Zpěvák a zpěvačka z malého města si nenechají ujít příležitost, splní si sen a zúčastní se největší pěvecké soutěže na světě. (Netflix)

kijifa

Možná až se někdy podívám znovu, tak hodnocení půjde trochu dolů, ale po prvním zhlédnutí musím čtyři hvězdy. A rozhodně se někdy znovu podívám, protože ... mám rád hudební filmy, mám rád Rachel McAdams a protože z toho teď mám takový feel good pocit. Jo, Will Ferrell je typický Will Ferrell, je to celé plné hrozných klišé a i když stopáž delší než dvě hodiny zní na tenhle typ filmu trochu děsivě, uteče rychle. Hudební čísla jsou pěkně chytlavá...jo a taky je tu ta Rachel McAdams, která šikovně bruslí na té správné straně mezi roztomilostí a otravností. Zkrátka po těch dvou hodinách mám z téhle reklamy na Eurovizi mnohem lepší pocit, než z čehokoliv co jsme kdy viděl z Eurovize samotné. Za mě dobrá pohodovka ()

Silencia90

Původně jsem se těšila na velkofilm, po traileru jsem čekala kravinu a po shlédnutí musím říct, že to není špatné. Wow efekt se sice nedostavil, ale nikdo se o něj ani nesnažil. Bylo to mile praštěné. A plusové body dávám za můj oblíbený Island. 3,5* ()

Extrakritik

Pohodovej film,moje oblíbené hlavní postavy , dobré písničky,ale za ten "východní blok" ,jak se ve filmu vyjádřili o České republice bych je vzal bejkovcem. Považuju se za Středoevropana. ()

TORTERAjirka

Jsem ráda, že si Farrell vybral za objekt svého zájmu právě Eurovision Song Contest, protože ač je toto poměrně velkou součástí evropské kultury, tak o ní nejsou skoro žádné filmy. Tato komedie si dělá ze soutěže legraci, což je dle mého názoru v pohodě, protože soutěž sama sebe příliš vážně nebere a jde spíše o sdílení společné kultury a hodnot než o skutečné zápolení. Jinak hudba je velmi dobrá a ač scénář vlastně není až tolik zajímavý a místy se až přehrává, tak tomu musím dát pomyslných 70% ()

lemonova

Ani neviem, kde začať.. celý film mi prišiel ako jedna karikatúra: od hereckých postáv, cez ich stvárnenie až po scenár. K filmom s hudobnou tematikou bývam podstatne kritickejšia, to priznávam. Ale tu som nevedela nájsť nič, čo by mi dávalo zmysel, akoby tvorcovia ťahali z čarovného klobúka: raz vytiahli romancu, inokedy absurdnú grotesku, aby z toho vzniklo napokon niečo absolútne nesúrodé. Dve hviezdičky za to, že som bola schopná dopozerať to do konca. ()

Kulda24

Pro každého, kdo sleduje pravidelně Eurovizi musí být tento film jako seslání z nebes. The Story of Fire Saga totiž vzdává hold této velkolepé pěvecké soutěži. Ve filmu narazíte na samotný proces výběru účinkujících ale nejen to. Ve zpívající scéně ve vile se totiž objeví i nám již známé tváře z minulých Eurovizí, nebudu vám ale prozrazovat o koho jde. Na film jako takový se velice příjemně kouká a to díky Evropskému prostředí a dobře rozvržené výpravě. Po celý film se především koukáme na duo Ferrella a McAdams a je poznat, že pro ně to byla spíše zábava než práce a moc si natáčení užívají (kdo by si ho u takového filmu taky neužíval). Celý snímek je prošpikovaný písničky a kostýmy všeho druhu a to se mi na tom líbilo asi nejvíce. Teze filmu je dosti normální, přímočará a blíží se klasickým romantickým filmům. Jaké je shrnutí? Žádné hanění ale ani slavení. 70% ()

anatheman

Dám tomuto filmu nakonec 3 hvězdy, i když jsem se musel trochu přesvědčovat. Na jednu stranu se jedná o příšernou infantilní a trapnou blbost plnou nepochopitelných jevů. Herci k tomu děsně přehrávají. Nicméně... film je i velice příjemný a po celou dobu jsem se díky mému retardovanému výrazu ve tváři celkem dobře bavil. K tomu scenérie Islandu a Edinburghu dobře fungují. Tak tedy tři hvězdy a asi už nikdy více. ()

BOURQUE

Produkcia Netflix – pán Dobkin vo svojom filme sa snaží zachytiť atmosféru na Veľkej cene Eurovízie. Z hľadiska jeho režisérskej filmografii, po dobre vydarenom Soudce je to nemalý krok dozadu. A mimochodom, z hľadiska komédie on natočil aj oveľa lepšie filmy. Jednoducho z toho nedokázal vyčariť lepší výsledok. Musíme však priznať, že nemal jednoduchú úlohu, pretože scenár (na ktorom sa podieľal aj W. Ferell) až na jednu maličkú vec je strašne vypočítateľný. Niektoré riešenie v nich (napr. ako sa z Fire Sagy stane jediný favorit Islandu, rozhovor s vlastným obrazom, ktorý sa zobrazí vo fontáne) sú také, že si ich ani nedokážem vysvetliť. Postavy (až na dve – tri výnimky) nedokážu chytiť záujem divákov (o vývoji charakteru sa hovoriť nedá). Chémia medzi hlavnou dvojicou W. Ferell / R. McAdams je veľmi krehká. Jednoducho W. Ferell (tie vlasy, uff!) sa tu ako komik (Bohužiaľ opäť) nezaskvel – film nad vodou držia stále vo skvelej forme hrajúca R. McAdams (trošku ma prekvapuje, že do tohto filmu nakoniec išla) a na vedľajšej roli „nestarnúci“ P. Brosnan. Na komédiu to nemá dostatočné kvality, na paródiu „Eurovízii“, prípadne jednotlivých účastníkov na tejto súťaži, je to slabší pokus. Film, ktorý je zbytočne nafúknutý na 122 minút. Netflix, je to opäť vedľa! P.S.: Záverečná pesnička je prekrásna – o tom nie je potrebná žiadna diskusia. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

