Zpěvák a zpěvačka z malého města si nenechají ujít příležitost, splní si sen a zúčastní se největší pěvecké soutěže na světě. (Netflix)

Soweek

Hodně jsem se těšil, že po delší době opět uvidím Ferrella zesměšňující už tak směšnou soutěž, stejně jako zesměšňoval krasobruslení v Ledovém ostří. Leč se k mému údivu vlastně nestalo, protože i když je Eurovize typická Ferrellovina, tak jí spíš ve filmu sklání poctu. Film je i překvapivě větší romanťárna než komedie a na můj vkus je dán i velký prostor písničkám, ale ono to celé velmi dobře funguje. Nic není odfláknuté, Ferrell si dal opravdu záležet a kdo by to byl řekl, on v tom doopravdy i zpívá a nezpívá vůbec špatně. Suma sumárum, film si 4 hvězdy zaslouží. ()

sedm.1

Mě už fakt asi definitivně hráblo, ale mě tahle ptákovinka vážně bavila a já jí nemám v podstatě ani co zásadního vytknout. Původně jsem se tedy především obával Willa Ferrella, kterého jako komika příliš nemusím, a to pro to jeho až příliš přehnaně nesoudné vystupování a záměrné sebeztrapňování, nicméně zde se poměrně krotil a i když i tady si nakonec neodpustil těch pár svých nepřesvědčivě křečovitých „exhibicí“, celkově se snažil o civilnější podobu hraní a ve výsledku byl vážně fajn, a naopak jsem byl zvědavý a těšil se na Rachel McAdams, která pravidelně předvádí kvalitní a hlavně přirozené výkony, ovšem která mi sem do této podívané původně vůbec nepasovala, ale i ona překvapila a navíc se mi zde, zvlášť ke konci filmu, i velmi, velmi líbila, což bylo snad poprvé. Každopádně, tato ústřední herecká dvojice tu opravdu válí, získala si mé sympatie, fandil jsem jí, vážně mě bavila a v podstatě díky ní jsem si v tomto filmu užil i opravdu silné a působivé emoce, což jsem ani trochu nečekal, ale prostě mě obě postavy a jejich představitelé chytli a já jim zde ten jejich vztah a lásku k hudbě upřímně věřil. Zápletka je pak taková standartní a nepřekvapivá, rozhodně ale nenudí, má spád a vážně působivou energii, pochválit jinak musím filmaře ale i za hudební podobu filmu, kdy se střídaly jak známe hity, tak originální, chytlavé songy, a co se humoru týče, ten je hodně upozaděn, nicméně pár vážně povedených fórků se tu najde, hlavní ovšem v tomto ohledu je, že toho trapného humoru se tu vyskytuje skutečně jen minimum, a to je ve výsledku možná snad ještě důležitější. Celý film je tak především skutečně o hudbě a vztazích mezi několika ústředníma postavama, a jelikož oboje funguje na výtečnou, já se upřímně bavil a i když jde o docela specifičtější podívanou, doporučit jí určitě mohu každému. ()

coscarelli

Prijemné popozeraničko. Vtipu, piesni , emócii je tam dosť, nuda nehrozí, je to farebné a veselé. Will ma nesklamal (mám ho rád všade) , Rachel ma už nema čím prekvapiť a Dan Stevens konečne nebol drevený. Veľmi fajn Dobkin a epicky zaverečný vyfarbený Husavik. ()

Firebug

Po docela dlouhé době "ferrellovka", která mě většinu stopáže upřímně bavila. Ferrell je stejně ujetej blb, jak ho mají jeho fanoušci rádi a Rachel je kouzelně naivně rozkošná.  Připomínalo mi to moje oblíbené Blades of Glory (Ledově ostří). Za mě palec nahoru - prostě vtipná blbina (pokud nejste na Willa Ferrella alergičtí). ()

klukluka

Dojímal jsem se...nad tou strašnou sračkou. Tenhle pocit byl vážně falešnej a jenom dokazuje, že ho lze vyvolat bez ohledu na skutečné kvality filmu. P.S.: Rachel by s tou bradavicí měla něco udělat, nemusela by pak třeba brát role v podobných hovadinách. P.S.2: Ferrell už se nemusí ani učit scénáře, v těch jeho filmech se obměňují jen kulisy. ()

KoRner

Priamočiará komédia s niekoľkými výbornými fórmi. Medzi Ferrellom a McAdams to síce neiskrí ani za mak, ale sú dosť sympatickí, aby udržali aj diváka, ktorému prvoplánové hity z Eurovízie príliš nevoňajú. Štvalo ma síce, že sa im smejú za veci, za ktoré vôbec nemôžu a v reále by im práve to nahnalo množstvo hlasov, ale beriem, že sa to nejak zamotať proste muselo. ()

anura

Nápad jistě dobrý, výsledky nebyly dobré. Slovy klasika. Prvních deset minut je vlastně fajn, karikatura islandského koloritu a tamního obyvatelstva, včetně kostýmů a přízvuku, to má něco do sebe. Ovšem za sebe nechápu, co si mám odnést od Willa Ferrella, který je v každém filmu trapný, zavalitý, natvrdlý, asexuální, a přesto po něm jedou zdánlivě příčetné a pohledné ženy. Chudák Rachel McAdams, i když pravda, není to jediný film, ve kterém hraje zpěvačku komerčního mainstreamu, se kterým září na koncertech. V pravdě, hudba dosti otravná, ta popina, kterou slyšíme z každého hit rádia/ kiss rádia a v každém obchoďáku. Těm z nás, kterým se toto nablýskané prostředí nelíbí, silně nedoporučuji. ()

AduskaV

Tato komedie se musí brát s nadhledem, ale kdo to dokáže, neskutečně si film užije. Písně jsou nádherné a kéž by každá Eurovize skýtala podobné skvosty. Spojení Islandu a Skotska mě zahřálo u srdce, kdo by tu přírodu a laskavé lidi nemiloval. Will Ferrell byl snesitelnější než v jiných filmech, ale stále mi vadilo, že není přeci jen o deset let mladší, a ani hora make-upu tomu moc nepřidala. Nakonec se alespoň dokázal stáhnout a nechat vyniknout nadanější. Graham Norton byl příjemné zpestření a komedie sama pro sebe. A neuvěřitelné se stalo skutečností, islandsky se dá i zpívat, a jak! Húsavík is all I needed. ()

Hanys_

Není to vtipné a je to dlouhé. To je fakt ďábelská kombinace a nezachrání to ani Ferrell (který na tyhle role už fakt začíná být starý) ani pořád krásná Rachel. Úvod na Islandu ještě ušel, v samotné Eurovizi to ale bylo peklo, které se asi blíží opravdovému sledování té soutěže. ()

F.W.Colqhoun

My friends think the song contest is for losers, and it's going to be an epic shitshow. Spoluautor scénáře Will Ferrell mnohokrát dokázal, že má slabost a nedostižný talent pro exces. Deklarovanou afinitu vůči Eurovizi lze vykládat různě - jako výraz fandovství stejně jako fascinaci bizárem; navíc se to nevylučuje. I když se tvůrci snaží o jistou vyváženost, je zjevné, že se za prachy Netflixu nechvalně známé talentové soutěži (jeho účinkujícím i publiku) především vysmívají. Jako bonus několik vyšinutých scének z Ferrellova repertoáru: islandští skřítci vraždí zákeřné islandské bankéře; ohořelá vepřová pracka Demi Lovato; živou vodou pokropený Pierce Brosnan, viditelně oceňující, že může mluvit islandsky resp. s islandským přízvukem a nemusí zpívat Abbu. Už jen skutečnost, že se na tak subverzivní záměr povedlo vydyndat prachy z Neflixu, si zasluhuje uznání. Ad hudba a cameo: Potěší především ti, kteří by se Eurovize jinak nedotkli ani dráždící tyčí na opice - jízlivý Graham Norton a tři songy od nedostižných Sigur Rós: Untitled No. 3, Svefn-G-Englar a extatická Hoppipolla. ()

ChrisBa

Škoda, pretože trailer zavádzajúco sľuboval výbornú paródiu na eurovíziu, aby z toho nakoniec bola reklama na eurovíziu s trápnym scenárom a blbým happy endom, ako sa na B-čkovú komédiu patrí.. malo to potenciál, malo to dobrých hercov, ale nemalo to dobré prevedenie.. zamrzí ()

mclenin

Je to vlastne "taková blbústka", ale dobre obsadená, parádne umiestnená (Island / Edinburgh) a celkovo z toho ide dobrý feeling, takže prečo nie. Ja som sa bavil. ()

Disease

Je to sice hlavně standardní romantická komedie s většinou poněkud trapnými vtípky, ale vzhledem k Islandu, Eurovizi a pár opravdu povedeným momentům to na ty 3* dosáhne. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů