Rozprávka sa skončila! Zabudnite na Snehulienku a jej milučký spev, ktorý v legendárnej disneyovke počúva celá príroda. V tejto verzii si krehká princezná neváha obliecť brnenie a na zlú macochu vyráža s mečom v ruke. Snehulienka a lovec je výpravnou dobrodružnou fantasy. Mocná čarodejnica Ravenna (Charlize Theron) sa lsťou votrela do priazne kráľa prosperujúcej a mocnej ríše, ktorý z nej čoskoro urobí kráľovnú a potom zomrie. Ravenne ale podľa proroctva kúzelného zrkadla stojí v šťastí nevlastná dcéra Snehulienka (Kristen Stewart) a posadnutosť vlastnou krásou, ktorú by si rada uchovala navždy. Všetky problémy by vyriešila Snehulienkina smrť, ibaže dievčina práve ušla z domáceho väzenia do Temného lesa, odkiaľ sa ešte nik živý nevrátil. Ale kráľovná potrebuje mať istotu, a tak si najme odvážneho lovca (Chris Hemsworth), ktorý dostane za úlohu ju vystopovať a priviesť späť. Jeho vražednú misiu komplikujú nielen čudní obyvatelia lesa, ale aj to, že Snehulienka nie je len taká obyčajná dievčina. Pokoja pri práci lovcovi nepridáva ani statočný princ, ktorý má pre ňu slabosť už od detstva, a najmä partia siedmich trpaslíkov, ktorí vedia dobre narábať so sekerou a vedia, že so Snehulienkou im svitla nádej na záchranu temnotou zmietanej ríše. (TV Markíza)

Han22

Já to říkám pořád, že klasické pohádky jsou nejlepším základem pro pořádnou fantasy. Sněhurka a lovec je parádní příklad. Ve vzkvétající zemi se k moci dostane po vraždě krále zlotřilá Ravena s čarodějnými schopnostmi a země jde do háje - rázem je tu temný středověk se vším všudy. Špína, zmar, vraždy, bahno a hnus. Její nevlastní dcera Sněhurka, léta vězněná ve věži dramaticky prchá a vydává se na strastiplnou výpravu k hradu kde sídlí poslední odboj a potkává všechny známé z pohádky. A je to jízda kde nechybí parádní akce, rubačky, mrtvoly přibývají jak na běžícím páse a přitom je to pořád klasický příběh. Jen z prince je robinhoodovský vůdce odboje, lovec je cynický ožralý killer se sekyrou a bříměm minulosti, trpaslíci jsou banda loupeživých pobudů vzpomínající na zašlou slávu. Nechybí ani další propriety jako kouzelný les plný zvířat, strašidelný les, otrávené jablko či kouzelné zrcadlo, jen vše končí ne polibkem, ale brutálním dobýváním hradu a soubojem s čarodějnicí. Hudba je parádní, režisér kouzlí i nečekaně magické scény (pochod horami) a herci se snaží, především skvělá Charlize Theron. A tak jedinou kaňkou na kráse je Kristen Stewart. Ne ta holka opravdu není hezká a sledovat její pokusy o herectví (motivující projev či korunovace) je doslova utrpení. Jinak ale bez chyby. ()

Perry-

60%... První cca. půlka super... trpaslící jsou wtf... konec zase fajn. Vizuálně se mi to dost líbilo, příběh je dost slabý, ale co taky čekat od "Sněhurky". Sněhurka ala K. Stewart je hrozná, postava Lovce dost upozaděná a dost by jí prospěli nějaké suché hlášky, což je škoda... byl mi dost sympatický. ()

MaaaR@

Velká očekávání zůstala vesměs nenaplněna a kratší stopáž by rozhodně byla velkým kladem. Charlize hraje výborně a scény s ní ve mně alespoň probouzely emoce, což se o zbytku filmu říci moc nedá. Trpaslíci byli fajn, bitvy taky, ale asi tak po první půlhodince mi bylo úplně jedno, co se stane se Sněhurkou. Temný les i zimní krajina měly velký potenciál, který ovšem tvůrci hrdě ignorovali. Škoda. ()

Merkin

Jako na houpačce! Dlouhé pasáže nudy a posměšků scénáristům, kteří si očividně nelámají hlavu s věrohodností a klidně nechají na pláži jentak líně čekat bílého hřebce zrovna ve chvíli, kdy z vln vylézá Sněhurka prchající před kopyty strážných, střídají krásné úseky plné vychytaných kamerových triků a počítačově vytvořených lahůdek pro všechny smysly vrcholíví v tzv. Útočišti, kde se vnímavému diváku doslova tají dech. Vzhledem k pohádkovému námětu proto mírné nedostatky v dialozích a ději odpouštím na úkor půvabných doplňků a zajímavých odchylek typu symbolické smrti sedmého trpaslíka a účinného polibku nikoliv (přiznejme si to dost máničkovského) prince, nýbrž vcelku ucházejícího lovce. Zajímavý počin, který rozhodně stojí za to, alespoň jednou, zhlédnout :) ()

kedl

Film jsem zabil českým dabingem, ale to je hold moje chyba. Vizuální stránka byla působivá, o to působivější byla skvěle zvolená hudba, hlavně ve vypjatějších situacích mě šel mráz po zádech. Obsahově nic světoborného, ale to se dalo u Sněhurky očekávat, trochu mě zklamal závěr, mohl být troch rafinovanější, ale vzešla z toho rutina. Před projekcí jsem si přečetl nějaké recenze, takže jsem už předem věděl, že závěrečný Sněhurčin nájezd nebude, tak epický, jak jsem očekával. Recenze od teď asi až po projekci. ()

reditelka

Když princezna zorganizovala vojenské tažení, film mi připadal jako Sněhurka říznutá Johankou z Arku. Příběh hodnotím jako poměrně originální, herecky jednoznačně zazářila Charlize Theron. Pár nelogických míst (princezny nosí pod šaty kožené kalhoty?) a celkem rychlý závěr se dá docela dobře překousnout. Je to přece pohádka, že. A ať si říká zrcadlo co chce, podle mě byla zlá královna stejně krásnější :-) ()

VIPerson

Jsem přesvědčený že po další projekci v originálním znění zvednu na hvězdy 4.Dubing (o kterém jsem do poslední chvíle neměl ponětí díky mé nedbalosti) byl opravdu kulervoucí a ve zpívané scéně to byl vrchol.Nechci se tu nijak rozepisovat a tak napíšu jen styčné body,dle kterých to vidím.A:námět byl trochu pozměněn a příliš to nevadilo,B:herci byli celkem dobře zvoleni snad jen krom Kristen Stewart,která hezčí než Theron nikdy nebude (ale o tom už ví snad každý),C:Sharlize Theron je největším kladem filmu,D:hudba byla z prvu nevýrazná ba až tuctová nakonec jsem usoudil,že Newton Howard zde nechal zhruba tři silný momenty a nezlobím se proto na něj,E:trpaslíci zde byli téměř zbyteční navzdory jejich slavným představitelům,F:efekty (jak už se patří na dnešní dobu) byly perfektní a celkově výprava (scenérie) i kostýmy byly úžasné.Vesměs povedený kousek,kde příliš dlouhá stopáž a změna z ušaté panny na ušatou krávu kazí dojem,oproti CZ dabingu je to ale myší prd ve větru.Stále je to jistě pořád lepší Sněhurka než od toho pitomečka Tarsema. ()

BlueZero

Vobec ma to nedostalo do deja. Najhorsia na filme vsak bola hudba, vobec sa tam nehodila. Niekedy som mal pocit, ze som na westerne. Sklamanie ()

alouch

Očekávala jsem pohádku a zklamaná jsem nebyla. Přestože příběh byl drsně podán, klasické pohádkové schéma zůstává se všemi stereotypy, které k takovým příběhům patří. Krásné prostředí, trochu pozměněný známý příběh a pár metafor, které nejsou zase tak dobře vidět. Jen ta Kristen Steward by nemusela hrát Bellu, mohla by změnit repertoár. Co už, sečteno a podtrženo celkově 4 hvězdy :) ()

Orthank

Dokolečka môžeme opakovať, že letné hity sú na jedno brdo. Pokiaľ budú ľudia chodiť na podobné úlety, budú podobné záležitosti na pravidelnom prázdninovom zozname. Každopádne Snehulienka a lovec sa posnažil a aj napriek tomu že je v podobnej " letnej brinde" namočený až po ušii, dokáže si udržať triezvy odstup. Parta trpaslíkov sucho hláškuje, vzťahový trojuholník sa šikovne stratil v temnom lese, romantické iskrenie však nechýba a snehulienka Kristen Stewart poslúžila ako šikovný marketingový ťah na diváka (stále nevie čo na nej vidia...to by som nesmel vidieť na bielo namazanú temnú kráľovnu Charlieze:D). Keď pominiem tento malý omyl v ponímaní krásy, jedná sa o parádnu dobrodružnú jazdu určenú viac či menej pre celú rodinu. Zamrzí akurát ako páni scenáristi varia z vody. Na triviálnej synopse sa snažia založiť vyše dvojhodinový kolos. To jednoducho nejde, aj keby na pľac nahnali tucet Chrisoch Hamswortoch proti dvadsiatim trolom. Dej je umelo natiahnutý ako Chrisove trenky pomerne nezaujímavymi vsuvkami založenými na bezduchom presúvaní hrdinov doslova kade-tade. O pol hodinky kratší "napínak" by s prehľadom stačil. Toto pokrivkávanie ale pokračuje až do finále, kde sa napokon dočkáme vytúženého epického súboja. V poriadku, slušná popcornová zábava s (okrem iného) podarenou úvodnou bojovou sekvenciou a snahou o epicky rozlietanú kameru ako jednorázova záležitosť postačí nadmieru, ale na strhujúci adrenalinový zážitok treba radšej zabudnúť. 70% ()