Rathalos

Skvely mix roznych filmovych zanrov,to sa fakt velmi vydarilo,krasny pribeh dvoch mladych ludi z Islandu,ktorym nikto neveri,no oni sa aj napriek tomu nevzdavaju a chcu vyhrat Euroviziu,Rachel McAdams a Will Ferrell boli perfektni,hudba nadherna a ta finalna pesnicka bola ohromna,ani slzam som sa neubranil,zabavna zalezitost pre celu rodinu,srdecne odporucam...:-) ()

Hapretor

Písnička k závěru tomu přidala z mého pohledu * navíc ... opravdu vtipné ... Eurovize decentně zparodována, zároveň pochválena ... a já, ač totálně netknutý Eurovizí, protože ji shledávám jen jako přehlídku přefintěných pak, které stejně neumí vůbec zpívat, jsem si snímek užil ... děkuji ... ústřední dvojice skvělá ... ()

CaptainCzech

Okey, tak tohle se povedlo, nechápu tak nízký hodnocení. Tato muzikálovo-romantická dramédie je nejspíš nejlepší film Willa Ferrella co kdy natočil. Netflix opravdu udeřil hřebíček na hlavičku. Herecký výkony tu nejsou bůh ví jak oslnivý, ale příběh je skvělej. Hodně se zasmějete (i když je to většinou na hranici trapnohumoru, který nemusí být po chuti každému) avšak mě to z 90% sedlo jak prd.l na hrnec a přepálený scény jsem uznal. Ústřední dvojice dohromady zastává polohu romanticko-dramatickou a to si člověk kolikrát klepe na čelo, každopádně je to nakonec i uvěřitelný vzhledem k minulosti postav. Co ale tenhle film tahá neskutečně nahoru jsou písničky, žádná vás nenechá chladnými. Semifinálová je skvělá, tam si říkáte, že lepší už nepřijde a pak BUM! přijde finálový song v podání Rachel McAdams, kde jí sekunduje Ferrell a musím říct, že jsem z toho měl až husí kůži jak mě tahle píseň posadila na zadek (rozhodně nejlepší song tohohle roku). Další velké plus má pro mě lokace na Islandu a tradice, který jsou nádherný a samotní Islanďani tu dokazují, že jsou jedním z posledních hrdých národů moderního světa. Ústřední dvojici jsem v soutěži fandil, jen díky McAdams, která byla charakterově skvělá a Ferrell byl totálně vtipný dickohlav (i když se světlými momenty), ale dohromady úžasný kombo. Plus vedlejší postavy jsou zapamatovatelný a taky dokážou pobavit. Za mě 5* a snad letos přijde ještě nějaký takovýhle překvápko. ()

B.Wilde

Je to všeho všudy celkem chujovina, ale má to světlé momenty a i pár pěkných písniček. Jako taková kulisa dobrý... Rachel McAdams je jediná, kdo to tam zachraňuje... Will Ferrell mi tam vadí, nesedí, s někým jiným místo něj by to mohlo být fakt o dost lepší. Vůbec mi k sobě nešli, chemie mezi nimi opravdu nulová. ()

Olík

Asi už jsem se přejedl, ale od Willa Ferrella čekám mnohem víc. Výsměch nebo óda (vyber si sám) na každoroční hudební soutěž interpretů ze státu, kteří jsou aktivními členy Evropské vysílací unie…..čekal jsem něco ve stylu Ledově ostrých (r. 2007), ale vlastně ani nevím, čeho jsem se dočkal. Velké plus za znázornění samotné soutěže, jednotlivých států a jejich vyslanců…..to mne hodně bavilo. Další za okouzlující Rachel McAdams. Bohužel její fungování v této muzikálové komedii nekorespondovalo s tím Ferrella…..takže buď McAdams plus někdo jiný a nebo Ferrell plus například Maya Rudolph. A co dál? Dál se mi chtělo odjistit granát a rozjet větší divočinu. Nu, divočina se nekonala……….slušná divočinka ano. ()

helloween93

Po dlouhé době vidět Willa Ferrella v normálnější roli je celkem fajn. S Rachel jim to sedlo a film má zajímavou zápletku. Eurovision sice nesleduji, ale paradoxně zpívací scény patřily k tomu nejlepšímu z celého filmu. Čtyři hvězdy nedávám jen kvůli tomu závěru (čekal jsem, že vyhrajou). Jo a Pierce Brosnan byl v roli otce Ferrella taky super. 3* ()

Haide

Moc by mě zajímalo, co si o tom myslí Islanďané. Mám ráda, když se filmy neberou moc vážně. Krásně si dělají srandu z klasických stereotypů Eurovision (která je sama o sobě jakožto celek nekoukatelná). Písničky nečekaně chytlavé. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů