Zpěvák a zpěvačka z malého města si nenechají ujít příležitost, splní si sen a zúčastní se největší pěvecké soutěže na světě. (Netflix)

xmatysekx

Výborná komedie. Nerelevance většiny vtipů je strhující. Zajímavé herecké obsazení, především dva hlavní protagonisté, zajišťuje zábavu po celý přenos. ()

Spacecore

Parádní film. Já nejsem moc velkej fanda Willa Ferrella, nalijme si čistého vína, jeho filmy jsou většinou trapný béčkový komedie, ale tady jsem i rád, že ke stáří má na kontě něco, co je fakt solidní film! Ani nevím, proč to má tak špatný hodnocení. Vlastně vím, jsme na ČSFD a nemá cenu to ani rozebírat, ale je potřeba říct, že tenhle film si to zaslouží. Pokud nejste předpojatý dement a skutečně filmům rozumíte a užíváte si je, tohle se vám musí líbit. Je to super film. Funguje humor, funguje zasazení do Eurovision světa, funguje satira, emoce.. Na konci jsem brečel. Zkrátka nedejte na zdejší hodnocení, je to opravdu skvělý film. ()

Esgalnor

Hrozně promarněná příležitost, potenciál toho filmu je naznačen v závěrečných patnácti minutách (finále je sice dost kýč, ale v tomhle typu filmu funguje dobře), které horko těžko kompenzují to utrpení, které tomu předchází. Místo aby to byla chytrá a vtipná satira hodně osobité hudební soutěže, nebo sympatický feel-good film se srdcem, je z toho jenom nesourodý mišmaš s debilním příběhem a absolutně nefungujícím humorem. Will Ferrel je nesnesitelný ve všech scénách, ve kterých se vyskytuje, Rachel McAdams je fajn, když je bez něj. Písničky jsou docela OK, jedou sice podle šablony, ale jsou zábavné a paradoxně jde asi o nejlepší momenty filmu. Ten je jinak hrozně dlouhý, brutálně trapný (vážně se ještě někdo směje padajícím lidem, vtipům o penisech nebo slovu sex?) a se scénářem, který se ani nesnaží dávat smysl. Ten film mohl dopadnout dobře, ke konci to solidně naznačil, ale ve finále to je jen dvouhodinové zklamání a hrozně promarněná příležitost, u které mi dvakrát cuknul koutek. A Ferrel tady teda vypadá echt otřesně. Hvězda za závěr, ABBU a místy snesitelnou Rachel. ()

Všelicos

Napřed jsem si říkala, že jen dobrý. Ale nutkání pouštět si Húsavík song pořád dokola, a pak to zkouknout znovu, a stáhnout si album a zase si to pustit... rating zvýšilo, dávám ***** a musím říct, že je neskutečně skvělý, jaký má film feel a je prostě krásně pozitivní a úplně mě nadchl :D ()

filipvrbik

Naprosto geniální parodie Eurovize - i když ! Eurovize samozřejmě parodii nepotřebuje, ta paroduje sebe samu... No ale je to skvělé, obsazení boží, je taky fajn, že se tam mihnou ti bizarní vítězové z posledních let, no prostě skvělá komedie.. Navíc krásné prostředí Islandu a Skotska. Will Ferrell opět zaválel a Rachel McAdams taky jednou v odlehčené formě....95% ()

Ollie235

,,Give up on your dreams now while you're still young." Celá Eurovize mi už delší dobu připadá jako velký vtip, nápad natočit na toto téma komedii jsem proto velmi uvítal. Bohužel film ale potenciál nenaplnil, kdy mnohdy klesá pod hladinu únosné trapnosti. Will Ferrell mě tentokrát vůbec nebavil. Překvapila chytlavá hudební čísla. ()

mira007

Will Ferrell má švédskou manželku a jednou v tv viděl jednu bizarní pěveckou soutěž Eurovizi ... a pak vznikl tento film, kde hraje islandského outsidera, jehož celoživotní sen je tuto soutěž vyhrát se svou věrnou parťačkou. Začátek je trochu slabší, ale na druhou polovinu jsem se naladil a pobavil v plné míře. Víc než komedie to je opravdu feel good záležitost, k čemuž pomáhá kamera, hodně dobrá muzika, pár "dojemných momentů" ale i malá role Brosnana. Tenhle film mi dneska ohromně sedl a já musím dát čtyři hvězdy, protože se mi po delší době stalo, že jsem šel smíchy v křečích do kolen při scéně vystoupení Fire Sagy. Příjemná oddechovka jako reklama na Island a popovou muzikou, která je tu parodovaná, ale ve vyšší kvalitě než o co se snaží většina českých celebritních zpěváků. PS: Česká republika dala deset bodů .. to jako ten Ferrell fakt ví, že jsme takovej cimrmanovskej národ, nebo to byl náhodný výstřel? ()

Marys

Taká klasická Will Ferrellovka. Vtipná v určitých momentoch, netreba ju brať nijak seriózne a ideálne si pri nej aj trochu vypiť. Neurazí, aspoň nie veľmi, ale zároveň sa nestane obľúbenou v žiadnou rebríčku. Preženie sa telom ako brusnicová šťava. ()

TeraBum

Co si budeme povídat, je to blbost. Ale myslím že Ferrell (ač američan) v základu pochopil esenci Eurovision, a když se člověk prokousal tou povrchní blbostí, nakonec to tam bylo docela cítit. Všechna možná camea potěšila (ačkoliv Graham byl ještě docela mírná verze sebe sama), a nominace na Oscara pro píseň Husavik je naprosto zasloužená. ()

Niki__Niki

Klasická ferrellovka o soutěži, kterou Will Ferrell sleduje každoročně, má ji rád a taky ji tak zpracoval. Vzal si k tomu mou oblíbenkyni Rachel McAdams, která umí z filmu vždy vykouzlit ještě o hvězdičku lepší kousek. Ferrell udělal Eurovizi velikou službu a já se na ni příště ráda podívám. Závěrečná písnička o Husavíku je na Oscarovou nominaci, tak uvidíme, jestli ji akademie vezme v potaz a další hvězdička je za ni. ()

Thomas_xxxxx

Po nevydarených gruzínskych tanečkoch (And then we danced) prišli americké zpívanky v podaní islandskej dvojice. Film má super drive počas celý dvoch hodín a ani na chvíľu nenudí. Síce šablonovitý dej možno ničím neprekvapí, ale napodiv sa to príjemne pozerá a film ubehne ako voda. ()

Schnaubik

Pro obyčejnýho smrtelníka tohle bude jen další průměrná komedie, kterou možná v půlce vypne. Pokud ale patříte k té části diváctva, ktetý Eurovizi zná a aspoň trochu sleduje, tuhle šílenou jízdu si zamilujete. Neustálé odkazování na své vlastnó nedostatky, na 120% dotažená vystoupení, za který by se nemuseli stydět ani reální soutěžící, nebo zapojení bývalých vítězů jsou věci, které tohle dílko posouvají o několik tříd výš. Druhým zásadním bodem pro mě byl Island, pro který prostě mám slabost a i když Ferellovo vyzobrazení obyvatelů je staví spíš do role takových vidláků, v rámci žánru jsem mu to odpostil. Kolem a kolem totálně subjektivní * * * * ()

nonick1

Překvapivě pohodová a zábavná záležitost, oscilující mezi komedií, parodií, romantikou a hudebním filmem. Prostřednictvím peripetií zpěváckého dua z Islandu si bere na paškál tuhle provařenou mezinárodní televizní soutěž: https://www.csfd.cz/film/720737-eurovision-song-contest-2019/komentare/ Vystoupení mohutného „novodobého Vikinga“, kníkajícího svůj part fistulí je pro tuto nablýskanou panoptikální show celkem příznačné – o "vousaté zpěvačce" nemluvě... No a na konci filmu po parodickém jevištním islandském karambolu přijde ke slovu i nefalšované dojetí díky povedené skladbě My Hometown ve vynikajícím hlasovém podání Molly Sandén. Za mě plný počet. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů