Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

kamigava

Podle mě za tohle Leo Oskara nedostane. Čekal jsem od něj lepší výkon. Možná že Hardy vyhraje plešouna. Děj filmu je bohužel velmi řídký na takovou délku. Režisér Innaritu mě dříve překvapil Gravitací, ale zklamal Birdmanem. Oba zmíněné filmy mají jedno společné - silná forma a slabý obsah. Ani Revenanta nezachrání velkolepé záběry na divoké hory. Ty krásné scenérie bych rád viděl podruhé na rozdíl od celého filmu. Souboj s medvědem byl velmi syrově natočený. Úvodní scéna byla hlavním vrcholem filmu. 6/10 ()

Oňďo

Na takéto filmy sa oplatí chodiť do kina. Maximálny filmový zážitok a jeden z najlepších filmov tohto roka. Videné v kine 3x ()

Klajnik

Strhující. Režisér musí být opravdu schopný, aby dokázal z tak mála obsahu vykřesat tak strhující zážitek, který utáhne takřka 3h. Nečekal jsem, že zrovna v Revenantovi uvidím jednu z nejlepších akčních sekvencí vůbec. Líbí se mi, jak je ten film vyhrocený, naturalistický... To může působit lehce směšně, když na to hlupák kouká na malé obrazovce ve Student Agency (to považuji za zločin), ale na plátně či kvalitní sestavě to funguje skvěle. Lea roztrhá medvěd. Pak se vydrápe z vlastního hrobu a plazí se za pomstou, dokud nebude schopen za ní kráčet. Po cestě se vyspí v břiše vykuchaného koně, jehož tělo mu poskytne skrýš před bouřkou, a nakonec si to rozdá 1v1 s Hardym. Takový Avatar 2 se též snaží uhrančit diváka obrazy své přírody, ale moc to nefunguje, protože je to digitální pohádka. Rovněž tam jde jedna postava po krku druhé, ale jejich finální bitka není vůbec pamětihodná, jako je tomu zde. ()

Ollie235

Zatímco vloni mě touto dobou Iñárritu dost zklamal, letos se mu povedl pravý opak. Revenant mě totiž svou precizností a surovostí zcela ohromil. Scénář je přitom natolik jednoduchý, že se dá vystihnout jednou větou. Síla filmu však leží jinde - v dokonalé výpravě, krásné divočině a technické dokonalosti, kde především perfektní Lubezkiho kamera nezřídka nabízí opravdu dech beroucí záběry. Tyhle aspekty hrají dokonce větší roli než DiCaprio s Hardym (byť oba předvedli úžasné výkony a prvnímu jmenovanému zlatého plešouna letos nesmírně přeji). Celkově je ale třeba říct, že dojem z tohoto survivalu nesmírně záleží na tom, jak moc se necháte vtáhnout do příběhu. Já měl to štěstí, že mě film chytil na samém začátku a až do závěrečné scény nepustil. Na konci jsem tak nevěřil, že mám za sebou přes dvě a půl hodiny sezení v kinosále. Plné hodnocení je tak rozhodně na místě. ()

Dasa321

Mocně DiCaprio povstal z mrtvých, tedy přímo zázračně. Nádherná příroda, hudba. Zkrátka všechno co by měl mít skvělý film. :-) ()

Ondrus

Reálně asi na 4* (rozhodně by strašně pomohlo přidat na realističnosti hlavní postavy), ale díky Lubezkimu a jeho dlouhým záběrům bez střihu a krásnému prostředí bez digitálních efektů dávám o hvězdu více. Lituji ty, co se na to dívají v dvdscr a ne v kině. ()

Alien220

Společně s Hateful8 je Revenant jediněčný snímek, za který jsem v současné době velice rád. Kamera, stříh i herci jsou vynikající. Dlouho jsem se rozhodoval mezi 4* a 5*, ale s ohledem na vcelku nereálnou možnost tohle všechno přežít, což příběhu jemně ubírá, jsem zvolil 4*. NIcméně se jedná o úchvatnou podívanou, která právoplatně zaujme čestné místo na poli světové kinematografie. ()

Dallas

Veľmi surový film, z ktorého je tá surovosť prostredia, v ktorom sa odohráva skutočne cítiť. To je veľké plus. Leovi toho oskara tiež prajem no za toto by som mu ho nedal. Hardy bol lepší, ale nie z dôvodu, že by bol lepším hercom, ale jednoducho mal viacej čo hrať. Samozrejme herecky je to parádne u všetkých zúčastnených. Jediné co mi tu v podstate vadí sú tie snové pasáže, ktoré pre mňa film zbytočne naťahujú. Ak tam boli kvôli lepšiemu pochopeniu motivácie hlavného hrdinu tak boli aspoň co sa mňa týka úplne zbytočné. Technické spracovanie filmu je perfektné a fakt verím, že zopár členom štábu mohol nejaký ten prst odmrznúť. Stret s medvedicou je neskutočne reálny a tým z nás, ktorý občas vybehnú na nejakú tú túru do lesa sa musela pri tejto scéne silno zbehnúť riť. Na záver, páčilo sa mi to a v svojom žánry je to vysoký nadpriemer. Inak viac detajlov na zmrznuté šušne v nose som nikde inde nevidel. ()

Blazin

Výborné zobrazení té doby, natočeno naprosto syrově, reálně, až z toho má člověk chvílemi husí kůži. DiCaprio a Hardy jsou zárukou kvality, už jen za to v jakých podmínkách točili, tak by měli toho oskara získat. Trochu jsem se bál kamery Lubezkiho, ale myslím, že svou roli zvládnul naprosto perfektně, jeho dlouhé pasáže přírody jsou výborné, stejně jako dlouhé pasáže v podstatě všeho ostatního :-). Na to jak je film dlouhý, tak mi to vůbec nepřišlo, připadalo mi to jak kdybych byl v kině hodinu a půl :-). ()

geimz

Toto je stopercentný Oscar pre Lea. A úprimne dúfam, že aj pre najlepší film a režiséra, ale to je vedľajšie. Revenant je film epický a veľkolepý svojou obrazovou komplexnosťou, ktorú nesú na bedrách jeho herci a ktorý povyšuje do inej dimenzie Lubezkeho kamera, ktorá ma ohromila už v Birdmanovi. Tu sa preniesla z interiérov do exteriérov a vie diváka natoľko pohltiť, že sa cíti ako priamy účastník nepohostinnej divočiny a bolí ho každá rana, ktorú hrdina utŕži. A môže ísť o impozantné scény veľkého merítka všetkých krás prírody, ako aj o intímne close-up zábery na hercov a ich bolesť, črtajúcu sa v každom svale ich tváre. Formálna stránka je dokonalá, a podtŕha ten survivalistický príbeh o zrade, pomste, a všemožných nástrahách prírody. Iñárritu je skutočný moderný filmový umelec, a DiCaprio jeden z najväčších hercov vôbec. ()

Jimmy15

Skvělý film. Jednoznačně mě chytil, i když měl nějaké mouchy, ale tak ty se najdou vše. Výborný příběh, v každém okamžiku jsem byl napnutý a tak to má být. Co mi však vadilo bylo, že si zřejmě režisér vzal inspiraci i z dalších snímků jako například Bílé peklo, kde německý voják utíká před sověty, tak tady DiCaprio utíká před indiány, samozřejmě kurs přežití jako u Beara Gryllse a další a další. Ale ani tohle můj pohled na film nemění a jednoznačně si z mé strany zaslouží plný počet. ()

streims

Bravo, bravo a ještě jednou bravo. Tak tohle na mě udělalo veliký dojem a nejen Leonardo exceloval. Iňarritu se po Birdmanovi tímto filmem dle mého názoru řadí mezi režisérskou špičku a opětovná spolupráce s hlavním kameramanem Lubezskim nese své zasloužené plody. Dlouhé záběry neuvěřitelně fungují a volba prostředí a světlo tomu už jen dodává na dokonalosti. Co se herců týče Leonarda už bych ani nemusel zmiňovat, ale jestliže ze sebe dokáže toto vymáčknout, tak ať radši toho Oscara nedostane, protože bych chtěl vidět, co ze sebe ve svém několikalétém tahu za získáním Oscara dokáže ještě zahrát. Na to, že ve filmu promluví se vším všudy asi 15 vět a na to, že (SPOILER ALERT) půlku filmu je prakticky mrtvý po tom, co si bude hrát na schovávanou s kámarádem medvěděm. (SPOILER END) Smekám. Tom Hardy musí být samozřejmě taky zmíněn, protože i on zde dostává nemalý prostor dokázat svou hereckou dokonalost a daři se. Samozřejmě, že film je spíše Leonardova one man show. Těším se na další spoupráci Iñárritu a Lubezkiho. A pokud se k nim přidá herecké obsazení jako tady, uf. ()

Isobell

Vse uz tu bylo napsano. Pozitivni i negativni reakce pramenici predevsim z obliby tvurcu, hlavnich akteru, uzasnych zaberu prirodnich scenerii, zpracovani pribehu. Zasnezene plane a lesy, ledova voda, panenska priroda. Sceny, z kterych mraz jezdi po zadech a zalejza za nehty. Epicky pribeh o preziti a lidske transformaci v nezmapovane divoke prirode americkeho zapadu. Zkuseneho legedarniho lovce kozesin, horala, trappera ze Skalistych hor, z obdobi americkych dejin, zvaneho 'mountain man', Hugha Glasse, nelze srovnavat s kymkoli zhejckanym civilizaci, "co zobe od rana ibalgin, aspyrin, zyrtec a guarana", s nekym, co sedi v prijemne vyhratem kine, s napechovanou krabici popcornu na kline a Coca-Colou proklate nizko u pohodlne sedacky a s hubou plnou kecu o tom, ze "tohle fakt jako ze neni mozny"...... Jo, letos uz ho Leonardo dostane! A Tom Hardy jakbysmet! Vyjimecni byli a jsou oba. Byli by, i kdyby z nich skvely Alejandro G. Inarritu mistrne nezedrel kuzi. Jeste doufam, ze tech Oscaru bude zaslouzene a plnej vozik, protoze jinak, jak jsem se tu docetla, prijdou akademici o svuj sklap! Uz zbyva jen dodat: "Uvezete to pane Lorenc... teda pane Iñárritu?" ()

jarmik

Už je to tak, Mexičan natočil nejmrazivější a nejsurovější podívanou, jakou si lze představit. Plahočil jsem se tou krutou pustinou a lesy s Hughem Glassem, i když já měl popcorn a bylo mi teplo. Leo tentokrát neumrznul v ledové vodě a přežil, aby se protrpěl k pomstě a k oskaru, pokud je tedy vůbec má smysl rozlišovat. ()

bobstock

Tak sugestivní, drsné a živé vyprávění příběhu z dob Ameriky před občanskou válkou jsem ještě neviděl. Alejandro González Inárritu spolu s kamerovým borcem Emmanuelem Lubezkim vás nechává doslova hltat scénu za scénou. Krmení trvá uctihodných 156min, ale vše funguje skvěle a účelně. Každá scéna je procítěná a i přes větší stopáž se opravdu nenudíte. Vše umocňuje velké kino plátno včetně jeho návštěvníků. Aniž by to věděli, ti jsou zvlášť užiteční. Na plátně sledujete boj o přežití v dobách, kdy měla příroda ještě převahu nad člověkem, předaný velmi věrně a vám tito návštěvníci najednou připadají, že si sedli blbě. Plné krabice popcornu soukajíc do sebe. Utápění se v extra velkém kelímku nápoje. Neustálá kontrola signálu v šahacím telefonu. Naštěstí tohle řádění vydrželo asi jen půl hodiny a poté už všichni tiše sledovali to kvůli čemu vlastně přišli. Jako by režisér učil i žrouta jednoduších filmů vnímat složité a nádherné podstaty a to je jedině dobře. Leonardo předvedl uctihodně/špinavý výkon až jsem si říkal, co už by musel provést, kdyby za tohle nedostal Oscara. Samozřejmě neopomenu rivala Toma Hardyho, který byl k nepoznání a chvílemi byl i působivější než DiCaprio(skvěle vyplňoval místa, kde byl Leo poněkud nemluvný). Minimálně na oceňení nej herce ve vedlejší roli. Z kina jsem odcházel nadšen, že jsem toto dílo viděl na velkém plátně a jsem moc rád jakou formou Inárritu přibližuje takový typ filmu k mainstreamovým žroutům. 95% ()

Garch

Nádherná příroda za kruté zimy, zabíraná většinou hoodně širokoúhlým objektivem. Postavy vidíme povětšinou zespoda, zhruba z metru. Dává to dohromady zvláštní pocit závrati a neklidu i v nevypjatých scénách. Di Capriovo nekonečné překonávání zimy, hladu a bolesti se zdá už po dvou hodinách opravdu nekonečné. Film byl natáčen chronologicky (!) a všichni si užili mrazu fest, žádné triky s umělým sněhem. ()

petrskoc

DiCaprio hrál už lépe, Iňárritu režíroval taky líp a Lubezki si celý film ukradl sám pro sebe. Oscara si zaslouží on. Tohle je snímek čistě o kameře a lokacích. Jinak klasické revenge movie bez špetky invence s několika scénami k zamyšlení neboli sekvencemi, kde je pár úvah. Třeba takový The Propostion (který je zasazen obsahově do +- stejného prostředí - jinak je zde samozřejmě mnohem víc a kvalitnější revenge movies z jiných dob a prostředí - např. Parkova trilogie o pomstě jako taková) pro mě osobně funguje jako celek mnohem lépe a přinese koncem úplně jinou (kvalitnější a silnější) satisfakci a obohacení než The Revenant. Několik scén velmi hypnotických - Lubezki je momentálně nejlepším žijícím kameramanem - smekám. To, jakým způsobem vnímá světlo, kompozice, scénu, lokace, pohyb kamery a další - je natolik osobní, intimní, originální a geniální, že mu může momentálně jen těžko někdo konkurovat. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)