyvolené a trola. Velká škoda. Potenciál film měl, natěšenost diváků taky. Nečekala jsem, že řeknu, že konkurenční Sněhurka s J. Roberts mě bude bavit víc, ale je to tak. Sněhurka a lovec mohla být syrová pohádka aka Panna a netvor. Mohl to být akčnák jako 300: bitva u Thermophyl, mohl to být mrazivý thriller s vyšinutou královnou, nebo temná pohádka jako je Legenda. Sanders chtěl mít všechno, ale dostala jsem film splácaný pejskem a kočičkou. Sanders umí dobře pracovat s vizuálem, ale nedokáže se rozhodnout, jakému stylu dát přednost. () (menej) (viac)

Lamiczka

Jo! Takhle nějak si představuju Sněhuli natočenou podle současného trendu. Ubohost s Robertskou je už dávno zapomenutá, je na čase uvolnit pozice báječnému triu Kristen, Charlize a Chrisovi. Teda především vostrá královna a místní švihák s velkou sekerou jsou hodně dobrý! Trošku upravený scénář, surový děj plný krve, špíny za nehtama a výborná hudba. Jen ten konec byl takovej, no, uspěchanej a mohlo to víc jiskřit mezi pannou s havraníma vlasama a charismatickým lovcem, stejně na to děti do kina nevezmete. ()

Praxis

Charlize ultimatni pekelna zaporacka. Podala doslova genialni vykon.Thor Hemsworth je fajn,Bella pro zmenu cumi vetsinu filmu ,a kdyz necumi,tak zira, nebo se mraci, popr.pronese nejaky dementni dialog. Trpaslici fajnovi hlaskari a podareny vizual vcetne Avatarovskeho utociste potesi. bohuzel problem ten film mel a velky: nebavil mě a to je bohuzel duvod meho nizkeho hodnoceni.50% ()

MartinezZ

Spoilery! ~ Film by vyzněl ještě o stupeň lépe, kdyby se prezentoval jako nějaká zcela vymyšlená fantasy a s nějakou Sněhurkou se nepokoušel vůbec nijak spojovat. Se "Sněhurkou" má tohle společné jen jméno dívky a pár skrčků v hlubokém lese. To ale není výtka, jen konstatování. Udělal jsem si totiž takový miniaturní Sněhurkovský maraton s tím, že ozkouším, co kdo se Sněhurkou a jejím příběhem dokáže vykřesat. V krátké době po sobě jsem tak okusil bestovní Disneyovu verzi, hororovou verzi i Tarsemovu adaptaci. Dcera Johanky z Arku a nového Robina Hooda tak byla dovršením ochutnávky, tentokráte epicky-středověce-fantaskní. ~ Možná trpím skutečně nějakou šelestí na mysli, ale při sledování jsem si stále na něco vzpomínal, pokaždé mi nějaký kousek filmu připomínal tu Robina Hooda Rusella Crowa, kříženého s Black Death (prostředí), tu Nekonečný příběh (v bažině topící se kúň Artax a Atrey, bloudící v Bažinách žalu), tu Eragona (hořící vesnice u břehu) [Poznámka: Vidím, že nejsem sám, kdo si toho všiml, viz.komentář Ant_Antony], tu Narnii (objevování kouzelného lesa/země a jelena, který už už jen promluvit Aslanovým hlubokým hlasem), tu Vidocqa (postava zrcadla vs. maska Fantoma Paříže) nebo znovu Crowova Robina Hooda či Tróju (útok na pobřeží) či dokonce Gladiátora (útok z lesa na Temnou armádu). Celou dobu vám přijde, že se "vykrádalo", kde se dalo. Bohužel se ale rezignovalo na nějaký smysluplný příběh, který by držel pohromadě. Pomineme-li, že Lily [Poznámka: Mimochodem, ve filmu Sněhurka - Příběh hrůzy se princezna jmenuje Lily, v Tarsemově Sněhurce hraje hlavní roli Lily Collins a ve Sněhurce a lovci se Lily jmenuje dívka v ženské vesnici na břehu - náhoda, znamení? ;)], tedy, Pomineme-li, že Lily je od útlého dětství vězněná ve věži, přesto má vychování, znalosti, sílu a mrštnost (a odnětí svobody sponzorované zubní pastou Colgate), že lovec je hodně jednoduše zmanipulovatelný, že postava královnina bratra je úplně zbytečná, stejně jako ukázka důvodu jejich averze vůči světu, že postava prince je zbytečná, že lovec a trphajzlíci se odněkud již znají, že Kristovo (Kristenino) z mrtvých vstání je neefektní a přitažené za vlasy (jako i spousta dalších částí děje), že mi uniká pointa konce filmu, kdy královna kouká (nevím proč) stále na zavřené dveře (jakoby jimi měl někdo přijít) a film končí tím, že se už několikrát zobrazené zavřené dveře zavírají (pokud lovec odešel, vystřihli to), tak... co jsem to chtěl říct? ~ Rozhodně to ale vypadá skutečně moc hezky, místy až nádherně a poklona kameramanovi a tvůrcům efektů. Hudba se povedla (no bodejť :), Charlize byla výborná zlá královna a co jsem nečekal, neiritovala mě Bella, dokonce se sem i celkem hodila, a co víc, předvedla i dva pokusy o mimické hraní - strach a překvapení. Film tedy vypadá a nenudí (stále se něco děje, byť prostě proto, že protože) - hlavně to nechce moc přemýšlet. Forma znovu předčila obsah. ~ Bonusem v kině byly dva protipóly diváků. Dvě slečny/mladé paní (co já vím) po pravici, které byly vděčnými divačkami, lekaly se, smály i plakaly tam, kde dle režiséra měly, a po levici pár, co nebyl schopný si vypnout vyzvánění telefonů a pán měl nutkání uprostřed filmu psát SMS. Více diváků "po pravici" a více 'novodobé tortury' zhůvěřilcům "po levici" ~ Z kina jsem tedy odcházel vcelku spokojen. Sněhurka a lovec nebudou filmem roku, ale na víkendové pokoukání poslouží dobře. () (menej) (viac)

javak810i

K tomuto filmu mám několik výtek. Prvořadě je to vizuální zpracování, které se inspirovalo (či se snaží napodobit) stylem Pána Prstenů, to samo o sobě není na škodu, LotR je skvělé fantasy, jenžě tím to nekončí (schválně, kdo si při sledování vzpoměl na Princeznu Mononoke ;)). Pak mi také nejde do hlavy, jak někdo (zrcadlo) může prohlásit, že Kristen Stewart (která se pousmála téměř 2x za celý film) je hezčí, než Charlize Theron. Každopádně jinak se jedná o celkem povedenou a nápaditou variaci na Sněhurku, jak ji známe my. ()

ivishka

Překvapuje mě má vlna hvězdiček u tohoto filmu. Jenže je tu jedno velké ALE a to je pro mě zásadní nedostatek filmu - kromě všudypřítomné nekrofílie vyznačující se ve tvorbě bratří Grimmů si každý hlupák troufne zfilmovat pohádku s takovou velkou hromadou nedostatků a podivných skutečností. Dobře pomineme, že od skutečného příběhu, který je psán na papíře se to liší asi v 80ti procentech ovšem tím velkým ALE je Charlize Theron!!!! Jako zlá královna je NEPOUŽITELNÁ nejen že by neměli usuzovat podle xichtu herečky i když krásná herečka je pro poutavost děje a obzvláště pro mužskou stránku diváckého osazení asi mnohem poutavější...NEJLEPŠÍ zlá královna, která kdy byla podle mého názoru v příběhu o Sněhurce je Lana Parrilla v seriálu Once Upon a Time a přestože si "dovoluji" pasovat tuto herečku na takový post tak musíte uznat, že pohádkové části a herecké taktéž se tento seriál zhostil nejlépe a ačkoliv to je seriál tak je to alespoň něco pořádného. Pohádková část tohoto filmu jako byl krásný svět u víl plný motýlků, želviček, veverek, ptáčků a dokonce se tam vyskytl i jelen se stromem na hlavě - tak tato část byla nádherná..pak i ta část jak se Sněhurka dostala do temného lesa, kde se na ní sápaly větve....Ano jsem si vědoma, že taková spousta efektů je pro film v tomto žánru asi naprostý základ, ale nebylo třeba tolik kolik jich tvůrci nacpali snad do každé scény. Nemohu si pomoct ale připomnělo mi to Johanku z Arku, hudební podklad z Pána prstenů či Harryho Pottera a jakási science fiction neznámo odkud. Chválím za výkon Kristen Stewart, která opět dokázala, že nepatří mezi generaci mladých a neschopných a Chrise Hemswortha. Co mě popudilo byla umírací scéna královny Charlize,když dvě hodiny sípala a pak také velice dlouhá stopáž při které člověk ztrácí pozornost a také to, že je to dělené na další díl - prolila se velká hromada peněz mezi ajťáky co dělají pro film a mezi kaskadéry a dubléry a dokonce i pyrotechniky, protože tam neustále něco vybuchovalo... Pro příště bych navrhovala při obsazování herců dát zřetel na jejich herecké schopnosti a ne jen na xicht poté bych ubrala efekty ( a tím i náklady na film ) a také bych se ubránila přílišnému happy endu - který tento film skoro ani neměl. ()

Karlas

Podivně polepený příběh s jakoby probleskujícími scénami Pána prstenů, mě zkrátka něčím nesedí a nenalézám v něm nic silného a opravdu poutavého. A proč čtyři hvězdy? Úžasné scenérie, skvělé efekty a vizuálně perfektně vydařené dílko. Už jen za poetiku místa zvané Útočiště musím dát jednu celou hvězdu. Báječní trpaslíci a charizmatická královna Charlize Theron, která je ve filmu opravdu nejkrásnější, zakrývají ostatní nevýrazné herecké výkony. S lítostí také musím říci, že Sněhurka přes svou hezkou nevinnost je bohužel skutečně jen milá holka ze sousedství. ()

ArsenalEagle

Zklamání.. příběh, ze kterého se dalo vytřískat mnohem a mnohem víc, když už chyběla ta pořádná bitva, tak tu nebyla ani romantika.. béčkový dobrodružný film. PS: obsadit do role "nejkrásnější ženy světa" Kristen Stewart, dýchající jen přes svě králičí zoubky a krásou převyšující Charlize Theron? Nevím nevím ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Ačkoliv pokračování Sněhurky a lovce ukázalo, že se diváci nehrnou na každý pohádkový film, ty od Disneyho se pravidelně mění v hity. Loni to prokázala Popelka a letos hlavně Kniha džunglí, která… (viac)

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (viac)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (viac)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (viac)