Hlavnými hrdinami voľného pokračovania úspešnej lupičskej komédie je opäť Danny Ocean (George Clooney) a jeho komplici. Uplynuli už tri roky odvtedy, ako Dannyho partia vykradla súčasne tri kasína v Las Vegas. A Danny Ocean má ďalší geniálny plán. Najskôr vyhľadá dvoch bývalých „kolegov", ktorí sa  ukrývajú na najrôznejších miestach sveta, a potom sa s nimi pustí do ešte veľkolepejšej akcie, ako bola tá prvá. Krádež  by sa mala odohrávať hneď na troch miestach naraz - v Amsterdame, Ríme a Paríži. A aby to nemali tak jednoduché, život im skomplikuje Interpol, konkurenčná banda, s ktorou si musia vyrovnať účty a zabijak, ktorého vyslal Terry Benedict (Andy Garcia), olúpený majiteľ kasína... V hlavných úlohách sa predstavia Catherine Zeta-Jonesová, Brad Pitt a Matt Damon. (TV Markíza)

papadoce

Ak nepočítam nezmyselnú scénu so šifrovanou rečou, keď si pýtali kšeft, tak to bolo pre mňa aj lepšie a pochopiteľnejšie než jedenástka. Prvých tridsať minút, hehe. Vlastne som tomu rozumel až po zdvihnutie domu, ale v momente ako prišlo do hry k******o vajce som sa stratil a už som sa nenašiel. Na konci som z toho mal guláš s knedľou a keby ste sa ma opýtali, ktorí sú tí dvanásti, tak za boha neviem. A navyše navzdory hlavným hrdinom musím povedať, že ten nočný jazvec bol ozaj lepší, ak vezmem do úvahy, že všetky zločiny robil sám, zatiaľ čo Danovcov bolo grilión. Ja som bol na konci až taký stratený, že mi uniklo aj prečo chcú kradnúť to blbé vajce a už vôbec netuším, že kto ho vlastne ukradol. A keďže nič netuším, tak sa mi aj ťažko hodnotí. Dám tri, ale prečo netuším. ()

Anianna

Plejáda amerických špičkových herců se sešla ve filmu, v němž se podělili o vedlejší role. Nikdo z nich neexceloval jako sólista. Měla jsem pocit, že se prostě sešli herci, kteří si spolu chtěli zahrát a moc neřešili, že jejich počet předpokládá i dynamické oploštění. Nevím, jak jinak to pojmenovat. Dějovou linka se úměrně počtu herců rozvětvuje a zase skládá dohromady, do celku, který dvě hodiny neudrží vtip ani napětí a má co dělat, aby držel při sobě. Za vrchol podívané byla pro mě Casselova téměř taneční choreografie při zdolávání laserového zabezpečení. Proti celému týmu amerických hvězd stál Cassel a podle mě byl ve svém tajemném individualismu nejzajímavější postavou. ()

nula87

Na jedničku to nemá, je to méně soudržné, místy až zmatené. Ale pořád slušné k pobavení, všechny hvězdy se podřídily celku (mi se nejvíce líbil Damon), dost úsměvných scén někdy končících až v sebeparodii. Nejlepší je pasáž kde Julia Roberts hraje sebe samu (v titulcích se dozvíme Tess featuring Julia Roberts) na dovolené v Itálii. 65% ()

DoubleJo

Jednotka sa mi pacila urcite viac, ale pri vacsine sequeloch ku filmom to uz byva tak. Vsetci vravia o zbytocne prekombinovanom deji, co je aj podla mna bohuzial pravda. V jednotke sa mi hlavne pacil ten plan na vykradnutie a nasledne jeho prevedenie, na ktore sa skvele pozeralo. Tentoraz to bolo riesene sup sup a pozornost sa upriamila na upne ine veci. A to bola chyba. Takze tentokrat len priemer. ()

Mr.Roman

Ocean's Twelve je ako správna dvanástka o stupeň lepší, čo sa týka humoru, no žiaľ nie vždy si udrží kvalitu a súdržnosť celku. Zároveň teda trpí neduhmi pokračovaní, v ktorom podľa nepísaných pravidiel Hollywoodu musí byť viac lúpeží, šialenejšie master-plány, ešte viac hviezd a zopár filmových lúpežných klišé navyše. Takže hoci som sa v určitých momentoch výborne pobavil (úlet v kaviarni kde exceluje Damon, nenápadný sledujúci Pitt na fotkách..), inokedy som krútil hlavou nad prehnanými výstupmi postáv a záver ma nechal úplne chladným. ()

Toustovač

Ač mě celá trilogie nijak zvlášť nebere, kdybych si měl vybrat favorita, zvolím právě tento díl. V prvním jde "jenom" o naplánování loupeže a její provedení, ve třetím o něco málo víc. Dvojka je komplikovanější (místy možná až moc, ale neprotestoval jsem), má i "normální" dialogy (tj. ne pořád prachy, loupež, plán atp.) a konečně nějaké exteriéry. Je mi jasné, že očekávat zrovna tohle od filmu z kasina je trochu mimo:)... ()

Havala

Všechny díly Dannyho parťáků se mi líbí celkem stejně, jsem rád že pro mě miniserie neztrácí na kvalitě a atraktivnosti. ()

helrohir

Oproti Ocean´s eleven je tu badať mierny kvalitatívny zostup, ale ináč je všetko po starom - hviezdna zostava hercov, skvelé vychytávky vo veľkej zlodejskej hre a vydarený humor. ()

Stanix

Jak se tak dívám na komentáře, pozoruji že zde dochází až k nebývalé shodě názorů, což je zde spíše vyjímkou. Proto jen stručně a v přívlastcích (a znovu): nespojitý děravý a přespříliš složitý a nesrozumitelný děj, obstojná kamera, sympatická parta herců, těžko uvěřitelné činy a dobré ozvučení. Budu moc hodný a dám za 3. Abtreten! ()

AgnesDee

Je velká škoda, že tento díl není tak dobrý, jako ten první. I když jsem se u něj taky dost nasmála a konec byl sice méně, ale i tak geniální. Problém mám bohužel s některými věcmi ve scénáři, a to s Brucem Willicem, nepochopitelným in-jokem s Jilií Roberts a nevysvětlitelným vygradováním. Chápu, že máme celej film věřit tomu, že se jim nic nedaří, ale snaží se o to až moc a na konci to už nedává takový smysl a není to tak dobře vymyšlený, jako plán loupeže z jedničky. Není to špatný, ale vynikající to taky není. ()

marek29

Dvojka navazuje na kvality jedničky a snaží se posunout celou sérii dál a líp.. Jestli se jí to daří, nebo nikoliv, to musíte posoudit vy sami. Za mě pohoda a oddych u sobotního večeru. Slabší 4 ale dám je abkoenev ()

ACDCKL

Nejslabší díl celé série, filmu uškodilo prostředí Evropy, Zeta Jones tu byla omylem, tato herečka se mi zdá, že neumí moc hrát, vyloženě do filmu nezapadla. Avšak obsazení pořád na skvělé úrovni, závěrečné scény mě zase dostali z omylu, že to skončí blbě. Slabší 4 hvězdy ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 55%, Audience Score - 60% | FDb.cz - 72.8% | Druhý díl za jedničkou dost zaostává - horší zápletka, trapné flashbacky, roztěkaný scénář, přímo hrozná a otravná hudba a zde se to až tak netočí kolem loupeže, ale zbytečností okolo a samotný "vrchol" filmu je nehorázně odfláklý. Ale že tam hraje tolik hvězd, za několik výborných gagů a dokonalé číslo s Brucem Willisem (a Juliou:) aspoň špinavé 3* dáme. 55% ()

Gamekeeper77

Ztratil jsem se v ději hned po půlhodince a zbytek filmu už jsem se ani nesnažil něco pochopit, protože pak už ani návratový vysvětlovací scény nepomohly. Hroznej zmatek, kde už ani charisma herců nedokáže nic zachránit. Výstup s Willisem mi prišel skoro až trapnej. 45%. ()

brzozin

Překombinované, klipovité, chaotické a děsně otravné. Navíc tady příliš mnoho lidí nekonečné dlouho mlatí pantem aniž by cokoliv rozumného řekli. Na rozdíl od jedničky mě to absolutně vůbec nebavilo a dokoukal jsem to jen z donucení. ()

ostravak30

Asi nemá cenu se rozepisovat, neboť druhý díl nepřináší v podstatě nic nového. Stará dobrá parta se sejde a jejich úkolem je opět přelstít boháče a muzeum, aby něco šlohli. A to se jim ve druhém případě nakonec podaří. Jenže film má sice rychlý spád, ale tentokrát je to na škodu. Není čas si postavy ani děj vychutnat, protože vše se odehrává v rychlém sledu za sebou. Včetně dialogů a není snadné vše sledovat, přičemž víc než dvě hodiny. Film by určitě působil zábavněji, kdyby byl kratší a nebylo v něm tolik motivů a zápletek. Soderbergh si navíc troufnul do filmu nacpat ještě více hvězd, takže se objeví i C. Zeta-Jones a Bruce Willis, který hraje sám sebe. Producenti asi měli co dělat, aby to platově zvládli. Určitě jsou zde dobré vtipy. Například když J. Roberts představuje samu sebe a jako Oceanova partnerka předvádí, že neumí hrát. Narážka na M. Damona na Oscary v souvislosti s Brucem W. je taky úsměvná, kdo ví, zda vůbec byla ve scénáři. Celkově mě ale dvojka neoslovila, kouzlo jedničky postrádá. Jako když kouzelník odhalil své kouzlo a teď ho dělá znovu, v jiném prostředí, v jiném oblečení a tvrdí, že jde o nové provedení! ()

Debbie a její parťačky jsou rekordní

Debbie a její parťačky jsou rekordní

11.06.2018

Zlodějský spin-off Dannyho parťáků se Sandrou Bullock (Gravitace) a Cate Blanchett (Thor: Ragnarok) v hlavních rolích od začátku neměl úplně snadnou pozici. Nejsou to koneckonců ani dva roky, co… (viac)

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (viac)

Nový Soderbergh

Nový Soderbergh

18.03.2005

Ďalším filmom Stevena Soderbergha po komerčne úspešných Dannyho parťákoch 2 bude dráma THE GOOD GERMAN, vychádzajúca z románu Josepha Kanona. Snímka bude rozprávať o americkom novinárovi, ktorý sa… (viac)

Stále populární tajní agenti

Stále populární tajní agenti

08.02.2005

Eva Longoria bude patrně jednou z posledních hvězd, které jsou obsazeny do snímku THE SENTINEL. Těmi dalšími nejsou nikdo méně známý než Michael Douglas, Kiefer Sutherland a Kim Basinger. Film… (viac)