Earl10

Příjemné překvapení! Určitě je nutné říct, že Stewart není ani náhodou hezčí než Theron! Mimochodem Charlize si celý film krade pro sebe. Herectví jako z brožury, až z ní jde strach, velká kvalita. Debutant Sanders zaslouží velkou pochvalu, protože snímek ani na chvilku neztrácí tempo. Největším pozitivem je jednoznačně líbivý vizuál. Kontrasty mezi prostředími jsou uchvátné a jednotlivá místa mají svou okouzlující atmosféru. Stewart hrát neumí, to víme, ale zde je snesitelná a Hemsworth si drží svůj vysoký standart. A tak se největším problém jeví prosťounký příběh, který nepříchází s ničím originálním. Žádná klička či zvrat se nedostaví. Příběh si odbude svou cesta z bodu A do bodu B bez zadrhnutí ovšem až moc přímočaře. Takže nakonec uznávám, že jsou to dobře investované peníze. Chválím Sanderse a s velkým očekáváním vyhlížím jeho další projekt! [viděl v kině] [75%] ()

Tessie

Už letošní druhá Sněhurka. Myslím, že je dobře, že obě díla jsou tak naprosto odlišná a společnosti se nesnažili o to samé pojetí. Tato akčnější Sněhurka si hraje místy na princeznu bojovnici, jindy se protlouká krásnou krajinou jako na Pandoře. Ale jaká opravdu je? Akční, temná, úplně nově charakterizovaná. Nebylo to špatné, nebýt však charismatického Chrise Hemswortha, měla by o hvězdu níže. Trpaslíci byli odfláknutí a nudní... Ale zase troll byl pěkně vymyšlený.. Královna měla šmrnc .. Americké proslovy o jednotnosti a bojovnosti si u "pohádky" mohli odpustit, připomínalo to Armagedon! Nakonec 4* ()

Ledkodlaq

Klady: pěkná grafika, pěkný trol, vtipné scény, náznaky dobrých hereckých výkonů, negativa: ujíždějící a neuchopitelný děj. Co tam sakra dělal ten do očí bijící odkaz na princeznu mononoke? nebo jsem jediný, kdo to nepochopil? Vypadá to jako slepeno z vykradených scén a nápadů z několika filmů, od zmíněné mononoke až kdoví kam. Závěr: pěkná pokoukaná, ale podruhé vidět už netřeba. ()

jhlahulek

Dětská pohádka v moderním zpracování nejen pro děti. I přes spoustu nevyhnutelných klišé a předem jasnému konci jsem se těšil na každou další scénu, ať už se týkala skvělých hereckých výkonů Charlize Theron nebo Kristen Stewart (i když mě opět nepřesvědčila že se umí i usmát, ale dobře se na ní dívá pořád =) ). Dále bych vyzdvihl úchvatné vizuální zpracování ať už temné, či světlé stránky kouzelného lesa. Nečekal bych, že z tak jednoduchého příběhu se dá vytvořit tak zajímavý film plný fantasy prvků, které připomínají chvílemi Pána Prstenů nebo Avatara. Jen tak dál... ()

Yangus

Jsem spokojen. Není to nic velkolepého ale pěkné to je. Oceňuji skrytí prince v trailerech, nebylo o něm mnoho známo a přitom sehrál důležitou roli. Stejně tak trpaslíci kde mě bylo překvapivě při smrti jednoho z nich nějak smutno, to byl nejdojemnější okamžik. Kristen nezklamala ba naopak. A Slušelo jí to. Ch. Theron jako ''zlá'' královna perfektní. Koho dnes baví stále stejné verze pohádek známých příběhů stále dokola? Nejspíš moc lidí ne. Je dobře že tohle vzniklo. Tet se můžeme těšit třeba na Jeníčka a Mařenku. A na konci nevidím nic špatného, naopak, geniálně jednoduchý. Záběry na hrdiny - usmívající se novou královnu - zavírající se dveře - a pohádky je konec. ()

Nerhinn

Ale jo, bylo to fajn. Posledních dvacet minut je slabších, ale atmosféra mě okouzlila. Dokonce i ušatá Kristen v některých chvílích odložila znechucený "meh" výraz a dalo se na ni koukat. Akorát to chce trochu... no, přistupovat k tomu jako k pohádce. Čtyři hvězdy slouží spíš orientačně: pokud máte dojem, že máte podobný vkus jako já, shlédněte. Pokud ne, je to za tři a nic vám neuteče. ()

Hanys_

Že u mě ze dvou letošních Sněhurek zvítězí ta barevná a veselá nad akční a temnou, bych rozhodně nečekal. Ale boužel Sanders krom oku lahodícího vizuálu nepředvedl vůbec nic. 4/10 ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Ačkoliv pokračování Sněhurky a lovce ukázalo, že se diváci nehrnou na každý pohádkový film, ty od Disneyho se pravidelně mění v hity. Loni to prokázala Popelka a letos hlavně Kniha džunglí, která… (viac)

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (viac)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (viac)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (viac)