Rozprávka sa skončila! Zabudnite na Snehulienku a jej milučký spev, ktorý v legendárnej disneyovke počúva celá príroda. V tejto verzii si krehká princezná neváha obliecť brnenie a na zlú macochu vyráža s mečom v ruke. Snehulienka a lovec je výpravnou dobrodružnou fantasy. Mocná čarodejnica Ravenna (Charlize Theron) sa lsťou votrela do priazne kráľa prosperujúcej a mocnej ríše, ktorý z nej čoskoro urobí kráľovnú a potom zomrie. Ravenne ale podľa proroctva kúzelného zrkadla stojí v šťastí nevlastná dcéra Snehulienka (Kristen Stewart) a posadnutosť vlastnou krásou, ktorú by si rada uchovala navždy. Všetky problémy by vyriešila Snehulienkina smrť, ibaže dievčina práve ušla z domáceho väzenia do Temného lesa, odkiaľ sa ešte nik živý nevrátil. Ale kráľovná potrebuje mať istotu, a tak si najme odvážneho lovca (Chris Hemsworth), ktorý dostane za úlohu ju vystopovať a priviesť späť. Jeho vražednú misiu komplikujú nielen čudní obyvatelia lesa, ale aj to, že Snehulienka nie je len taká obyčajná dievčina. Pokoja pri práci lovcovi nepridáva ani statočný princ, ktorý má pre ňu slabosť už od detstva, a najmä partia siedmich trpaslíkov, ktorí vedia dobre narábať so sekerou a vedia, že so Snehulienkou im svitla nádej na záchranu temnotou zmietanej ríše. (TV Markíza)

togaf

Na tomhle filmu mi vadily i věci, které mám jinak ráda - temná fantasy atmosféra je už tak zprofanovaná, že spíš otravuje (ale zase tu byly skvělé vizuální triky, za které dávám jednu hvězdičku), pohádka, do které se snažily naroubovat příliš mnoho racionálna (ale královna Charlize Theron byla skvělá a patří jí druhá hvězdička). Sněhurka rozhodně není nejkrásnější a Kristen Stewart neumí hrát - resp. má dvě herecké pózy: s otevřenou pusou a se zavřenou pusou. Já preferuji tu druhou, nejen že se při ní shovají příliš velké zuby Kristen, ale se zavřenou pusou nemůže ani mluvit. ()

Dont

Fantasy pohádka o Sněhurce, zlé královně, trpaslících, lovci a mnohém dalším je bohužel příliš nekonzistentní. Některé pasáže by s přehledem stačily na čtyřhvězdičkové hodnocení, jiné film degradují až k hranici průměrného kýče. Výsledný dojem tak logicky zůstává někde mezi tím, i když za Kristen Stewart a Charlize Theron se přikláním k lepším třem hvězdám. Chlapi tentokrát svými výkony dost zaostali, tedy s výjimkou Tobyho Jonese, tomu jeho role sekla parádně. :-)) ()

fmash

Dvěma velkými mínusy filmu jsou jednak těžko pochopitelný výběr holky ze sousedství do role nejkrásnější ženy světa (ale zřejmě se jako v případě volby miss započítává i celkový postoj ke světovému míru, hladovějícím dětem atakdále), druhak skutečnost, že je to fantastický slepenec scén z různých filmů od Pána prstenů až po Princeznu Mononoke. Ale jinak můžu říct, že je to slušně vyladěná ponurá podívaná postrádající trapné momenty, nabubřelost, dokonce si odpustila dnes všudypřítomnou rádoby vtipnost (velké plus), a celkově působí mile klasicky. Za velké plus taky považuju, že se v dnešní době ještě najde příběh ze západní produkce, kde se někdo křesťansky modlí, a není to přitom úchylný padouch. Přiznávat se ke svým kořenům, to se dneska už nenosí. Takže nakonec za čtyři. ()

Moena

[20.6.2012 kino dabing] Možná moje vysoké hodnocení vychází z toho, že do kina chodím jen zřídka nebo z toho, že jsem se na film docela dlouho těšil a fantasy je můj největší šálek čaje. Každopádně. Charlize Theron je jako temná královna dokonalá v každé vteřině. Její bratr (ten bělovlasý Helmut) je nejmíň sympatická postava jakou jsem za poslední dobu viděl, Kristen snad vážně hrát umí (i když její dva přední zuby si budu pamatovat asi až do smrti - chtělo by to, občas je schovat). A rozhodně se na její další filmy velice těším. Co se týká Chrise, jeho lovec dostal ve filmu opravdu málo prostoru. Skoro méně než ten humanoidní Legolas, který tam byl tak nějak navíc (nic ve zlém, akci zvládal skvěle). A lovcovi ani český dabing příliš neuškodil a v bojových scénách působil přirozeně jako ryba ve vodě (nebo Thor na Midgardu). K prostředí snad jen to, že temný les je opravdu krásně temný a surový a trpasličí útočiště je hotový pohádkový "majstrštyk". Co do obsahu, jak už jsem řekl, fantasy miluju, humoru bylo málo (což není na škodu, lepší než tlačit tam za každou cenu stupidní americký frky), scénář až na pár momentů ušel (nesnáším! slovo "vyvolený/vyvolená" a sněhurčin projev na závěr bych radši ani nekomentoval...). A podobnost s jinými filmy? Jo jasně každej si tam nějakou najde, ale no a co? Nevadí to, protože nemůže být všechno 100% originální, na to se filmy točí už moc dlouho. Ještě se podívám na film v originále na což se velmi těším a rozhodně si počkám na druhý díl, abych věděl kdo z našich dvou borců si sympatickou princeznu nakonec narazil ;-) ()

kinderman

Na Sněhurku jsem se vypravil jen díky traileru před projekcí Diktátora...a nelitoval jsem, protože minimálně v první polovině jde o docela syrovou fantasy napojenou vedle své pohádkové předlohy také Pánem prstenů, Hrou o trůny (královna a její bratr) nebo Solomonem Kanem (déšť a bláto), v poslední dvacetiminutovce se pak překlopí do Johanky z Arku. Na ty genderové (a jiné) rozbory kašlu, já jsem se bavil. ()

stuntmanMIKE

tak som uvazoval ci dam 4 alebo 3 hviezdy... nakoniec som sa rozhodol pre tri (dufam ze mi frajerka odpusti ). po vizualnej stranke nemam namietky ziadne taktiez sa mi pacilo ponatie tejto rozpravky a to tym, ze nejde o ziadnu disneyho sracku pre usoplencov ale ma to nadych celkom temnej fantasy a herecky vykon charlize Theron. Co mi vadi je na moj vkus prilis dlha stopaz, ktora je miestami straaasne nudne natahovana... a druha vec co mi vadilo je ze sa to v polke zvrtne na az prilis americku vyplachovku... ale tri tie si plne zasluzi. ()

Huntelaar

Světe div se, film potvrdil všechny klady a zápory trailerů a předlohy. Líbila se mi výprava, Charlize, lovec a "trpaslíci". Za to jsem poprvé narazil se Stewartkou, která mě a od půlky filmu iritovala, jak každou emocí hraje jen posunem spodní čelisti dopředu a zpět. Postava "prince" byla taky planá a celkově katarze celého příběhu (už v předchozích klasických verzích je cokoliv od otrávení do konce o ničem) neskutečně skřípala. Klady přesáhly zápory, a tak tedy 4*. ()

fallangell

Se všeho všudy 2 herci jde určitě postavit poutavý příběh. Je ale potřeba je obsadit do hlavních rolí. Takže milá sněhurko, zavři prosím pusu, vypadáš neuvěřitelně hloupě. A milý lovče, opilce nemá nikdo rád. Zkus příště tedy nezapomenout i na zbytek své role. 1 * za příjemné vizuály. P.S.: To, že jediná uvěřitelná scéna s Kristen Stewart přišla až v závěru, když se královně se slzami omlouvala, že ji nemůže dát své srdce. To byla cílená provokace, nebo úlet střihače? ()

Fanucci

Nevím, co komu vadí. Až na úplný závěr jde o super film s výbornými efekty, kostými (Ravenna!), parádní atmosférou (hlavně začátek a ztvárnění Temného lesa) a skvěle vybranými herci. Stewart a především Theron ve svých rolích excelují. Místy člověk cítí inspiraci Pánem prstenů...ty táhlé, panoramatické záběry...ale to není na škodu! Naopak. Mě to bavilo. ()

kalap

Charlize Theron je tak skutočne príťažlivo zlá, že byť s ňou sám ťažko sa ovládnem a protipol krehký koloušek Kristen Stewart, ktorú musíte chrániť aj keby sa Vám nechcelo. Príjemná moderná akčná rozprávka, až sa čudujem prečo som nedal za päť. ()

Reesam

Kristen Stewart coby už ne tak něžná Sněhurka mi nesedla. Prostě do téhle role vůbec nezapadá. Občas mi vadily její zuby a celkově mi do role nesedla. Theron byla famózní, je okouzlující, a i přesto, že by macecha měla být ošklivější, než Sněhurka, tak tady to není pravidlem. Chris jakožto lhostejný lovec, který se posléze zamiluje, je úžasný. Co se týče efektů, ohromilo mě kouzelné zrcadlo, strašidelný les a elfové. A poslední, děj. Ze začátku jsem byla zažraná do příběhu, bavilo mě to a čekala jsem, že takový film bude snad i na 5 hvězdiček. Bohužel od půlky stopáže jsem se lehce začala nudit a mé nadšení opadlo. V závěru jsem zase ožila, ale to hodnocení nezachránilo. ()

Linda.csfd

Taková až moc okatá slátanina Narnie a Avataru. Ale ten film stojí za to vidět kvůli pár dobrým efektům a především úžasnému hereckému výkonu Charlize Theron. Opravdu se před ní klaním a dávám klobouk dolů. :) ()

Cl3ricK

Velikánská spokojenost. Fakt vydařený fantasy film, který svým bezchybným vizuálem šlape na paty i takové pecce jako je Pán Prstenů. Jsem rád, že jsem neviděl žádný Twilight, takže nemusím nadávat "na tu holku ze Stmívání". Jak už jsem říkal, vizuál a hudba jsou skvělé. CGI prostě krásné. Trpajzlíci fajn a žádný herec mi vyloženě nevadil. Tohle si v budoucnu dám i podruhé či potřetí. ()

maverick10

Film se drzi na nohou prevazne diky vyborne Charlize Theron, OST J.N.Howarda a fantazi Zeme vil (skoda ze byla jen chvili). Jinak prevazuje vyslovene zklamani. Sice hezka a puvabna Kirsten ovsem nikterak neoslnila a nedokazala se ani jednou poradne zatvarit. Spatny pohyb a mimika delala ze Snehurky hroudu vsehochuti, ktera se nedokazala zaskatulkovat ani jako prekrasna princezna, drsna bojovnice ci jako pokojska sedmi trpasliku. Coz je asi predevsim vina nezkuseneho velitele direktorske sesle. Chris nedostal moc prostoru avsak asi nejvetsi pruser byl Ti mali Trollove. Ac zvucna jmena tak byli jen sedym a nutnym stinem pribehu. Oni meli byt temi, kteri drzi tu humornou linii, ale nezaznamenal jsem jediny vtipny moment. Roli Williama jsem vlastne nepochopil, tuto postavu, kdybyste vyskrtli, tak se ale vubec nic nestalo, coz je zase velmi spatna vizitka mistra brka. To uz se radeji ani nezminuji o romanticke linii, kterou jsem vubec nenasel. Za zminku mozna stoji par pripominek Pana prstenu, Nekonecneho pribehu a jinych odbocek filmu. ()

Jigy

O trochu lepší než ta druhá sněhurka. Filmu hodně učkodilo, že se tvůrci snaží do příběhu zakomponovat všechny prvky sněhurkovské legendy a přitom film obohatit o fantasy a klasicky temný pohled, který je dnes snad u všech filmů, co mají být In. Důsledkem toho je děsná slátanina scén a nejasná dějová linie. Postavy jsou nesladěné a bez charakteru a jediný kdo zde skutečně aspoň něco předvádí je Charliz Theodor. Sněhurka je umaštěná, lovec je klasická postava napraveného alkoholika a všichni ostatní jsou jen výplň. Kouknout se na to dá, ale skutečně žádný zázrak. ()

Petrasuvicka

Jo, fakt jsem čekala víc, krom hezkých efektů jsem se tam nedočkala ničeho. Nebýt lovce, tak škoda vstupnýho. Protože obsadit do hlavní ženské role husu, která se tváří pořád stejně blbě a znuděně...čí to byl jako nápad? Vyměňte Sněhurku, přidejte trochu akce, zkuste to znovu a pak možná budeme kamarádi ()

applause

Nemám toho moc, co bych k tomuhle filmu napsala, protože z drtivé části ve mně nevzbuzoval žádné emoce. Snad jen ke konci, který byl hezký až dojemný, ale hodně předvídatelný. Je to klasická pohádka s fantastickými prvky, které jsou vážně povedené, kde se jako v každé pohádce řeší boj dobra se zlem a jak to vždycky bývá, dobro zvítězí. Ale na rovinu, čekala jsem něco lepšího, takže nehodnotím více. ()

easaque

byla jednou pohádka nepohádka o Sněhurce, která sice nebyla tak krásná jako královna, ale kouzelné zrcadlo má přece vždycky pravdu ;-) Stylem to má však blíž k fantasy filmům a atmosférou napodobuje příběhy bratří Grimmů. Ale udrželo mi to pozornost po celou dobu sledování, tak ho zase nemůžu tolik strhat, i když mi to přišel takový zvlášní mix už dříve viděných filmů. Herecky slušný teda kromě Kristen - její výrazové prostředky jsou hodně chudé. Ani nevím komu bych ten film doporučil, tak dostane jen silnější 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Innuendo1987

Až tak jsem teda z Charlize Theron odvázaný nebyl (její křik mi po 10 minutách začal lézt na nervy). Thor ok, Kristen celkem dobrá, málo prostoru pro trpaslíky. Víc mi ale vadila naprostá absence logiky. Nevím jestli mi to obvykle tak nepřijde, nebo to tady bylo až tak do očí bijící. Zapamatování hodná scéna je v podstatě jen jedna. Objektivně by to bylo tak na 2 hvězdy. Ani nevím proč vlastně dávám tři. Asi pro ty hezké obrázky, které mi místy připomínaly výjevy z Faunova labyrintu, či z Miyazakiho filmů. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Ačkoliv pokračování Sněhurky a lovce ukázalo, že se diváci nehrnou na každý pohádkový film, ty od Disneyho se pravidelně mění v hity. Loni to prokázala Popelka a letos hlavně Kniha džunglí, která… (viac)

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (viac)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (viac)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (viac)